×

سؤالات متداول

سؤالات متداول

سوالات قبل از ثبت نام

سوال: شیوه های آموزشی قابل ارائه توسط این سایت چگونه هستند؟

پاسخ:  پروژه محور: شما در دوره های مورد علاقه خود ثبت نام کنید ما برای شما منابع آموزشی را ارسال می کنیم و یک کارشناس آموزش برای شما تخصیص داده میشود، مطالعه توسط شما و پشتیبانی توسط ما آغاز می شود، هر زمان که آماده بودید(حداکثر تا 3ماه) می توانید پروژه ای را که نشان دهنده مطالعات شما باشد وما سطح دانش شما را بسنجیم ارائه نمایید، پروژه توسط استاد درس ارزیابی شده و گواهی پایان دوره برای شما صادر می گردد.

کلاس محور: شما در دوره مورد نظر ثبت نام می کنید، زمانی که کلاس به حد مورد نظر رسید برنامه درسی به همراه کلمه و رمز عبور و آدرس دسترسی برای شما ارسال می گردد، در روز و ساعت مشخص شده در کلاس آنلاین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود در کلاس حاضر می شوید، در پایان دوره از شما آزمون گرفته شده و در صورت قبولی گواهی پایان دوره برای شما صادر می گردد و در صورت عدم قبولی در دوره امتحانات بعدی میبایست شرکت کنید.

سوال: آیا گواهینامه های صادره برای دو شبوه آموزش مختلف بالا متفاوت می باشد ؟

پاسخ:  خیر، تفاوت تنها در شیوه ارائه مطالب آموزشی می باشدو به دلیل پشتیبانی مستقیم توسط اساتید شیوه آموزش کلاس محور هزینه بالاتری دارد.

سوال: آیا امکان مراجعه حضوری برای ثبت نام و مشاوره وجود دارد؟

پاسخ:  از آنجا که سیستم آموزشی بنیاد بصورت مجازی برنامه ریزی شده و نسبت به دادن خدمات آموزشی و پشتیبانی های آنلاین خود متعهدیم ،سعی بر آن شده است که حتی المقدور نیازی به مراجعه حضوری نباشد و روند آموزش از لحظه ثبت نام تا اتمام دوره با راهنمایی کادر مجرب و توانمند آموزش بصورت مجازی و غیر حضوری صورت پذیرد.

سوال: تصویر گواهینامه های اعطایی توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان را چگونه می توان مشاهده کرد؟

پاسخ:  جهت مشاهده نمونه گواهینامه های صادره به قسمت درباره ما در صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

سوال: آیا این امکان وجود دارد که از نظر دانشپذیران شما اطلاع یابیم؟

پاسخ:  بنا به درخواست عزیزان، قسمتی با عنوان دیدگاه کاربران درباره باما در قسمت اخبار و اطلاعیه های صفحه اصلی سایت ایجاد شده است.

سوال: آیا می توانم همزمان در چندین دوره ثبت نام نمایم ؟

پاسخ:  بله، دانش پژوهان علاقه مند می توانند در شیوه آموزش پروژه محور همزمان در هر تعداد دوره ای که علاقه مند هستند ثبت نام نمایند، تنها در شیوه آموزش کلاس محور به دلیل تشکیل کلاس در بستر ویدئو کنفرانس به زمان های تشکیل کلاس به صورت آنلاین می بایست دقت فرمایید تا تداخل نداشته باشند.

سوال:جهت شرکت در دوره ها تخفیف دارید؟

پاسخ:  برای اطلاع از تخفیفات به قسمت پیشنهادات ویژه در سمت راست بالای صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.ضمن اینکه “باما” در مناسبت های مختلف و دوره ای تنها به دانشپذیران خود تخفیفات ویژه ای می دهد که پیش از آن اطلاع رسانی خواهد شد.

سوال: شهریه دوره ها را چگونه بپردازم ؟

پاسخ: بعد از ثبت نام نهایی میتوانید شهریه را به صورت آنلاین و با تخفیف پرداخت نمایید که شرایط ویژه آن در منو های بالا قید گردیده و هم می توانید بعد از دریافت بسته آموزشی درب منزل شهریه را به مأمور پست تحویل دهید. در حال انجام مراحل ثبت نام نهایی جایی که از شما آدرس و اطلاعات را جهت ارسال بسته می پرسد در انتهای آن یک منوی کشویی وجود دارد که در آن ۳ گزینه قابل انتخاب است : ۱- پرداخت آنلاین با کارت های عضو شتاب (با تخفیف) ۲- پرداخت به حساب بانکی و ثبت فیش بانکی (با تخفیف) ۳- پرداخت شهریه درب منزل به مامور پست.

سوال: آموزشگاه مجازی “باما” چه اعتبارات و مجوزاتی برای جلب اعتماد و اعتبار بخشیدن به گواهینامه های صادره جهت کسب نموده است ؟

پاسخ:  شما عزیزان می توانید پیش از ثبت نام از سربرگ درباره ما اعتبارات و مجوزات داخلی و خارجی را مشاهده نموده ضمن اینکه نماد اعتماد الکترونیکی بنیاد آموزش مجازی ایرانیان از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت محترم صنعت، معدن و تجارت مستقیم از سایت اصلی در گوشه سمت چپ صفحه اصلی سایت نمایش داده می شود که بنا به تعهداتی که این مرکز به آنها پایبند بوده و است ، دریافت شده.

پاسخ:  درضمن به منظور افزایش سطح اعتبار مدیران محترم شرکت همواره در حال عقد تفاهم و اعتبارسنجی از سوی سازمان های دولتی می باشند که جزئیات آنها بعد از کسب رتبه در سایت منتشر خواهد شد.

 

سوالات در هنگام ثبت نام

سوال: اگر هنگام ثبت نام در سایت مشکلی پیش آید و نتوانیم از این طریق در دوره درخواستی ثبت نام نماییم چه باید کرد؟

پاسخ:  در صورتیکه ثبت نام شما با موفقیت صورت نگیرد یا دچار مشکلی شود،پشتیبان آموزش در اسرع وقت با شما تماس گرفته و جهت تکمیل ثبت نام راهنماییتان خواهد کرد در غیر این صورت درخواست خود را طی تماس تلفنی مطرح نمایید.

سوال : بعد از تکمیل ثبت نام در دوره آموزشی،مراحل بعدی چگونه می باشد؟

پاسخ:  دانشپذیران عزیز می توانند به قسمت امور آموزش سایت مراجعه کرده و شیوه آموزشی باما را مطالعه نمایند تا با روند سیستم آموزش مجازی آشنا شوند.

سوال: در طول گذراندن دوره چه منابعی باید مطالعه گردد ؟

پاسخ:  منابع آموزشی با زحمت کارشناسان و اساتید شرکت در DVD های آموزشی در قالب کتاب های الکترونیک PDF ، فایل های ارائه دروس PowerPoint ، کلاس های درس اساتید Multimedia ، تصاویر و اسلاید های آموزشی برای دانش پژوهان ارسال می گردد و همچنین برای آن دسته از داوطلبانی که دسترسی به کامپیوتر ندارند منابع آموزشی به صورت کتاب معرفی می گردند.

سوال: چه مدت بعد از ثبت نام محتوای آموزشی(CD ویا DVD ) به دستمان می رسد؟

پاسخ:  عزیزانی که پرداخت شهریه خود را بصورت آنلاین یا واریز به شماره حسابهای بنیاد انجام داده اند محتوای آموزشی را ظرف 4 روز کاری دریافت خواهند کرد، ولی اگر نحوه پرداخت شهریه هنگام تحویل باشد بسته به تعداد افراد متقاضی و رسیدن به تعداد نصاب ارسال گشته و ظرف 10 روز کاری دریافت میگردد.

سوال: دوره آموزشی کی به پایان میرسد و چگونه آزمون خواهم داد؟

پاسخ:  دوره های آموزشی به دلیل عدم محدودیتی که به واسطه شیوه آموزشی در ارائه دارد میتواند از 3روز تا 3ماه به طول بیانجامد و بعد از آن برای دوره های کلاس محور آزمون آنلاین ملاک ارزیابی و برای دوره های پروژه محور مقاله ارائه شده توسط دانش پژوه به باما ملاک ارزیابی خواهد بود.

سوال: اشکالات و سؤالات درسی خود را چگونه مطرح نمایم ؟

پاسخ:  جهت سوالات خود در شیوه آموزش پروژه محور بهترین و سریعترین راه ارسال سوال درسی خود از طریق پست الکترونیکی واحد آموزش بوده تا به استاد درس ارجاع داده شود و در اسرع وقت پاسخ آن به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

سوال: احتمال دارد کسی موفق به اخذ گواهینامه نگردد ؟

پاسخ: خیر، برای هر دوره ثبت نامی توسط هر دانش پژوه راهنما و مشاورانی در نظر گرفته خواهد شد و در نهایت هدایت آموزشی و ارتقاء سطح آن قدر پیگیری میگردد تا دانش پژوه موفق به سپری نمودن ارزیابی های مرکز با امتیاز عالی گردد.

سوال: اگر به دلیل سکونت در خارج از کشور و یا اشتغال در مکانی که امکان توزیع پستی وجود ندارد! چگونه محتوای آموزشی را دریافت کنیم؟

پاسخ:  شما عزیزان با هماهنگی با واحد آموزش می توانید محتوای آموزشی را بصورت لینک دانلود دریافت نمایید.

سوال: اگر CD یا DVD ارسالی مشکلی داشته و در مسیر دچار شکستگی یا سوختگی شود چه باید کرد؟

پاسخ:  شما باید موضوع را به واحد آموزش اطلاع داده و حتما محتوای آموزشی مجدد برایتان ارسال می گردد.

سوال: آیا در طول دوره هم می توان درخواست گواهینامه های بین المللی و یا تاییدیه ها را درخواست داد؟

پاسخ:  شما عزیزان می توانید در هر زمان و یا در طول دوره نیز درخواست گواهینامه ها را از طریق قسمت امور فارغ التحصیلان سایت ثبت نمایید.

 

سوالات بعد از ثبت نام

سوال:چه مدت بعد از ارسال پروژه گواهینامه ها صادر می گردد؟

پاسخ:  بعد از اعلام نتیجه توسط مدرس،صدور گواهینامه های فارسی و لاتین بنیاد 10روز زمان برده و صدور گواهینامه های بین المللی و تاییدیه ها حداکثر 4 هفته تا یک ماه زمان خواهد برد.

سوال: گواهینامه ها چگونه دریافت می گردد؟

پاسخ:  گواهینامه های صادر شده به آدرس پستی شما ارسال می گردد.

سوال: بعد از دریافت گواهینامه های بین المللی چگونه می توانیم از اعتبار آنها مطلع شویم؟

پاسخ:  در ذیل هر گواهینامه بین المللی شماره و آدرس ایمیل مرجع صدور آن درج شده است که سریعترین راه استعلام گواهینامه ارسال شماره مدرک به آدرس ایمیل مذکور می باشد تا از صحت گواهینامه مطلع شوید.

سوال: چگونه می توان عضو حامیان باما شده و چه مزایایی برای ما دارد؟

پاسخ: رسانه بر خط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان از مدیران شرکتها و موسسات و هم چنین اساتید و تمام علاقه مندان به روش های آموزش نوین ( آموزش مجازی، آموزش غیر حضوری و از راه دور درخواست می نماید که با عضویت در حامیان باما(در قسمت روابط عمومی سایت) ، در گسترش این سیستم آموزشی ما را یاری نمایند. اسامی این عزیزان همراه با لینک مستقیم به وب سایتشان در همین صفحه درج خواهد گردید.

به اشتراک بگذارید :

تهمینه فتح الهی در تاریخ چهارشنبه 02 آگوست 2017 گفت:

با سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر ازارسال محتوای آموزشی
تحصیلات من ارشد پژوهش علوم اجتماعی است و اولین مشکل من برای آماده شدن و رسیدن به مرحله ارزیابی، این است که در توضیح ارایه شده توسط کارشناس آموزش، مطالب مکتوب و صوت ضبط شده به سه واژه کاملا متفاوت برخوردم. خلاص کردن مطالب، استخراج مقاله از محتوای آموزشی و نوشتن پروژه.
هر کدام معنای متفاوتی دارند و عملکرد متفاوتی را میطلبند.. از آنجایی لازمه مطالعه دقیق مشخص کردن هدف و مسیر است؛ لطفا منو راهنمایی بفرمایید.. خروجی مطالعات من چه چیزی خواهد بود؟؟؟
متشکرم

  کارشناس پشتیبانی آنلاین در تاریخ شنبه 05 آگوست 2017 گفت:

  درود بر شما
  سرکار خانم فتح الهی عزیز
  در بخش توضیحات دوره می توانید توضیحات دقیق و کامل را استخراج بفرمایید –
  در رابطه با ابهام شما در مورد توضیح دوره می توانید با کادر مشاوران مجرب بنیاد در تماس باشید .
  ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴
  با تشکر
  ایباما

فراز راد در تاریخ دوشنبه 30 اکتبر 2017 گفت:

سلام مدرک ics کانادا در شهر تورنتو یا شهرهای دیگر کانادا اعتبار جهت ایجاد شغل مستقل و دریافت مجوز مرتبط با سرمایه شخصی را دارد ؟؟

  مدیر کل سایت در تاریخ چهارشنبه 08 نوامبر 2017 گفت:

  مدارک فارسی را به شما پیشنهاد میکنیم از بنیاد با ترجمه رسمی و مهر دادگستری و وزارت امور خارجه این نوع مدرک را بهتر می پذیرند در خصوص مدارک آکادمی های خارجی جنبه رزومه و تاثیر گذاری دارند و قطعا بی فایده نخواهد بود.

علی در تاریخ دوشنبه 08 ژانویه 2018 گفت:

خسته نباشید
میخواستم بدونم تمام پکیج های که در سایت قرار دادین انحصاری خودتون هست و در بازار پیدا نمیشه؟؟

اکبری در تاریخ دوشنبه 28 می 2018 گفت:

‌اگه همچین چیزی باشه که عالیه،آخه من بچه کوچک دارم و تنها با همسرم توی یه شهر خارج از زادگاهم زندگی میکنم از اونجا که همسرم هم ازصبح تا عصر سرکار هستن کسی رو هم توی اون شهر نداریم که بچم رو پیشش بذارم کلاسهای حضوری جایی نمیتونم برم فعلا برای همین اگه این کلاسها باشه واقعا عالیه برای من یعنی یه جور معجزه س برام متشکرم

  مدیر کل سایت در تاریخ دوشنبه 28 می 2018 گفت:

  با سلام و احترام

  متشکر از دیدگاه شما – امیدوارم نهایت بهره برداری را از خدمات ما بنمایید.

  ایام به کام

reza در تاریخ شنبه 30 ژوئن 2018 گفت:

سلام چند تا سوال دارم خدمتتان اول اینکه شما دوره هایی دارید که معادل دیپلم ایران باشه وبشه باهاش در خارج کشور ادامه تحصیل داد؟ دوم اینکه دوره هایی دارید که باهاش بشه کار پیدا کرد در خارج کشور ؟ سوم اینکه که از همه مهم تره نحوه بدست اوردن کارت بنیاد نخبگان از طریق دوره های شما چی جوری هستش که بتونیم خودمون روش حسابی کار کنیم و ان را بدست بیاریم که خیلی برای بنده پر ارزش هستش بعد شامل چه دوره هایی میشه اگه میشه برای من توضیح بدید به خصوص اون مورد ۳ ومیه که خیلی مهمه ممنون از شما.

حمید ابراهیمی در تاریخ دوشنبه 28 ژانویه 2019 گفت:

سلام آیا دوره آموزشی tekla فقط شامل بسته محتوی کتاب و فیلم به زبان انگلیسی می باشد و من چگونه میتوانم در ارزیابی مجازی شرکت کنم؟

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟