عضویت

آموزش سرپرست ترخیص کالا: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی سرپرست ترخیص کالا

سرپرست ترخیص کالا در حوزه امور مالی و بازرگانی بوده و شایستگی هایی از قبیل تحلیل و بررسی قوانین،عوارض و هزینه های گمرکی ،تعیین روشهای خرید و ترخیص موفق،کنترل و نظارت بر تجارت اینترنتی در ترخیص کالا ها و آنالیز منابع خرید و ترخیص کالا،برنامه ریزی و نظارت بر ترخیص کالاهای مورد نیاز از بازارهای جهانی ،نظارت و همکاری برای حمل کالای ترخیص شده،کنترل ترخیص کالاها و تنظیم قرارداد و ارائه گزارش دارد.

آموزش مجازی سرپرست ترخیص کالا : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی سرپرست ترخیص کالا و اخذ مدرک معتبر سرپرست ترخیص کالا را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
سرپرست ترخیص کالا

آزاد کردن اجناس وارداتی از گمرک می باشد.

کسی است که بتواند از عهده کنترل و محاسبه برگ های کالاهای خریداری شده، تقسیم کار، نظارت بر بارگیری و کنترل نهایی و تهیه گزارشات برآید.

دوره آموزش مجازی سرپرست ترخیص کالا برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک سرپرست ترخیص کالا را اخذ نمایید.

ترخیص کالا چیست؟

به طور کلی واژه ترخیص کالا به اظهار شدن یک جنس یا کالا به گمرک و آزاد شدن آن به منظور واردات یا صادرات برای فرد واردکننده یا صادرکننده اشاره دارد. به افرادی هم که چنین فرایندی را انجام می دهند ترخیص کار گفته می شود. معمولاً چنین فعالیتی با یک سری امورات نظیر آماده سازی و ثبت اسناد آن هم به روش حضوری یا الکترونیکی، محاسبه برخی از پرداختی های لازم از قبیل: مالیات، حقوق گمرکی، سود بازرگانی، ماخذ تعرفه گمرکی و برخی تسهیلات ارائه شده دیگر برای واردکنندگان و صادرکنندگان همراه است. بدون شک انجام تمامی فعالیت ها و اقداماتی که به منظور وارد یا صادر کردن اجناس مختلف صورت می گیرد بدون فرایند ترخیص کالا و رعایت قوانین و مقررات مربوط به آن امکان پذیر نیست. به عبارتی هر گونه کالایی که در گمرکات تحت عنوان یک کالای صادراتی یا وارداتی اظهار می گردد بایستی تمامی پروسه مربوط به ترخیص شدن کالا را بر اساس استانداردهایی که از سوی مراجع رسمی دولتی تعریف گشته طی نماید.

مراحل ترخیص کالا از گمرک:

مراحل ترخیص کالا از گمرک عبارتند از:

1. تنظیم اسناد و ورود داده

2. احراز هویت و اظهار کالا

3. کنترل گمرکی

4. پرداخت عوارض و صدور سند ترخیص

5. بارگیری کالا و خروج کالا از گمرک

6. کنترل بعد از خروج کالا.

اهمیت ترخیص کالا از گمرک:

درباره اهمیت ترخیص کالا از گمرک و نقش آن در تسهیل امورات مربوط به بازگانی گفتنی های سودمند بسیاری است. همان طور که می دانیم اداره گمرک یکی از ارگان های اصلی و مهم کشوری به منظور تسهیل روند تجارت برای تجار، صیانت جامعه و همچنین کسب درآمد به حساب می آید. از آنجایی که این سازمان تمامی امورات مربوط به انتقال و جا به جایی اجناس و مسافران در سطح بین المللی را بر عهده دارد لذا دولت برای به اجرا درآوردن هرچه تمام تر و بهتر سیاست های مالی و بازرگانی و نیز برنامه های اجتماعی خود به چنین ارگان کارآمد و مؤثری نیازمند است. یکی از عمده ترین فعالیت های این نهاد ترخیص کالا می باشد که معمولاً با دست یابی به اهداف زیر همراه است:

 

1. حفاظت زیست محیطی

2. محافظت از سلامت و بهداشت جامعه

3. حمایت از تمامی تولیدات داخلی

4. اعمال قوانین و مقررات تجارتی

5. ارائه تسهیلات به روز تجاری

6. حفاظت از آثار فرهنگی و تاریخی

7. مبارزه با امورات مربوط به قاچاق و تخلفات گمرکی

8. تهیه و ارائه آمار و ارقام بازرگانی خارجی به تجار

9. مبارزه با پول شویی

 10. اجرای به روز کنوانسیون های بین المللی

bama step
انبارداری
مقاله های مدیریتی و حسابداری

انبارداری

انبارداری
مقاله های مدیریتی و حسابداری

انبارداری

[wp-rss-aggregator sources=””]

دیدگاه کاربران
 • eee 16 فروردین 1396

  چرا این دوره شبیه دوره ترخیص کار گمرکاته؟؟؟
  میشه بگین تفاوت شون چیه؟
  و شرکت در یکی از دوره ها کفایت میکنه؟؟؟ چون سرفصل های دو دوره خیلی شبیه هم اند!!!!

  • آواتار
   مدیر کل سایت 26 فروردین 1396

   با سلام بله میتونید در یک دوره شرکت نمایید و گواهینامه دوم را فقط با پرداخت هزینه دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *