0
021284284

درباره ي رشته گرافيك

دپارتمان آموزش مجازی شرکت جهت علاقه مندان به این دوره ی آموزشی توضیحاتی در این رابطه ارائه داده است. جهت ثبت نام در این دوره کوتاه مدت آموزشی و در یافت گواهینامه آموزشی معتبر در این زمینه به قسمت ( ثبت نام دوره ) مراجعه فرمائید. باتشکر
معرفی اولیه رشته گرافیک
امروزه با وجود صد زبان و 5 هزار گویش، نمی‌توان برای معرفی مراکز و مکان‌های مختلف از زبان نوشتاری استفاده کرد. بلکه این زبان تصویری است که با ساخت علائم و نشانه‌ها‌ در هواپیماها، جاده‌ها و هتل‌ها، پیام‌ها را سریعتر انتقال می‌دهد.البته نباید تصور کرد که زبان تصویری یا به عبارت دیگر ارتباط تصویری، تنها به ساخت علائم و سمبل‌های تصویری می‌پردازد بلکه هنر ارتباط تصویری حیطه بسیار وسیعی را در بر‌می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به نوشتن زیبای کلمات، رسم منحنی و نمونه‌های آماری، تهیه آگهی مطبوعاتی و پوستر، صفحه‌آرایی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد. به زبان دیگر کلیه طر‌ح‌هایی که به وسیله چاپ قابل انتشار هستند، طرح گرافیکی می‌باشند.
هدف‌ رشته‌ ارتباط‌ تصویری‌ آموزش‌ این‌ هنر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ است. در واقع رشته ارتباط تصویری توانایی‌های‌ دانشجویان‌ در امور تبلیغات‌ فرهنگی‌ یا تجاری‌ را ارتقا می‌دهد که‌ در این میان تبلیغات‌ فرهنگی‌ شامل‌ تصویرسازی‌ کتب‌، ساخت‌ پوستر، تبلیغات‌ برای‌ نشریات‌ و جراید مانند صفحه‌آرایی‌ و آگهی‌های‌ مطبوعاتی‌ می‌شود و تبلیغات‌ تجاری‌ نیز شامل‌ تبلیغات‌ نمایشگاه‌های‌ بازرگانی‌ مانند غرفه‌سازی‌ و غرفه‌آرایی‌ یا تبلیغات‌ برای‌ کالاهای‌ مختلف‌ است‌. در ضمن‌ ارتباط‌ تصویری‌ دارای‌ شاخه‌های‌ دیگری‌ مانند آرم‌سازی‌، انیمیشن‌ و طراحی‌ راهنمای‌ محیطی‌ می‌باشد.
تعریف رشته گرافیک :
گرافیک حرفه مورد نیاز امروز است که بخش بزرگی از ان را تبلیغا ت در بر می گیرد.گسترش روز افزون آموزش فنی و حرفه ای در ایران توسعه همه جانبه در تمامی رشته ها را طلب می کند.براین اساس در چند سال گذشته رشته گرافیک در بیشتر هنرستان ها ایجاد شده است .
برنامه ریزی دوره ۵ ساله کاردانی رشته گرافیک ،متناسب با نیازهای واقعی این رشته به طوری برنامه ریزی شده که دانش آموختگان این دوره بتوانند پس از کسب مهارتهای لازم در مشاغل مربوط انجام وظیفه کنند.
معرفی رشته گرافیک :
هنرجویان در این رشته با طراحی ، تصویر سازی ، طراحی حروف  ، صفحه آرایی ،  ، طراحی انواع پوستر ، بروشور ، طراحی جلد کتاب و مجلات و نشریات ،چاپ فتو سیلک ،انواع چاپ دستی ،مصور کردن کتاب و مجلات وروزنامه ،استفاده از مداد رنگی ،گواش ،آبرنگ ، ظهور چاپ فیلم ،اصول عکاسی و ترکیبات رنگ ،روانشناسی رنگ و تاریخ هنر ایران و جهان و … آشنا خواهند شد.
گرافیک یا ارتباط تصویری حیطه‌ای از هنرهای تجسمی است که دارای کاربردهای متنوع و گسترده‌ای است. گرافیک یا به عبارت کاملتر طراحی گرافیک (Graphic design)، به کارگیری تکنیکهای مختلف خلق آثار دوبعدی بر روی سطوح مختلف نظیر کاغذ، دیوار، بوم، فلز، چوب، پارچه، پلاستیک، نمایشگر رایانه، سنگ و… است که در جهت رساندن پیامی خاص به بیننده انجام بپذیرد. از جمله این تکنیکها می‌توان به: عکاسی، اچینگ، نقاشی و روشهای مختلف چاپ اشاره نمود. در هنر طراحی گرافیک از عکس، تکنیکهای مختلف طراحی (مداد، کنته، ذغال، پاستل گچی، پاستل روغنی، قلم و مرکب، مداد رنگی)، تکنیکهای مختلف نقاشی (رنگ و روغن، آبرنگ، گواش، رنگهای آکریلیک)، کلاژ، انواع روشهای چاپ دستی (سیلک اسکرین و باتیک) و هرنوع روش خلق تصویر استفاده می‌شود.
نکات تکمیلی درباره رشته گرافیک    
حیطه‌های مختلف در گرافیک
در گرافیک، حیطه‌ها و تخصصهای مختلفی وجود دارد:
•    ارتباط بصری (Visual communication)- مانند:
o    طراحی پوستر
o    طراحی جلد
o    طراحی علامت (Sign)
o    طراحی نشان (Logo)
o    طراحی حروف
o    طراحی آگهی تبلیغاتی
o    صفحه آرایی (layout) برای کتاب و نشریه
o    طراحی صفحات وب
o    طراحی چاپ برای بسته‌بندی
•    تصویرسازی (Illustration)- مانند:
o    تصویرسازی برای کتابهای کودک، کتابهای علمی و آموزشی
o    تصویرسازی برای نشریات
o    طراحی نقشه
گرافیک و بسته بندی به طور کلی رنگ اولین چیزی است که بیننده از بسته بندی درک می‌کند شکل و نوشته به ترتیب بعد از رنگ سبب جذب مشتری میگردند.به همین دلیل رنگ یکی از مهمترین عوامل انگیزشی در خرید محصول است.
نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد استفاده به جا از رنگ‌ها است به عنوان مثال رنگ سبزبسته به جای استفاده می تواند بیانگر فساد و پوسیدگی و از طرف دیگر می تواند بیانگر طراوت و تازگی باشد . در انتخاب رنگ محصولات غدایی و نوشیدنی‌ها علاوه بر توجه به رنگ ماده غذایی میتوان با توجه به ویژگی‌های گروه مصرف کننده از رنگ‌ها به عنوان ابزاری قدرتمند بهره جست. به عنوان مثال در طراحی جعبه چای‌های گیاهی میتوان از رنگ‌های ملایم و لطیف که مترادف فرآورده‌های گیاهی است بهره گرفت. اما مورد چای واقعی میتوان با استفاده ابز زمینه تیره حس مرغوبیت محصول را دز مشتری ایجاد نمود و استفاده از تصاویر مرتبط نوعی تشخص به محصول می بخشد.
گاهی میتوان با ایجاد ارتباط بین بسته‌های یک محصول معنا و مهفوم خاصی را بیان کرد . به عنوان نمونه در طراحی جعبه کفش کودکان با استفاده از رنگ‌های قوی مانند سبز، زرد و قرمزارتباطی سرگرم کننده و جذاب زمانی که کنار یکدیگر چیده میشوند ایجاد نمود.
استفاده مناسب از رنگ سبب انتقال پبام و سهولت پیدا کردن کد کفش در چیدمان مغازه میگردد. این رنگ‌ها بر روی ساک دستی فروشگاه استفاده شده و این نوارهای رنگی در کنار توضیحاتی در مورد دلایل مواظبت از پاها تاثیر زیبا و مخصوصی بر روی مشتری میگذارد.
نکته دیگر اینکه، اگرچه استفاده از چاپ 4 رنگ ارزشمند است اما طراحان در برخی موارد متوسل به انتخابی جسورانه و استفاده از بسته بندی تک رنگ میشوند به عنوان مثال در مورد فرآورده‌های ویژه مردانه استفاده از حداقل رنگ میتواند نماینگر پیامی محکم و مردانه باشد.
از رنگهای آبی، سبز و زرد به منظور تداعی شادابی و حیات در بسته بندی محصول استفاده میشود. استفاده از این رنگها یکی از ساده‌ترین و گویاترین روشهای است که برای نشان دادن خنکی وتازگی در بسته بندی محصولاتی مانند آب معدنی و سبزیجات و میوه‌ها استفاده میگردد. به عنوان نمونه استفاده از رنگ آبی قوی و آرام بخش به عنوان رنگ زمینه برای ارائه فرآوردهٔ اسپری پا بسیار حساب شده به نظر میاید و طراح توانسته با بهره گیری از توانایی رنگ آبی برای القا پاکیزگی و خنکی این حس را به مصرف کننده القا کند .
همچنین استفاده از رنگهای روشن مانند صورتی روشن و آبی و زرد روشن برای بسته بندی هایی که حاوی محصولاتی لطیف و ملایم بسیار به جا است.
گاهی برای ایجاد تاثیراتی از تمول و فریبندگی و کیفیت عالی می توان در رنگ بندی از مقداری طلایی و یا نقره ای به همراه رنگ هایی متالیک از آبی، قهوه ای، فیروزه ای و خاکستری و خرمایی استفاده کرد.از این ترکیب بندی‌ها برای محصولاتی همچون شکلات، عطر و محصولاتی که نیاز به القا قیمت گران دارند بکار برده می شود.
در انتها باید خاطر نشان شد در انتخاب رنگ در بسته بندی باید به احساس ناشی از آن بر روی گروه هدف دقت کافی شود.
فرصت های شغلی رشته گرافیک
زمینه های شغلی و بازار کار:
•    طراحی آگهی و تابلو های تبلیغاتی
•    طراحی تیتراژ برنامه های تلویزیونی
•    طراحی نشانه و تمبر و اسکناس
•    طراحی تیزر (فیلم های تبلیغاتی) ) طراحی جلد کتاب ،نوار وکاتالوگ
•    تصویر گر ،صفحه آرا و طراح پوستر و کار در عکاسی ها و گالری ها
بازار کار:
فارغ‌التحصیلان این دوره قادرند با تهیه انواع طرح برای معرفی و ارائه یک موضوع مانند علامت و اطلاعات(آرم سازی و پوسترسازی) و اجرای انواع صفحه آرایی و طراحی نمایشگاه های هنری برای معرفی آثار گوناگون(غرفه آرایی)،آموزش هنر،طراحی و تصوبرسازی برای عنوان ادبی،داستان،سیاسی،اجتماعی و مانند آن(صفحه آرایی کتاب و مجله و روزنامه)،تبلیغات(کاتالوگ و بروشور) در مراکزی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،صدا و سیما،مطبوعات و مراکز هنری و آتلیه های خصوصی خدمات خود را ارایه می دهند.
برای‌ یک‌ فارغ‌التحصیل‌ ارتباط‌ تصویری‌ فرصت‌های‌ شغلی‌ زیادی‌ وجود دارد چون‌ تنها بخشی‌ از کار او تبلیغات‌ می‌باشد و این‌ در حالی‌ است‌ که‌ تبلیغات‌ محدوده‌ خاصی‌ ندارد و از تبلیغ‌ یک‌ خودکار گرفته‌ تا تبلیغ‌ یک‌ کالای‌ فرهنگی‌ مثل‌ تئاتر یا سینما در حیطه‌ دانش‌ متخصص ارتباط تصویری می‌گنجد. از سوی‌ دیگر تصویرسازی‌ و طراحی‌ روی‌ جلد کتب‌، صفحه‌آرایی‌ مجلات‌ و روزنامه‌ها و تهیه‌ آرم‌ و نشانه‌ نیز در حیطه‌ کار یک‌ متخصص‌ ارتباط‌ تصویری‌ قرار دارد. در کل‌ باید بگوییم‌ که‌ در ایران‌ دو شاخه‌ عمده‌ کاری‌ برای‌ یک‌ گرافیست‌ وجود دارد یکی‌ چاپ‌ و انتشارات‌؛ یعنی‌ طرحی‌ که‌ در نهایت‌ با چاپ‌ و تولید انبوه‌ سروکار دارد مثل‌ تصویرسازی‌ کتاب‌، صفحه‌آرایی‌ مجلات‌ و روزنامه‌ها و تهیه‌ پوستر و بروشور و دیگری‌ گرافیک‌ تلویزیونی‌ است‌؛ یعنی‌ گرافیست‌ تعیین‌ می‌کند که‌ برای‌ مثال‌ مجری‌ تلویزیون‌ چه‌ لباسی‌ با چه‌ رنگی‌ بپوشد که‌ هم‌ مناسب‌ باشد و هم‌ تفاوت‌ رنگ‌ها در گیرنده‌ها اعم‌ از رنگی‌ یا سیاه‌ و سفید به‌ خوبی‌ مشخص‌ گردد.
توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه رشته گرافیک
علوم ،مهارت ها و تواناییها:
رشته پر رمز و راز گرافیک در همه محیط‌ها با همه سلائق برای خود جائی باز کرده و در ارتباط با صنعت نیز به هنرنمایی پرداخته است. گرافیک زبان تصویری است. استفاده از علائم، سمبل‌ها، خطوط، منحنی‌ها و نماد‌ها در کنار رنگ‌های موزون و حساب شده دنیایی از حرف و معنا را در خود جای داده است.
دانش‌آموزی که گرافیک را انتخاب می‌کند در رساندن فکر خود سرعت، گیرایی و ماندگاری را در سطحی گسترده منتشر کرده و البته با همه این جذابیت‌ها نظر دانشجویان این رشته دال بر گرانی وسائل کار گرافیکی می‌باشد. گرچه امکانات نیروی متخصص در این رشته نامحدود است. داشتن روحیه اجتماعی خوب می‌تواند دانشجو را با سلائق مختلف آشنا ساخته و در مورد استفاده از طرح‌ها و رنگ‌ها و نماد‌ها او را موفق‌تر از دیگران نماید.
دانشجوی‌ ارتباط‌ تصویری‌ باید علاوه‌ بر خلاقیت‌، عاشق‌ این‌ کار بوده‌ و طراحی‌ قوی‌ و زبردست‌ باشد. چون‌ طراحی‌ اساس‌ کار یک‌ گرافیست‌ است‌ و در ضمن‌ باید با رنگ‌ به‌ عنوان‌ عامل‌ تکمیل‌کننده‌ فرم‌ آشنا باشد. همچنین‌ یک‌ طراح‌ باید با شاخه‌های‌ مختلف‌ هنری‌ آشنایی‌ کامل‌ داشته‌ باشد. چون‌ یک‌ گرافیست‌ امکان‌ دارد از تکنیک‌های‌ عکاسی‌، چاپ‌، خوشنویسی‌، نقاشی‌، طراحی‌ صنعتی‌، اصول‌ و مبانی‌ صنایع‌ دستی‌ در کارش‌ استفاده‌ کند‌ و پیام‌ مورد نظرش‌ را به‌ مرحله‌ اجرا برساند. بالاخره‌ هنرمند این‌ رشته‌ لازم‌ است‌ با علومی‌ مثل‌ جامعه‌شناسی‌، روانشناسی‌، بازاریابی‌ و ادبیات‌ آشنا باشد. زیرا یک‌ پیام‌ تبلیغاتی‌ باید با توجه‌ به‌ مخاطب‌ آن‌ ساخته‌ شود؛ یعنی‌ باید توجه‌ داشت‌ که‌ مخاطب‌ این‌ پیام‌ از نظر فرهنگی‌، اقتصادی‌ و خواسته‌ها و علایق‌ در چه‌ سطحی‌ است‌. گفتنی‌ است‌ که‌ دانشجویان‌ این‌ رشته‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز گزینش‌ می‌شوند؛ یعنی‌ علاوه‌ بر آزمون‌ علمی‌، استعداد و خلاقیت‌ دانشجویان‌ در یک‌ آزمون‌ عملی‌ نیز سنجیده‌ می‌شود.

دیدگاه کاربران
 • حمزه 3 بهمن 1393

  سلام ببخشید ایا میشه به صورت مجازی تحصیل کرد لطفا راهنمایی کنید

 • بتولب 9 فروردین 1394

  بسيارعالي ودقيق نوشته ايد من كلاس هفتم هستم وبه هنر علاقه مندم براي همين دوست دارم درآينده اين رشته رو انتخاب كنم ومي خواستم بدانم آياميتوان ازطريق اين رشته بازيگرهم شد؟

 • شیما 9 فروردین 1394

  سلام
  من در حال حاضر دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی کشاورزی گرایش اصلاح و نباتات هستم
  از آنجایی که علاقه ای به رشتم ندارم
  میخوام تغییر رشته بدم
  و چون استعداد خوبی در طراحی و نقاشی دارم
  متوجه شدم گرافیک برای من رشته ایده آلی است
  از شما کمک میخوام که کمکم کنید تا تصمیم درستی بگیرم
  تغییر رشته برای من درسته؟؟
  از نظر موقعیت شغلی چطور؟؟
  اگه لازمه عکس طراحی و نقاشیامو براتون بفرستم؟؟
  فقط خواهش میکنم راهنمایی کنید
  ممنون

 • ن.ع 11 فروردین 1394

  با سلام و عرض خسته نباشید بنده خواستم تا در دوره مجازی رشته گرافیک شرکت کنم
  حدود چند سالی هست که طراحی کارت ویزیت و …. انجام میدم بصورت سیار
  خواستم شرایطش رو بدونم آیا دوره مجازی دارید و سوال بعدیم اینه این گواهینامه شما معتبره که برای ادامه تحصیل بکار بیاد .
  ممنون میشم لطفا راهنماییم کنید خیلی مشتاقم که شرکت کنم.

 • غ.ت 12 خرداد 1394

  با سلام و تشکر از شما
  میخواستم ازتون خواهش کنم درمورد رشته “گرافیک دستی” هم توضیح بدید. اگر رشته های دیگه ای هم مثل گرافیک دستی هستن که گرافیک شامل اونا میشه ممنون میشم یکم درموردشون توضیح بدید.

 • نازنین 16 خرداد 1394

  اطلاعات تون واقعا کامل خوب بود واقعا دو دلم ک برم رشته گرافیک یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • پردیس 26 خرداد 1394

  اطلاعاتتون خیلی خوب و کافی بود و منو بیشتر مصمم کرد تا برم گرافیک

 • kimiya 31 خرداد 1394

  سلام ببخشید میشه تو دبیرستان ریاضی خوندوازگرافیک قبول شد؟من به شدت علاقه دارم ولی چون تیزهوشان درس میخونم نمیتونم برم هنرستان راهنمایی کنید

 • Fazi 5 تیر 1394

  من واقعا دودل شدم نمیدونم گرافیکو انتخاب کنم یانه؟؟؟ اگه ممکنه هزینه های دانشگاهشو ب من اطلاع بدین تایکم راحت تر انتخاب رشته کنم

 • رویا 10 تیر 1394

  با سلام و تشکر از توضیحات کامل شما
  من ارشد بازرگانی دارم و خیلی به رشته گرافیک علاقمندم.
  لطفا راهنمایی کنید برای تحصیل در این رشته از کجا باید شروع کنم باتوجه به اینکه پذیرش بصورت نیمه متمرکز هست
  ممنون

 • مهنا 21 مرداد 1394

  سلام.من رشته دانشگاهی ام مدیریت بازرگانی است. می تونم گرافیک را به صورت آزاد و در کلاس های تابستانی یاد بگیرم.

  • مدیر کل سایت 22 مرداد 1394

   با سلام – میتونید به صورت الکترونیکی در دوره های آموزشی بنیاد شرکت نموده و از گواهینامه های آن بهره مند گردید.

 • رضوان 2 مهر 1394

  سلام.ممنون از اطلاعات خوبتون.من دانشجوی رشته مهندسی صنایع هستم و از اونجایی که به رشته گرافیک خیلی علاقه دارم میخوام در رشته خودم کاردانی بگیرم و وارد رشته گرافیک بشم.حالا سوال من اینه که:با داشتن مدرک کاردانی از رشته صنایع میتونم کاردانی به کارشناسی گرافیک رو شرکت کنم و بخونم؟ممنون از توجهتون…

 • سارا 7 مهر 1394

  خیلی رشته عالی هست من ترم 3 هستم از ریاضیم رفتم نسبت به هنرستانی ها یکم ضعیفم ولی خیلی خوبه
  اطلاعاتتون خیلی کفید بود ممنون ??

 • ایسان 14 مهر 1394

  سلام خیلی ممنون از اطلاتون من می خوام گرافیک بخونم ولی دو دلم لطفا کمکم کنید

 • قدوسی 18 مهر 1394

  گرافیک هم پر هزینه هست هم بازار کار نداره!

 • ترنم 17 آبان 1394

  من موندم برم رشته ي گرافيك يا تربيت بدني واقعاً در دلم كمك كنين?

 • سمیه 19 آبان 1394

  سلام.من رشته گرافیک رو دوس دادم خیلی عالیه.فقد چجوری ثبت نام میشه کرد

 • رویا 12 آذر 1394

  سلام، میشه بگید رشته گرافیگ آینده شغلی خوبی داره یا نه؟

 • الوهیم 26 دی 1394

  سلام
  خسته نباشید بابت متن مفید و کاملتون.
  من امسال کلاس نهم هستم و در پایان سال تحصیلی باید انتخاب رشته بکنم.من به شدت علاقه مند به رشته گرافیک هستم اما از طرف دیگه چون درس های دیگه هم قوی هستم به فکر ریاضی هم هستم.راستش خودم بیشتر طراحی داخلی رو دوست داشتم اما زمینه شغلی خوبی نداره برای همین برام خیلی مهمه که رشته ای که میرم آینده شغلی و درآمد خوبی داشته باشه.ممنونیشم راهنماییم کنید.
  با تشکر?

 • نیلوفر 26 دی 1394

  سلام
  متن کامل و واقعا عالی بود من الان 23 سالم هست و از دبیرستان تو گرافیک تحصیل کردم.واقعا علاقه مند هستم و به هیچ انوان پشیمون نشدم.پیشنهاد میکنم هر کسی که استعداد طراحی رو داره حتما به این رشته بره.نگران زمینه شغلیشم نشین چون واقعا خوبه(مثلا عکاسی یا طراحی پستر).
  عالی بود ممنونم??

 • ساینا 27 دی 1394

  سلام . من در رشته ای تی کاردانی دارم میخواستم بدونم میتونم کاردانی به کارشناسی بدون کنکور میتونم رشته گرافیک شرکت کنم ؟

 • دایانا 28 دی 1394

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من هم امثال کلاس نهم هستم.درسام خوبه اما خودم علاقه مند به رشته گرافیک و معماری هستم اما این اواخر شنیدم که میگن متقاضی های معماری زیاده و به همین دلیل درآمد و زمینه شغلی زیادی نداره برای همین میخواستم خواهش کنم که اگه میشه درباره گرافیک و زمینه شغلیش توضیح بدین
  ممنون??

 • ندا 29 دی 1394

  سلام
  متنتون خوب بود خیلی اما درباره درآمدش و این چیزی ننوشته بودین جواب هیچکسم نمیدید.
  لطف میکنید یه سری توضیحات رو در اختیارمون بذارید؟?

 • نیما 30 دی 1394

  متن خوبه پیجتونم خوبه اما خودتون رسیدگی نمیکنید?یه نگا بندازین چن نفر درخواست جواب کردن لطفا خب مردم اگه نیاز نداشتن که نمی اومدن تو پیجتون اگه قراره سالی یه بار جواب بدین که ملت برن از یه مشاور حضوری بپرسن سری ترجواب میگیرن والا من الان 2تا سوال دارم نمیدونم عمرم قد میده جواب بگیرم یا نه
  1.از نظر اینده و زمینه شغلی گرافیک بهتره یا معماری؟
  2.گرافیک رو اگه از ریاضی بری چطوره؟
  ممنون✌✌

  • سلام به تمامی دوستان و علاقه مندان عزیز و گرامی – نیما جان ما دوست داریم تا متخصصیندر همین زمینه تشریف بیاورند و پاسخ دوستان را بدهند – اینجوری پاسخ ها بسیار تجربی تر هستند – مشابه دیگر پست ها که گفتگو بین خود مخاطبینه – اما چشم بنده ارجاع میدهم تا افراد مطلع در بنیاد هم پاسخ شما عزیزان را بدهند – متشکریم از اینکه در بنیاد حضور دارید.

 • Elahe 30 دی 1394

  سلام به کاربران گرامی?
  من 27سالمه و بعد عمری میخوام به درس و مدرک و کار برسم.خودم همیشه طراحی بسیار خوبی داشتم و حتی مدتی کلاس طراحی و نقاشی شرکت داشتم.فکر میکنم که بیشتر کاربرا میخوان زمینه شغلی گرافیک رو بدونن.مثلا میانگین ماهی چقدر؟
  متن کاملا مفید بود اما در این باره چیزی نوشته نشده بود.آقا نیما هم به انتقادی اشاره کردن که واضح هستش هما موافقن.شما که سایت زدین و بخش سوال و نظرم براش زدین چرا جواب نمیدین؟
  خواهشا رسیدگی کنین چون من خیلی سایتا گشتم اما اطلاعات اینجا کامل تر هستش اما رسیدگی کنین

 • ?Anahita? 9 بهمن 1394

  Salam man anahita hastam,15 salame va emsal entekhabreshte kardam.dar reshteye honar tahsil mikonam ama rastiatesh shenidam daramade khubi nadare.yani motmaen shodam.kheyli be reshteye graphic alaghemandam.etelaate khubiro dar ekhtiaremun gozashtid ama darbarrye daramadesh chizi nagoftid.residegi konid?

 • آرشیدا 19 اسفند 1394

  من الان کلاس اول دبیرستان هستم می خواستم بدونم برا رشته ی گرافیک چچور می شه ثبت نام کردکلاس هاییی درمورد چنین چیزهایی هست

 • شایان 30 فروردین 1395

  سلام خیلی ممنون از مطالب خوبتون.من رشته گرافیک رو دوست دارم وخیلی هم طراحیم خوبه ولی شنیدم که میگن هزینه هاش زیاده خیلی ناراحتم.:( امسال باید ثبت نام کنم دوست ندارم رشته دیگه برم چون من فقط و فقط برای نقاشی زنده م.

 • نگین علیزاده 4 اردیبهشت 1395

  سلام خسته نباشید میگم من سال بعد میخوام رشته گرافیک برم هزینش تقریبا چقد میشه حتما بگید واجبه

 • احسان 19 اردیبهشت 1395

  سلام دوستان.خسته نباشید.من سال دوم دبیرستان رشته ریاضی ام.بعضی از دوستان میگن من از رشته ریاضی رفتم و نسبت به هنرستانی ها ضعیف ترم.میخواستم بدونم که ایا واقعا رفتن به این رشته دانشگاهی از هنرستان یا دبیرستان فرق داره؟؟من اگه از ریاضی برم پشیمون نمیشم؟؟؟؟البته اینم بگم که من خیلی علاقه دارم به این رشته و مخصوصا نقاشی و طراحی.مرسی

 • فائزه 23 اردیبهشت 1395

  سلام
  من كارشناسي علوم تربيتي خوندم در دانشگاه تهران اما الان حس ميكنم در گرافيك موفق ترم آيا امكان دارد ارشدم را گرافيك بخونم ؟!

 • غزاله 21 خرداد 1395

  با سلام خسته نباشید و ممنون بابت سایت خوبتون من رشته کامپیوتر طراحی صفحات وب میخونم و سال اخر هستم میخواستم بدونم میتونم دانشگاه رشته گرافیک رو انتخاب کنم یا نه ممنون میشم جواب بدین با تشکر

 • غزاله 22 تیر 1395

  ممنون میشمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم جواب بدیننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن

 • پری 23 تیر 1395

  سلام خوبین یه سوال دارم خواهشا جواب بدین من کارشناسی گرافیک دارم میخوام یه کانون تیلیغاتی بزنم آیا به گرافیک مجوز میدن؟ خواهشا راهنماییم کنین خسته شدم از بس با حقوق پایین برا مردم کار کردم

 • nasim 5 شهریور 1395

  salam man bein reshte tajrobi va gerafik gir kardam.be nazar shoma kodom reshte behtare lotfan komakam konid

 • فاطمه 24 مهر 1395

  سلام
  من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم و علاقه ی زیادی به گرافیک دارم میخواستم بدونم امکانش هست  که ارشد گرافیک شرکت کنم؟

 • zeynab 29 مهر 1395

  سلام و خسته نباشید … واقعا رشته ی گرافیک یه رشته ی پر کاربرد در جهان امروزی حساب میشه در واقع یک نوع علمه … اما متاسفانه ادم های کوته فکر تا میفهمن ک کسی میخواد بره هنر میگن هنر؟؟؟مال بچه بی سواداس . در صورتی ک واقعا این طور نیست …هنر چیز کم و آسونی نیست مخصوصا رشته ی گرافیک. شاید شنیده باشید کسی ک میخوای کار سختی رو انجام بده میگ من اگ این کارو کنم هنر کردم .این جمله خودش نشون دهنده ی سختی هنره…اما اونایی ک علاقه دارن واقعا براشون رشته ی فوق العاده ایه … خیییلی ها میرن تجربی اما فوقش پنج درصدشون دکتر شن چون همه از خودشون و درسشون مطمئنن ولی کم میارن …من خودم به عنوان کسی ک گرافیک میخونه به همه ی اونایی ک علاقه دارن میگم ک اولن شما دنبال هرچی بری به اندازه ی اینکه بری دنبال علاقه ت موفق نمیشی دوما به حرف و متلک های دیگران توجه نکنید چون همه همه چی میگن و اونی ک میگ هنر مال بی سواداس و مسخره میکنه جای شما نبوده و تجربه نکرده پس بزارید ابله بمونه و شما فقط به هدف و آینده تون فکر کنید و مطمئن باشید   ?????اینده ی شغلی هم داره چون هنر چشمه ی زایندس 

 • zeynab 29 مهر 1395

  سلام اناهینا جان چرا درامد نداشته باشه؟؟؟ من خودم با اینکه پونزده سالمه اما خودم معلم نقاشی هستم و سیزده چهارده تا هم شاگرد دارم …

 • رضوانه 7 آبان 1395

  یکی بگه خرجش چجوریه ???

 • Katayoon 1 بهمن 1395

  من در رشته ی گرافیک هستم خرج رشته ی گرافیک بسیار بالاست و کسانی که نقاشی و طراحی را دوست دارند به اشتباه وارد رشته ی گرافیک نشوند چون گرافیک برای کار های تبلیغاتی بیشتر به کار میرود تا نقاشی ولی ما طراحی و تصویر سازی نیز داریم منتها ما در طراحی فقط طراحیه پایه را داریم خیلی چیز ها هست که باید بدانید ولی زیاده و فرصت نوشتنش نیست درس های ما بسیار سخت تر از تجربی و ریاضی هست و اصلا برای کسانی نیست که درس نمیخونن اصلا هم رشته ی اسونی نیست وای بر اونایی که فکر میکنن اسونه و برای بچه های تنبله اونا خیلی کوته فکرن

 • Katayoon 1 بهمن 1395

  اصلا این اشتباه رو نکن که بخوای گرافیک رو از ریاضی بخونی چون در ریاضی اصلا کار های عملی ندارد و فقط باعث عقب افتادن شما از بقیه میشود

 • محمد رضا 3 اسفند 1395

  ایول ممنونم
  دم سایتتون گرم
  بین تجربی و گرافیک مونده بودم ممنونم از سایت خوبتون
  بلاخراگرافیکو صد در صدش کردم
  ممنون میشم اگه به ایمیلم بگید ماهیانه چقدر درامدشه

 • MOHAMMAD 22 اردیبهشت 1396

  به حرفای مردم گوش نکنید هر رشته ای خوبی های خودشو داره مهم اینه استعداد شما چیه بنده خودم رشته ام گرافیکه و عاشق کار و رشته ام هستم به کمک خداوند با رشته ام دارم در یه چاپ خونه کار میکنم و طرح میدم بهشون هرکی خواست مشاوره بیشتر میدم هرکی خواست بیاد سمت رشته گرافیک ایدی تلگرام @mohammadkarimifans

  • Shadi 28 خرداد 1396

   سلام آقای محمد
   میشه لطفا آی دی تلگرامتونو بدین ازتون مشورت بگیرم؟
   از اون آی دی گذاشتینچیزی دستگیرم نشد

 • نیوشا 26 تیر 1396

  سلام من یه دختر دبیرستانی هستم و خیلی به رشته گرافیک علاقه مندم اما طراحی کردنم عالی نیست عادیه و میترسم که موفق نشم چون میگن باید طراحی عالی باشه من چیکار کنم یکی راهنماییم کنه خواهشا

 • Hanna 15 آبان 1396

  من میخوام از رشته حسابداری تغییر رشته بدم برای گرافیک ترم ۴حسابداری هستم. نمیدونم ازمونای ورودی و کتابایی که باید برای ازمون بخونم چه چیزایی هستن اگه میشه لطفا راهنماییم کنید. لطفا راجع به نحوه انجام شدنِ ازمون های عملی و تئوری هم توضیح بدین

 • Hanna 15 آبان 1396

  یه سوال دیگه هم داشتم. میتونم بعد از مدرک کارشناسی حسابداری، برای ارشد گرافیک بخونم؟

 • مهری 27 دی 1397

  توضیحاتتون عالی بود ممنونم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *