0
021284284

آموزش آشنایی با جوشکاری : دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی آشنایی با جوشکاری

جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز،سرامیک ،پلیمر،کامپوزیت)به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد.

جوشکاری عبارت است از اتصال دو قطعه فلزی یا غیر فلزی به یکدیگر در اثر عوامل خارجی مثل حرارت و فشار که امروزه به صورت یک علم پیشرفته و موثر در خدمت صنایع در آمده در روزگار پیشین یک هنر به حساب  می آمد تاریخ نویسان نخستین روش های اتصال را در شرق به چینی ها و در غرب به رومی ها باستان نسبت می دهند . چینی ها در سه هزار سال پیش از میلاد دانش اتصال برخی فلزات  وغیر فلزات را آموخته بودند و رومی ها از لحیم های بهره می بردند که امروزه با اندک تغییری در صنایع جدید به کار می رود.

انواع جوشکاری

انواع جوشکاری عبارت است از:

·                     جوش قوس الکتریکی

·                    نقطه جوش

·                     جوشکاری فلزات رنگین

·                     لحیم کاری

·                     جوشکاری به طریقه برق و گاز

·                     جوشکاری و یرشکاری در زیر آب

·                     انواع جوشکاری مدرن در صنایع نظامی

·                     جوشکاری پلاستیک

آموزش مجازی آشنایی با جوشکاری : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی آشنایی با جوشکاری و اخذ مدرک معتبر آشنایی با جوشکاری را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
اشنایی با جوشکاری

جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز،سرامیک ،پلیمر،کامپوزیت)به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد.

جوشکاری از نظر گستردگی کاربرد کم نظیر است. از پل ها و ساختمان ها گرفته تا وسایل نقلیه، از ماشین آلات صنعتی گرفته تا کامپیوتر ها و تجهیزات پزشکی، در ساخت همه آن ها از تکنولوژی جوشکاری کمک گرفته شده است.

  • دوره آموزش مجازی آشنایی با جوشکاری برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک آشنایی با جوشکاری را اخذ نمایید.

 جوشکاری یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های مورد استفاده در صنعت به منظور اتصال دو قطعه می باشد، فرآیند جوشکاری متناسب با نوع مواد مورد استفاده و یا محل انجام آن راهکار های مختلفی را پیش روی مهندسان و تکنسین هایی که به نوعی با جوشکاری سرو کار دارند قرار می‌دهد. جوشکاری را می‌توان فرآیندی دانست که در آن دو قطعه ی فلزی و حتی غیر فلزی بوسیله ی گرم کردن محل اتصال و یا ذوب کردن مواد اتصال به یکدیگر متصل می‌شوند. در عمل جوشکاری توجه به پارامترهای جوشکاری بسیار اهمیت دارد و اگر به این مورد توجه نشود ممکن است در نهایت محصول مناسبی تولید نشود.

گرم و ذوب کردن مواد از روش های مختلفی قابل انجام است از این رو جوشکاری نیز دارای انواع و روش های مختلفی می‌باشد که از جمله روش های اصلی آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– جوشکاری در حالت جامد

– جوشکاری مقاومتی

– جوشکاری با گاز اکسیژن

– انواع متفرقه جوشکاری

– سایر روش های متفرقه …

bama step
جوشکاری
مقاله های مشاغل و مهارت ها

جوشکاری

[wp-rss-aggregator sources=”112953″]

دیدگاه کاربران
  • سیروس 9 مرداد 1397

    با سلام مهندس شیمی هستم پتروشیمی و برای ویزای کار کانادا و المان دارم میرم دنبال مدرک معتبر جوشکاری و پایپینگ هستم حتما معتبر و قابل ترجمه با مهر دادگستری باشه

    • مدیر کل سایت 5 شهریور 1397

      بله امکانش هست لطفا با شماره تلفن کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید : ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *