0
021284284

درباره ي رشته الكترونيك

دپارتمان آموزش مجازی شرکت جهت علاقه مندان به این دوره ی آموزشی توضیحاتی در این رابطه ارائه داده است. جهت ثبت نام در این دوره کوتاه مدت آموزشی و دریافت گواهینامه آموزشی معتبر در این زمینه به قسمت ( ثبت نام دوره ) مراجعه فرمائید. ( در نظر داشته باشید احتمال دارد بر طبق نظر استاد مربوطه سرفصل ها  و یا محتوای دوره ها با آنچه در این صفحه به صورت کلی شرح داده شده است متفاوت باشد.)
نگاه كلي بر رشته الكترونيك
رشته الکترونیک یکی از رشته‌های صنعتی مادر محسوب می‌شود و تمام علوم و فنون موجود به نحوی با این علم پیوند خورده‌اند به نحوی که از وسایل روزمره زندگی تا پیچیده‌ترین فن‌آوری‌های فضایی حضور این علم به وضوح قابل مشاهده است. بی‌شک برای یافتن جایگاه مناسب این علم در کشورمان بایست مبانی آموزش این رشته با استحکام و براساس برنامه‌ریزی علمی پایه‌گذاری شود رشته الکترونیک در هنرستانها از اساسی‌ترین و نقطه‌ شروع مناسب برای فراگیری این علم محسوب می‌شود.
علم الکترونیک همگام با پیشرفت روزافزون تکنولوژی هم اکنون در کلیه امور مربوط به زندگی انسانها رخنه کرده و در حال پیشرفت می باشد و در آینده تزدیک کل زندگی انسانها را تحت تاثیر خود قرار میدهد . هم اکنون رشته الکترونیک مهمترین رشته فنی و مهندسی در دانشگاها و هنرستانها میباشد و کسانی که از نظر علم ریاضیات و  فیزیک دارای قدرت درک و تحلیل بالا تری هستند در این رشته می توانند به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کنند . برخلاف ذهنیتهایی  که برای بعضی ها پیش آمده در نهایت یک فارغ التحصیل رشته الکترونیک را تعمیر کار رادیو و تلویزیون می پندارند ، در حالیکه اینطور نیست . رشته الکترونیک دارای گرایشهای مختلفی است که همگام با پیشرفت علم روز است مثل مکاترونیک بیوالکتریک وکنترل و… که در آینده نزدیک بازارکار بیشتری در انتظار فارغ التحصیلان این رشته خواهد بود .
اهداف تدوین رشته الکترونیک :   
۱- تعمیر وسایل الکترونیکی ساده خانگی۲- طراحی و ساخت فیبر مدارهای الکترونیکی۳- مونتاژ قطعات الترونیکی روی برد مدار چاپی۴- نصب و راه اندازی تجهیزات ساده الکترونیکی۵- نصب و راهاندازی آنتن مرکزی برای ساختمانهای کوچک۶- سر پرستی بخش های کوچک مونتاژ۷- کار با دستگاه های اندازه گیری۸- خواندن نقشه های الکترونیکی۹- طراحی و ساخت تقویت کتتده ها۱۰- آشنایی با سیستم های مخابرات و ارتباطات ۱۱- آشنایی با مدارهای دیجیتالی و سخت افزار رایانه
  نحوه  ادامه تحصیل هنرجویان:
 کلیه هنرجویان شاخه فنی وحرفه ای،پس ازپایان دوره سه ساله واخذ دیپلم می توانند به طرق ذیل در سطوح بالاترادامه تحصیل نمایند:   ۱-   بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون سراسری دوره کاردانی پیوسته شرکت نموده و پس از احراز قبولی در یکی از آموزشکده‌های فنی‌و‌حرفه‌ای سراسر کشور ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۲-   بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون ورودی آموزشکده های وابسته به دانشگاه جامع تکنولوژی (علمی_ کاربردی) شرکت نموده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۳-   بدون‌گذراندن‌دوره‌پیش‌دانشگاهی‌و‌ با توجه به شرط معدل در دانشگاه‌آزاد‌اسلامی ثبت‌نام نموده و در دوره کاردانی پیوسته ادامه تحصیل دهند و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۴-   در‌آزمون تغییر ‌رشته یکی از دوره های پیش‌ دانشگاهی هنر، علوم ‌ریاضی، علوم ‌تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی شرکت نموده و پس از احراز قبولی، دوره‌ی مذکور را گذرانده و سپس از طریق آزمون سراسری دانشگاههای دولتی و آزاد اسلامی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند. ۵-   فارغ التحصیلان تعدادی از رشته های کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای که دوره کارشناسی ناپیوسته رشته تحصیلی آنان مصوب گردیده است،می توانند درآزمون ورودی مربوط شرکت نموده و پس از احراز قبولی، در دانشگاههای طرف قرارداد وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند.
۶-  کلیه فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته،می توانند بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون سراسری دانشگاههای دولتی و آزاد اسلامی شرکت نموده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل دهند.
الکترونیک به دانش و فن آوری عبور ذرات باردار در یک بار و خلاء می باشد. به بیان دیگر در این دانش به مطالعه حرکت بارهای الکتریکی و کنترل حرکت آنها برای ایجاد اثرات مطلوب مورد نظر می باشد.
دانش الکترونیک امروزه بوجود آورنده سیستمها و ابزارهای پیچیده ای است که در بسیاری از محصولات روزمره زندگی و شاخه های مهندسی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به آنچه که گفته شد کاردانی فنی الکترونیک یکی از رشته های آموزش عالی در نظام دانشگاهی است، که هدف عمومی آن تربیت کاردانها فنی الکترونیک است که دارای دانشهای لازم در زمینه الکترونیک صنعتی، وسایل اندازه گیری و وسایل صوتی و تصویری که دقیقاً مربوط به وسایل همان بخش از صنعت طراحی گردیده ، می باشد.
از آنجا که تکنولوژی مربوط به صنعت الکترونیک به صورت گسترده در همه جا و از جمله در کشور ما شالوده ای برای پیشرفت در صنعت برق محسوب می شود، دوره یادشده برای تربیت افراد کارآمد در جنبه های عملی در زمینه رفع نیازهای صناعی است که به نوعی با الکترونیک در ارتباط هستند.
رشته الکترونیک یکی از رشته های مهم در مورد امور ارتباطات در دنیا دارای حائز اهمیت می باشد. در ایران این رشته در مورد ارتباطات با دنیا اهمیت زیاد دارد، به طور کلی دانشجویانی در این رشته پذیرفته می شوند و دارای موفقیت می شوند که دارای هوش بالایی باشند و علاقه به ابلاغ و نوع آوری باشند و بتوانند خودشان را با تکنولوژی در دنیا هماهنگ بکنند.
 دوره کاردانی  
یکی دیگر از تعاریفی که می توان از رشته الکترونیک کرد، اینست که زیر مجموعه ای از رشته فیزیک می باشد، که درباره حرک الکترونها در مدارهای الکتریکی است، بحث می کند. دانشجویانی در این رشته فوق می شوند که در دو درس ریاضی و فیزیک بسیار قوی باشند و دارای پشتوانه اجتماعی و خانوادگی باشند.
 دوره کاردانی و تکنسین در کشور ما از جایگاه خوبی برخوردار نیست و می توان گفت نقش تکنسین رابطه بین مهندس و کارگر ماهر است، و در هرم نیروی انسانی تکنسین در کشورهای پیشرفته و در جوامع توسعه نقش اساسی دارند.
متأسفانه در کشور ما به لحاظ اهمیت ندادن به این بخش استفاده بهینه از این تکنسین نشده است، و به خاطر همین جوانهای ما بیشتر به سراغ مهندسی می روند تا تکنسین و همین باعث شده تا رشته های فنی ما از آن جایگاه خودشان برخوردار نباشند .
 از میان دروس یاد شده از معتمدین به شرح زیر است:
۱- ریاضی عمومی که در مورد بردارها و اعداد مختلط و ماتریس ها و توابع – حدود پیوستگی و مشتق و انتگرال به بحث می پردازد.
۲- فیزیک عمومی که به زمینه هایی همچون، فیزیک و دینامیک می پردازد.
۳- کارگاه فیزیک که درس عملی است و دانشجویان با وسایل اندازه گیری آشنا می شوند.
۴- آزمایشگاه مقدماتی برق که دانشجویان با قطعات مدارها همچون خازن ، مقاومت و برخی مدارهای ساده آشنا می شوند.
۵- الکترونیک و آزمایشگاه الکترونیک که به صورت نظری و عملی ساختمان قطعات الکترونیکی را مورد ارزیابی قرار می دهد.
۶- مدار ۲ و ۱ که دانشجویان را با انوع مدارها و اصول اولیه برق به صورت نظری و  عملی آشنا می سازد.
۷- برنامه ریزی کامپیوتر که دانشجویان را با یکی از برنامه های کامپیوتر آشنا می کند.
۸- الکترونیک صنعتی که دانشجویان با طرز کار مدارهای کنترل فرمان دهنده ای که در کارخانه ها و مراکز صنعتی و مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می کند.
۹- دوره های کاردانی فنی در سال ۱۳۶۳ وزارت فرهنگ آموزش عالی این مجوز را به آموزش و پرورش دادند و آموزش و پرورش با تشکیل واحدهایی بنام دفتر امور مدارس عالی فنی حرفه ای و آموزشکده های فنی حرفه ای زیر پوشش خودش به تربیت نیروهای تکنسین پرداخت.
 دانش آموختگان رشته برق الکترونیک با کسب دانش و مهارتهای لازم در زمینه های ذیل قادر به فعالیت خواهند بود:
۱- در زمینه انتقال نظرات و روشهای مورد تأیید مهندسان  به کارگران
۲- تهیه و تفسیر نقشه های مورد تأیید مهندسان و پیاده کردن آنها بوسیله کارگران فنی
۳- این افراد می توانند به تعمیر قطعات الکتریکی همچون تلویزیون و قطعات مشابه بپردازند.
۴- در برخی بخشها می توان از این افراد به عنوان سرپرست بخش از آنها استفاده کرد.
۵- از این افراد می توان در تدریس بعضی دروس در سطح پائین استفاده کرد.

دیدگاه کاربران
 • reza seidani 15 آذر 1392

  man yek dore feshorde paye elektronik ta motevaseteh ra mikhaham lotfan be man komak konid .
  ba tashakor
  seidani

 • lotfi 19 آبان 1393

  سلام برای اینکه تواین رشته موفق بشیم باید خیلی باهوش باشیم یااینکه متوسطم باشیم کافیه؟مطمئن نیستم موفق بشم

 • امید هاتف 5 فروردین 1394

  سلام دوستان عزیز iranelearn.com
  من دیپلم فنی و حرفه ای نظام جدید الکترونیک دارم. استعداد بسیاری در الکترونیک عملی و نظری دارم. چون سن من 28 سال هست و شاغل هستم دیگه نمیتونم دانشگاه برم. میشه کاردانی رو مجازی خوند و بعد امتحان داد؟ خواهشا وقت بذارین و راهنماییم کنید.تشکر

 • نسیم 10 تیر 1394

  سلام..من امسال کاردانی رو تموم کردم ومی خوام برای کارشناسی رشته مهندسی پزشکی بخونم وباید به عنوان یک تکنسین بگم که واقعا رشته خوبیه به شرطی که اهل سخت کوشی باشید یعنی مهم نیست که خیلی باهوش باشید اما باید اهل تلاش باشید ودرسای این رشته رو خوب وخیلی زیاد مطالعه کنید……اما متاسفانه اینم باید بگم که اگر درفکراین هستید که با مدرک این رشته جایی کاربگیرید سخت اشتباه می کنید….و برای کسب در آمد تو این رشته باید کارآفرین باشید……اما در مدارج بالا یعنی کارشناسی وکارشناسی ارشد میشه تغییر گرایش بدیدو مخابرات و کنترل ومگاترونیک یا حتی الکترونیک دریایی یا هواپیمایی بخونید….تا بتونید در ارگان یا شرکتی کارکنید وحقوق خوبی هم داره…..در غیر این صورت برق قدرت خیلی بهتره.

 • مجید 5 شهریور 1394

  سایت خوب و مفیدی دارید ممنونم…

 • amir 15 آبان 1394

  باسلام.من خودم دانشجوی کاردانی این رشته هستم
  خدایی مخ زیادی میخواد باید ریاضیاتت عالی باشه و قدرت تحلیل بالایی داشته باتشی

 • محمد 29 اسفند 1394

  سلام
  من الان سال دوم رشته الکترونیک هستم.
  استعداد زیادی هم دارم و به شددت به این رشته علاقه دارم.
  فقط یک سوالا اینکه میشه تا مقطع کارشناسی و اگه خدا بخواد تا دکتری بریم فقط در زمینه الکترونیک نه شاخه های دیگه مثلا برق یا مخابرات یا کنترل یا … فقط میخوام الکترونیک طراحی مدار بخونم.

  • یاسر 25 شهریور 1396

   سلام دوستان
   من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم و انشالا تا سال آینده تمام میشه
   رشته خوبیه انعطاف پذیره و بسیار شیرین
   ولی شدیداً علاقه میخاد
   از دوران کاردانی به دانشگاه اکتفا نکنید و در بازار نرم افزارهای الکترونیک و برنامه نویسی رو بخوبی یاد بگیرین
   من تو دوره کاردانی و کارشناسی و اکنون ارشد رتبه اول دانشگاه بودم. و بزرگترین اشتباه من این بود که فقط درس خوندم.
   البته تو کشورهای دیگه برای این رشته خیلی احترام قائل هستن. قبل ازدواج به هدفتون برسین چون من الان بورسیه شدم ولی چون همسرم نمیتونه بیاد بیخیال بورس شدم.

   • طاها 2 آذر 1396

    سلام لطفا بهم بگید که بعد از کاردانی چطور باید ادامه تحصیل بدیم؟؟؟شنیدم فقط واسه گرفتن لیسانس میتونیم بریم دانشگاه علمی کاربردی و آزاد و دیگه نمیتونیم دانشکده یه دانشگاه دولتی باشیم من الان سال دوم الکترونیکم معدلم ۱۹ و نیم و دوس دارم ادامه تحصیل بدم واسه دکترای اما این رو که شنیدم به کلی نا امید شدم

 • بهنام 14 اردیبهشت 1395

  سلام من تازه میخوام رشته الکترونیک بخونم خواستم نظر شمارو هم از لحاظ سختی یا آسونی این رشته بدونم
  من شاگرد اول کلاس نیستم ولی به رشته الکترونیک و تعمیرات
  لوازم مثل، موبایل،تبلت،تلویزیون،طراحی مدار و… علاقه دارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • علیرضا 6 خرداد 1395

  من امسال کاردانی الکتروتکنیک میگریم اما میخوام کارشناسی الکترونیک بخونم چون از ترانس ها ماشین ها مدارفرمان بدم میاد

 • سعید عبداللهی 11 خرداد 1395

  الکترونیک و دوست دارم ولی به خاطر شغلم و وضعیت مالی دانشگاه نمیتونم برم به صورت مجازی راهنماییم کنبد چطور باید تحصیل کنم

 • محمد 15 خرداد 1395

  سلام
  من امسال میخوام تعیین رشته کنم و میخوام بیام رشته الکترونیک
  میخواستم بدونم رشته آینده داری هست عایا یا ن

 • مجید 29 خرداد 1395

  رشته یبرق الکترو نیک چند تا کتاب داره

 • مجیدی 29 خرداد 1395

  سلام محمد منم میخوام انتخواب رشته کنم از چند نفر پرسیدم میگن خیلی عالیه را ستی چند کتاب داره الکترو نیک

 • مهرداد 1 تیر 1395

  من تازه بایدرشته بزنم نمیدونم تواین رشته موفق میشم یانه چون رشته سختیه هم عملی ودرسیش.
  ولی عالیه بازارکارعالی حتی با دیپلوم سرکارمیری فقط3سال درس کافیه
  برای قبول شدن باید چیکارکرد واقعا ؟چطوری استعدادیابی کنم؟

 • سجاد 29 تیر 1395

  من میخوام انتخاب رشته کنم.معدلم هم سال هفتمم۱۸/۰۲سال هشتمم۱۷وسال نهمم۱۶.آیامیتونم دوام بیارم یانه؟

 • M 21 مرداد 1395

  من امسال میخوام انتخاب رشته کنم و رشته الکترونیک هم علاقه زیادی دارم معدلم 14/50 هستش ریاضی هم تجدید شدم میخوام بدونم رشته الکترونیک به دردم میخوره یا نه

 • محمد 23 مرداد 1395

  فقط یه چیزی رو میخوام بگم بهتون اگه واقعا به این رشته علاقه داشته باشید مطمئن باشید موفق میشوید
  فکر نکنید که سختی ها فقط مال رشته های مثل ریاضی و الکترونیک هست بلکه حتی رشته های مثل انسانی و رشته های کامپیوتری سختی خودشو داره
  فقط یه چیزی میخوام بهتون بگم……
  اگه علاقه داشته باشی حتی اگه رشته صنایع غذایی هم بری موفق میشی !!!!
  دوست داشتن و علاقه همه سختی هارو می پوشونه…….

 • امیرحسین 24 مرداد 1395

  سلام دهن من امسال سرویسه دارم میرم به رشته الکترونیک تازه من درس ریاضیم خیلی بده با پارتی راهنمایی رو قبول شدم خواهشن بگید که حتما باید ریاضی قوی باشه یا درس های دیگه من درس های دیگه ام خوبه فقط ریاضیم بده لطفا راهنماییم کنید با تشکر.

  • حسین 29 شهریور 1400

   ریاضیو قوی کن خیلی مهمه از نون شب واجب تره خودمم ضعیفم نشستم کامل دارم میخونم

 • ابوالفضل روزبهانی 1 شهریور 1395

  باعرض سلام خدمت شما عزیزا من امسال باید انتخاب رشته کنم که کردم میخواستم برم حساب داری پرشده بود اومدم الکترونیک معدلمم شده19نمره ریاضیمم به اینشکل بود نهم ترم اول:مستمر17پایانی13ترم دوم:مستمر19پایانی13
  هشتم ترم اول:مستمر20پایانی18ترم دوم:مستمر20پایانی16
  به برق هم الاقه دارم بعضی مواقع گوشی های خراب و ضبت و این چیزارو باز میکنم و مورد برسی قرار میدم از ریاضی زیاد خوشم نمیاد به نظر شما آیا برق میتونه منو به ریاضی مربوت به خودش علاقه مند کنه یا نه ؟ من همیشه وقتی به خدا توکل کردم موفق شدم شما عزیزایی هم که امسال انتخاب رشته دارید به خدا توکل کنید خودش درس میشه همتونو به خدای بزرگ میسپارمامید وارم موفق باشید اگر هم از دستتون براومد که راهنماییم کنید به این شماره زنگ بزنید و بگید میخواید راهنمایی کنید و بعد من تماس میگیرم09109018759

 • حسین 1 شهریور 1395

  به نام خدا
  بنده رشته الکترونیک هستم
  در رشته الکترونیک شما باید فردی صبور باشید استعداد خیلی بالایی نیاز نیست بحث نمره هم زیاد نیست باید باهوش بوده در یاد گیری مطالب و هر چه را یاد نگرفتید بپرساید مطالب چه از اینترنت و … بخوانید بعنوان اضافه مطلب بعد پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به این رشته بیاین 1.هدفتون معلوم باشه و شاخه ای از الکترونیک که می خواین در اون موفق باشید رو معلوم کنید الکترونیک به خودی خود هدف نیست و مجموعه ای گسترده است اصلا از درسا نترسین ریاضی خاصی نداره بخونین آسونه و فیزیک الکترونیک هم در قالب درس مبانی برق بوده اصلا فکر نمره نبوده بلکه مطلب یاد گیرین 2.قبل از اومدن به رشته تو تابستون یه کاری که به رشته الکترونیک مربوط هست بروید چون کار های عملی داره مثل مدار بستن و… دست شما تا حدی با کار اشنا باشه
  بعد تعداد درس ها را امسال نمی دونم چون 3 سال شده ولی از بنده حدود 16 ،17 کتاب بود هر روز تا ساعت 2الی 2.5 مدرسه هستید فقط صبور و کمی تلاش باز هم مشورت کنید
  موفق باشید.

 • amir 6 شهریور 1395

  رشته ی بسیار خوبیه
  من سال اخر هنرستانم بهترین رشته فنی از نظزگر من همینه
  از پارسال هم کنکور رو برداشتن برای ورودی ب دانشگاه شرط معدل لازمه که میتونین با تلاش معدل خوبی داشته باشین 🙂

 • setare 26 شهریور 1395

  سلام.من خیلی به ارشته الکترونیک علاقه دارم . اتفاقا در درس های ریاضی و فیزیکم خوبم . اما از اون جایی که شنیدم این رشته برای خانم ها بازار کار نداره نمیدونم میتونه انتخاب خوبی باشه یا نه . ممنون میشم کمکم کنید . مرسی از سایت خوبتوننن.

 • REZA.78 30 شهریور 1395

  سلام … من رشتم ریاضی فیزیک میخوام بدونم میتونم در رشته الکترونیک ادامه تحصیل بدم یا نه؟به الکترونیک علاقه زیادی دارم

 • محمدرضا 1 آبان 1395

  با سلام 
  من الان نهمم و قراره امسال انتخاب رشته کنم
  از رشته برق و الکترونیک خیلی خوشم میاد ولی اصلا ریاضیم خوب نیست مثلا در حد 14 
  من مثلا تو خونه از بس علاقه دارم هرچی که واسم میخرن مثلا هدفون و ماشین کنترلی و موبایل و… بازشون میکنم و یه بررسی انجام میدم یا مثلا خیلی خوشم میاد مثلا برم جایی و ایفون نصب یا تعمیر کنم یا تلوزیون و موبایل خراب رو تعمیر کنم 
  خلاصه از برق خوشم میاد و میخوام برم رشته الکترونیک ولی ریاضیم خوب نیست ولی علاقه رو دارم خیلی زیاد بنظرتون موفق میشم و بیام؟؟؟

  • حسین 29 شهریور 1400

   منم ریاضیم خوب نیست دارم قوی میکنم

 • علی اصغر 12 آذر 1395

  من یه فرد ۲۵ ساله علاقه شدید در رشته  الکترونیک دارم میخوام از طریق آموزشگاه های فنی حرفه ای وارد این رشته بشم و تا بی نهاید پیشرفت کنم .هدفم اختراع هوش مصنویی

 • امیر 10 دی 1395

  سلام
  دوستان اگه واقعا به الکترونیک علاقه دارید اصلا از ریاضیش نترسید
  من ریاضیم اول دبیرستان ۱۵ بود ولی دوم ۱۷ و سوم هم ۱۹ شد
  حتی با اینکه سوم امتحان استانی و نهایی بود
  توجه کنید که توی همه ی درس های خصوصی الکترونیک با ریاضی سرو کار دارید و حتی با رشته الکترونیک میتونید ریاضی پایه رو بهتر بفهمید
  در ضمن تو این رشته غیر از خود درس ریاضی به مشتق و انتگرال و … نیاز ندارید جز برای نمره که نگران اونم نباشید
  دوم و سوم هنرستان که پایه های ریاضی مثل مخرج گیری و طرفین وسطین و چهارتا عمل اصلی و چندتا چیز خیلی آسون دیگه تو درسای تخصصیتون کاربرد داره
  رشته نسبتا خوبیه و گسترده با بازار کار مناسب که من پیشنهاد میکنم
  ولیییی به شرط علاقه
  حتما علاقه

 • hosein 27 بهمن 1395

  اقامن علاقه ای کمی به درس دارم بخونم معدلم می برم14 12اما علاقه شدیدی به الکتورو نیک دارم همه چی باز میکنم مورد برسی قرار می دم همه چیو من از6سالگی این جوری بودم امسال هشتم معدلم شد13میتونم این رشته بردارم معدل برسونم14 ولی علاقع شدیدی دارم به فکر اختراع ام تورو خدا بگید چی کار کنم زندگی یه نفر نجات بدید سال بعدنهم انتخاب رشته ترو خدا بگید چی کار کنم

 • masoud 9 اسفند 1395

  سلام دوستان من به این رشته علاقه زیادی دارم و دوست دارم امسال به این رشته برم ولی ریاضیاتم زیاد خوب نیست به نظرتون میتونم شرکت کنم؟ لطفا پاسخ بدین

  • masoud 9 اسفند 1395

   راستی معدل نوبت اول نهم من هم شد 17/50

 • Dear 10 اسفند 1395

  سلام دوستان من امسال هشتمم و به فکر تعیین رشته هستم معدلمم (در پایانی )۲۰هفتم و در هشتم هم ۲۰ مادرم میگه بر دنبال تجربی و دکتری و اینا اما پدرم میگه برو دنبال علاقت خودمم به ریاضی فیزیک علاقه دارم ولی نمیدونم پول توش هست یانه خواستار داره یا نه تورو خدا راهنمایم کنید

 • مسعود منتظری 14 فروردین 1396

  بچه ها،بجای عنوان موضوع من به فلان مبحث درسی علاقه دارم ولی از مبحث دیگری بدم، میاد،باید موضوع کلی کسب مدرک تحصیلی را بررسی کنید، درتمامی کشورهای جهان درس خواندن سختترین کار محسوب می‌شود،و هیچ میانبری ندارد، اگر واقعاً برای کسب مدارج عالی توانایی انجام این کار خیلی سخت و طاقت فرسا را دارید بسمت کسب علم بروید وگرنه کلا” تغییر مسیر بدهید و بدنبال کار دیگری بروید تا مثل هزاران دانشجو دانشگاههای مختلف درنهایت سرافکندگی مجبور به ترک تحصیل و انصراف از رشته ی مورد علاقه تان نشوید، یک کلام و ختم کلام، من هر وقت از درس خواندن خسته و بیزار میشدم، یک ترم مرخصی میگرفتم و تک و تنها با یک ساک لباس میرفتم یک شهر دورافتاده و درکوره پز خونه کارگری میکردم و آجر پزی میکردم و شب هم همانجا میخوابیدم و غذا خودم درست میکردم و لباسهای خودم را خودم میشستم، و تنها امیدم این بود که فقط باید ۴ ماه تحمل کنم بعدش دوباره برمیگردم دانشگاه،، بعداز۴ ماه که برمیگشتم دانشگاه اونوقت درس خوندن برام خیلی راحت میشد…

 • محمد 22 فروردین 1396

  باسلام
  بنده دانشجوی ترم اخرمهندسی الکترونیک هستم. بایدبه شماعرض کنم ک اگرمیخواهیددراین رشته موفق شوید باید هم ازنظر تحلیلی وهم ازنظرریاضیات واقعا نخبه باشیدتابتوانید موفق شوید. ب امید پیشرفت روز افزون شمادوستان گلم ارادتمندمحمدنادری

 • hiwa 25 اردیبهشت 1396

  سلام دوستان
  من دیپلم الکترونی رو امسال گرفتم وبنظر من رشته خوبیه و اگر میخواین تو این رشته موفق باشین فقط یکم تلاش میخواهدوتموم
  بنظرمن که رشته خوبیه
  ولی متاسفانه من بخاطر اینکه تو شهر خودم نمیتونم از این رشته استفاده کنم باید قدرت را بخونم ولی شما اگر موقعیتشو دارین حتما این رشته رو ادامه بدین ان شاالله تا دکترا
  با تشکر هیوا از بانه

 • حامد صدیقی 1 تیر 1396

  با سلام خدمت شما
  تشکر از سایت خوبتون و مطالب بسیار کارآمد می باشند
  یه سوالی به تازگیا ذهنمو مشغول کرده:
  آیا بنده برای کارشناسی، کنترل را مستقیما انتخاب کنم یا اینکه ابتدا الکترونیک را انتخاب کنم و بعد از اون برای ارشد کنترل رو انتخاب کنم؟
  کدام راه بهتر است؟

 • مبینا 13 تیر 1396

  سلام من امسال تایین رشته دارم و دختر هستم میخوام برم رشته الکترونیک بنظرتون واسه دختر خوبه و ریاضی هم علاقه ندارم معدلم۱۸ هس بنظرتون برم

 • Rezaw emo 12 شهریور 1396

  باسلام خدمت دوستان و مدیر محترم سایت.
  من کاردانی الکترونی ترم ۳م هستم و میخواستم تجربه ای ک تو این سال ها تو الکترونیک بهش رسیدم رو به شما برسونم
  اگه ریاضیاتتون ضعیفه یا فیزیکتون در حد صفره اصلا مهم نیست مهم علاقه ست اگه این رشته رو دوس دارین وبهش واقا علاقه دارید چرا ک نه با ریاضیات ضعیف هم میشه رفت توش اما…اگه بعدش که علاقمند شدید این علاقه باعث نشد شما تلاش بیشتری کنید شما شکست خواهید خورد بنابر این مهم ترین چیز علاقه ست نترسید اگه علاقه دارید با قدرت به طرف هدفتون قدم بردارید و به حرف هیچکسم گوش ندید بازار کارشم خوبه الان یکی از دوستام برنامه نویس میکروکنترلر هیتش از ی پروژه ۸۰ میلیون میگیره.اون یکی دوستمم تو مشهده ماهی ۱۸ میلیون حقوقشه اینا الگو های منن و متن آینده میشم یکی بهتر از اینا پس اگه علاقه دارید بدونید موفق میشید.با تشکر

 • امیر حسن 12 دی 1396

  سلام
  واقعا الکترونیک رشته خوبیه فقط یکم تلاش میخواد راستش من سال سوم فقط کتابامو یک بار دوره کردمو رفتم سر جلسه مینشستم حتی نهایی ها الان دارم حسرت کارمو میخورم ولی تنها شناسی اوردم هرچی یاد میگرفتم سر کلاس بودوسر امتحانات یادم میاومد می نوشتم و خیلی رفیق باز نبودم
  تنها توصیه من به کسانی که در درون هنرستان این رشته رو میخونن عصر ها دو-سه ساعت فقط درساتون رو مرور کنین و موفق میشین و ارزوی موفقیت دارم براتون

 • Sajad 4 اردیبهشت 1397

  سلام بازار کار و در امد این رشته چتوره ماهی چه قدر درامد دارد

 • Amir77 7 خرداد 1397

  بهترین رشته است،من خودم تو همین رشته هستم اابته سال دوم
  رشته خوب و نسبتا سختیه
  بنظرم عااااالیه✌♡

 • عرفان 19 تیر 1397

  من می‌خوام برم این رشته خوب هست

 • mahdi delaram 30 تیر 1397

  سلام
  من امسال انتخاب رشته دارم و بین ریاضی و الکترونیک موندم ولی این طور که پرسوجو کردم بازارکار بهتری داره و اگه واقعا پیشرفت کنی چون رشته ی بسیار وسیعی است درامد خیلی خوبی خواهی داش
  البته من زیاد درمورد الکترونیک اطلاعات ندارم ایا می تونم بعد که وارد این رشته شدم علاقه منذ شوم ؟؟

 • sina 16 مرداد 1397

  سلام
  من سال آخر رشته حسابداری هستم ولی پشیمونم ک اومدم این رشته
  میخوام الکترونیک بخونم انگیزش رو هم دارم
  میخواستم بدونم تو دانشگاه میشه تئوری اولیه الکترونیک رو یاد گرفت یا نه باید سه سال هنرستان رو بخونم اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم

 • مجتبی 22 مهر 1397

  باسلام خدمت دوستان
  من سال یازدهم در رشته الکترونیک هستم این رشته بسیار خوب هست من معدلم ۱۹.۵ودرس های تخصصی همه رو نمره کامل گرفتم
  میخوام بهتون بگم اصلا رشته سختی نیست درس های عمومی بسیار راحت ریاضی اسونی داره فقط در بحث دانش فنی که به فیزیک مربوط میشه یکم نیاز به تلاش دارهدرس بسیار خوب وعالی هستش
  درصورت علاقه حتما موفق میشید

 • Ali 7 دی 1397

  سلام من سال سوم رشته الکترونیک هستم.رشته سخنی نیست ریاضی زیاد سختی نداره فیزیک هم اسونه که به شرطی درس بخونی.تنها کتابی هم که یکم پیچیده است دانش فنی پایه است و به فیزیک هم مربوطه که کتاب پایه رشته الکترونیک به حساب میاد.
  ولی علاقه داشته باشی موفق میشی.

 • AmirMahdi 23 دی 1398

  با سلام خدمت دوستان من پایه دهم این رشته هستم و چند ماه دیگه سال اولم تموم میشه رشته خوبیه و گرایش های زیادی تو دانشگاه داره من خودم میخوام دیجیتال بخونم رشته سختیه ولی اگه علاقه داشته باشی و تلاش کن حتما موفق اینم بگم که قبل از وارد شدن به رشته با قطعات یه ذره آشنایی پیدا کنید و در ضمن ریاضیتونم باید خوب باشه

 • محمد 26 اردیبهشت 1399

  سلام دوستان
  من پایه نهم هستم
  می خواستم بدونم رشته الکترونیک هوش بالایی میخواد

 • امید جعفرخانی 8 مرداد 1399

  سلام ایا این رشته سخت یا اسون هست لطفا، جواب بدید

 • امید جعفرخانی 8 مرداد 1399

  این رشته چطوری هست

 • ایرانخودرو 25 آبان 1399

  عالی بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *