0
021284284

مهندسی نفت

آشنایی با رشته مهندسی نفت

مهندسی نفت کاربرد دانش، فناوری، ریاضیات و اقتصاد در فرایند اکتشاف، استخراج، برآورد مخزن و توسعهٔ نفت، گاز و سایر ترکیبات هیدروکربنی از مخازن زیرزمینی و انتقال آنها به پالایشگاه، صنایع پایین‌دستی و مصرف‌کننده‌است. شایان توجه است که پالایش نفت در حیطهٔ صنایع پایین‌دستی صنایع نفت و گاز بوده و در محدودهٔ مهندسی شیمی قرار می‌گیرد.

مزایا و معایب رشته مهندسی نفت:

به دلیل وجود یکی از بزرگترین ذخایر نفت و گاز در ایران، بازار کار رشته مهندسی نفت در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و درآمد بعضی از گرایش های مهندسی نفت بسیار زیاد است و غالبا دانش آموخته های رشته مهندسی نفت در صورت داشتن مهارت لازم بیکار نمی مانند و از درآمد بالایی برخوردار هستند.
محیط کاری مهندسان نفت از شرایط خوبی برخوردار نیست و مهندسان نفت باید در محیط های کاری سخت مثل در دریا، بیابان ها و … کار کنند.

بازار کار رشته مهندسی نفت:

رشته مهندسی نفت در ایران بازار کار خوبی دارد و دانش آموخته گان رشته مهندسی نفت می توانند بعد از اتمام تحصیل خود در صنایع و شرکت های خصوصی و دولتی مرتبط با حوزه نفت، گاز، و پتروشیمی مشغول به کار شوند.
معمولا برای ورود به بخش های خصوصی و مناصب دولتی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی نفت می بایست در آزمون های استخدامی مرتبط شرکت کنند و درصورت کسب نمره لازم و قبولی در مصاحبه وارد عرصه شغلی خود شوند.
البته با وجود این، بازهم رشته مهندسی نفت نسبت به بعضی از شاخه های رشته مهندسی مثل مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، و … تقاضای کمتری از سوی کارفرمایان دارد و همین موضوع رقابت را برای مهندسان نفت سنگین می کند و تنها مهندسان نفت با تجربه و با مهارت می توانند جایگاه خود را بیابند. اما اگر بتوانند وارد حوزه مهندسی نفت شوند می توانند از درآمد بالایی برخوردار شوند.

دروس لازمه رشته مهندسی نفت:

رشته مهندسی نفت در زیرگروه دوگروه آزمایشی ریاضی قرار دارد و درس های ریاضی، شیمی و فیزیک مهم ترین درس های تخصصی برای رشته مهندسی نفت هستند.
ضریب دروس اختصاصی کنکور ریاضی برای رشته مهندسی نفت عبارتند از؛
ریاضی با ضریب ۴
فیزیک با ضریب ۳
شیمی با ضریب ۳

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی مهندسی تولید نفت روی تصویر فوق کلیک نمایید
این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD ارسال می شود به آدرستان
پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید
مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *