عضویت

آموزش معاون حسابرسی Deputy Auditor E-learning

معاون حسابرسی در حوزه امور مالی و بازرگانی – حسابداری بوده و شایستگیهایی از قبیل برنامه ریزی حسابرسی ، آنالیز شواهد، چه نوع و چه مقدار ، نمونه گیری در حسابرسی ، آنالیز کاربرگهای حسابرسی و کنترل کیفیت حسابرسی ها ، تحلیل آیین رفتار حرفه ای حسابرسی داخلی و آنالیز فرآیندهای حسابرسی صورتهای مالی را دارد . این شغل با حسابرسان شاغل در شرکتها و موسسات در ارتباط است.
بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با هدف آموزش علاقه مندان، اقدام به برگزاری دوره ی آموزش مجازی معاون حسابرسی ، با تالیف اساتید مجرب و با سابقه نموده است.
**محتوای دوره ی معاون حسابرسی با محتوای دوره ی معاون حسابرس(داخلی) مطابقت دارد.

حسابرسی یکی از فعالیت های مهم بخش مالی در سازمان ها و ارگان ها بوده و حسابرس نیز یکی از مهم ترین شغل ها در این بخش است.

بایستی هدف هایی داشته باشد که به روشنی مشخص و قابل اندازه گیری باشد. این هدف ها باید به موافقت سازمان برسد و متناسب با هدف های کلی سازمان باشد. هدفهای IA در فواصل‌زمانی مورد بازنگری قرار گیرد.

  • دوره آموزش مجازی معاون حسابرسی برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک معاون حسابرسی را اخذ نمایید.

unnamed file

آموزش مجازی معاون حسابرسی : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی معاون حسابرسی و اخذ مدرک معتبر معاون حسابرسی را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

حسابرسی چیست؟

حسابرسی (به انگلیسی Audit) در یک جمله عبارت است از بازرسی جستجوگرانه کلیه مدارک و اسناد حسابداری به منظور کشف تقلب و اشتباه.

حسابرس کیست؟

حسابرس (به انگلیسی Auditor) وظیفه بررسی صحت اسناد مالی و حسابداری و انطباق آنها با اصول حسابداری و موارد قانونی را بر عهده دارد. حسابرسی و حسابداری شباهت‌های زیادی با هم دارند.

در واقع حسابرسان، کار حسابداران را بررسی و نتیجه کار خود را به هیأت مدیره، سهامداران، بانک‌ها و سایر سازمان‌های نظارتی و قانونی، حسب مورد، گزارش می‌کنند.

حسابرس به فرد یا موسسه‌ای گفته می‌شود که مسئولیت نهایی حسابرسی صورت‌های مالی یا ارائه خدمات مرتبط را به عهده دارد.

هدف ار حسابرسی صورت‌های مالی چیست؟

اهدف از حسابرسی، اظهارنظر نسبت به این موضوع است که آیا صورت‌های مالی بر اساس استانداردهای حسابداری تهیه شده است یا خیر.  

حسابرسی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار بر عهده کدام یک از موسسات حسابرسی است؟

بر اساس ماده 11 دستورالعمل موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 8/5/1386 شورای عالی بورس و اوراق بهادار) حسابرسی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار صرفاً توسط موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود.

مهارت‌های مورد نیاز حسابرس کدامند؟

برای انجام کار حسابرسی شما باید در زمینه محاسبات و تحلیل اطلاعات مهارت بالا و قابل قبولی داشته باشید.

البته در سال‌های اخیر به دلیل کامپیوتری شدن سیستم‌های مالی و حسابداری، یک حسابرس کارآمد می‌بایست علاوه بر اصول و فنون حسابداری و حسابرسی به کار با نرم افزارهای مالی و حسابداری مختلف نیز تسلط داشته باشد.

همچنین باید دارای مهارت‌های ارتباطی، کلامی و نوشتاری خوبی باشید. شما به عنوان حسابرس باید بسیار دقیق بوده و توجه زیادی به جزئیات داشته باشید.

تقسیم‌بندی حسابرسان:

شاغلان حرفه حسابرسی در یک تقسیم بندی کلی به دو گروه اصلی تفکیک می‌شوند:

1. حسابرسان داخلی

این گروه از حسابرسان ، کارمند واحد مورد رسیدگی هستند و در واقع رابط میان هیات مدیره و شرکت بوده و گزارش رسیدگی خود را به طور هفتگی، ماهانه یا سالانه به مدیرعامل و هیات مدیره ارائه می‌دهند.

این گروه از حسابرسان عملیات داخل واحد تجاری را رسیدگی می‌کنند.

2. حسابرسان مستقل

این گروه از حسابرسان، افرادی هستند که در موسسات حسابرسی مشغول کار هستند و بر اساس قرارداد میان شرکت‌ها یا سازمان‌ها با این موسسات، عملیات حسابداری و مالی واحد تجاری را بر اساس اصول و موازین حسابداری مورد رسیدگی قرار می‌دهند و گزارش خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه می‌کنند.

در واقع حسابرسان مستقل رابط میان صاحبان شرکت و هیات مدیره شرکت هستند.

محل کار و ساعت کار حسابرس:

در حال حاضر در ایران، سازمان حسابرسی به عنوان یک سازمان دولتی، بزرگترین موسسه حسابرسی است و در کنار آن سایر موسسات حسابرسی دولتی و خصوصی مشغول فعالیت هستند.

برای اینکه بتوانید یک حسابرس باشید ابتدا باید یک حسابدار توانا باشید. هرچند که گاهی برای حسابرس داخلی شدن لزوما نیازی به حسابدار بودن نیست اگرچه این می تواند به شما در برخی از مشاغل خاص کمک کند.

اغلب حسابرسان به صورت تمام وقت کار می کنند.

گاهی نیز بنا به نیاز اضافه کاری انجام می دهند.

کارکردن به صورت پاره وقت نیز در این شغل امکان پذیر است.

حسابرس می‌تواند در دفتر خود یا در سازمان مشتری کار کند. گاهی نیز برای رفتن به بخش ها و شعبه های مختلف مشتری باید در سفر باشند.

ساعت کار یک حسابرس همانند حسابداران در زمان‌های خاصی از سال مثل انتهای سال مالی شرکت‌ها (که معمولا در انتهای سال شمسی است) بسیار بیشتر از بقیه زمان‌هاست. به این دلیل که باید گزارش‌های مالی و حسابرسی را برای مدیران و سهامداران شرکت که در مجمع شرکت می‌کنند آماده نمایند.

وظایف و مسئولیت‌های حسابرس:

1. بررسی حساب‌های شرکت – به منظور تطبیق آنها با قوانین و مقررات مالی و اطمینان از صحت و درستی آنها

2. جمع آوری و تحلیل آمار و ارقام – به منظور کنترل هرچه بیشتر عملیات حسابداران و اطمینان از صحت گزارش‌های ارائه شده توسط تیم حسابداری

3. شناسایی مشخصات و ویژگی‌های کسب و کار – به منظور شناخت بیشتر شرکت و صنعت مورد فعالیت و در نتیجه افزایش کیفیت کار رسیدگی

4. ارزیابی سیستم‌های گزارش مالی شرکت – به منظور اطمینان از صحت عملکرد آنها

5. ایجاد ارتباط کاری مطلوب با مشتریان – به منظور تعامل بهتر با آنها و سهولت در دریافت اطلاعات و گزارش‌های مورد نیاز

6. ارائه پیشنهادات به منظور پیشرفت و توسعه و ایجاد فرایندهای کنترلی داخلی برای جلوگیری از ایجاد خطا و مشکل و احیانا سوء استفاده مالی کارکنان

bama step
بیت کوین
مقاله های مالی و بازرگانی

بیت کوین

حسابداری
مقاله های مدیریتی و حسابداری

حسابداری

[wp-rss-aggregator sources=”90975″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *