×

مقالات علمی و آموزشی درباره رشته فني و مهندسي

درباره ي رشته الكترونيك

شما اینجا هستید : بنیاد آموزش مجازی ایرانیان > درباره رشته فني و مهندسي > درباره ي رشته الكترونيك

درباره ي رشته الكترونيك

دپارتمان آموزش مجازی شرکت جهت علاقه مندان به این دوره ی آموزشی توضیحاتی در این رابطه ارائه داده است. جهت ثبت نام در این دوره کوتاه مدت آموزشی و دریافت گواهینامه آموزشی معتبر در این زمینه به قسمت ( ثبت نام دوره ) مراجعه فرمائید. ( در نظر داشته باشید احتمال دارد بر طبق نظر استاد مربوطه سرفصل ها  و یا محتوای دوره ها با آنچه در این صفحه به صورت کلی شرح داده شده است متفاوت باشد.)

نگاه كلي بر رشته الكترونيك

رشته الکترونیک یکی از رشته‌های صنعتی مادر محسوب می‌شود و تمام علوم و فنون موجود به نحوی با این علم پیوند خورده‌اند به نحوی که از وسایل روزمره زندگی تا پیچیده‌ترین فن‌آوری‌های فضایی حضور این علم به وضوح قابل مشاهده است. بی‌شک برای یافتن جایگاه مناسب این علم در کشورمان بایست مبانی آموزش این رشته با استحکام و براساس برنامه‌ریزی علمی پایه‌گذاری شود رشته الکترونیک در هنرستانها از اساسی‌ترین و نقطه‌ شروع مناسب برای فراگیری این علم محسوب می‌شود.

علم الکترونیک همگام با پیشرفت روزافزون تکنولوژی هم اکنون در کلیه امور مربوط به زندگی انسانها رخنه کرده و در حال پیشرفت می باشد و در آینده تزدیک کل زندگی انسانها را تحت تاثیر خود قرار میدهد . هم اکنون رشته الکترونیک مهمترین رشته فنی و مهندسی در دانشگاها و هنرستانها میباشد و کسانی که از نظر علم ریاضیات و  فیزیک دارای قدرت درک و تحلیل بالا تری هستند در این رشته می توانند به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کنند . برخلاف ذهنیتهایی  که برای بعضی ها پیش آمده در نهایت یک فارغ التحصیل رشته الکترونیک را تعمیر کار رادیو و تلویزیون می پندارند ، در حالیکه اینطور نیست . رشته الکترونیک دارای گرایشهای مختلفی است که همگام با پیشرفت علم روز است مثل مکاترونیک بیوالکتریک وکنترل و… که در آینده نزدیک بازارکار بیشتری در انتظار فارغ التحصیلان این رشته خواهد بود .

اهداف تدوین رشته الکترونیک :   

۱- تعمیر وسایل الکترونیکی ساده خانگی۲- طراحی و ساخت فیبر مدارهای الکترونیکی۳- مونتاژ قطعات الترونیکی روی برد مدار چاپی۴- نصب و راه اندازی تجهیزات ساده الکترونیکی۵- نصب و راهاندازی آنتن مرکزی برای ساختمانهای کوچک۶- سر پرستی بخش های کوچک مونتاژ۷- کار با دستگاه های اندازه گیری۸- خواندن نقشه های الکترونیکی۹- طراحی و ساخت تقویت کتتده ها۱۰- آشنایی با سیستم های مخابرات و ارتباطات ۱۱- آشنایی با مدارهای دیجیتالی و سخت افزار رایانه

  نحوه  ادامه تحصیل هنرجویان:

 کلیه هنرجویان شاخه فنی وحرفه ای،پس ازپایان دوره سه ساله واخذ دیپلم می توانند به طرق ذیل در سطوح بالاترادامه تحصیل نمایند:   ۱-   بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون سراسری دوره کاردانی پیوسته شرکت نموده و پس از احراز قبولی در یکی از آموزشکده‌های فنی‌و‌حرفه‌ای سراسر کشور ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۲-   بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون ورودی آموزشکده های وابسته به دانشگاه جامع تکنولوژی (علمی_ کاربردی) شرکت نموده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۳-   بدون‌گذراندن‌دوره‌پیش‌دانشگاهی‌و‌ با توجه به شرط معدل در دانشگاه‌آزاد‌اسلامی ثبت‌نام نموده و در دوره کاردانی پیوسته ادامه تحصیل دهند و موفق به اخذ مدرک کاردانی شوند. ۴-   در‌آزمون تغییر ‌رشته یکی از دوره های پیش‌ دانشگاهی هنر، علوم ‌ریاضی، علوم ‌تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی شرکت نموده و پس از احراز قبولی، دوره‌ی مذکور را گذرانده و سپس از طریق آزمون سراسری دانشگاههای دولتی و آزاد اسلامی ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند. ۵-   فارغ التحصیلان تعدادی از رشته های کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای که دوره کارشناسی ناپیوسته رشته تحصیلی آنان مصوب گردیده است،می توانند درآزمون ورودی مربوط شرکت نموده و پس از احراز قبولی، در دانشگاههای طرف قرارداد وزارت آموزش و پرورش ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک کارشناسی شوند.

۶-  کلیه فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته،می توانند بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی در آزمون سراسری دانشگاههای دولتی و آزاد اسلامی شرکت نموده و پس از احراز قبولی ادامه تحصیل دهند.

الکترونیک به دانش و فن آوری عبور ذرات باردار در یک بار و خلاء می باشد. به بیان دیگر در این دانش به مطالعه حرکت بارهای الکتریکی و کنترل حرکت آنها برای ایجاد اثرات مطلوب مورد نظر می باشد.

دانش الکترونیک امروزه بوجود آورنده سیستمها و ابزارهای پیچیده ای است که در بسیاری از محصولات روزمره زندگی و شاخه های مهندسی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به آنچه که گفته شد کاردانی فنی الکترونیک یکی از رشته های آموزش عالی در نظام دانشگاهی است، که هدف عمومی آن تربیت کاردانها فنی الکترونیک است که دارای دانشهای لازم در زمینه الکترونیک صنعتی، وسایل اندازه گیری و وسایل صوتی و تصویری که دقیقاً مربوط به وسایل همان بخش از صنعت طراحی گردیده ، می باشد.
از آنجا که تکنولوژی مربوط به صنعت الکترونیک به صورت گسترده در همه جا و از جمله در کشور ما شالوده ای برای پیشرفت در صنعت برق محسوب می شود، دوره یادشده برای تربیت افراد کارآمد در جنبه های عملی در زمینه رفع نیازهای صناعی است که به نوعی با الکترونیک در ارتباط هستند.

رشته الکترونیک یکی از رشته های مهم در مورد امور ارتباطات در دنیا دارای حائز اهمیت می باشد. در ایران این رشته در مورد ارتباطات با دنیا اهمیت زیاد دارد، به طور کلی دانشجویانی در این رشته پذیرفته می شوند و دارای موفقیت می شوند که دارای هوش بالایی باشند و علاقه به ابلاغ و نوع آوری باشند و بتوانند خودشان را با تکنولوژی در دنیا هماهنگ بکنند.

 دوره کاردانی  

یکی دیگر از تعاریفی که می توان از رشته الکترونیک کرد، اینست که زیر مجموعه ای از رشته فیزیک می باشد، که درباره حرک الکترونها در مدارهای الکتریکی است، بحث می کند. دانشجویانی در این رشته فوق می شوند که در دو درس ریاضی و فیزیک بسیار قوی باشند و دارای پشتوانه اجتماعی و خانوادگی باشند.

 دوره کاردانی و تکنسین در کشور ما از جایگاه خوبی برخوردار نیست و می توان گفت نقش تکنسین رابطه بین مهندس و کارگر ماهر است، و در هرم نیروی انسانی تکنسین در کشورهای پیشرفته و در جوامع توسعه نقش اساسی دارند.

متأسفانه در کشور ما به لحاظ اهمیت ندادن به این بخش استفاده بهینه از این تکنسین نشده است، و به خاطر همین جوانهای ما بیشتر به سراغ مهندسی می روند تا تکنسین و همین باعث شده تا رشته های فنی ما از آن جایگاه خودشان برخوردار نباشند .

 از میان دروس یاد شده از معتمدین به شرح زیر است:

۱- ریاضی عمومی که در مورد بردارها و اعداد مختلط و ماتریس ها و توابع – حدود پیوستگی و مشتق و انتگرال به بحث می پردازد.

۲- فیزیک عمومی که به زمینه هایی همچون، فیزیک و دینامیک می پردازد.

۳- کارگاه فیزیک که درس عملی است و دانشجویان با وسایل اندازه گیری آشنا می شوند.

۴- آزمایشگاه مقدماتی برق که دانشجویان با قطعات مدارها همچون خازن ، مقاومت و برخی مدارهای ساده آشنا می شوند.

۵- الکترونیک و آزمایشگاه الکترونیک که به صورت نظری و عملی ساختمان قطعات الکترونیکی را مورد ارزیابی قرار می دهد.

۶- مدار ۲ و ۱ که دانشجویان را با انوع مدارها و اصول اولیه برق به صورت نظری و  عملی آشنا می سازد.

۷- برنامه ریزی کامپیوتر که دانشجویان را با یکی از برنامه های کامپیوتر آشنا می کند.

۸- الکترونیک صنعتی که دانشجویان با طرز کار مدارهای کنترل فرمان دهنده ای که در کارخانه ها و مراکز صنعتی و مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می کند.

۹- دوره های کاردانی فنی در سال ۱۳۶۳ وزارت فرهنگ آموزش عالی این مجوز را به آموزش و پرورش دادند و آموزش و پرورش با تشکیل واحدهایی بنام دفتر امور مدارس عالی فنی حرفه ای و آموزشکده های فنی حرفه ای زیر پوشش خودش به تربیت نیروهای تکنسین پرداخت.

 دانش آموختگان رشته برق الکترونیک با کسب دانش و مهارتهای لازم در زمینه های ذیل قادر به فعالیت خواهند بود:

۱- در زمینه انتقال نظرات و روشهای مورد تأیید مهندسان  به کارگران
۲- تهیه و تفسیر نقشه های مورد تأیید مهندسان و پیاده کردن آنها بوسیله کارگران فنی
۳- این افراد می توانند به تعمیر قطعات الکتریکی همچون تلویزیون و قطعات مشابه بپردازند.
۴- در برخی بخشها می توان از این افراد به عنوان سرپرست بخش از آنها استفاده کرد.
۵- از این افراد می توان در تدریس بعضی دروس در سطح پائین استفاده کرد.

reza seidani در تاریخ جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ گفت:

man yek dore feshorde paye elektronik ta motevaseteh ra mikhaham lotfan be man komak konid .
ba tashakor
seidani

lotfi در تاریخ دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ گفت:

سلام برای اینکه تواین رشته موفق بشیم باید خیلی باهوش باشیم یااینکه متوسطم باشیم کافیه؟مطمئن نیستم موفق بشم

امید هاتف در تاریخ چهارشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۴ گفت:

سلام دوستان عزیز iranelearn.com
من دیپلم فنی و حرفه ای نظام جدید الکترونیک دارم. استعداد بسیاری در الکترونیک عملی و نظری دارم. چون سن من 28 سال هست و شاغل هستم دیگه نمیتونم دانشگاه برم. میشه کاردانی رو مجازی خوند و بعد امتحان داد؟ خواهشا وقت بذارین و راهنماییم کنید.تشکر

نسیم در تاریخ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ گفت:

سلام..من امسال کاردانی رو تموم کردم ومی خوام برای کارشناسی رشته مهندسی پزشکی بخونم وباید به عنوان یک تکنسین بگم که واقعا رشته خوبیه به شرطی که اهل سخت کوشی باشید یعنی مهم نیست که خیلی باهوش باشید اما باید اهل تلاش باشید ودرسای این رشته رو خوب وخیلی زیاد مطالعه کنید……اما متاسفانه اینم باید بگم که اگر درفکراین هستید که با مدرک این رشته جایی کاربگیرید سخت اشتباه می کنید….و برای کسب در آمد تو این رشته باید کارآفرین باشید……اما در مدارج بالا یعنی کارشناسی وکارشناسی ارشد میشه تغییر گرایش بدیدو مخابرات و کنترل ومگاترونیک یا حتی الکترونیک دریایی یا هواپیمایی بخونید….تا بتونید در ارگان یا شرکتی کارکنید وحقوق خوبی هم داره…..در غیر این صورت برق قدرت خیلی بهتره.

مجید در تاریخ پنج شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ گفت:

سایت خوب و مفیدی دارید ممنونم…

amir در تاریخ جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ گفت:

باسلام.من خودم دانشجوی کاردانی این رشته هستم
خدایی مخ زیادی میخواد باید ریاضیاتت عالی باشه و قدرت تحلیل بالایی داشته باتشی

محمد در تاریخ شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ گفت:

سلام
من الان سال دوم رشته الکترونیک هستم.
استعداد زیادی هم دارم و به شددت به این رشته علاقه دارم.
فقط یک سوالا اینکه میشه تا مقطع کارشناسی و اگه خدا بخواد تا دکتری بریم فقط در زمینه الکترونیک نه شاخه های دیگه مثلا برق یا مخابرات یا کنترل یا … فقط میخوام الکترونیک طراحی مدار بخونم.

  یاسر در تاریخ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ گفت:

  سلام دوستان
  من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم و انشالا تا سال آینده تمام میشه
  رشته خوبیه انعطاف پذیره و بسیار شیرین
  ولی شدیداً علاقه میخاد
  از دوران کاردانی به دانشگاه اکتفا نکنید و در بازار نرم افزارهای الکترونیک و برنامه نویسی رو بخوبی یاد بگیرین
  من تو دوره کاردانی و کارشناسی و اکنون ارشد رتبه اول دانشگاه بودم. و بزرگترین اشتباه من این بود که فقط درس خوندم.
  البته تو کشورهای دیگه برای این رشته خیلی احترام قائل هستن. قبل ازدواج به هدفتون برسین چون من الان بورسیه شدم ولی چون همسرم نمیتونه بیاد بیخیال بورس شدم.

   طاها در تاریخ پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ گفت:

   سلام لطفا بهم بگید که بعد از کاردانی چطور باید ادامه تحصیل بدیم؟؟؟شنیدم فقط واسه گرفتن لیسانس میتونیم بریم دانشگاه علمی کاربردی و آزاد و دیگه نمیتونیم دانشکده یه دانشگاه دولتی باشیم من الان سال دوم الکترونیکم معدلم ۱۹ و نیم و دوس دارم ادامه تحصیل بدم واسه دکترای اما این رو که شنیدم به کلی نا امید شدم

بهنام در تاریخ سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ گفت:

سلام من تازه میخوام رشته الکترونیک بخونم خواستم نظر شمارو هم از لحاظ سختی یا آسونی این رشته بدونم
من شاگرد اول کلاس نیستم ولی به رشته الکترونیک و تعمیرات
لوازم مثل، موبایل،تبلت،تلویزیون،طراحی مدار و… علاقه دارم
ممنون میشم راهنماییم کنید

علیرضا در تاریخ پنج شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ گفت:

من امسال کاردانی الکتروتکنیک میگریم اما میخوام کارشناسی الکترونیک بخونم چون از ترانس ها ماشین ها مدارفرمان بدم میاد

سعید عبداللهی در تاریخ سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ گفت:

الکترونیک و دوست دارم ولی به خاطر شغلم و وضعیت مالی دانشگاه نمیتونم برم به صورت مجازی راهنماییم کنبد چطور باید تحصیل کنم

محمد در تاریخ شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ گفت:

سلام
من امسال میخوام تعیین رشته کنم و میخوام بیام رشته الکترونیک
میخواستم بدونم رشته آینده داری هست عایا یا ن

مجید در تاریخ شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ گفت:

رشته یبرق الکترو نیک چند تا کتاب داره

مجیدی در تاریخ شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ گفت:

سلام محمد منم میخوام انتخواب رشته کنم از چند نفر پرسیدم میگن خیلی عالیه را ستی چند کتاب داره الکترو نیک

مهرداد در تاریخ سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ گفت:

من تازه بایدرشته بزنم نمیدونم تواین رشته موفق میشم یانه چون رشته سختیه هم عملی ودرسیش.
ولی عالیه بازارکارعالی حتی با دیپلوم سرکارمیری فقط3سال درس کافیه
برای قبول شدن باید چیکارکرد واقعا ؟چطوری استعدادیابی کنم؟

سجاد در تاریخ سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ گفت:

من میخوام انتخاب رشته کنم.معدلم هم سال هفتمم۱۸/۰۲سال هشتمم۱۷وسال نهمم۱۶.آیامیتونم دوام بیارم یانه؟

M در تاریخ پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ گفت:

من امسال میخوام انتخاب رشته کنم و رشته الکترونیک هم علاقه زیادی دارم معدلم 14/50 هستش ریاضی هم تجدید شدم میخوام بدونم رشته الکترونیک به دردم میخوره یا نه

محمد در تاریخ شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ گفت:

فقط یه چیزی رو میخوام بگم بهتون اگه واقعا به این رشته علاقه داشته باشید مطمئن باشید موفق میشوید
فکر نکنید که سختی ها فقط مال رشته های مثل ریاضی و الکترونیک هست بلکه حتی رشته های مثل انسانی و رشته های کامپیوتری سختی خودشو داره
فقط یه چیزی میخوام بهتون بگم……
اگه علاقه داشته باشی حتی اگه رشته صنایع غذایی هم بری موفق میشی !!!!
دوست داشتن و علاقه همه سختی هارو می پوشونه…….

امیرحسین در تاریخ یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ گفت:

سلام دهن من امسال سرویسه دارم میرم به رشته الکترونیک تازه من درس ریاضیم خیلی بده با پارتی راهنمایی رو قبول شدم خواهشن بگید که حتما باید ریاضی قوی باشه یا درس های دیگه من درس های دیگه ام خوبه فقط ریاضیم بده لطفا راهنماییم کنید با تشکر.

ابوالفضل روزبهانی در تاریخ دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ گفت:

باعرض سلام خدمت شما عزیزا من امسال باید انتخاب رشته کنم که کردم میخواستم برم حساب داری پرشده بود اومدم الکترونیک معدلمم شده19نمره ریاضیمم به اینشکل بود نهم ترم اول:مستمر17پایانی13ترم دوم:مستمر19پایانی13
هشتم ترم اول:مستمر20پایانی18ترم دوم:مستمر20پایانی16
به برق هم الاقه دارم بعضی مواقع گوشی های خراب و ضبت و این چیزارو باز میکنم و مورد برسی قرار میدم از ریاضی زیاد خوشم نمیاد به نظر شما آیا برق میتونه منو به ریاضی مربوت به خودش علاقه مند کنه یا نه ؟ من همیشه وقتی به خدا توکل کردم موفق شدم شما عزیزایی هم که امسال انتخاب رشته دارید به خدا توکل کنید خودش درس میشه همتونو به خدای بزرگ میسپارمامید وارم موفق باشید اگر هم از دستتون براومد که راهنماییم کنید به این شماره زنگ بزنید و بگید میخواید راهنمایی کنید و بعد من تماس میگیرم09109018759

حسین در تاریخ دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ گفت:

به نام خدا
بنده رشته الکترونیک هستم
در رشته الکترونیک شما باید فردی صبور باشید استعداد خیلی بالایی نیاز نیست بحث نمره هم زیاد نیست باید باهوش بوده در یاد گیری مطالب و هر چه را یاد نگرفتید بپرساید مطالب چه از اینترنت و … بخوانید بعنوان اضافه مطلب بعد پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به این رشته بیاین 1.هدفتون معلوم باشه و شاخه ای از الکترونیک که می خواین در اون موفق باشید رو معلوم کنید الکترونیک به خودی خود هدف نیست و مجموعه ای گسترده است اصلا از درسا نترسین ریاضی خاصی نداره بخونین آسونه و فیزیک الکترونیک هم در قالب درس مبانی برق بوده اصلا فکر نمره نبوده بلکه مطلب یاد گیرین 2.قبل از اومدن به رشته تو تابستون یه کاری که به رشته الکترونیک مربوط هست بروید چون کار های عملی داره مثل مدار بستن و… دست شما تا حدی با کار اشنا باشه
بعد تعداد درس ها را امسال نمی دونم چون 3 سال شده ولی از بنده حدود 16 ،17 کتاب بود هر روز تا ساعت 2الی 2.5 مدرسه هستید فقط صبور و کمی تلاش باز هم مشورت کنید
موفق باشید.

amir در تاریخ شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ گفت:

رشته ی بسیار خوبیه
من سال اخر هنرستانم بهترین رشته فنی از نظزگر من همینه
از پارسال هم کنکور رو برداشتن برای ورودی ب دانشگاه شرط معدل لازمه که میتونین با تلاش معدل خوبی داشته باشین :)

setare در تاریخ جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ گفت:

سلام.من خیلی به ارشته الکترونیک علاقه دارم . اتفاقا در درس های ریاضی و فیزیکم خوبم . اما از اون جایی که شنیدم این رشته برای خانم ها بازار کار نداره نمیدونم میتونه انتخاب خوبی باشه یا نه . ممنون میشم کمکم کنید . مرسی از سایت خوبتوننن.

REZA.78 در تاریخ سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ گفت:

سلام … من رشتم ریاضی فیزیک میخوام بدونم میتونم در رشته الکترونیک ادامه تحصیل بدم یا نه؟به الکترونیک علاقه زیادی دارم

محمدرضا در تاریخ شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۵ گفت:

با سلام 

من الان نهمم و قراره امسال انتخاب رشته کنم

از رشته برق و الکترونیک خیلی خوشم میاد ولی اصلا ریاضیم خوب نیست مثلا در حد 14 

من مثلا تو خونه از بس علاقه دارم هرچی که واسم میخرن مثلا هدفون و ماشین کنترلی و موبایل و… بازشون میکنم و یه بررسی انجام میدم یا مثلا خیلی خوشم میاد مثلا برم جایی و ایفون نصب یا تعمیر کنم یا تلوزیون و موبایل خراب رو تعمیر کنم 

خلاصه از برق خوشم میاد و میخوام برم رشته الکترونیک ولی ریاضیم خوب نیست ولی علاقه رو دارم خیلی زیاد بنظرتون موفق میشم و بیام؟؟؟

علی اصغر در تاریخ جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ گفت:

من یه فرد ۲۵ ساله علاقه شدید در رشته  الکترونیک دارم میخوام از طریق آموزشگاه های فنی حرفه ای وارد این رشته بشم و تا بی نهاید پیشرفت کنم .هدفم اختراع هوش مصنویی

امیر در تاریخ جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ گفت:

سلام

دوستان اگه واقعا به الکترونیک علاقه دارید اصلا از ریاضیش نترسید

من ریاضیم اول دبیرستان ۱۵ بود ولی دوم ۱۷ و سوم هم ۱۹ شد

حتی با اینکه سوم امتحان استانی و نهایی بود

توجه کنید که توی همه ی درس های خصوصی الکترونیک با ریاضی سرو کار دارید و حتی با رشته الکترونیک میتونید ریاضی پایه رو بهتر بفهمید

در ضمن تو این رشته غیر از خود درس ریاضی به مشتق و انتگرال و … نیاز ندارید جز برای نمره که نگران اونم نباشید

دوم و سوم هنرستان که پایه های ریاضی مثل مخرج گیری و طرفین وسطین و چهارتا عمل اصلی و چندتا چیز خیلی آسون دیگه تو درسای تخصصیتون کاربرد داره

رشته نسبتا خوبیه و گسترده با بازار کار مناسب که من پیشنهاد میکنم

ولیییی به شرط علاقه

حتما علاقه

hosein در تاریخ چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ گفت:

اقامن علاقه ای کمی به درس دارم بخونم معدلم می برم14 12اما علاقه شدیدی به الکتورو نیک دارم همه چی باز میکنم مورد برسی قرار می دم همه چیو من از6سالگی این جوری بودم امسال هشتم معدلم شد13میتونم این رشته بردارم معدل برسونم14 ولی علاقع شدیدی دارم به فکر اختراع ام تورو خدا بگید چی کار کنم زندگی یه نفر نجات بدید سال بعدنهم انتخاب رشته ترو خدا بگید چی کار کنم

masoud در تاریخ دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ گفت:

سلام دوستان من به این رشته علاقه زیادی دارم و دوست دارم امسال به این رشته برم ولی ریاضیاتم زیاد خوب نیست به نظرتون میتونم شرکت کنم؟ لطفا پاسخ بدین

  masoud در تاریخ دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ گفت:

  راستی معدل نوبت اول نهم من هم شد 17/50

Dear در تاریخ سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ گفت:

سلام دوستان من امسال هشتمم و به فکر تعیین رشته هستم معدلمم (در پایانی )۲۰هفتم و در هشتم هم ۲۰ مادرم میگه بر دنبال تجربی و دکتری و اینا اما پدرم میگه برو دنبال علاقت خودمم به ریاضی فیزیک علاقه دارم ولی نمیدونم پول توش هست یانه خواستار داره یا نه تورو خدا راهنمایم کنید

مسعود منتظری در تاریخ دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ گفت:

بچه ها،بجای عنوان موضوع من به فلان مبحث درسی علاقه دارم ولی از مبحث دیگری بدم، میاد،باید موضوع کلی کسب مدرک تحصیلی را بررسی کنید، درتمامی کشورهای جهان درس خواندن سختترین کار محسوب می‌شود،و هیچ میانبری ندارد، اگر واقعاً برای کسب مدارج عالی توانایی انجام این کار خیلی سخت و طاقت فرسا را دارید بسمت کسب علم بروید وگرنه کلا” تغییر مسیر بدهید و بدنبال کار دیگری بروید تا مثل هزاران دانشجو دانشگاههای مختلف درنهایت سرافکندگی مجبور به ترک تحصیل و انصراف از رشته ی مورد علاقه تان نشوید، یک کلام و ختم کلام، من هر وقت از درس خواندن خسته و بیزار میشدم، یک ترم مرخصی میگرفتم و تک و تنها با یک ساک لباس میرفتم یک شهر دورافتاده و درکوره پز خونه کارگری میکردم و آجر پزی میکردم و شب هم همانجا میخوابیدم و غذا خودم درست میکردم و لباسهای خودم را خودم میشستم، و تنها امیدم این بود که فقط باید ۴ ماه تحمل کنم بعدش دوباره برمیگردم دانشگاه،، بعداز۴ ماه که برمیگشتم دانشگاه اونوقت درس خوندن برام خیلی راحت میشد…

محمد در تاریخ سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ گفت:

باسلام
بنده دانشجوی ترم اخرمهندسی الکترونیک هستم. بایدبه شماعرض کنم ک اگرمیخواهیددراین رشته موفق شوید باید هم ازنظر تحلیلی وهم ازنظرریاضیات واقعا نخبه باشیدتابتوانید موفق شوید. ب امید پیشرفت روز افزون شمادوستان گلم ارادتمندمحمدنادری

hiwa در تاریخ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ گفت:

سلام دوستان
من دیپلم الکترونی رو امسال گرفتم وبنظر من رشته خوبیه و اگر میخواین تو این رشته موفق باشین فقط یکم تلاش میخواهدوتموم
بنظرمن که رشته خوبیه
ولی متاسفانه من بخاطر اینکه تو شهر خودم نمیتونم از این رشته استفاده کنم باید قدرت را بخونم ولی شما اگر موقعیتشو دارین حتما این رشته رو ادامه بدین ان شاالله تا دکترا
با تشکر هیوا از بانه

حامد صدیقی در تاریخ پنج شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۶ گفت:

با سلام خدمت شما
تشکر از سایت خوبتون و مطالب بسیار کارآمد می باشند
یه سوالی به تازگیا ذهنمو مشغول کرده:
آیا بنده برای کارشناسی، کنترل را مستقیما انتخاب کنم یا اینکه ابتدا الکترونیک را انتخاب کنم و بعد از اون برای ارشد کنترل رو انتخاب کنم؟
کدام راه بهتر است؟

مبینا در تاریخ سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ گفت:

سلام من امسال تایین رشته دارم و دختر هستم میخوام برم رشته الکترونیک بنظرتون واسه دختر خوبه و ریاضی هم علاقه ندارم معدلم۱۸ هس بنظرتون برم

Rezaw emo در تاریخ یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ گفت:

باسلام خدمت دوستان و مدیر محترم سایت.
من کاردانی الکترونی ترم ۳م هستم و میخواستم تجربه ای ک تو این سال ها تو الکترونیک بهش رسیدم رو به شما برسونم
اگه ریاضیاتتون ضعیفه یا فیزیکتون در حد صفره اصلا مهم نیست مهم علاقه ست اگه این رشته رو دوس دارین وبهش واقا علاقه دارید چرا ک نه با ریاضیات ضعیف هم میشه رفت توش اما…اگه بعدش که علاقمند شدید این علاقه باعث نشد شما تلاش بیشتری کنید شما شکست خواهید خورد بنابر این مهم ترین چیز علاقه ست نترسید اگه علاقه دارید با قدرت به طرف هدفتون قدم بردارید و به حرف هیچکسم گوش ندید بازار کارشم خوبه الان یکی از دوستام برنامه نویس میکروکنترلر هیتش از ی پروژه ۸۰ میلیون میگیره.اون یکی دوستمم تو مشهده ماهی ۱۸ میلیون حقوقشه اینا الگو های منن و متن آینده میشم یکی بهتر از اینا پس اگه علاقه دارید بدونید موفق میشید.با تشکر

امیر حسن در تاریخ سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ گفت:

سلام
واقعا الکترونیک رشته خوبیه فقط یکم تلاش میخواد راستش من سال سوم فقط کتابامو یک بار دوره کردمو رفتم سر جلسه مینشستم حتی نهایی ها الان دارم حسرت کارمو میخورم ولی تنها شناسی اوردم هرچی یاد میگرفتم سر کلاس بودوسر امتحانات یادم میاومد می نوشتم و خیلی رفیق باز نبودم
تنها توصیه من به کسانی که در درون هنرستان این رشته رو میخونن عصر ها دو-سه ساعت فقط درساتون رو مرور کنین و موفق میشین و ارزوی موفقیت دارم براتون

Sajad در تاریخ سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ گفت:

سلام بازار کار و در امد این رشته چتوره ماهی چه قدر درامد دارد

Amir77 در تاریخ دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ گفت:

بهترین رشته است،من خودم تو همین رشته هستم اابته سال دوم
رشته خوب و نسبتا سختیه
بنظرم عااااالیه✌♡

عرفان در تاریخ سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ گفت:

من می‌خوام برم این رشته خوب هست

mahdi delaram در تاریخ شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ گفت:

سلام
من امسال انتخاب رشته دارم و بین ریاضی و الکترونیک موندم ولی این طور که پرسوجو کردم بازارکار بهتری داره و اگه واقعا پیشرفت کنی چون رشته ی بسیار وسیعی است درامد خیلی خوبی خواهی داش

البته من زیاد درمورد الکترونیک اطلاعات ندارم ایا می تونم بعد که وارد این رشته شدم علاقه منذ شوم ؟؟

sina در تاریخ سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ گفت:

سلام
من سال آخر رشته حسابداری هستم ولی پشیمونم ک اومدم این رشته
میخوام الکترونیک بخونم انگیزش رو هم دارم
میخواستم بدونم تو دانشگاه میشه تئوری اولیه الکترونیک رو یاد گرفت یا نه باید سه سال هنرستان رو بخونم اگه میشه راهنماییم کنید ممنونم

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

مدارک معتبرقابل اعطاء به شما:

آیا میدانید تنها با گذراندن یک دوره . آموزش مجازی در همین رابطه شما می توانید بیش ا ز ۲۰ نوع مدرک معتبر آموزشی ملی و بین المللی اخذ نمایید؟

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

سایرمقاله های رشته الكترونيك :

ویدئوهای آموزشی رایگان

لحظات حساس و لحظه گل بازی ایران و مراکش جام جهانی ۲۰۱۸

چگونه موز سیاه شده را زرد کنیم

کلید موفقیت چیست؟ ثابت قدمی

چرا مدرسه ای بر روی ابر ها باید ساخته شود؟

ایا ضریب هوشی ما بیشتر از نیاکانمان است؟

چگونه از مغز ها یاد بگیریم؟

چگونه پس انداز کنیم؟

چگونه گاز طبیعی را به انرژی تبدیل کنیم؟

چگونه به گرسنگی پایان دهیم؟

چگونه سیاره ای شاد داشته باشیم؟

جرا ما به اکتشاف نیاز داریم؟

جگونه درک متفاوتی ازخوشبختی داشته باشیم؟

چگونه یک چنگل بسازیم؟

پیشرفت در عصر تصاویر سه بعدی

چگونه فناوری تغییر شکل اینده را تغییر میدهد؟

چگونه به کودکان کار با کامپیوتر را اموزش دهیم؟

چگونه جرم ها با هواپیما جابجا میشوند؟

چگونه بچه ها را به یاد گیری تشویق کنیم؟

چگونه طراحی بهتری داشته باشیم؟

چرا طراحی پرچم ها طاحی بدی دارند؟

چگونگی رفتن به درون کامپیوتر و برداشتن یک پیکسل

چگونه فقر را کاهش دهیم؟

چگونه اینده ای بدون ترافیک داشته باشیم؟

اثر معماری که حس میکند و پاسخ میدهد

چگونه وسایل دور ریختنی را به اسباب بازی تبدیل کنیم؟

چگونه میتوان از مواد خام توستر ساخت؟

چگونه مسایل پیچیده را اسان کنیم؟

ساخت گوش مصنوعی

اطلاعات تماس با کارشناسان بنیاد:

هلدینگ توسعه دهندگان:

۰۲۱۲۸۴۲۸۴

کارشناس آموزش ۱:

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

کارشناس آموزش ۲:

۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴

کارشناس آموزش ۳:

۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴

کارشناس آموزش ۴:

۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

کارشناس آموزش ۵:

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

واحد صدور و استعلام:

۰۹۳۳۰۰۷۷۲۸۴

مدیر بازرگانی|نمایندگی:

۰۹۳۳۰۰۴۴۲۸۴

مدیر انتشارات دیجیتال|محتوا:

۰۹۳۳۰۰۵۵۲۸۴

مدیر روابط عمومی:

۰۹۱۹۳۶۰۰۲۵۲

کارت ویزیت

آموزش رایگان صوتی و PDF

کتاب الکترونیکی PDF دانشکده کسب‌وکار رابرت کیوساکی

کتاب الکترونیکی PDF چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم از جول اوستین

کتاب الکترونیکی PDF مغزتان را رام کنید از جن تینچر

کتاب صوتی اسرار ذهن ثروتمند از تی هارو اکر

کتاب الکترونیکی PDF کشف توانمندی ها مارکوس باکینگهام و دونالد کلیفتون

کتاب الکترونیکی PDF معجزه گفت و گو از سوزان هیت لر

کتاب الکترونیکی PDF بخواهید تا به شما داده شود از جری هیکس

کتاب الکترونیکی PDF قدرت عادت از چارلز داهیگ

کتاب الکترونیکی PDF مسلخ باور از بهرام باعزت

دانلود کتاب صوتی و PDF چهار میثاق از دون میگوئل روئیز

کتاب صوتی جادوی جهت دار کردن زندگی از برایان تریسی

کتاب صوتی زندگی با عشق چه زیباست از لئو بوسگالیا

دانلود کتاب صوتی قطار سرعت به سوی ثروت از دارن هاردی

کتاب صوتی احساس بهتر ،بهتر شدن و بهتر ماندن از آلبرت آلیس

کتاب صوتی گامهای بلند برای کسب مهارت در زندگی از آنتونی رابینز

کتاب الکترونیکی PDF رسیدن به استقلال مالی از برایان تریسی

کتاب الکترونیکی PDF سلامت روحی و عاطفی برای خانم های جوان از سید علی ناصری

کتاب صوتی و PDF راز موفقیت از آنتونی رابینز

کتاب الکترونیکی PDF چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب صوتی و PDF رازهایی درباره زنان از باربارا دی آنجلیس

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک