0
021284284

مدیریت (اداره کردن) می‌تواند به صورت فرآیند سازمان‌‌دهی مؤثر منابع جهت دستیابی به اهداف تعریف شود. مدیریت کسب و کار، به‌کارگیری این فرآیند در یک سازمان مشخص است. یک مدیر کسب و کار ممکن است دارای سطح وسیعی از مسئولیت باشد که این بستگی به سازمان موردنظر دارد. با این وجود برخی عملکردهای کلی در همه کارهای مدیریتی موجود است که شامل: برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، تعیین کارکنان، جهت‌دهی امور، کنترل و بودجه‌بندی می‌شوند.

برنامه‌ریزی:

یک مدیر کسب و کار ملزم به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی سازمان جهت رسیدن به اهداف مورد نظر است که ممکن است شامل کارهای مختلفی شود از جمله برآورد بودجه، تحقیق بازار و ارائه استراتژی. به طور اساسی این عملکرد نشان‌دهنده محل قرارگیری سازمان، جهت‌گیری آن و چگونگی تأمین منابع است.

 

سازمان‌دهی:

زمانی که اهداف تعریف شدند، مدیر کسب و کار مسئولیت‌های مورد نظر را تشخیص داده، افراد را مورد آنالیز قرار می‌دهد و ابزار مورد نیاز را برآورد می‌کند و به تقسیم وظایف می‌پردازد. این مرحله ممکن است شامل بازبینی سازمان، توسعه گروه‌های جدید و یا تعریف مشاغل جدید باشد. هدف ایجاد محیطی بهینه برای عملکرد مؤثر و نتیجه‌بخش است.

 

تعیین کارکنان:

پیدا کردن فرد مناسب جهت کارهای مختلف بخش بسیار مهمی از مدیریت کسب و کار است. تعیین مشاغل مورد نیاز، آماده‌سازی تعاریف کارها، انتخاب و آماده‌سازی از جمله بخش‌های مختلف کار یک مدیر است. یک مدیر خوب معیارهایی از قبیل تنوع، اخلاق، سیاست و سایر پارامترهای مورد نیاز برای هر کار را در محیط کسب و کارش تشخیص می‌دهد.

 

جهت‌دهی امور:

نکته جالب در مورد جهت‌دهی امور به دست آوردن نقطه بالانس بین کارکنان مورد نیاز و تولید اقتصادی است. این امر شامل تخصیص مناسب منابع و فراهم نمودن سیستم حمایتی است که به مسائل سریعاً پاسخ دهد. یک مدیر کسب و کار لازم است با داشتن شخصیت فردی بالا، به کارکنانش روحیه داده و آن‌ها را جهت دستیابی به اهداف مشترک هدایت کند.

 

کنترل:

کنترل عبارت است از ارزیابی کیفیت در تمام مراحل سازمان. یک مدیر با دنبال کردن کارها و مقایسه آن‌ها بر اساس یک نقشه استراتژیک، انحراف از هدف را به حداقل می‌رساند. کنترل امور شامل تحلیل هزینه‌ها، مدیریت اطلاعات، اندازه‌گیری عملکرد و عملکرد به‌موقع است.

 

بودجه‌بندی:

دنبال نمودن و بازبینی بودجه یکی از عوامل بسیار بحرانی موفقیت هر مدیر است که اغلب توسط دوره‌های آموزشی مختلف مدیریت کسب و کار مورد تمرکز قرارگرفته و معمولاً شامل فاینانس، محاسبات و نرم‌افزارهای محاسبه بودجه می‌شود.
زمینه اساسی دیگری برای مدیریت کسب و کار شامل آمار، بازاریابی، منابع انسانی و اقتصاد نیز لازم‌اند. همچنین عواملی همچون تصمیم‌گیری، منطق، حل مسئله و مهارت‌های شخصیتی نقش بسیار مهمی در مدیریت کسب و کار بر عهده دارند.

 • ۱) منش مشخصی را برای خود تعریف کنید و سعی کنید فرهنگ کار حرفه‌ای را در محیط شغلی‌تان پیاده‌سازی کنید.

  ۲) اعتماد به نفس داشته باشید، زیرا مدیری که اعتماد به نفس نداشته باشد، نمی‌تواند تاثیرگذاری لازم را در کارمندان داشته باشد.

  ۳) ارتباط موثر برقرار کنید و اعتماد کارمندان را به خودتان جلب کنید. توجه داشته باشید که شما باید با کارمندان دوست باشید، ولی این دوستی باید مرزهای مشخصی داشته باشد.

  ۴) به عهده گرفتن مسئولیت‌های یک جایگاه شغلی جدید می‌تواند دشوار باشد، ولی به شما توصیه می‌کنیم مهارت مدیریت استرس را در خودتان پرورش دهید.

  ۵) آرام آرام اوضاع را تغییر دهید. مدیری که جدیدا به این عنوان شغلی منصوب شده است، اگر هوشمند باشد، عجله را کنار می‌گذارد و آرام آرام شرکت را به سمت سبک مدیریتی مطلوب خود رهنمون می‌شود.

 ایجاد سود برای صاحبان مجموعه و سهام‌داران

۲) ایجاد ارزش و ارائه محصولات نوآورانه با قیمت منطقی برای مشتریان

۳) فراهم کردن محیط شغلی پویا و مثبت برای کارمندان

unnamed file

آموزش مجازی مدیریت کسب و کار DBA گرایش مدیریت روابط عمومی : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مدیریت کسب و کار DBA گرایش مدیریت روابط عمومی و اخذ مدرک معتبر مدیریت کسب و کار DBA گرایش مدیریت روابط عمومی را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

دوره مدیریت DBA چیست؟

DBA که مخفف Doctorate Of Business Administration است را می توان اثر بخش‌ترین راهکار وتربیت رهبران خردمند برای مدیریت ارشد سازمانی دانست تا دانش و تخصص خویش را توسعه داده وارتقاء بخشند. این دوره به دانش‌پذیر کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم جهت حل مسائل سازمان خود رابه شایستگی فرا گیرد و خود را آماده تجزیه وتحلیل های پیچیده وتصمیم گیری‌های مقتضی نماید.
DBA که دوره دکترای حرفه‌ای مدیریت است به گونه‌ای طراحی شده است که مدیران با فراگیران مهارت‌های رهبری در جهت رفع چالش‌های موجود اقدام نمایند.
دنیای مدیریت و کسب و کار در معرض تغییرات سریع قرار دارد. مدیران ارشد به منظور سازگاری ثمر بخش و رقایت‌پذیری و توانایی حل بحران‌ها می‌بایست علاوه برتجارب مدیریتی، به دانش کاربردی و مهارتی در حوزه مدیریت نیز مجهز گردند. آماده نمودن مدیرانی با انگیزه دانا و خردمند و ارتباطی در سمت‌های مدیریتی ارشد مدیریت روابط عمومی ازاهداف دوره DBA با گرایش روابط عمومی می‌باشد.
DBA روابط عمومی بیش از مباحث نظری به موارد کاربردی و مهارت ارتباطی می‌پردازد و به همین دلیل برای مدیران ارشد، مدیران اجرایی و مشاوران مناسب می‌باشد.
دکترای مدیریت (Phd in Management) به خلق تئوری‌های جدید می پردازد. درحالی که DBA به خلق دانش کاربردی مدیریت و شیوه‌های کاربرد آن تئوری‌ها در رفع مشکلات سازمانی و همچنین به هرچه حرفه‌ای‌تر شدن مدیر و شکل گیری اندیشه مدیران ارتباطی توجه دارد.
دانش‌پذیران دوره مدیریت عالی راهبردی کسب و کار (DBA) دارای پیشینه‌های اجرایی و تجارب مدیریتی مختلف هستند. ایجاد و گسترش شبکه ارتباطی دانش‌پذیران، یکی دیگر ازمزیت‌های این دوره می‌باشد.
این دوره به گونه‌ای طراحی شده است که بوسیله آن، دانش و مهارت مدیریتی و ارتباطی دانش‌پذیران به طور چشمگیری توسعه یافته وآنها راقادر می‌سازد تا نقش‌های کلیدی رهبری را در زمینه‌های کاری خود برعهده گیرند..
علاوه برآن مدیران روابط عمومی نیز ضمن فراگیری دانش ومهارت‌های ارتباطی و روابط عمومی توانمندی لازم جهت پیشبرد سازمان خود به سمت اهداف اصلی اش را کسب می‌کنند.

 

علل لزوم تحصیل در دوره DBA:

 
 • . آشنایی با دانش روز و اطلاعات و مهارت‌های نوین دانش روابط عمومی و مدیریت
 • . حضور در فضایی مملو از منابع مطالعاتی و علوم کاربردی و مهارتی
 • . پرورش قدرت تفکر و دست‌یابی به سطح بالای تجزیه و تحلیل وسنجش و مدیریت بحران
 • . پیشرفت فردی و شغلی
 • . دستیابی به مهارت‌های لازم جهت برعهده گرفتن وظایفی چون رهبری سازمانی، مشاوره، مدیریتی و تدریس در مقاطع دانشگاهی
 • . ارتقاء استراتژی‌های رهبری خود و استفاده از آنها در شرایط ایجاد تحول و سازگارپذیری
 • . پرورش مدیرانی که از درایت و تفکری ژرف اندیشانه در مدیریت تغییرات در یک محیط پویا برخوردار باشند.
 • . دستیابی به تخصص در زمینه‌های تفکر بحرانی، حل مسئله و…..

  اهداف دوره DBA روابط عمومی

  هدف اصلی این دوره ارائه فارغ التحصیلانی به جامعه است که از توانایی مذاکره ، مشارکت ، جذب مخاطبان ، بسیج منابع برخوردار بوده و به دانش روز و مسائل و روش‌های ناب آشنا باشند. همچنین ایجاد توانایی‌ها و قابلیت‌های ذیل در دانش‌پذیران از اهداف دوره DBA روابط عمومی می‌باشد:
  • درک عمیق کاربردی مهارت‌های ارتباطی از مباحث مرتبط با مدیریت روابط عمومی
  • آگاهی از شیوه‌های پژوهش و دست‌یابی به اطلاعات متقن
  • ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌پذیران در راستای زمینه شغلی آنها
  • ارتقاء دانش دانش‌پذیر در جهت مبدل شدن به یک مدیر روابط عمومی اثربخش و کارآمد
 •  
bama step

[wp-rss-aggregator sources=”87366″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزشی DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ

Doctor of Business Administration (DBA) - Strategic Management E-learning

مدیریت کسب و کار DBA گرایش مدیریت روابط عمومی DBA – Public Relations Tendency E-learning

آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت استراتژیک : امکان ثبت نام در دوره مجازی​ | لینک جزئیات دوره

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و اخذ مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

جهت ثبت نام اینترنتی و آنلاین روی دکمه زیر کلیک نمایید:
جهت دریافت مشاوره رایگان + ثبت نام تلفنی:

آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ، DBA مخفف Doctorate of Business Administration است. ولی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه کاملاً متفاوت است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد.

✅ جهت دریافت مشاوره رایگان ثبت نام در دوره آموزشی و دریافت مدرک معتبر شماره موبایل خود را ثبت نمایید:

DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ چیست و چه کاربردی دارد؟

دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ، دارای مدرک DBA، ﺑﻪ ﻣﺪﯾﺮان ارﺷﺪ ﺳﺎزﻣﺎنﻫﺎ، ﻣﺪﯾﺮان ﻋﺎﻣﻞ، اﻋﻀﺎ و روﺳﺎی ﻫﯿﺎت ﻣﺪﯾﺮه، ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﺎن و … آﻣﻮزش ﻣﯽ دﻫﺪ ﭼﮕﻮﻧﻪ آﺳﺘﺎﻧﻪ ﺗﺤﻤﻞ ﻗﺪرت ﯾﮏ زﻧﺠﯿﺮ را ﺗﺎ اﻧﺪازه ﻗﺪرت “ﻗﻮی ﺗﺮﯾﻦ ﺣﻠﻘﻪ” ﺑﺎﻻ ﺑﺒﺮﻧﺪ. رﺻﺪ ﮐﺮدن ﻓﺮﺻﺖﻫﺎ و ﺗﻬﺪﯾﺪﻫﺎ، ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻧﻘﺎط ﻗﻮت و ﺿﻌﻒ و … در ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ ﻫﻤﻪ و ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺮﮐﯿﺐ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﯿﺎن وﯾﮋﮔﯽﻫﺎی دروﻧﯽ و ﺑﯿﺮوﻧﯽ ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺑﻬﺮهﺑﺮداری ﺟﻬﺖ ﺑﻘﺎ، رﺷﺪ و ﺳﻮد آوری ﺳﺎزﻣﺎن اﺳﺖ. رﺷﺘﻪ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ در ﯾﮏ ﮐﻼم ﺗﻼش در راﺳﺘﺎی “اﯾﺠﺎد و ﺣﻔﻆ ﻣﺰﯾﺖ رﻗﺎﺑﺘﯽ در ﺳﻄﺢ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر و اﯾﺠﺎد ﻫﻢ اﻓﺰاﯾﯽ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ در ﺳﻄﺢ ﮐﻞ ﺳﺎزﻣﺎن اﺳﺖ”.

نتیجه جستجوی گوگل DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ:

مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| دوره DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| مدرک معتبر DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| آموزش آنلاین DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| آموزشگاه DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| گرفتن مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ مهاجرت با مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| خرید مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ فنی حرفه ای | مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏبرای مهاجرت | مدرک بین المللی مشاوره | آموزش آنلاین DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| آموزش DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| مدرک فنی حرفه ای DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| مدرک وزارت علوم DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ| چگونه مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ بگیریم .

بدون نیاز به حضور و در سریعترین زمان ممکن بدون آزمون حضوری میتوانید با ثبت نام آنلاین در ایباما مدرک معتبر DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و قابل ترجمه رسمی خود را دریافت نمایید.

در ایباما شما میتوانید با یکبار شرکت در دوره مدارک مختلفی را اخذ نمایید و به لحاظ اعتبار بالا جهت ارتقاء رزومه، ارتقاء سمت، مهاجرت، استخدام از آن بهره ببرید.

به آسانی از طریق سایت ایباما، با کلیک بر روی لینک سبز: ثبت نام آنلاین در دوره DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏبه صورت کاملا غیر حضوری شرکت کنید.

مدیریت کسب و کار DBA گرایش مدیریت روابط عمومی DBA – Public Relations Tendency E-learning

آموزش مجازی DBA با گرایش مدیریت استراتژیک : امکان ثبت نام در دوره مجازی​ | لینک جزئیات دوره

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ و اخذ مدرک DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

جهت ثبت نام اینترنتی و آنلاین روی دکمه زیر کلیک نمایید:
جهت دریافت مشاوره رایگان + ثبت نام تلفنی:
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *