0
021284284

آشنایی با حقوق بین الملل عمومی

منظور از رشته حقوق بین الملل عمومی چیست؟

رشته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل به مجموعه اصول، قوانین و مقرراتی می پردازد که بر روابط اختصاصی جامعه بین المللی و به ویژه تابعان فعال حقوق بین الملل یعنی دولت ها و سازمانهای بین المللی در حوزه های مختلف صلح و امنیت، حقوقی، اقتصادی ، فرهنگی و… حاکم است.
رشته حقوق بین الملل علمی است که به بررسی قواعد ،اصول و تکالیفی که بر روی رفتار و روابط میان سازمان ها و دولت ها و اشخاص در زمینه های مختلف تاثیر می گذارد،می پردازد. دانشجویانی که قصد دارند در رشته حقوق با گرایش بین الملل تحصیل کنند ،در طول مدت زمان تحصیل خود به مطالعه مباحثی مانند: حقوق بین الملل خصوصی ، مسئولیت مدنی، حقوق بین الملل اسلامی، متون حقوقی به زبان خارجه،روش های مسالمت آمیز وحل و فصل اختلافات بین المللی می پردازند.

آینده شغلی و بازار کار رشته حقوق بین الملل عمومی:

آیندۀ شغلی و بازار کار رشته حقوق بین الملل عمومی به گونه ایست که بعد از اتمام تحصیل بر این دروس تسلط کامل دارند. مباحث مطرح شده در رشته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل در سال های اخیر بیشتر اهمیت یافته است، لذا وجود متخصصانی در این حوزه در کشور ضروری است.
دانشجویان این رشته باید علاقه مند بوده و از آخرین تغییرات و تحولات این حوزه مطلع باشند. فارغ التحصیلان رشته حقوق در هر یک از گرایش های حقوق که تحصیل کرده باشند، می توانند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند. که برخی از مشاغل مشترک رشته حقوق عبارتند از:
۱-فعالیت در شهرداری ها
۲-مشاور حقوقی بانک
۳- فعالیت در وزارت خانه ها و شرکت ها
۴-وکالت دعاوی دادگستری

زیر شاخه ها و فرصت های شغلی حقوق بین الملل عمومی:

قاضی
وکیل
دادیار
کارشناس و مشاور حقوقی
سردفتر
استاد دانشگاه
پژوهشگر
کارشناس گمرک
فعالیت در شهرداری ها
مشاور حقوقی بانک
فعالیت در وزارت خانه ها و شرکت ها
وکالت دعاوی دادگستری.
توجه:
فارغ التحصیلان رشته حقوق برای ورود به حوزه وکالت باید پروانه رسمی وکالت دریافت کنند. به این منظور باید در آزمون وکالت که هر ساله برگزار می شود، شرکت کرده و قبول شوند.

اهداف رشته حقوق بین الملل:

تربیت کارشناس ارشد حقوق بین الملل برای موسساتی نظیر وزارت امور خارجه و یا نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و نهادها و سازمانهای بین المللی
آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در این رشته و کسب معلومات برای ورود به دوره تحقیقات عالی.
تربیت کادر مشورتی حقوق بین الملل به منظور ارشاد و راهنمایی و حل و فصل دعاوی بین نهادهای داخلی کشور و سازمانهای کشورهای بیگانه.
 

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی حقوق بین الملل عمومی بر روی تصویر فوق کلیک نمایید
این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD ارسال می شود به آدرستان
پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید
مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *