0
021284284

آموزش مدیریت هتلداری

این مقاله آموزشی جهت آشنایی  دانشجویان  آموزش مجازی در رابطه با مدیریت هتلداری  ارائه گردیده است، امیدوار است کلاس های مجازی، آموزش های از راه دور، مقالات آموزشی، کتاب های معرفی شده و کلیه ی فعالیت های خدماتی ما برای شما عزیزان مفید واقع گردد.
وجود هتل چه برای افراد داخل یک ملت و چه برای مسافرین خارجی یک اصل ضروری است و بدست آوردن درآمد از طریق مسافرت و صنعت توریسم آنقدر رونق یافته همه کشورها نیز با همه مشکلاتی که در پیش رو هست تصمیم به ایجاد این رشته درآمدزا نموده و آنچه در این شغل اهمیت دارد هماهنگی تمامی بخش های کشور برای رونق این صنعت مهم و حیاتی است به هر حال محل اشتغال فارغ التحصیلان این رشته در مرحله اول هتل هاست.
هتلداری رشته‌ای است که دانشجویان در آن با مشخصات انواع مؤسسات پذیرایی، اصول و معیارهای انتخاب، شناخت و خرید وسایل و تجهیزات لازم برای مؤسسات پذیرایی، تقسیم کار دراین گونه مؤسسه‌ها، رزرواسیون، منوشناسی و منونویسی، شناخت مواد غذایی و انرژی ‎غذایی آنها، چگونگی نگهداری مواد غذایی، تهیه انواع غذاها، پیش غذاها وشیرینی‌ها، بهداشت مواد غذایی، بهداشت کار و ایمنی در محیط آشپزخانه مؤسسات پذیرایی و به طور کلی اداره و مدیریت مناسب یک هتل، متل، رستوران آشنا می‌شوند.
آنها همچنین باید به زبان انگلیسی و یک زبان پرکاربرد دیگر مسلط باشند و قادر به برقراری روابط اجتماعی خوبی باشند. هر کسی بدون قید وشرط ، صرفاً با داشتن مقداری سرمایه ، شایستگی انجام کارهتلداری را ندارد،هتلداری با توجه به وسعت یافتن دامنه مسافرت و جهانگردی و گسترش روز افزون آن ، امر بسیار مشکلی است.
هتلدران به طور دائم با مشکلات اقتصادی و نوسان قیمتها روبرو هستند ازاین رو باید بخوبی بتوانند خود را با این تغییر قیمتها تطبیق دهند و سیاست مبتنی بر کسب در آمد موزون و تعیین شده خود را دنبال نمایند.
از برجستگیها وامتیازات مدیران هتلها آن است که رشد قیمتها وفعالیتهای اقتصادی خودرا بطور سالانه برنامه ریزی می کنند و این توانایی فکری وبینش صحیح از بزرگترین امتیازات مدیران به شمارمی آید.مدیریت هتل باید با تکنولوژی ، سیستم های جدید آشنا باشد.
هتلداری امروز فقط به سرو غذا از چپ یا راست گذاشتن غذا نیست ، چون اکثر مسافران نمی دانند که از چپ غذا گذاشتن صحیح است یا از راست سرو کردن ، ولی بقیه را درک می کنند ، مثل تمیز بودن ، مبلمان راحت ، با ادب رفتار نمودن . مدیریت باید هر راه حلی را درک کند.

برترین شرکت‌های هتلداری جهان

گروه هتلداری کارلسون

گروه هتلداری ویندهام

موسسه هتلداری بین‌المللی ماریوت

هتل هیلتون

گروه هتلداری آکور

گروه‌ هتلداری بست وسترن

هتل‌ و تفرجگاه‌های استاروود

گروه هتلداری بین‌المللی هیات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *