0
021284284

آموزش مدیریت سیستمهای اطلاعات : دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی مدیریت سیستمهای اطلاعات

سیستم اطلاعات مدیریت گونه‌ای از سیستمهای اطلاعاتی رایانه‌ای است که می‌تواند اطلاعات را از منابع مختلفی در موسسه برای تصمیم گیری در رده مدیریتی جمع‌آوری و پردازش کند. کنترل مدیریتی نیازمند اطلاعاتی است که بخشی از آن توسط سیستم‌های پردازشِ مبادلات تولید می‌شوند. سیستم‌های اطلاعاتی پشتیبان کنترل مدیریتی، اطلاعات تولید شده توسط سیستم‌های پردازش مبادلات را پردازش کرده و آنها را در شکل جدیدِ معنی‌داری به مدیر ارائه می‌کنند. چنین سیستم‌های اطلاعاتی، سیستم‌های اطلاعات مدیریتی نامیده می‌شوند. در مدیریت مدرن، یک مدیر بدون استفاده از چنین سیستمی نخواهد توانست اطلاعات را به موقع دریافت کرده و تصمیم صحیح را بر اساس آن اتخاذ کند.از این رو دانش آموختگان دوره آموزشی مدیریت سیستمهای اطلاعات MIS نیاز دارند تا بیاموزند که چگونه نیازمندیهای اطلاعاتی یک سازمان را تحلیل کنند و سپس در صدد طراحی یک سیستم مدیریت امور, مبتنی بر کامپیوتر, در جهت رفع نیازمندیهای تحلیل شده برآیند, و در نهایت پیاده‌سازی و فرایند عملیاتی سازی سیستم طراحی شده را راهبری نمایند.

آموزش مجازی مدیریت سیستمهای اطلاعات : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مدیریت سیستمهای اطلاعات و اخذ مدرک معتبر مدیریت سیستمهای اطلاعات را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
مدیریت سیستم های اطلاعات

مديريت سيتمهاي اطلاعاتي (MIS) درواقع کاربرد تکنولوژي اطلاعات است در پشتيباني از فعاليتهاي تجاري, چرا که تجارت روز به روز متحول مي‌گردد و در اين ميان همواره افرادي با قدرت تحليل بالا و زاويه ديد و پيشينه تجاري مورد نياز هستند تا فرايندهاي تجاري را بارورتر کنند.

سیستم اطلاعات مدیریت سازمان یک چیز متمایز و جدا از دیگر سیستم های اطلاعات نیست، بلکه چهارچوبی کلی ارائه می کند که دیگر سیستم های اطلاعات بر مبنای آن با یکدیگر همخوان می شوند.

دوره آموزش مجازی مدیریت سیستمهای اطلاعات برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک مدیریت سیستمهای اطلاعات را اخذ نمایید.

سیستم اطلاعات چیست؟

سیستم اطلاعات مدیریت سازمان یک چیز متمایز و جدا از دیگر سیستم های اطلاعات نیست، بلکه چهارچوبی کلی ارائه می کند که دیگر سیستم های اطلاعات بر مبنای آن با یکدیگر همخوان می شوند.در طول زمان مشخص شد که مفهوم پیاده سازی یک سیستم کاملا یکپارچه، به معنی یک ساختار واحد و همگن نیست بلکه به این معنی است که اجزای آن منطبق بر یک طرح کلی هستند. اکنون سیستم اطلاعات مدیریت به منزله فدراسیونی از زیر سیستم ها در نظر گرفته می شوند که در صورت نیاز، طراحی و اجرا می شوند اما منطبق بر طرح کلی، استاندارد ها و رویه های سیستم اطلاعات مدیریت هستند.بنابر این به جای یک سیستم اطلاعات مدیریت واحد و کلی، سازمان می تواند تعداد زیادی سیستم اطلاعات مرتبط داشته باشد که نیاز های مدیریتی را در سطوح مختلف، به شکل های مختلف تأمین می کنند. تجربه نشان می دهد که یک سیستم کاملاً یکپارچه غیر ممکن است. عوامل زیادی وجود دارند که باید همزمان و توأم درنظر گرفته شوند و نگهداری چنین سیستمی مشکل است. به همین دلیل سیستم های اطلاعات مدیریت بیشتر به صورت بخش بخش طراحی می شوند و یکپارچه سازی تنها در مواردی که ضروری باشد اعمال می شود. به طورخلاصه، سیستم های اطلاعات مدیریت مبنایی برای یکپارچه سازی پردازش های سازمانی ارائه می دهند.

سیستم مدیریت اطلاعات شامل چه بخش هایی است؟

سیستم اطلاعات مدیریتی mis، برای اینکه قادر باشد اطلاعات کافی را از گذشته به دست آورد، در جریان شرایط حال قرار گیرد و همچنین بتواند تصمیمات درستی برای آینده بگیرد، لازم است شامل اجزا و بخش‌هایی باشد که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

– وجود نرم افزارها برای آسان شدن فرآیند تصمیم‌گیری

– وجود منابع اطلاعاتی مانند پایگاه داده

– منابع سخت افزاری

– سیستم‌های DSS

– برنامه‌های کاربردی برای مدیریت کارکنان سازمان و پروژه‌ها

اهداف سیستم مدیریت اطلاعات mis چیست؟

قبل از معرفی اهداف سیستم mis، لازم است بدانیم امروزه در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ یک واحد mis به شکل مجزا فعالیت می‌کند که مدیران این بخش در مدیریت سیستم ارتباطات و اطلاعات دارای تخصص هستند. اما اهداف اصلی سیستم‌ مدیریت اطلاعات چیست؟

– کمک به خلق ارزش در کسب و کار

– کاربرد تکنولوژی اطلاعات برای تحقق اهداف سازمان

– در دسترس قرار دادن داده‌ها و اطلاعات لازم و مرتبط با سازمان

– بهبود توانمندی سازمان از لحاظ تکنولوژی و منابع انسانی

 
رشته مدیریت
مقاله های مدیریتی و حسابداری

رشته مدیریت

[wp-rss-aggregator sources=”111840″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *