×

مقالات علمی و آموزشی مقاله های کیفیت و استاندارد

چگونه ممیز ایزو شویم

چگونه ممیز ایزو شویم

یک روز برای یک علامت. علامتی آشنا که نشانه اعتماد به محصولات مختلف است. حالا ۱۳ سالی می شود که ۱۴ اکتبر(۲۲ مهر) هرسال، به نام «روزجهانی استاندارد» نامگذاری شده است.
ممیزی شغل بسیار سخت و علاقه‌مندی جهت ممیز شدن در فارغ‌التحصیلان رشته‌های مدیریت و مهندسی صنایع بسیار زیاد می‌باشد . اما بسیاری نمی‌دانند که چگونه باید ممیز شوند و ممیز چه فعالیت‌هایی انجام می‌دهد.
ممیزهای شرکت گواهی دهنده به دو صورت با شرکت گواهی دهنده فعالیت می‌نمایند یا به‌صورت تمام‌وقت یا به‌صورت پاره‌وقت ( نفر روزممیزی ) ، ممیز تمام‌وقت حقوق ثابت دریافت نموده و ممیز پاره‌وقت به ازای هرروز ممیزی مبلغی دریافت می‌نماید.
تمام شرکت‌های گواهی دهنده علاوه برداشتن کارکنانی به‌عنوان ممیز تمام‌وقت از خدمات ممیزی به‌صورت پاره‌وقت نیز استفاده می‌نمایند . چون معمولاً هر ممیز تنها در صنایع مشخصی دارای تجربه می‌باشد و ب برای ممیزی سازمان‌ها در حوزه‌های خاصی از متخصصین باتجربه در ان حوزه به‌عنوان ممیز استفاده نمود.
ممیز ایزو شرکت گواهی دهنده خارجی ، به‌منظور اطمینان از اثربخشی سیستم مدیریتی در سازمان حاضر می‌شود و در صورت شناسایی عدم انطباقی در سازمان به سازمان مهلت داده می‌شود تا عدم انطباق را برطرف نماید . در صورت مشاهده عدم انطباق بحرانی ، ممکن است به ممیزی مجدد نیاز باشد.
متأسفانه در حال حاضر اکثر ممیزی‌های انجام‌شده توسط شرکت‌های گواهی دهنده برای سازمان متقاضی ایجاد ارزش نمی‌کند .
ممیز ایزو با توجه به تخصص و آموزش‌هایی که طی نموده ممکن است چند سیستم مدیریتی را بتواند ممیزی نماید . کار ممیزی پس از یک مدت برای ممیزین تکراری و روتین می‌شود و میزان یادگیری ممیزین از فعالیت‌های سازمان ممیزی شونده با توجه به زمان کم حضور در سازمان بسیار اندک می‌باشد.

مزایای ممیز ایزو شدن :
-اطلاعات شما در خصوص صنایع و سازمان‌های مختلف به میزان اندکی افزایش می‌یابد
-میزان تعامل با سازمان‌های مختلف افزایش می‌یابد .
-با توجه به حضور در سازمان‌های مختلف ، اعتمادبه‌نفس شما تا حدی افزایش خواهد یافت
چگونه ممیز ایزو شویم

شرایط ممیز ایزو شدن

دانش و تخصص فرد ممیز
ممیز ایزو با توجه به دانش و تجربه فعالیت‌هایش در دامنه‌های مشخصی از صنایع می‌تواند ممیزی نماید. مثلاً ممکن است شخصی سه سال سابقه فعالیت داشته باشدو در این سه سال در شرکت‌های قطعه‌سازی خودرو مشغول به فعالیت هست این شخص تجربه رد صنایع خودرو قطعات فلزی و پلیمری را داشته است یا شخصی ممکن است درزمینهٔ هتل‌ها و رستوران‌ها تجربه فعالیت داشته باشد.
گواهینامه‌های آموزشی
شخصی که متقاضی شغل ممیزی ایزو می‌باشد ، باید دوره‌های مرتبط با استاندارد مورد ممیزی را طی نموده باشد مثلاً شخصی که می‌خواهد ممیز ایزو ۹۰۰۱ شود باید دوره‌های زیر را طی نموده باشد:
دوره آشنایی با الزامات ایزو ۹۰۰۱
دوره ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱
دوره سر ممیزی ایزو ۹۰۰۱ بااعتبار IRCA
دوره سر ممیزی ایزو را باید جایی طی نمایید که کد دوره و مرکز آموزشی مورد تائید IRCA باشد جهت بررسی اعتبار دوره سر ممیزی بر روی اعتبار دوره سر ممیزی کلیک نمایید.
شخص
خصوصیات اخلاقی و رفتاری ممیز شامل زود عصبانی نشدن ، صبور بودن ، سخت‌کوش بودن، روابط عمومی خوب ، تملق نکردن ، زود قضاوت نکردن ، پاسخ‌گو بودن
این خصوصیات حداقل خصوصیات اخلاقی و رفتاری می‌باشد که یک ممیز باید داشته باشد.
مهم‌ترین وظایف ممیز ایزو در شرکت گواهی دهنده ایزو، بررسی مستندات سازمان ممیزی شونده قبل از حضور در سازمان، برگزاری جلسه افتتاحیه ، ممیزی بر اساس معیارهای ممیزی ، شناسایی عدم انطباق‌ها در طی فرآیند ممیزی ، تهیه گزارش ممیزی ، برگزاری جلسه اختتامیه ، پیگیری عدم انطباق‌های ممیزی می‌باشد.
درصورتی‌که ممیزی خارجی شرکت گواهی دهنده ، به‌صورت تیمی صورت گیرد ، یکی از ممیزانی که تجربه بیشتری داشته ، تجربه در تعداد نفر روز ممیزی و سابقه کار به‌عنوان سرممیز تعیین می‌شود.
سرممیز ایزو ، بر فعالیت‌های تیم ممیزی نظارت نموده و ارتباط تیم ممیزی با نماینده مدیریت ایزو سازمان ممیزی شونده از طریق سر ممیز ایزو صورت می‌گیرد.


جهت ثبت نام در دوره آموزشی ISO 19011 بر روی تصویر فوق کلیک نمایید.

این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD به ادرستان ارسال می شود

پس از پایان گواهی  و مدرک معتبر ISO 19011 با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید

مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

 

 

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

مدارک معتبرقابل اعطاء به شما:

آیا میدانید تنها با گذراندن یک دوره . آموزش مجازی در همین رابطه شما می توانید بیش ا ز ۲۰ نوع مدرک معتبر آموزشی ملی و بین المللی اخذ نمایید؟

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

آموزش رایگان صوتی و PDF

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک