0
021284284

دوره آموزشی مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه Secondary education counseling and planning E-learningA

اهدافی که برای آموزش متوسطه توسط صاحبنظران و متفکران مطرح شده اند، متعددند و به اشکال مختلفی نیز می توان آنها را طبقه بندی کرد.نیاز جامعه به نیروی کار ماهر، محدودیت امکانات و محدودیت گنجایش افراد، آموزش متوسطه را برای جمع کثیری از افراد، مقطع پایانی تحصیلات کرده است. این جمع کثیر هم به لحاظ اداره زندگی فردی و هم به جهت اثرات خاص اجتماعی، باید قادر باشند به نحوی مفید در جامعه زندگی خود را اداره کنند. یکی از لوازم زندگی مفید و سالم اجتماعی، دارا بودن شغل و حرفه برای امرار معاش و سوددهی اجتماعی است. اشتغال نوعی پذیرش مسئولیت اجتماعی است که هم باعث اعتماد بنفس و عزت نفس می گردد و به خود اقناعی منجر می شود و هم منجر به گردش چرخهای جامعه.یکی از معضلات آموزش متوسطه برای آموزشهای حرفه ای تغییرات سریع فناوری است که تغییر در اشتغال را در پی دارد. آموزش متوسطه باید به گونه ای آموزش را ارائه کند که افراد هم مهارت لازم برای انجام یک کار را کسب نمایند و هم از انعطاف لازم برای تغییر شغل برخوردار باشند.هدفهای کلی این دوره آموزشی آن است که خواننده با اهمیت، ضرورت و جایگاه برنامه‌ریزی آموزش و پرورش آشنا شود و به مبانی، اهداف، محتوا، اصول و روشهای برنامه‌ریزی درسی دوره متوسطه آگاهی پیدا کند. علاوه بر این، دانش پذیر با مطالعه و فهم عمیق مطالب، آمادگی نسبی برای مشارکت در برنامه‌ریزی درسی دوره مزبور را به دست آورد.

منظور از مشاوره تحصیلی ارائه اطلاعات لازم برای افزایش موفقیت تحصیلی است.

مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان مفید است. خصوصا افرادی که قصد موفقیت در کنکور ورود به دانشگاهها را دارند می توانند بهره زیادی از مشاوره تحصیلی ببرند.

دوره آموزش مجازی مشاور برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک مشاور برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه را اخذ نمایید.

unnamed file

آموزش مجازی مشاور برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مشاور برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه و اخذ مدرک معتبر مشاور برنامه ریزی تحصیلی دوره متوسطه را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

مشاور تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی یا مشاوره مدرسه یکی از مهم ترین بخش های همه ی موسسات آموزشی در تمامی کشورها می باشد.

در مشاوره تحصیلی دانش آموزان، دوستان شان، خانواده هایشان و حتی خود کارکنان مدرسه نیز می توانند مشکلات و تجربه های منفی زندگی شان را مطرح و برطرف کنند.

آشنایی با خدمات مشاوره تحصیلی:

حتی افرادی که مشکل خاصی ندارند هم می توانند با مشورت کردن با مشاور مدرسه، وضعیت بهتری پیدا کنند و به آرامش برسند.

پس اگر می خواهید در مورد این سیستم مهم آموزشی بیشتر بدانید.

با سایت ویکی روان همراه شوید تا تعریف واقعی مشاوره تحصیلی را در مفهوم امروزی اش توضیح دهیم.

مبانی مشاوره تحصیلی:

بسیار واضح است که مدرسه، محل رشد تحصیلی و حتی گاهی پرورش انسان با درد های زندگی است.

در مدارس راهنمایی و دبیرستان، دانش آموزان مبانی اثرات متقابل و همکاری، اجتماعی شدن، حل مشکلات و مسائل، و بسیاری چیز های دیگر را یاد می گیرند.

در دبیرستان این محک های رشد کاملا بسط پیدا می کنند.

اما اغلب ویژگی های مشابه را حفظ می کنند.

فردی که در حال رفتن به دانشگاه است، نیز در حال پیش رفتن به سمت یک سری مشکلات و چالش های بزرگ تری می باشند

اینجاست که مشاوره تحصیلی وارد کار می شود.

در هر مرحله از تحصیل، محصلان تقریبا در سرتاسر آمریکا به مشاوران تحصیلی در خود مدرسه دسترسی کامل دارند.

در این منطقه ی مرکزی، دانش آموزان می توانند همه ی مشکلات و مسائل تجارب شان را با مشاوران در میان بگذارند.

در این شرایط ، مشاور از روش های کنش گرایانه ای استفاده می کنند تا مسائل مربوط به مدرسه و مشکلات شخصی خود دانش آموز را حل کنند.

هدف اصلی از این اقدامات، ارائه ی خدمات و مشاوره سالم به دانش آموزان است.

زیرا راهی که طی کرده اند دارای چالش های بسیاری بوده است تا به این مرحله از آموزش رسیده اند.

یکی از بارزترین خدمات مشاوره تحصیلی کم کردن اضطراب امتحان است.

عناصر ویژه تمرینات مشاوره ی روزانه:

اکنون بیایید نگاهی به کارها و اعمالی بیاندازیم که یک متخصص مشاوره تحصیلی از آن ها استفاده می کند.

برخی از وظایف و کار های یک مشاوره مدرسه ی اجرایی برای بهبود یادگیری دانش آموزان و بهبود تجارب منفی شان، بصورت عملی هستند – که در این روش ها ضبط صدا بسیار اهمیت دارد.

با این حال، بخش عمده ای از کار آن ها، مربوط به صحبت کردن و انجام فعالیت هایی با دانش آموزان، کارکنان مدرسه و خانواده های محصلان است.

[wp-rss-aggregator sources=”92650″]

دیدگاه کاربران
 • عبدالستارایرندگانی 14 مرداد 1398

  آموزش مشاوره وبرنامه ریزی

 • مناسب هست 6 بهمن 1398

  به نظر بنده رشته بنده مدیریت آموزشی در ارشد هست و۳۰سال سابقه تدریس مدارس ابتدایی دارم برای مشاوره درسی؛ تحصیلی چه به صورت تخصصی یا راهنمایی موضوعات جالب هست بنده در این خصوص اگر تخفیف دهید حتما همکاران را مدرسه وسایر مدیران مدارس وکارکنان آموزش وپرورش ناحیه ومنطقه ۲شهرستان اردبیل راهنمایی می کنم. بابک گل زاد

 • بابک.گل زاد 6 بهمن 1398

  کاربردی

 • بابک گل زاد 6 بهمن 1398

  بنده کارشناس ارشد مدیریت آموزشی ومعلم ۲۹سال سابقه ودرسمت مدیر در ناحیه ۲شهرستان اردبیل هستم. دوره شما کاربردی هست میتوانم به کارکنان مدرسه تحت مدیریت وسایر مدیران وکارکنان معرفی نمایم.

 • بابک گل زاد 6 بهمن 1398

  بنده درصورت موافقت موسسه به همکاران معرفی نمایم.

 • بابک گل زاد 6 بهمن 1398

  مفید هست بعلت توانمندی مشاورین

 • محمد امین 28 تیر 1400

  با عرض سلام محمد امین هستم پایه یازده هستم قبول شدم پایه دوازده متاسفانه دچار مشکل چند راهی شدم پایه دهم با انتخاب رشته تجربی رفتم مدرسه عادی درس خواندم و پایه یازدهم مدرسه نمونه قبول شدم و رفتم نمونه و تا اینکه کتاب ها رو گرفتیم و پرونده گرفتم از مدرسه عادی یک هفته طول کشید هفته دوم مهر شنبه ما رفتیم مدارس نمونه و ثبت نام انجام شد ، دیدم خیلی عقب افتادم در کلی درس ها و نوع تدریسشون رو اصلا دوست نداشتم و اصلا چیزی یاد نمیگرفتم از آمدن به این مدرسه پشیمان هستم چون مدرسه عادی بنظرم دبیر هایی بهتری داشتیم و بهتر یاد میگرفتم و جز دانش آموزان خوب مدرسه عادی بودم از وقتی نمونه رفتم فقط افت تحصیلی داشتم و دیگر هیج و بعد که مدارس مجازی شد کلا پیگیر درس ها نبودم 😔 و الان کلاس دهم خوب با معدل 17. 80 و کلاس یازده افتضاح بنظرم امسال قصد دارم پرونده ام رو بگیرم برم مدرسه قبلی و ادامه تحصیل بدم اما نمیدونم خوبه یا نه از وقتی آمدم مدرسه نمونه افکارم بهم خورده و همش توی فکرم که بهترین راه اینکه تغییر رشته بدم برم مهندسی کامپیوتر بخونم چون بنظرم به کامپیوتر علاقه دارم چون توی خونه با کامپیوتر کار میکنم و خیلی سر در میارم از کار های نرم افزاری مثلا کار با ورد و اکسل و نصب انواع نرم افزار سیستم و عوض کردن ویندوز وــــــــ و واقعا کار هایی حرفه ای میکنم و استعدادش دارم یعنی دوسش دارم اما نمیدونم ایا سر در گم شدم برم ادامه بدم تجربی رو یا برم رشته که الان میخوام بعد به فکر کنکورم که تجربی رشته ای هست پر مخاطب و زرنگ و من اصلا دوست ندارم بدبخت بشم و باعث سر افکنی باشم میخوام یک رشته برم و توش بدرخشم و قبول بشم دانشگاه ملی نه آزاد بعد سر کار بشم نمیخوام رشته ای برم که نتونم سر کار بشم لطفا کمکم کنید و در تست ضعیف بودم از پایه و فقط تشریحی خوب بودم دانش آموز زرنگی نیستم دانش آموز متوسط هستم معدل بالا 19 نداشتم کلا متوسطی هستم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *