0
021284284

مباحث استاندارد فنی صنایع خوردوسازی Topics of ISO/TS 16949 automotive industry Technical Standard E-learning ISO/TS 16949

مشخصات فنی ISO / TS 16949 توسط گروه کاری بین‌المللی خودرو IATF و اتحادیه تولیدکنندگان خودرو در ژاپن (JAMP) با پشتیبانی کمیته فنی مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت ISO / TS 176 تهیه شده‌است.
هر مشخصات فنی (ISO/TS) بیانگر توافق نظر مابین اعضای یکی از کمیته‎‎های فنی سازمان بین‎المللی استاندارد(ISO) بوده ودرصورت تصویب توسط ازاعضارأی‎دهنده کمیته برای انتشارپذیرفته می‌شود.
هدف این استاندارد، ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت می‌باشد که بهبود مداوم را با تأکید بر پیشگیری از ایجاد عیوب و کاهش تغییرات و ضایعات در چرخه تأمین میسر سازد.
این استاندارد همراه با خواسته‌ها و الزامات خاص مشتریان، الزامات پایه‌ای سیستم مدیریت کیفیت را برای آن‌هایی که این مدارک را به کار می‎برند، تعیین می‎کند.
این استاندارد قصد دارد از ممیزی‌های چند باره برای گواهی کردن جلوگیری کرده و رویکرد واحدی را در مورد سیستم مدیریت کیفیت برای سازمآن‌های تولیدی صنعت خودرو و قطعات یدکی و خدمات مرتبط فراهم آورد.
کلیه الزامات این استاندارد عمومی بوده و قصد بر آن است که برای تمامی سازمآن‌ها بدون توجه به نوع، اندازه و محصولی که ارائه می کنند قابل به کارگیری باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *