0
021284284

آموزش شطرنج از مبتدی تا حرفه ای: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی شطرنج از مبتدی تا حرفه ای

اگر شما به ورزش مفرح، کم هزینه و سراسر فکری شطرنج علاقمند هستید می توانید با شرکت در این دوره ی آموزشی خودتان را رخ به رخ حرفه ای ترین آموزش های روز این ورزش جذاب قرار دهید، اسب هایتان را زین کنید و با چیدن سربازهایتان خودتان را به عنوان وزیر در ورزش شطرنج منصوب نمایید. از نکات حائز اهمیت این دوره می توان به این مساله اشاره نمود که آموزش خود را از مبتدی شروع و به سطح حرفه ای دست یابید و برای خودتان یک گئورگ کاسپاروف شوید.
برای لذت بردن از دوره ی آموزشی لازم است که به زبان انگلیسی تسلطی در حد متوسط را دارا باشید.

آموزش مجازی شطرنج از مبتدی تا حرفه ای : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی شطرنج از مبتدی تا حرفه ای و اخذ مدرک معتبر شطرنج از مبتدی تا حرفه ای را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
شطرنج از مبتدی تا حرفه ای

شطرنج ورزشی است که در آن دو بازیکن با استفاده از یک صفحه مربع شکل و تعدادی مهره با هم رقابت می کنند.

شطرنج ابزاري جذاب براي تمرين ذهن و به مبارزه طلبيدن آن است . تمركز لازم در بازي ذهن را حساس‌تر و هوشيارتر كرده و تفكر مناسب را تقويت مي‌كند.

  • دوره آموزش مجازی شطرنج از مبتدی تا حرفه ای برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک شطرنج از مبتدی تا حرفه ای را اخذ نمایید.

شطرنج چیست؟

شطرنج ورزشی است که در آن دو بازیکن با استفاده از یک صفحه مربع شکل و تعدادی مهره با هم رقابت می کنند. صفحه شطرنج شامل 64 خانه هم اندازه است و هر شطرنج باز 16 مهره دارد که یکی از آنها « شاه » است. در جریان مسابقه ، هر بازیکن می کوشد مهره هایش را طوری روی صفحه حرکت دهد که مهره شاه حریف را به خطر بیندازد و به اصطلاح « کیش » کند. بازیکنی که نتواند رفع کیش کند بازنده است.

تاریخچه شطرنج:

گمانه زنی های بسیاری در رابطه با اولین کشور اختراع کننده بازی شطرنج وجود دارند و براساس تاریخچه شطرنج برخی از افراد معتقدند که ایران، مخترع این بازی بوده است و از این رو برخی واژگان پارسی، هنوز هم در آن به کار برده می شود. اما به باور افراد دیگر، این بازی را متعلق به هند، یونان، بابِل،مصر، سکا، یهود، اعراب، انگلستان و چین می دانند. البته بیش ترین اظهار نظر مربوط به کشور هند می باشد و این چنین بیان شده است که این بازی بعد از هند وارد ایران و بعد به کشورهای عرب راه پیدا کرد و از آنجا به اروپا رواج یافت.

در سده پانزدهم میلادی، در اروپا تغییراتی در این بازی ایجاد شد و تبدیل به شکل امروزی بازی شطرنج شد و در اواسط همین قرن بود که برای اولین بار مسابقات جهانی شطرنج برگزار شد و در سده بیستم میلادی نیز فدراسیون جهانی شطرنج افتتاح گردید.

این بازی در دوره امپراتوری «گوپتا» در هندوستان شکل گرفت و به نام «چاتورانگا» شناخته می شد و شامل ۴ بخش نظامی(ارابه ران، پیاده نظام، سواره نظام و فیل سوار) بود که در شکل امروزی شطرنج به عنوان مهره های وزیر، سرباز، اسب و فیل شناخته می شود.

دلایل اهمیت بازی شطرنج:

1. افزایش هوش و تقویت حافظه ی کودک

2. افزایش تمرکز و خلاقیت کودک

3. افزایش صبر وپشتکار کودک

4. تقویت زبان و ریاضیات

5. بهبود یادگیری و نتایج امتحانات

6. یادگیری شیوه های مختلف حل مسائل

7. آموزش دست یابی به تفکر

8. آموزش تجسم فضایی

9. آموزش تفکر نقادانه

10. افزایش خلاقیت و حل مسأله و …

[wp-rss-aggregator sources=””]

دیدگاه کاربران
  • زهرا مصلح ابادي 21 شهریور 1398

    یادگیری و درمشابقه رکت کردن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *