0
021284284

آموزش مدیریت MBA گرایش گردشگری: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی مدیریت MBA گرایش گردشگری

 گردشگری، سیاحت یا توریسم و نیز جهانگردی به طور کلی به عنوان مسافرت تفریحی در نظر گرفته می‌شود. هر چند که در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌شود که شخص به واسطه آن از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست گفته می‌شود.دپارتمان گردشگری بنیاد آموزش مجازی ایرانیان اقدام به برگزاری  دوره آموزشی مدیریت کسب و کار MBA گرایش گردشگری کرده است.اداره موفق یک کسب و کار چندان آسان نیست و ردیابی نیروهای دست اندکار در رقابت امروز بسیار دشوار است.هدف از MBA انجام بهتره کسب کار میباشدکه در اصطلاح مخفف عبارت Master of Business Administrationمی‌باشد که در آن مدیریت کسب و کار به شیوه علمی‌ و کاربردی به دانش پژوهان آموخته می شود .MBA قصد دارد از خلاقیت و توانایی شما برای کارآفرینی و ایجاد فعالیت‌های جدید در درون سازمان استفاده کند

MBA گردشگری برای چه کسانی مناسب است :

مخاطبان این رشته شامل طیف وسیعی از دست اندرکاران صنعت گردشگری هستند و حوزه های مرتبط با آن به شرح زیر است :

1. مدیران،کارشناسان و شاغلین در دفاتر خدمات مسافرتی و صدور بلیط

2. مدیران، کارشناسان و شاغلین در هتل ها و سایر مراکز اقامتی کشور

3. راهنمایان و طراحان تورهای خارجی و داخلی

4. مدیران و کارشناسان سازمان های دولتی در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

5. مدیران و کارشناسان حمل و نقل، مناطق آزاد، شهرداری ها و سایر دستگاهها

6. دانشجویان گردشگری و سایر رشته ها که قصد ورود به دنیای کسب و کار گردشگری را دارند

7. علاقمندانی که دارای زمینه های تحصیلی و شغلی غیر گردشگری هستند و مایل اند وارد این حوزه شوند.

آموزش مجازی مدیریت MBA گرایش گردشگری : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مدیریت MBA گرایش گردشگری و اخذ مدرک معتبر مدیریت MBA گرایش گردشگری را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
مدیریت MBA گرایش گردشگری

دوره MBA گرایش گردشگری یک دوره ی کاملا تئوری درقالب بسته های آموزشی فیزیکی و محتوای آنلاین یک میانبر واقعی برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه.

این دوره تخصصی ویژه افرادی است که قصد ورود به بازار کار حرفه ای مدیریتی و مشاوره در زمینه گردشگری و هتلداری را دارند یا میخواهند به عنوان یک کارآفرین فعالیت خودشون رو در زمینه گردشگری و هتلداری شروع کنند.

دوره آموزش مجازی مدیریت MBA گرایش گردشگری برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک مدیریت MBA گرایش گردشگری را اخذ نمایید.

گردشگری چیست؟

گرشگری به مفهوم سفر کردن به مکان های مختلف دنیا به منظور گشت  گذار و تفریح و بازدید از امکان طبیعی تاریخ و تفریحی است به کسی که به منظور تفریح و لذت بردن سفر میکند گردشگر میگویند.

حوزه های هدف گردشگری:

صنعت گردشگری شامل هشت بخش اقامت (هتل، بوم گردی و . . .)، غذا و نوشیدنی (رستوران و کافی شاپ و . . .)، گردشگری تفریحات و اوقات فراغت، برگزاری رویداد (کنفرانس، کنسرت، ایونت و . . .)، جاذبه های اماکن گردشگری و تاریخی و . . .، خدمات به کردشگران، حمل و نقل،  تجارت سفر ( آژانس های مسافرتی، برگزار کننده تورها)  است که بیشترین پتانسیل متوجه سه آیتم اول است.

دانشجویان دوره MBA گردشگری چه مهارت هایی را کسب خواهند کرد:

دانشجویان MBA گرایش گردشگری در این دوره مباحث مربوط به مدیریت کسب وکارهای حوزه توریسم ،مدیریت مالی ، اصول کارآفرینی گردشگری ، چگونگی ایجاد یک برنامه استراتژیک ، برنامه ریزی درست برای تبلیغات هدفمند ، اصول حسابداری را به صورت نوین وکاربردی خواهندآموخت.

مباحثی که در این دوره خواهید آموخت ، ارتباط مستقیمی با میزان کاربردشان در بازار آینده کاریتان دارد و تلاش شده است که از پرداختن به مفاهیم غیرضروری و غیرکاربردی پرهیز شود.

در پایان این دوره قادر خواهید بود جلسات مختلف را مدیریت کرده و نقشه استراتژیکی برای سازمان طراحی کنید. همچنین به بازاریابی حرفه ای تبدیل شده و هنگام فروش محصولات خود با دقت بیشتری عمل خواهید کرد. فنون مذاکره را به خوبی فرا گرفته و در مواقع بحرانی بهترین تصمیم را خواهید گرفت.

دستاورد دیگری که دوره MBA برایتان خواهد داشت، بهبود روابطتان با مشتری و همچنین آشنایی کامل با سیستم CRM می باشد. در نهایت، مهم ترین دستاورد برای شرکت کننده، بهبود جایگاه شغلی و در نتیجه افزایش درآمد می باشد.

توضیحات بیشتر:

مدیریت گردشگری دروازه ای مناسب برای شخصی است که می خواهد قالب زندگی روزمره را بشکند و مهارت های ارزشمندی را کسب کند. تنها چیزی که نیاز است داشته باشید عشق به سفر، مهارت های سازمانی خوب و لذت بردن از کار با دیگران است. در قسمت ذیل به بررسی لزوم مدیریت گردشگری می پردازیم.

 

اثرات مثبت گردشگری: در بحث اثرات اقتصادی مثبت، ایجاد شغل بسیار مهم است. گزارش تأثیر اقتصادی سال 2017 شورای جهانی سفر و گردشگری نشان می دهد که این صنعت یکی از 10 شغل برتر در سرتاسر جهان را ایجاد کرده است که طی شش سال متوالی در اقتصاد جهانی رشد کرده است. این گزارش همچنین نشان می دهد که در میان مشاغل جدید، موقعیت شغلی در این زمینه به اندازه یک در پنج است.

فرصت های بین المللی: صنعت گردشگری یکی از سریع ترین حوزه های رو به رشد شغلی در جهان است. به عنوان مثال، در استرالیا، دولت راهنمای سفر اشتغال گردشگری و خدمات مشاوره مشاغل گردشگری جدید را برای کمک به کسب و کار کسب و کار و استخدام، حفظ و یادگیری مهارت های جدید راه اندازی کرده است. برای مدیریت گردشگری نه فقط در استرالیا  بلکه در هر نقطه از جهان فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد. 

مهارت های قابل انتقال: مدیریت گردشگری به افراد علاقه مند درباره مدیریت کسب و کار، مبانی بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت پروژه، پایداری، آگاهی متقابل فرهنگی و خیلی ار مسائل دیگر آموزش می دهد. دانش و مهارت های به دست آمده از مدیریت گردشگری برای انواع حرفه ها هم می تواند ضروری و مفید باشد و بتوانند در جوانب مختلف کسب و کار خود موفق باشند. 

تأثیرگذاری: به عنوان فرد علاقه مند به زمینه مدیریت گردشگری، با مفاهیم اساسی گردشگری و اینکه  چگونه می توانید تاثیرات منفی سفر را روی محیط زیست کاهش دهید، آشنا خواهید شد. همانطور که هر ساله افراد بیشتر و بیشتر مسافرت می کنند، درک تاثیر این مسافرت ها بر فرهنگ ها، جوامع و کشورها، مهم می باشد. گردشگری دارای پتانسیل است که منافع اقتصادی مختلفی به بار می آورد. یاد بگیرید چگونه می توانید از طریق ایجاد شغل با دستمزد منصفانه و حفاظت از محیط زیست کمک کنید.

تنوع: به طور کلی ، صنعت گردشگری فرصت های متنوعی را ارائه می دهد. این که آیا شما می خواهید در هتل، ویلا، کشتی کروز، هواپیما کار کنید – بستگی به شما دارد. افرادی که وارد حرفه ی مدیریت گردشگری می شوند فرصت ها و موقعیت های شغلی متنوعی دارند.

تفریح: آیا تا به حال توجه کرده اید که افرادی که در صنعت گردشگری کار می کنند همیشه درحال لبخند زدن هستند. این به دلیل این است که این حرفه حالتی تفریحی دارد. زمانی که هر روز با افراد و فرهنگ های جدید سراسر جهان آشنا می شوید، زندگی برای شما به مانند یک داستان ماجراجویی و متنوع می شود. مسافرت بهترین راه نه تنها برای درک جهانی است که در آن زندگی می کنیم بلکه برای درک خود ما هم به حساب می آید.

درآمد بیشتر: تحقیقات اخیر انجمن مسافرت ایالات متحده آمریکا نشان داده است که در کل آمریکایی هایی که کار اولشان در صنعت گردشگری بوده است، به طور متوسط در آمدی برابر با 81،900 دلار را به دست آوردند و تقریبا 40٪ از کارکنان که کار خود را در این صنعت آغاز کردند، حقوق سالانه بیش از 100،000 دلار داشتند. در راستای آموزش و گسترش دانش در زمینه گردشگری و همچنین فرصت های شغلی موجود در این زمینه، دانشگاه ابن سینا شروع به برگزاری دوره های مدیریت گردشگری کرده است تا افراد علاقه مند در این زمینه بتوانند آینده ی شغلی بهتری داشته باشند.  

[wp-rss-aggregator sources=”111973″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *