0
021284284

تایپوگرافی

تایپوگرافی یا نویسه‌نگاری[۱] هنر و فن حروف‌چینی (حروف‌نگاری) برای نمایش زبان است. هنر چیدمان حروف برای زبان تصویری. تقویت ویژگی بصری حروف و نزدیک کردن نوشتار به وجه تصویری. چینش حروف شامل حالت قلم، پوینت، مقدمه (فاصلهٔ خط) می‌شود.
ورود تایپوگرافی مربوط به دهه های اخیر نبوده و اولین اثر تولیدی پوستر در آن به پوستر جشن هنر شیراز می‌باشد که توسط «قباد شیوا» صورت گرفت.در دو دهه اخر«۸۰ و ۹۰ خورشیدی» به یک اجماع مشخص در فرم و محتوا رسیده و هنرمندان و عموم مردم با این شیوه«تایپوگرافی» بیشتر آشنا شده‌اند.
ایران پیشینه‌ای قوی و کهن در زمینه کار با خط«کالیوگرافی» دارد. هنرمندان ایرانی در طی صدها سال تاریخ خوشنویسی نشان داده‌اند که خط و حروف را می‌شناسند و می‌دانند که چطور باید آن را زیبا و خوش به کار بگیرند. تایپوگرافی ایرانی نوع بینش حروف‌نگاری بر پایه پیشینه‌های عمیق خوشنویسی ایرانی و ورود مکاتب نوگرایی بوده است. تایپوگرافی ایرانی با اسامی چون« رضا عاببدینی،فرهاد فزونی و پیشکسوتانی چون قباد شیوا» گره خورده است.

عوامل تاثیرگذار بر کسب درآمد تاپیست

در دنیای امروز هر فردی که یک سیستم کامپیوتری در منزل داشته‌ باشد می‌تواند درآمد کسب کند و یک دسته از این افراد تایپیست‌ها هستند. در پاسخ به سوال باید بدانید که درآمد یک تاپیست به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به هر یک از این عوامل اشاره خواهیم کرد:

سرعت تایپ

سرعت تایپی که یک تایپیست دارد، نقش مهمی را در میزان درآمد تاپیست تعیین می‌کند. یک فریلنسرِ تایپیست یا یک تایپیستِ حضوری هر چقدر که سرعت بالاتری داشته‌باشد می‌تواند تعداد پروژه‌های بیشتری را به اتمام برساند. در نتیجه درآمد بیشتری کسب می‌کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم سرعت تایپ خود را با انجام این نکات ساده بالا ببرید!

زبان متن

متنی که شما تایپ می‌کنید ممکن است به زبان‌های مختلفی باشد. به طور مثال شما ممکن است تایپ فارسی یا تایپ انگلیسی انجام دهید که مسلما این تفاوت زبانی می‌تواند نقش مهمی را در تعیین قیمت و میزان درآمد تاپیست داشته باشد.

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی تایپ حرفه ای بر روی تصویر فوق کلیک نمایید
این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD ارسال می شود به آدرستان
پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید
مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *