0
021284284

آموزش زبان آلمانی: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی زبان آلمانی

به زبان صنعتی ترین کشور اروپا سلام کنید. زبان آلمانی ، زبان علم مهندسی روز است. اگر شما تصمیم به آموختن زبان آلمانی گرفته اید باید گفت که یکی از پر کاربرد ترین زبان های بنیاد آموزش مجازی ایرانیان را انتخاب نموده اید. یادگیری زبان آلمانی به شما امکان می دهد تا افق های زندگیتان را وسعت بخشید و گزینه های بسیار بیشتری در فرصت های شغلی و مهاجرتی خود پدید آورید. زبان آلمانی حرف های بسیاری برای گفتن دارد همانند:

 1. آلمانی بیشترین گوینده را در اروپا دارد.
 2. آلمان سومین اقتصاد برتر دنیا را دارا می باشد.
 3. دانستن زبان آلمانی فرصت های شغلی زیادی را بوجود می آورد.
 4. آلمانی ها بیشترین مقدار پول را برای گردشگری خرج می کنند.
 5. زبان آلمانی زبان رسمی آلمان ، اتریش، سویس ، لوکزامبرگ ، لیختن اشتاین و بلژیک می باشد.

زبان آلمانی (به آلمانی: Deutsche Sprache) زبانی از خانواده زبان‌های هندو-اروپایی و عضوی از شاخه زبان‌های ژرمنی غربی است.زبان آلمانی شامل دو گویش اصلی آلمانی بالا و آلمانی پایین و تعداد زیادی گویش‌های فرعی است. بر اساس این زبان، زبان معیاری با نام آلمانی معیار وجود دارد که بیش‌تر به آلمانی بالا شبیه است، به خارجی‌ها آموزش داده می‌شود و نوعی زبان میانجی است.شما با فراگیری درس ها در چند دقیقه آن هم در یک روز می توانید زبان آلمانی خود را متحول کنید.زبان آلمانی در سیر تحول تاریخی خود گویا به بخش عمده‌ای از ویژگی‌های دستوری و نیز واژگان بومی ژرمنی وفادار مانده و آن‌ها را در دستگاه دستوری و واژگانی خود زنده نگاه داشته‌است. دوره آموزشی زبان آلمانی به صورت نرم افزاری تعاملی و خود آموز توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان در اختیار شما قرار میگیرد.

دارای نرم افزار رزتا استون می باشد وشامل ۲۲۶۶دقیقه فایل صوتی آموزش فارسی هست.

آموزش مجازی زبان آلمانی : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی زبان آلمانی و اخذ مدرک معتبر زبان آلمانی را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
زبان آلمانی

زبان آلمانی (Deutsch) یک زبان اروپاییست که بیشتر در مناطق مرکزی اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. 

کسانی که آلمانی میدانند به جز ارتباط صحیح و قوی در واقع قدرتی برای دسترسی به اطلاعات ِ صنعتی و اقتصادی روز دنیا به دست می آورند.

دوره آموزش مجازی زبان آلمانی برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک زبان آلمانی را اخذ نمایید.

معرفی زبان آلمانی:

زبان آلمانی (Deutsch) یک زبان اروپاییست که بیشتر در مناطق مرکزی اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان به طور گسترده و به صورت رسمی در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، بخش های شمالی ایتالیا و لیختن اشتاین صحبت می شود. این زبان همچنین یکی از زبان های رسمی (اما نه زبان اکثریت) در کشورهای لوکزامبورگ و بلژیک است. آلمانی از نظر ریشه شباهت و نزدیکی زیادی با زبان های هلندی و انگلیسی دارد.

زبان آلمانی یکی از زبان های اصلی جهان و زبان مادری بیش از 95 میلیون نفر در سراسر جهان است. زبان آلمانی گسترده ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا و همچنین سومین زبان آموزش داده شده در ایالات متحده (بعد از اسپانیایی و فرانسه) و اتحادیه اروپا (بعد از انگلیسی و فرانسه) است. زبان آلمانی دومین زبان علمی جهان نیز به سبب تعداد مقالات نوشته شده و سومین زبان رایج در محیط اینترنت (بعد از انگلیسی و روسی) به شمار می رود. زبان آلمانی از نظر تعداد کتابهای منتشر شده در سال به این زبان نیز مقام 5ام را در جهان داراست.

ریشه بیشتر واژه های زبان آلمانی به خانواده زبان های هندی-اروپایی برمیگردد. دسته ای از واژه های این زبان ریشه های لاتین یا یونانی دارند و تعداد کمتری از آنها از زبان های فرانسه یا انگلیسی مشتق می شوند. زبان آلمانی همچنین به واسطه لهجه ها و گویش های متفاوتش مشهور است.

آموختن آلمانی از جهات بسیاری زندگی شما را تغییر میدهد:

1. اگر به سفر علاقه دارید، آلمانی در سراسر کره خاکی به کمک شما میآید.  [برای ترجمه رسمی مدارک به آلمانی می تونید از دارالترجمه رسمی آلمانی ساترا کمک بگیرید] توانایی تکلم به این زبان در کشورهایی که روی نقشه بالا مشخص شده‌اند تجربیات جدیدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در کشورهای آلمانی زبان، افراد محلی اطلاعات خاص و پیشنهادهای بسیار مفیدی در اختیار شما می‌گذارند که افرادی که آلمانی نمی‌دانند از آن‌ها بی بهره هستند.

2. آموختن آلمانی می‌تواند وضعیت کاری شما را از این‌رو به آن رو کند. شعار مردم آلمان، کشوری که یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان است، کارآمدی، سخت‌کوشی، و پس انداز کردن است. آن‌ها عاشق برنامه‌ریزی برای داشتن زندگی راحت، به صرفه، و با وضعیتی پایدار هستند. در محل کارشان هم چنین شرایطی حاکم است؛ بیمه درمانی، برنامه‌هایی برای دوره بازنشستگی، و مرخصی‌های استحقاقی طولانی مدت در آلمان جزو استاندارد‌های کاری هستند. از آن جا که کشورهایی مانند آلمان و سوئیس یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را در جهان دارند، می‌توان گفت کشورهای آلمانی زبان مکان‌های مناسب و جذابی برای زندگی هستند. اگر نیروی کاری حرفه‌ای هستید و در زمینه‌ای مشغول به کارید که تقاضا برای آن وجود دارد، مهارت در زبان آلمانی فرصت‌های شغلی جدیدی برای شما فراهم خواهد کرد.

3. آموختن آلمانی یادگرفتن زبان‌های جدید را آسان‌تر می‌کند. دانستن یک زبان خارجی باعث می‌شود یادگیری مفاهیم زبان‌های دیگر بسیار ساده‌تر شود. پس از این که آموختن ساختارهای گرامری جدید و تفاوت‌ها و شباهت‌های آنان را آغاز کردید، می‌توانید روش‌های یادگیری خود را به سادگی روی زبان‌های دیگر هم پیاده کنید. حتی اگر پس از آلمانی به سراغ یادگرفتن زبان دیگری نروید، خواهید دید که دانستن آلمانی به شما در فهم برخی کلمات ساده در بسیاری از زبان‌ها کمک می‌کند. خیلی از زبان‌های هند و اروپایی کلماتی با املای مشابه یا ریشه مشترک دارند، پس می‌توانید معنای کلمات ساده زبان‌های نزدیک به آلمانی، مانند هلندی یا دانمارکی را هم متوجه شوید.

4. از فرهنگ اصیل آلمانی لذت ببرید. آلمان از تاریخ و فرهنگی غنی برخوردار است، با آموختن آلمانی می‌توانید از نسخه اصلی (و نه ترجمه) بسیاری از شاهکارهای نوشته شده به این زبان بهره ببرید. برخی از بزرگترین آثار فلسفی و ادبی جهان به آلمانی تالیف شده‌اند و بعضی از مشهورترین موسیقیدانان کلاسیک دنیا هم اهل این کشور هستند. فرهنگ آلمانی تاثیر شگرفی بر فرهنگ بشری داشته است.

آیا اصول یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

ظاهرا در میان زبان‌های اروپایی، بدنام ترین زبان از نظر سختی یادگیری آلمانی است. [اگه کار ترجمه آلمانی به فارسی داری و فکر می کنی حال یادگرفتنش رو نداری بده ما برات ترجمه کنیم:)]

اما در واقع، پس از غلبه بر ناآشنایی اولیه آن، متوجه می‌شوید آلمانی آن قدرها که فکر می‌کردید دشوار نیست.

آلمانی آن قدر که فکر می‌کردید دشوار نیست:

انگلیسی هم یکی از زبان‌های ژرمنی است، و آلمانی  و انگلیسی هر دو از خانواده زبان‌های هند و اروپایی هستند. این بدان معناست که این دو زبان آن‌قدر که به نظر می‌آید متفاوت نیستند.

» گرامر انگلیسی در گذشته بسیار شبیه آلمانی بوده است.

» الفبای هر دو زبان به جز چند مورد کوچک، مشترک است.

» بسیاری از کلمات در هر دو زبان وجود دارند (مثل House و Haus).

آلمانی در نگاه اول ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما وقتی آن را به اجزای کوچک‌تر تقسیم کنید، خواهید دید که زبانی بسیار منطقی است. از آن جا که آلمانی کلمات بسیاری را از انگلیسی وام گرفته بخش زیادی از لغات این زبان برای افراد مسلط به انگلیسی آشناست.

بسیاری بر این باورند که انگلیسی، با بیش از یک میلیون کلمه ثبت شده در فرهنگ لغت‌ها (که دائما هم در حال افزایش است)، گسترده ترین دایره لغات را در بین زبان‌های جهان دارا است. یادگیری آلمانی با 140000 کلمه، بسیار ساده‌تر از انگلیسی خواهد بود.

هرچند کلمات بسیار طولانی زیادی در آلمانی وجود دارند، اما همه آن‌ها ترکیبی از کلمات کوتاه‌تر و ساده‌تر هستند؛ که این امر آموختن آنان را آسان‌تر می‌کند. نیاز به یادآوری نیست که کلمات مشترک بسیاری بین آلمانی و انگلیسی وجود دارد.

باورهای غلط در مورد آلمانی:

پس از این که چند تصور غلط درباره آلمانی را بررسی کردیم، خواهید دید چرا این زبان فوق‌العاده آن قدر که به نظر می‌آید دشوار نیست.

1. پر از کلمات طولانی است!!!

برخی افراد پس از دیدن کلمات آلمانی طولانی و پر از حروف صامت آن قدر وحشت میکنند که برای تلفظ کردن آن‌ها حتی تلاش هم نمیکنند.

اما بیشتر کلمات آلمانی آن قدر طولانی نیستند. کلمات پرکاربرد [30 کلمه پرکاربرد آلمانی]بسیار کوتاه هستند، و حتی می‌توان کلمات بلندی را که در ابتدا سرگیجه آور به نظر می‌رسند به کلمات کوتاه‌تر و ساده‌تر تقسیم کرد.

اکثر کلمات طولانی آلمانی کلمه‌هایی ترکیبی هستند که از ادغام دو یا چند کلمه کوتاه‌تر ایجاد شده‌اند. در انگلیسی هم چنین کلماتی وجود دارند، اما نه به اندازه آلمانی.

Swimsuit (swim suit) و bedroom (bed room) نمونه‌هایی از این نوع کلمات در انگلیسی هستند. چنان که در ادامه خواهید دید، نیاز چندانی به نگرانی در مورد کلمات طولانی آلمانی نیست

2. زبان خشن و زمختی است

یکی دیگر از باورهای غلط بخصوص برای نوجوان و دانشجویان بورسیه آلمان این است که آلمانی زبانی خشن است.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند آلمانی زبان زمختی است که از ته گلو تلفظ می‌شود، ولی این طور نیست.

بیشتر آواهای آن نه از ته گلو، که با حرکات خاص زبان و لب‌ها تولید می‌شوند. پس از این که تمرین صحبت به زبان آلمانی را شروع کردید، متوجه می‌شوید که تلفظ کلمات آن نسبتا آسان است.

3. گرامر آن دشوار است

گرامر آلمانی مشترکات بیشتری با انگلیسی دارد تا برخی دیگر از زبان‌ها.

شاید حالت‌های دستوری در ابتدا باعث سردرگمی شما شوند، اما تعدادشان 4 عدد بیشتر نیست. یادتان باشد زبان فنلاندی 26 حالت دستوری دارد!

همچنین، بر خلاف یونانی، روسی، چینی، و بسیاری از زبان‌های دیگر، الفبای آلمانی با انگلیسی مشترک است.

از آن جا که انگلیسی و آلمانی هر دو متعلق به یک خانواده هستند، تعداد شباهت‌هایشان بیش از تفاوت‌هایشان است.

bama step

[wp-rss-aggregator sources=”109614″]

دیدگاه کاربران
 • علیرضا ملائکه 20 آذر 1396

  سلام
  احتراما ایا مدرک دوره المانی برای سفارت المان قابل قبول است
  میشه نمونه مدرک اتمام دوره زبان المانی را ببینم
  متشکرم

  • با سلام – نمونه را از کارشناسان دریافت نمایید و خودتان استعلام کنید اگر مورد استفاده است در دوره شرکت فرمایید.

 • amin 17 اسفند 1397

  سلام
  احتراما ایا مدرک دوره المانی برای سفارت المان قابل قبول است

  • آواتار
   مدیر کل سایت 23 اسفند 1397

   گواهی قابل ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه است – اما باز هم می بایست از سفارت استعلام نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *