0
021284284

ادوبی ادیشن چیست؟

معرفی ادوبی ادیشن:

ادوبی آدیشن (نام قبلی: کول ادیت پرو) یک نرم‌افزار ویرایش فایل‌های صوتی است که توسط کمپانی ادوبی ارائه می‌شود. این نرم‌افزار امکان تبدیل، میکس، و اعمال افکت‌های صوتی را روی فایل‌های صوتی مانند MP۳، WAV، WMA و غیره را فراهم می‌کند.

مروری بر تاریخچه نرم افزار ادوبی ادیشن:

نرم افزار ادوب ادیشن برای اولین بار در ماه آگوست سال ۲۰۳ توسط مهندسین و متخصصین نرم افزار به روی کار آمد، منتها آنچنان ویژگی خاصی نداشت. در ادامه با اصلاح و بازنگری، دوباره توسط مهندسین این نرم افزار با نام Cool Edit Pro 2.1 در بازار خرید و فروش نرم افزار وارد شد و سازندگان آن را به طرفداران نرم افزار ادوب ادیشن شناساندن. پس از مدتی هم این نرم افزار ویرایش صدا در ماه می سال ۲۰۰۴ با ورژن Audition v1.5 روانه بازار شد. این نسخه از نرم افزار ویرایشی ادوب ادیشن امکاناتی مهمی چون ویرایش فضای فرکانس، ادیت اولیه فیلم های ویدئویی و هماهنگ سازی آن با نرم افزار ادوب پریمیر Adobe Premiere ، ویرایش صدا در شبکه های رادیویی،صنعت ضبط صدا موسیقی و … برای استفاده کنندگان خود مهیا کرد.

کاربرد های عالی ادوبی ادیشن:

۱: به کمک این نرم افزار ادیت صدا می‌توانید فایل های چند ترکه (track) و چند فرمت را ویرایش و ترمیم کنید.
۲: سرعت کار ویرایش در این برنامه قابل توجه است، چرا که مدت زمان رندر آن در ورژن های جدید به کمترین میزان خود رسیده است.
۳: در کنار کاربردهای متعدد این اپلیکیشن، کسانی که در نظر دارند به میکس فایل های خود بپردازند، این کار توسط برنامه دیجیتالی ادوب ادیشن امکانپذیر شده و در عین حال در کنار میکس(ترکیب) می‌توان اقداماتی چون ویرایشگری و ضبط به کل خییل ساده تر انجام داد.
۴: کسانی که در موضوعاتی چون تولید پادکست، انواع فایل صوتی، موسیقی متن فیلم ها و آهنگ ها و…. فعالیت می‌کنند، به کمک برنامه Adobe Audition می‌توانند تولیدات موثرتر و با کیفیتی را ایجاد کنند و بعد به مخاطب مورد نظرشان ارائه دهند.
۵: سرعت پردازش برنامه دیجیتالی ادوب ادیشن به شکلی است که در محیط کار این اپلیکیشن می‌توان آن را مشابه برنامه DAW (Digital Audio Workstation)عنوان کرد.
۶: درست است که به کمک نرم افزار DAW می‌توانید دو آهنگ را ویرایش کنید، منتها به کمک ادوب ادیشن می‌توانید روی یک مجموعه دو آهنگ آن هم در مدت زمان کمتر کار ویرایش و ترمیم را انجام دهید.
۷: تعدادی از افراد هم که نیازمند سازه‌های صوتی دقیق، افکت چندگانه صدا، ترمیم فایل صوتی هستند می‌تونند از امکاناتی چون اتوماسیون برای تخمین پارامترها، میزان صدای خودکار و ….در نرم افزار ویرایش صدا ادوب ادیشن استفاده کنند.
۸: با استفاده از فضای کاری قابل تنظیم و رابط های موجود در این برنامه ویرایش دیجیتالی صدا می‌توانید، برش های ساده تا پیچ خوردگی ها صدا را در آن به آسانی ادیت و اصلاح کنید.
۹: توسط میکسرهای کامل این نرم افزار می‌توان چندین آهنگ را هم، همزمان تنظیم کرد. در کنار این مزیت، حتی می‌توان چندین منبع ورودی صدا را ضبط کرد.
۱۰: با Media Browser که در محیط کاری نرم افزار ادوب ادیشن هست، می‌توان طیف وسیعی از چند فرمت و کدک codes را مدیریت و پشتیبانی کرد.
از طریق نرم افزار دیجیتالی (Adobe Audition) به راحتی می‌توانید آهنگ یا فایل صوتی بی کیفیت را به کمک پلاگین ها و پشتیبانی های ویژه این اپلیکیشن ترمیم کنید. سرانجام این فایل ها با استفاده از ذوق و استعداد هنری شما به فایل های صوتی با کیفیت و حرفه‌ای تبدیل می‌شود.
۱۱: کسانی که کار ویرایش صدا، میکس، ترمیم انواع صدا ها را به کمک افکت ها و پلاگین ها انجام می‌دهند، همیشه با مشکل زمان بالای رندر مواجه بودند به طور حتم این موضوع را تایید می‌کنند. بدین ترتیب مهندسین این نرم افزار برای حل این مسئله، به گونه‌ای آن را طراحی کردند که مدت زمان رندر با کیفیت به کمترین میزان خود رسیده است.
۱۲:زمانی که در محیط کار برنامه دیجیتالی ادوب ادیشن فایل مورد نظر را برای ویرایش انتخاب می‌کنید تا با کمک fades ها کار محو کردن صداهای اضافی را انجام دهید. در کنار fad کردن حتی می‌توانید به کمک منحنی ها ی قابل مشاهده برای تنظیمات بهتر صدا، آنها را بالا و پایین کنید.
۱۳: این نرم افزار ویرایش صدا برای افرادی می‌تواند کاربردی تر باشد که قبلا به شکل ابتدایی و مقدماتی روی تولید صدا کار کرده باشند. پس با استفاده از ابزارهای پیشرفته و کارآمد این اپلیکیشن می‌توانید فایل صوتی خودتان را به کمک لایه‌هایی جدید میکس، اصلاح و ویرایش کنید.
۱۴: علاقمندان موسیقی مطلع باشند که به کمک امکانات ادوب ادیشن می‌توان تغییرات بسیار گسترده‌ای بر روی فایل صدا تحت هر عنوان انجام داد. از حذف نویزها در فایل صدا تا از بین بردن صدای نفس زدن خواننده موزیک و ….. می‌باشد.
۱۵: نکته بعدی در خصوص کاربردهای این نرم افزار ویرایش صدا آن است که توسط این اپلیکیشن حتی می‌توانید خودتان افکت طراحی کنید.

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی Adobe audition  با مشاورین ما در تماس باشید.
این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD به آدرستان ارسال میشود.
پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید
مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *