عضویت

آموزش مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی

درباره مدیریت حرفه ای کسب و کار (DBA):

DBA  مخفف Doctorate of Business Administration است ولی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه کاملاً متفاوت است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد. مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

تفاوت DBA با PhD

هدف دوره دکترای تخصصی رشته های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره DBA، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

درباره  دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت صنعتی :
منظور از تربیت مدیر در  دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت صنعتی تربیت رئیس نیست بلکه تربیت افرادی است که بتواند در حوزه کار خود دارای استقلال فکری بوده و عوامل مهمتر و موثر در جریان کار خود را مورد تحلیل قرار داده و در جهت رفع مشکلات قادر به تصمیمگیری مناسب و مطلوب باشند . بنابراین فارغ التحصیل رشته با آگاهی و شناختی که از ساخت سازمانی ، تئوریهای مدیریت و سازماندهی و تکنیکهای مختلف رفع مشکلات پیدا می کنند قابلیت جذب در تشکیلات و سازمانهای مختلف بازرگانی و صنعتی با وظایف گوناگون   را دارا می شوند و میتوانند در بهبود و ثمربخشی و کارآیی سازمان موثر باشند.
به عبارت دیگر فارغ التحصیلان  دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت صنعتی   الزاما مدیریت موسسات صنعتی را که برای احراز آن شرایط خاصی لازم است عهده دار نخواهند شد و فقط پس از کسب تجربیات می توانند مسئولیتهای بیشتری در سطوح مختلف مدیریت عهده دار گردند .
فارغ التحصیلان دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت صنعتی می توانند در قسمتهای مدیریت تولید ، کنترل کیفیت و مرغوبیت کالا و قسمت تجزیه و تحلیل کمّی مسائل صنعتی و تولیدی بکار اشتغال پیدا کنند .

 

این دوره شامل ۲ بخش مقدماتی ۳۰۰ ساعت و پیشرفته ۳۰۰ ساعت می باشد و به متقاضیانی که از محتوای آموزشی بهره مند می گردند و با موفقیت ارزیابی را پشت سر می گذارند ۲ گواهینامه مجزا (مقدماتی و پیشرفته هر یک به مدت ۳۰۰ ساعت ) تعلق می گیرد.
* به لحاظ اعتبار بالای بنیاد آموزش مجازی ایرانیان و سطح بالای آموزش ها، گواهینامه های این بنیاد دارای قابلیت ترجمه رسمی با مهر دادگشتری و وزارت امور خارجه می باشد و جهت مقاصد مهاجرتی، ارتقاء شغلی، رزومه و اعتبار فردی بسیار کاربردی است.

آموزش مجازی مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی و اخذ مدرک معتبر مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی

این رشته برای مدیریت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت تولید و نظارت بر عملکرد انواع ماشین آلات صنعتی مناسب است.

 آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز صنایع تولیدی و خدماتی و شرکت های دولتی و خصوصی است.

دوره آموزش مجازی مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک مدیریت DBA گرایش مدیریت صنعتی را اخذ نمایید.

مختصری در مورد DBA:

DBA حروف اول Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای تربیت مدیران حرفه اي و آینده نگر که با کسب دانش و مهارت‌های مديريت کسب و کار مجهز شوند تا بتوانند در تدوين جهت‌گیرهای راهبردی و همچنين حل مسائل واقعي محيط كار موثر باشند.DBA در کشورهای غربی دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار و از جمله رشته های پر هزینه  برای مدیران بشمار می رود، ولی در ایران هنوز شناخته نشده است .

آشنایی با رشته مدیریت صنعتی:

صنعت یکی از ارکان مهم اقتصاد یک کشور است و با توجه به شرایط کنونی ارتقاء صنایع کشور بسیار اهمیت دارد. رشته مدیریت صنعتی برای تربیت مدیران نیروی انسانی سازمان های صنعتی به وجود آمده است و دارای سه بعد فنی و تکنیکی، مالی، و رفتاری و اجتماعی است. مدیریت صنعتی بیشتر در دو بُعد مالی و رفتاری فعالیت می کند و نظریه های مدیریت و مهارت های لازم مدیریتی در محیط های صنعتی را به دانشجویان می آموزد. دانشجویان رشته مدیریت صنعتی در دوره تحصیل خود با مفاهیمی چون سازمان، منابع انسانی، مباحث کیفیت، حسابداری و حسابداری صنعتی، بحث های کمی مدیریت، و … برای کار در صنایع آشنا می شوند.

وظایف مدیریت صنعتی:

مدیریت صنعتی شامل انجام کلیه کارکردهای مدیریتی دریک واحد صنعتی شامل موارد زیر می باشد:

برنامه ­ریزی استراتژیک، تنظیم اهداف، مدیریت دارایی ها، منابع انسانی (ایجاد شرایط مناسب برای کار و امکانات رفاهی برای کارکنان، تعیین حقوق و دستمزد مناسب و معقول، رسیدگی به امور کارگری، مسائل مربوط به بیمه، تأمین اجتماعی) نظارت مالی، مدیریت مستندسازی، ذخیره اطلاعات و مدارک به صورت قابل ردگیری و بازیافت، ارزیابی، اندازه گیری و گرفتن بازخورد از نتایج در راستای دستیابی به اهداف.

رشته مدیریت صنعتی برای چه کسانی مناسب است؟

اولین ویژگی در انتخاب یک رشته علاقه به آن است و رشته مدیریت صنعتی از این قاعده مستثناء نیست. دانشجویان رشته مدیریت صنعتی باید به روز باشند و همواره اطلاعات روزآمد و فراوانی در زمینه صنایع داشته باشند. آن ها باید علاوه بر واحدهای درسی، منابع مرتبط را فراموش نکنند و به مطالعه آن ها بپردازند. آن ها بخش زیادی از زمان کاری خود را صرف منابع انسانی و کارگران می کنند؛ پس داشتن روابط عمومی بالا و برخورد مناسب برای آن ها ضروری است. کارشناس مدیریت صنعتی باید با اصول روانشناسی کار آشنا باشد و بتواند به کارگران انگیزه بدهد. دانش زبان انگلیسی ، مهارت های ICDL و کار با نرم افزارهای مختص شاخه های مدیریت نیز به کارشناسان مدیریت صنعتی کمک می کند تا در کار خود موفق تر باشند. آمار و ریاضیات نیز در این رشته از جایگاه مهمی برخوردار است.

شغل مدیریت صنعتی در ایران

در ایران امکان انتخاب رشته مدیریت صنعتی برای تمامی گروه های تحصیلی (علوم تجربی، ریاضی، انسانی و …) در دانشگاه وجود دارد. بهترین مراکز تحصیل برای رشته ­ی مدیریت صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تهران، شهید بهشتی، دانشگاه های آزاد علوم و تحقیقات و تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه اصفهان، دانشگاه بوعلی همدان و دانشگاه خلیج فارس بوشهر می باشند.

رشته های مالی و روانشناسی صنعتی از گرایش های مدیریت صنعتی هستند و درمقطع ارشد و دکتری این گرایش ها شامل مالی، بازاریابی، تحقیق در عملیات، تولید و عملیات مدیریت عملکرد، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت کیفیت و بهره وری و مدیریت پروژه می باشند.

برای ورود به بازار کار مدیریت صنعتی نیاز به تجربه، داشتن مهارت های مورد نیاز،  تسلط به زبان انگلیسی و نرم افزار های مربوط می باشد. فارغ التحصیلان رشته مدیریت صنعتی می توانند در مشاغل مدیریتی در شرکت ها و مدیر کارخانه مشغول به کار شوند.

به دانشجویان این رشته توصیه می شود درحین تحصیل به عنوان کارآموز یا پاره وقت در بخش تولید یا کنترل پروژه کسب تجربه نمایند. 

حقوق و مزایای ماهانه دریافتی یک مدیر فارغ التحصیل این رشته در سال 1398، بسته به نوع شغل، مسئولیت کاری، مهارت، پیشینه و تجربه کار، گونه صنعت، محل کار و …. از 5.1 میلیون تا 50 میلیون تومان برآورد می شود.

[wp-rss-aggregator sources=”112173″]

دیدگاه کاربران
  • حسین فیروزی 16 فروردین 1396

    سلام . بسیار کار ارزنده و خوبی است این آموزش مجازی بخصوص برای افرادی که مشغله کار ی دارند . خسته نباشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *