0
021284284

آموزش تکنولوژی بتن پیشرفته : دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی تکنولوژی بتن پیشرفته

بتن (به فرانسوی: Béton)، از ریشه لاتین (به لاتین: Bitume) در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود. این ماده ی چسبنده عموما حاصل فعل و انفعال سیمان های هیدرولیکی و آب می‌باشد. حتی امروزه چنین تعریفی از بتن شامل طیف وسیعی از محصولات می‌شود. بتن ممکن است از انواع مختلف سیمان ونیز پوزولان ها، سرباره کوره‌ها، مواد مضاف، گوگرد، مواد افزودنی بتن، پلیمر های بتن، الیاف بتن و غیره تهیه شود. همجنین در نحوه ساخت آن ممکن است حرارت، بخار آب، اتوکلاو، خلا، فشارهای هیدرولیکی و متراکم کننده‌های مختلف استفاده شود.با توجه به گسترش و پیشرفت علم و پیدایش تکنولوژی های فراوان در قرن اخیر، شناخت بتن و خواص آن نیز توسعه قابل ملاحظه ای داشته است، به نحوی که امروزه شاهد کاربرد انواع مختلف بتن با مصالح مختلف هستیم که هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست.در دوره آموزشی تکنولوژی بتن پیشرفته که توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تدوین شده است با انواع روش های عمل آوری بتن و خواص آنها آشنا میشوید .

آموزش مجازی تکنولوژی بتن پیشرفته: امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی تکنولوژی بتن پیشرفته و اخذ مدرک معتبر تکنولوژی بتن پیشرفته را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
unnamed file

بتنی که از سیمان پرتلند و سنگدانه های طبیعی ساخته می شود،

دوره تکنولوژی بتن پیشرفته، با هدف شناخت مشخصات و خواص بتن در سطح ریزساختار طراحی شده است تا به کمک آن دانشجویان ضمن درک رفتار بتن قادر شوند خواص بتن را توسعه داده و مشخصات مطلوب را از بتن دریافت نمایند.

  • دوره آموزش مجازی تکنولوژی بتن پیشرفته برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک تکنولوژی بتن پیشرفته را اخذ نمایید.

سال های زیادی است که بتن به عنوان یک ماده ساختمانی مهم در ساخت و ساز های بتنی چون ساختمان ها ، سد ها ، پل ها ، تونل ها ،راه ها ، اسکله ها ، برج ها ، سازه های خالص دیگر کاربرد دارد . در اکثر موارد بتن به عنوان ماده ای مقاوم در برابر نیروهای فشاری نگریسته می شده است اما انجام پروژه های وسیع تحقیقاتی بر روی مواد مختلف تشکیل دهنده ی بتن و آزمایش بتن های مختلف با مواد جدید در سال های آخر قرن اخیر منجر به پیدایش بتن هایی شده است که علاوه بر تامین مقاوت ، خواص دیگری از این ماده نظیردوام،کارآیی،نرمی و مقاومت در برابر عواملی چون آتش و محیط و هوا زدگی را دستخوش تغییرات اساسی نموده است . علاوه بردگرگونی و تحول در مواد تشکیل دهنده بتن ، افزودن مواد دیگری به بتن همچون افزودنی های مختلف ،انواع الیاف ها و حتی مواد زایدی که ارزش خاصی نداشته و باعث آلودگی محیط زیست نیز می شوند موجب پیدایش بتن های جدید با خواص جدید و بهبود یافته شده است.

bama step

[wp-rss-aggregator sources=”100752″]

دیدگاه کاربران
  • محمود غلاملو 20 مهر 1396

    خوب است دوره های فولاد پیشرفته و بتن پیشرفته هم ارایه کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *