0
021284284

آموزش نرم افزار گمبیت: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی نرم افزار گمبیت

نرم افزار GAMBIT یک برنامه مناسب جهت طراحی هندسی مسئله، همانند اتوکد می باشد که خروجی آن ورودی نرم افزار Fluent است. شما می توانید ازGAMBIT برای ساخت هندسه خود و ایجاد یک مش برای آن، و یا برای وارد کردن هندسه ایجاد شده توسط سایر نرم افزارهای CAD/CAE و ایجاد تغییرات و تولید مش روی آن استفاده کنید.

ویژگی های نرم افزار GAMBIT :

– طراحی هندسی

– تولید شبکه برای حل جریان

– ابزارهایی برای چک کردن کیفیت مش

– تولید مش مثلثی و چهار ضلعی با کیفیت بالا

آموزش مجازی نرم افزار گمبیت : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی نرم افزار گمبیت و اخذ مدرک معتبر نرم افزار گمبیت را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
unnamed file

نرم افزار گمبیت GAMBIT از مجموعه نرم افزارهای رشته مهندسی مکانیک می باشد که به صورت مستقیم با نرم افزار فلوئنت Fluent ارتباط دارد. این نرم افزار وابسته به شرکت Ansys lnc  می باشد.

نرم افزار گمبیت به منظور کمک به محققان و طراحان طراحی شده است که برای ساخت مدل ها و مش زدن آنها به منظور کاربردهای دینامیک سیالات محاسباتی یا CFD و دیگر کاربردهای علمی استفاده می شود.

دوره آموزش مجازی نرم افزار گمبیت برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک نرم افزار گمبیت را اخذ نمایید.

نرم افزار گمبیت ( GAMBIT: Geometry And Mesh Building Intelligent Tool) را می‌توان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین، قویترین، جامع‌ترین و پرکاربردترین نرم‌افزارهای پیش‌پردازش به منظور مدلسازی هندسی و تولید شبکه نام برد. این نرم‌افزار یک نرم‌افزار به اصطلاح رابط تک سندی (SDI: Single Document Interface) می باشد و قابل پیاده سازی و اجرا در سیستم عامل لینوکس است. برای استفاده‌ی این نرم‌افزار در محیط ویندوز لازم است از کانورتر EXCEED استفاده نمود.

نرم‌افزار GAMBIT از ادبیاتی منحصر به فرد و غیر معمول نسبت به سایر نرم‌افزارهای مشابه (همانند ICEM CFD ،WORKBENCH Mesh ،SOLIDWORKS و غیره) در ارتباط با کاربر استفاده می‌کند. معمولا افراد در ابتدا برای برقراری ارتباط با این نرم‌افزار مشکل داشته و گله می‌کنند. اما به تدریج و با آشنا شدن با دستورات و ادبیاتش از کار کردن با آن اظهار رضایت و خرسندی می‌کنند. نرم‌افزار مذکور علی‌رغم اینکه از دستورات ساده و نسبتا محدودی برای مدلسازی و شبکه بندی برخوردار است اما توانایی بسیاری در تولید هندسه‌های پیچیده و شبکه‌های متنوع و باکیفیت دارد.

پس از ادغام شرکت FLUENT.INC در شرکت IBM و یکپارچه شدن نرم‌افزار FLUENT در خانواده نرم‌افزارهای ANSYS توسعه نرم‌افزار GAMBIT متوقف گشت و نرم‌افزارهای هوشمندتری مثل :ANSYS WORKBENCH MESH و همچنین ANSYS: ICEM CFD جانشین این نرم‌افزار شدند. آخرین نسخه توسعه یافته این نرم‌افزار GAMBIT 2.4.6 است که همچنان بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کشور ما هم افرادی بسیار زیادی هستند که بطور جدی در پی فراگیری این نرم‌افزار برای انجام پروژه‌های دانشگاهی و صنعتی می‌باشند.

بخش‌های مختلف نرم افزار گمبیت (GAMBIT)

نرم‌افزار GAMBIT همانند همه نرم‌افزارهای هم خانواده خود از یک رابط گرافیکی کاربر (GUI: Graphical User Interface) بهره می‌برد. که از بخشهای زیر تشکیل شده است:

نوار منوی اصلی شامل File، Edit، Solver و Help.

صفحه ابزار کاربردی (Operation) به منظور مدلسازی، تولید شبکه، تعیین شرایط مرزی/نواحی پیوستگی و سایر فعالیت‌ها.

پنجره نمایش هندسه و شبکه.

کنترل صفحه نمایش (Global Control) برای مدیریت نمایش مدل و شبکه در پنجره نمایش

پنجره توضیحات (Description) با هدف توضیح اجمالی در مورد هر آیکونی که نمایشگر ماوس روی آن قرار می‌گیرد

پنجره نوشتار (Transcript) برای فهرست کردن دستورات اجرا شده و نتیجه اجرای آن

کادر متن Command برای اعمال دستورات متنی

bama step
akasi
مقاله های ورزش و هنر

عکاسی

[wp-rss-aggregator sources=”101423″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *