0
021284284

آموزش مدیریت امور شهری: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی مدیریت امور شهری

اگر مدیریت، به درختی تشبیه شود که شاخه‌های گوناگونی، مانند مدیریت صنعتی، مدیریت مالی و چون اینها، دارد، یکی از شاخه‌های جدید این درخت، مدیریت شهری است. ترکیب مدیریت و شهر، مفهوم سازماندهی امور مربوط به برنامه ریزی، سازمان دهی ، بسیج منابع و امکانات ، هدایت و کنترل در محدوده شهر را تداعی می نماید. مفهومی که در کشور های مختلف به دلیل ساختار های سیاسی و رویکرد های اقتصادی ، نهاد های متفاوتی را با الگو های متفاوتی در خود درگیر داردانتخاب نوع مدل مدیریت شهری،‏ بازتابنده‎ی نگرش حاکم بر تنظیم روابط شورا و شهرداری و مهم‌تر از همه،‏ بیانگر میزان مشارکت و قدرت اجرایی است. یکی از گفتمان‎های مهم در تعیین مدل مدیریتی برتر،‏ تعیین چگونگی اداره‎ی شهر و قرارگیری قدرت در دست مدیران شهری است. از سوی دیگر،‏ مدل اداره‎ی شهر رابطه‎ی نزدیکی با حل یا ایجاد مسائل شهری دارد. دانشپذیران دوره آموزشی مدیریت امور شهری در طول تحصیل خود با مفاهیم گوناگونی در حوزه های مختلف، از شهرنشینی و شهرسازی گرفته تا جامعه شناسی و حمل و نقل آشنا خواهند شد.

آموزش مجازی مدیریت امور شهری : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مدیریت امور شهری و اخذ مدرک معتبر مدیریت امور شهری را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
مدیریت امور شهری

این رشته یکی از شاخه های رشته مدیریت می باشد در صورتی که رشته مدیریت شهری در شاخه رشته هنر قرار دارد.

دانش آموختگان این رشته می‌توانند در فرایند برنامه‌ریزی و بهبود شرایط زیست مناطق شهری کشور نقش مؤثری داشته و با مشارکت در تهیه طرح‌های توسعه شهر نقش و وظیفه اجرا خود را ایفا نمایند.

دوره آموزش مجازی مدیریت امور شهری برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک مدیریت امور شهری را اخذ نمایید.

مدیریت امور شهری:

گرایش مدیریت امور شهری در کشور ما جزء رشته های جدید و ناشناخته می باشد و با توجه به مشکلات عدیده در کلان شهرهای ما به نظر می رسد که در آینده ای نه چندان دور، فارغ التحصیلان این گرایش از بازار کار خوبی برخوردار شوند. شهرداری ها مهمترین و اصلی ترین مرکز فعالیت فارغ التحصیلان این گرایش می باشند. این گرایش نیاز به پنج سال سابقه کار مرتبط با رشته دارد که این موضوع در دفترچه شماره 1 سازمان سنجش آورده شده است.

نقش و توانایی فارغ‌التحصیلان:

دانش آموختگان این رشته می‌توانند در فرایند برنامه‌ریزی و بهبود شرایط زیست مناطق شهری کشور نقش مؤثری داشته و با مشارکت در تهیه طرح‌های توسعه شهری و نظارت بر اجرای این طرح‌ها عملاً در فرایند شهرسازی کشور نقش و وظیفه اجرا خود را ایفا نمایند. در واقع شهرسازی در عین تخصصی بودن، دارای خصلت و ویژگی‌های میان رشته‌ای بوده و تقویت زمینه‌های مختلف آن از جمله برنامه‌ریزی شهری در ارتباط و هماهنگ و تنگاتنگ با برنامه‌ریزی منطقه‌ای، طراحی شهری، مدیریت شهری و برنامه‌ریزی مسکن می‌تواند زمینه‌های رشد و تعالی این رشته در کشور را فراهم کند.

لازم به ذکر است که دانش آموختگان این رشته می‌توانند در نهادهای مختلف شهرسازی کشور از جمله ادارات و سازمان‌های تابعه وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شهرداری‌ها، دفاتر فنی استانداری‌ها و همچنین دفاتر مهندسین مشاور نقش مؤثری در تهیه، اجرا و نظارت بر اجرای طرح‌های توسعه شهری کشور ایفا نمایند و نقش موثری در شهرسازی کشور داشته باشند.

 

bama step

[wp-rss-aggregator sources=”112495″]

دیدگاه کاربران
 • حسين رياحي 17 خرداد 1396

  سلام
  لطفا جهت گذراندن دوره های آموزشی مدیریت امور شهری راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 • علی 15 مرداد 1396

  با سلام. بنده علاقه مند به استفاده از این دوره بصورت مجازی هستم ولی وسع مالی در این حد ندارم. آیا امکان دریافت تخفیف نیز وجود دارد؟ صرفاً مدرک رو نمیخوام. بلکه نیاز به فراگیری مفاهیم و گذراندن دوره مدیریت شهری دارم و نیاز به فراگیری از طریق یه مجموعه منسجم اطلاعات مربوط به مدیریت شهری و در نهایت گواهینامه مربوطه دارم.
  با مقایسه با سایر دوره های موجود،به نظر بنده دوره مدیریت شهری این موسسه مناسب تر هست. چنانچه امکان تخفیف وجود داره بفرمائید تا نسبت به ثبت نام اقدام کنم. باتشکر

  • کارشناس پشتیبانی آنلاین 15 مرداد 1396

   درود بر شما
   می توانید از تخفیف ویژه بهره مند گردید
   جهت ثبت نام با مشاور آموزشی خود ۰۹۳۳۰۰۵۵۲۸۴ تماس حاصل نمایید .
   با تشکر
   ایباما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *