0
021284284

آموزش ورزش های بندی تی آر ایکس: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی ورزش های بندی تی آر ایکس

تخصصی ترین دوره آموزشی ویژه تناسب اندام است که با برقراری فرمول های کاملا علمی متناسب با وزن فرد و میزان نیروی گرانش موجب افزایش قدرت در مفاصل و عضلات، حفظ تعادل و انعطاف پذیری اعضای بدن با بیشترین بهره وری و کمترین خستگی و یا درد مفاصل انجام می شود.

ورزش TRX چیست؟

TRX یا به عبارت دیگر Total Body Resistance Exercise از ورزش های رو به توسعه ای می باشد که در دهه های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده است. ورزش TRX ورزش عجیب و در عین حال بسیار  مفید است که می‌تواند بدن شما را تا حد بسیار زیادی ورزیده کرده و توانایی و سطح استقامت شما را بیش از پیش افزایش دهد. گفتنی است این ورزش، یک ورزش بر پایه وزن بدن است به ‌گونه‌ای که افراد در خانه هم می‌توانند آن را انجام دهند. در این ورزش، به وسیله خاصی نیاز نداشته و تنها به کمک وزن خود می‌توانید عضلات خود را تقویت کنید. همین امر سبب شده تا این ورزش در تمام دنیا محبوب شمرده شود و مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گیرد.

TRX یا به عبارت دیگر Total Body Resistance Exercise از ورزش های رو به توسعه ای می باشد که در دهه های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده است.

تمرکز اصلی این ورزش در بالا بردن تعادل، استقامت بدن، انعطاف پذیری، چربی سوزی، و ثبات بدن است.

دوره آموزش مجازی ورزش های بندی تی آر ایکس برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک ورزش های بندی تی آر ایکس را اخذ نمایید.

دوره تی آر ایکس TRX

آموزش مجازی ورزش های بندی تی آر ایکس : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی ورزش های بندی تی آر ایکس و اخذ مدرک معتبر ورزش های بندی تی آر ایکس را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

ورزش TRX چیست؟

TRX یا به عبارت دیگر Total Body Resistance Exercise از ورزش های رو به توسعه ای می باشد که در دهه های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده است. ورزش TRX ورزش عجیب و در عین حال بسیار  مفید است که می‌تواند بدن شما را تا حد بسیار زیادی ورزیده کرده و توانایی و سطح استقامت شما را بیش از پیش افزایش دهد. گفتنی است این ورزش، یک ورزش بر پایه وزن بدن است به ‌گونه‌ای که افراد در خانه هم می‌توانند آن را انجام دهند. در این ورزش، به وسیله خاصی نیاز نداشته و تنها به کمک وزن خود می‌توانید عضلات خود را تقویت کنید. همین امر سبب شده تا این ورزش در تمام دنیا محبوب شمرده شود و مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گیرد.

TRX چگونه باعث لاغری بدن می شود؟

یکی از سوالات مهمی که بسیاری به دنبال آن هستند، که رابطه بین ورزش trx و لاغری چیست؟ اکثر کسانی که این ورزش را انجام می‌دهند پس از گذشت ۲ تا ۳ ماه از تاثیراتی که این ورزش روی تناسب اندامشان گذاشته، شگفت‌زده می‌شوند. تمرکز اصلی ورزش تی آر ایکس روی اندام‌های میانی بدن است. وقتی ماهیچه‌های میانی بدن شروع به فعالیت کردند، سایر ماهیچه‌ها را هم با خود همراه می‌کنند. وقتی فشار کافی روی ماهیچه‌ها وارد شد، عضلات بدن شروع به سوختن چربی می‌کنند و در نتیجه در ناحیه کمر، شکم، داخل ران، بازو و دیگر اندام‌ها، چربی سوزی رخ می‌دهد. بنابراین پس از مدتی شاهد سفت شدن اندام میانی و بازوها و ران می‌شوید. بهترین روش برای نتیجه گیری و رسیدن به تناسب اندام، ادغام این ورزش با ورزشی مانند یوگا یا پیلاتس است. با این روش به راحتی به تناسب اندام مورد نظر خود می‌رسید.

چرا دستگاه تی آر ایکس برای خانم ها عالی است؟

وقتی ورزش trx را با سایر ورزش‌ها و تمرینات لاغری مقایسه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که ورزش trx و لاغری فواید بسیاری برای خانم‌ها دارد. هدف خانم‌ها از ورزش به طور کلی لاغری و تناسب اندام است. این ورزش تمام بدن را درگیر می‌کند و باعث چربی سوزی و سوزاندن کالری می‌شود. و بدین ترتیب به شما کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه راحت‌تر به بدن ایده‌آل خود برسید، بدنی قوی‌تر و سالم‌تر هم داشته باشید. فراموش نکنید که ورزش trx مقاومت بدن شما را بسیار بالا برده و به شما قدرت کنترل این مقاومت را خواهد داد. تمرینات تی آر ایکس به شما اجازه می‌دهد تا قدرت بدنی خود را به چالش بکشید و  مرکز قدرت بدن خود را نسبت نوع چالش تغییر دهید.

ورزش تی آر ایکس، ورزشی کاملا اقتصادی است. شما نیازی به تهیه ماشین‌های گران بدنسازی نخواهید داشت. قیمت سازه این ورزش گران نیست و اگر امکان نصب آن را در خانه ندارید، می‌توانید تنها با تهیه کش آن و نصب آن به سقف یا در اتاق شروع به انجام این ورزش بکنید. برای انجام این ورزش شما حتی نیازی به تهیه دستکش یا کفش مناسب با این ورزش ندارید. شما می‌توانید هر نوع کفش و لباس ورزشی برای انجام تمرینات trx بپوشید.

فواید تی آر ایکس:

تا این مرحله همه چیز در مورد ورزش TRX را مطرح کرده و چند حرکت تمرینی را به تفصیل بررسی نمودیم. حال به بررسی فواید این ورزش خواهیم پرداخت. ورزش trx با افزایش انعطاف پذیری و استقامت بدنی، میزان آسیب دیدگی در تمرینات ورزشی را کاهش می دهد. این ورزش با بهبود سوخت و ساز، کارایی سیستم متابولیسم بدن را بالا برده و در بهترین شرایط قرار می دهد. تفکیک و فرم دهی مناسب عضلات و همچنین تقویت سیستم قلبی و عروقی از مزیت های این رشته ورزشی است. فواید ورزش تی آر ایکس برای همه افراد از مبتدی تا حرفه ای  اثبات شده و مناسب است البته با در نظر گرفتن نوع تمرینات و میزان شیبی که در حین انجام حرکات با طناب ایجاد می شود. که هر چه شیب بیشتر باشد با ایجاد فشار زیادتر میزان استقامت بالاتر می رود. با trx تراکم مواد معدنی ستون فقرات تا ۱۳ درصد افزایش یافته که برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار موثر است.
اگر تکنیک های اصولی ورزش تی آر ایکس به طور صحیح اجرا شوند با تمرکز بر روی وزن بدن هم عضلات اصلی و هم عضلات جانبی درگیر خواهند شد و با شناخت علم آناتومی بدن و کارکرد مفاصل و تاندون ها، trx به یکی از کارآمدترین ورزش های رسیدن به تناسب اندام تبدیل خواهد شد.

مضرات ورزش تی آر ایکس:

در قبال فواید ویژه ای که هر ورزش می تواند داشته باشد مضراتی نیز با توجه به توانایی های افراد در انجام تمرینات آن ورزش ممکن است به وجود آید. تمرینات تی آر ایکس چون با بندهای مخصوص انجام می شود در صورت نداشتن اطلاعات کافی در مورد کار با آنها و اینکه این طناب ها بدن را درحالت تعلیق قرار می دهند ممکن است باعث ایجاد آسیب دیدگی در افراد شود. کسانی که سابقه ورزش کردن ندارند برای شروع تی آر ایکس از ورزش های سبک تر بهتر است اقدام کنند و بعد با ایجاد آمادگی لازم برای بالا بردن مقاومت بدن این ورزش را انجام دهند. کسانی که از لحاظ قدرت بدنی بسیار ضعیفند و یا سابقه آسیب دیدگی های مفصلی دارند در انجام تمرینات تعلیقی با لوازم trx باید دقت لازم را کرده و زیر نظر مربی حرفه ای باشند.

bama step

[wp-rss-aggregator sources=”93354″]

دیدگاه کاربران
 • عصمت قناعتی 15 اسفند 1395

  سلام.وقتتون ب خیر .بسیار عالی .لطفا در مورد اعتبار مدرک برای کار در باشگاه توصیح بدین

 • لیلا جوان 14 مرداد 1396

  سلام من چطوری میتونم در کلاسهای مربیگری تی آر ایکس شما شرکت کنم

  • کارشناس پشتیبانی آنلاین 14 مرداد 1396

   درود بر شما
   به صورت آنلاین ثبت نام خود را انجام میدهید . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاور آموزشی به شماره ۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸ تماس حاصل نمایید .
   با تشکر
   ایباما

 • Maryam moosavi 6 آذر 1396

  سلام لطفا در مورد اموزش و شرکت در کلاس های TRXمنو راهنمای کنید ممنونم

 • زهره صفابخش 24 مهر 1397

  سلام من سه ساله تی ار ایکس کار میکنم ففط مدرکشو مبخوام شرابطه شما چطوریه؟

  • با سلام – لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید -میبایست رزومه مورد تایید ارائه دهید.

 • سپیده 5 تیر 1398

  نحوه ثبت نام به چه شکله ؛ من ۲ سال کار کردم میخوام مدرک مربیگری بگیرم لطفا راهنمایی کنید؛ من از ایرانیان مدرک بدنسازی گرفتم اما تیاریکس میخوام

  • مدیر کل سایت 31 مرداد 1398

   سلام خواهشمند است جهت دریافت مشاوره دقیق با کارشناسان بنیاد تماس حاصل فرمایید – مشاوره رایگان تا حصول نتیجه به شما ارائه خواهد شد.

 • سپیده 8 دی 1398

  آیا این مدرک تایید شده است از ورزشهای همگانی؟

  • با سلام این گواهی دریافت محتوای آموزشی است برای شما و ارتباطی به ارگان خاصی ندارد ممکن است برای پذیرش شرایط خاص خود را داشته باشند.

 • رویا 9 فروردین 1399

  با سلام
  آیا مدرک معتبر برای کار در باشگاه هست؟
  و اینکه آیا این مدارک قابل ترجمه هست؟منظور تو کشور دیگه ای هم میشه روش حساب کرد؟

  • مدیر کل سایت 10 فروردین 1399

   با سلام و احترام – بله میتوانید جهت کار در باشگاه نیز ارائه نمایید اما قبلش باید الزامات مقصد خود را بررسی کنید – مدرک قابل ترجمه و بسیار معتبر در سایر کشور ها می باشد.

 • مینا حسینی 17 شهریور 1399

  سلام .خدمت تمامی دوستان که سوال کردن این مدرک رو برای باشگاه میخوان عرض کنم باشگاه های بدن سازی معتبر مستقل از تجربه کافی در زمینه تی آر ایکس ، حتما براشون مهمه که مدرک شما از فدراسیون بدنسازی یا فدراسیون تی ار ایکس جمهوری اسلامی ایران گرفته شده باشه و لا غیر. قبل از اینکه بخواین اقدام کنید لطفا از باشگاهتون جهت اعتبار این مدارک سوال بفرمایید.

  • با تشکر از نظر خانم حسینی : به اطلاع برسانیم ما هم همواره راهنمایی می کنیم که از مقصد ابتدا استعلام نمایید بعد اقدام در هر حال جدای بحث فدراسیون دوره ما مزایای زیادی دارد شامل :
   ۱- محتوای آموزشی مفید و غنی
   ۲- گواهی قابل ترجمه رسمی و اعتبار جهانی
   ۳- امکان اخذ امتیاز مهاجرتی
   ۴- رزومه و برند سازی فردی
   و….

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *