0
021284284

آموزش DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی

درباره مدیریت حرفه ای کسب و کار (DBA)

DBA  مخفف Doctorate of Business Administration است ولی با دکترای رشته های مهندسی و علوم پایه کاملاً متفاوت است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد. مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

تفاوت DBA با PhD

هدف دوره دکترای تخصصی رشته های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره DBA، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

 درباره دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت شهری – شهرسازی:
دوره  مدیریت  شهری به عنوان یکی از گرایش های دوره DBA توسط مرکز آموزش DBA بنیاد آموزش مجازی ایرانیان در جهت ارائه آموزش های مورد نیاز مدیران فعال در زمینه مدیریت شهری تدوین شده است.
قرن بیست و یکم قرن جامعه شهری در مقیاس جهانی است. جامعه ای که از یک سو در آن شیوه زندگی شهری غالب است و از سوی دیگر فعالیت های صنعتی خدماتی وجه تولید کشاورزی را به حاشیه رانده است. جامعه شهری از نظر علمی، مفهومی به مراتب گسترده تر از مکان های شهری دارد تا آنجا که روستا نیز در قرن بیست و یکم به شیوه زندگی شهری خواهد زیست. علی رغم انقلاب های پی در پی فن آوری اطلاعات، جهانی شدن و تکنوپل ها، شهرها همواره جلوه گاه قرنها تلاش و تکاپوی انسان در ابعاد ساخت و سازهای فیزیکی، فرهنگی، هنری، معماری، اقتصادی و نهادهای اجتماعی سنتی بوده و با یکپارچگی خود بر رفتارها و تفکرات مردم، اثر ماندگار و تحول پاینده داشته اند. در چنین فراگردی از نوآوری ها و تداوم سنت ها، مدیریت شهرها به ویژه کلان شهرها از پیچیدگی و اهمیت ویژه برخوردار است و بدون تجهیز به نگرشی نظام دار ( سیستماتیک) و پویا، اساسا مدیریت بر شهرها از حوزه مجموعه ای از اقدام های پراکنده، متنافر و جبرانی فراتر نخواهد رفت. نوین دانش مدیریت شهری همپای مدیریت کلان ملی کشوری وظایفی مهم تر و گسترده تر از عرصه خدمات سنتی شهری را در دستور کارخود دارد. حفظ محیط زیست، تقلیل نابرابری های منطقه ای و طبقاتی، تامین مسکن مناسب، ساماندهی اوقات فراغت، هویت بخشی و زیباسازی شهر و از همه مهمتر ساماندهی جامعه مشارکتی از جمله چالش های مدیریت شهری نوین هستند.

هدف دوره

هدف از برگزاری  دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت شهری – شهرسازی تجهیز مدیران شهری به بینشی خلاق، جامع نگر و چند تخصصی است تا در حل مسایل بومی ( به ویژه معضلات شهرها که در شرایطی خاص از جامعه در حال گذار و شهری شدن شتابان قرار گرفته اند) توانمندی خود را بکار می گیرند. مدیر شهری حاصل از این دوره آموزشی، هماهنگ کننده ای خلاق خواهد بود که به بینش چند تخصصی برای حل مسایل بومی کشوری که در شرایطی ویژه از جامعه در حال گداز و شهری شدن شتابان قرار دارد، مجهز می باشد.

مخاطبین دوره

مسئولان و مدیران امور شهری، اعضا، شوراهای شهر، کارشناسان و مهندسین مشاور شهرسازی، معماری و کارآفرینان مرتبط با مسائل شهری.
این دوره شامل ۲ بخش مقدماتی ۳۰۰ ساعت و پیشرفته ۳۰۰ ساعت می باشد و به متقاضیانی که از محتوای آموزشی بهره مند می گردند و با موفقیت ارزیابی را پشت سر می گذارند ۲ گواهینامه مجزا (مقدماتی و پیشرفته هر یک به مدت ۳۰۰ ساعت ) تعلق می گیرد.
* به لحاظ اعتبار بالای بنیاد آموزش مجازی ایرانیان و سطح بالای آموزش ها، گواهینامه های این بنیاد دارای قابلیت ترجمه رسمی با مهر دادگشتری و وزارت امور خارجه می باشد و جهت مقاصد مهاجرتی، ارتقاء شغلی، رزومه و اعتبار فردی بسیار کاربردی است.

آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی و اخذ مدرک معتبر DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی

DBA یا همان DOCTOR OF BUSINESS ADMINISTRATION گواهینامه ایست که نشان دهنده تسلط دارنده آن به مباحث مدیریت یک کسب و کار است.

مدیر شهر در ذهن خود و با کمک شهروندان به تعیین و شناسائی اهداف پرداخته، آنها را تجزیه و تحلیل کرده، کمیت،کیفیت و زمان انجام ان ها را پیش بینی می کند.

دوره آموزش مجازی DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک DBA گرایش مدیریت شهری و شهرسازی را اخذ نمایید.

مدیر شهر به عنوان برنامه ریز:

برنامه ریزی، مجموعه ای از تصمیم گیری های سنجیده ای است که بر اساس قیودات کمی، کیفی ، زمانی و مکانی شیوه دخالت انسان را در موضوعی مشخص بیان می کند. در برنامه ریزی، هدف مطرح است و پیش بینی باید کرد. یک مدیر شهر در ذهن خود و با کمک شهروندان به تعیین و شناسائی اهداف پرداخته، آنها را تجزیه و تحلیل کرده، کمیت و کیفیت آنها را بررسی می کند، زمان رسیدن به آنها را مشخص می سازد و مکان برآورده شدن آنها را در نظر دارد و می شناسد. یک مدیر شهری راههای رسیدن به اهداف را شناسایی کرده و برای انجام نظارت و کنترل بر این راههای رسیدن به اهداف، به پیش بینی می پردازد. یک مدیر شهری از تمام متخصصان علوم شهری و انسانی برای برنامه ریزی شهری کمک می گیرد و تنها به معماران و شهرسازان اتکاء صرف ندارد به عبارت دیگر به برنامه ریزی و مدیریت شهری، با دیدی همه جانبه نگاه می کند و بالاخره مدیر شهری باید در شهر به برنامه ریزی عملیاتی(کوتاه مدت) و برنامه ریزی جامع(بلند مدت) بپردازد.

مدیر شهری به عنوان انگیزاننده:

یک مدیر شهری باید اهداف، شهر و شهروندان را بخوبی شناسایی کرده،  موانع رسیدن به آنها را در نظر داشته و برای رفع آن موانع به عنوان انگیزاننده ای قوی و کارآمد به تلاش بپردازد. مدیر شهری با انسانهایی روبرو است که طبیعتا دارای خلقیات و روحیات متنوع و گاه متضادی می باشند. او با در نظر گیری اهداف باید با بکارگیری مشوقها و تنبیه های مناسب و موقعیتی و تقویت روحیات اجتماعی و مشارکتی شهر وندان مسیرهای رسیدن به اهداف را هموارتر سازد و اصولا یک مدیر شهری باید یک روانشناس اجتماعی خوب باشد و بایستی به آسیب شناسی روانی شهروندان پرداخته و  روحیات آنها را با پیشرفت و تعالی همسو کرده و افکار عمومی جامعه شهری را ارتقاء بخشد.

مدیر شهری به عنوان تسهیل کننده ارتباطات:

مدیر شهری ارتباطات بین شهروندان با محیط شهر محیط شهر با شهروندان شهروندان با مدیران شهری و مدیران شهری با شهروندان را بخوبی درک کرده و بر این فرایندهای ارتباطی، به گونه ای کارآ مدیریت کند. مدیر شهری باید در جهت برطرف سازی موانع ارتباطی، تلاش کرده  و برای تسهیل هرچه بیشتر ارتباطات، کوشش به عمل آورد اصولا بر اساس تجربه، پیشرفت جامعه بر پیشرفت ارتباطات بین عناصر آن بستگی دارد چراکه کشفیات بشری بر پایه شناخت روابط میان دو پدیده قرار دارد. یک مدیر شهری باید در جهت بهبود ارتباطات، که پیشرفت جامعه را بدنبال دارد، گونه ها و عناصر ارتباطی حوزه فعالیت خود را شناسایی کرده و با برنامه ریزی و نظارتهای صحیح به شفاف سازی هرچه بهتر ارتباطات کمک کند.

دوره DBA چیست؟

بطور کلی واژه DBA برگرفته از عنوان اصلی آن یعنی Doctorate Of Business Administration می‌باشد که در فارسی به دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار و یا دوره عالی مدیریت کسب و کار، DBA معروف می‌باشد. به طور کلی هدف اصلی دوره DBA ارتقای توانمندی مدیران ارشد سازمان‌ها و ایجاد یک نگرش خلاقانه مبتنی بر اصول علمی در جهت حل مسائل و چالش‌های کسب کار می‌باشد. دوره DBA یک سطح بالاتر از دوره MBA می‌باشد و دانش پذیران برای حضور در این دوره نیازمند این هستند تا مبانی و اصول مباحث حوزه مدیریت را بشناسند که این شناخت یا به صورت تجربی ایجاد شده است و یا با گذراندن دوره‌های MBA ایجاد شده است و پس از آن امکان این را خواهند داشت که در دوره‌های DBA نام نویسی کنند.

مخاطبان شرکت در دوره DBA:

به طور معمول افرادی که انگیزه لازم جهت گره گشایی از مسائل کسب و کار را دارند و به دنبال حل مسائل پیچیده هستند از اصلی‌ترین مخاطبان این دوره محسوب می‌شوند در این بین مدیران ارشد سازمان‌ها به دلیل قدرت تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در کسب و کار خود معمولاً در این دوره‌ها حضور میابند همچنین افرادی که علاقمند به انجام امور مشاوره‌های کسب و کار و انجام تدریس در فضای کسب و کار هستند مخاطبان دیگر این دوره به شمار می‌آید هرچند که معمولاً جهت پذیرش در این دوره شرایط اولیه پذیرش ذکر می‌شود اما افراد در صورت داشتن شرایط پذیرش نیز باید پتانسیل‌های لازم برای فعالیت‌های حرفه‌ای در این حوزه را داشته باشند که اهم از این پتانسیل‌ها می‌توان به انگیزه لازم برای انجام کارها تحقیقاتی در فضای کسب و کار اشاره نمود.

[wp-rss-aggregator sources=”112242″]

دیدگاه کاربران
 • Ramak Ziari 24 اسفند 1395

  با سلام
  اینجانب دارای تحصیلات لیسانس در رشته عمران و فوق لیسانس در رشته برنامه ریزی شهری از دانشگاه گرینویچ لندن میباشم و در حال حاضر در مقیم کشور هلند هستم
  با توجه به اشتغال در شرکت فنی – مهندسی در نظر دارم دوره آموزشی مدیریت عالی کسب و کار DBA گرایش مدیریت شهری – شهرسازی بصورت پاره وقت دنبال کنم
  سه سوال ازتون داشتم
  ۱- آیا امکان ارسال بسته آموزشی را به آدرس من در هلند دارید؟ (با اخذ هزینه)
  ۲- در صورت مثبت بودن سوال قبلی هزینه ارسال چه میزان میباشد؟
  ۳- من در سایت شما هیچ قسمت نمونه مدرک لاتین مرکز را ندیدم آیا امکان دارد یک نمونه مدرک DBA را برایم ارسال کنید؟ (کیفیت تصویر مهم نیست برای من مهم متن لاتینی هست که در مدرک قید میشود)
  با تشکر

  • مدیر کل سایت 8 فروردین 1396

   با سلام و احترام
   بله امکان ارتباط وجود دارد – فقط پیغام شما مصادف با برنامه های نوروزی بود – به زودی یکی از کارشناسان با شما از طریق ایمیل تماس گرفته و راهنمایی می نمایند – در صورتیکه شماره واتس آپ دارید ارسال نمایید – با سپاس از ارتباط شما.

 • رضااکبری 5 دی 1397

  صفحه کمی کنگ است هنوز متوجه نشدم چظوری باید در دوره آموزشی مدیریت شهری ثبت نام کنم

  • با سلام از طریق همین وب سایت و به صورت آنلاین می توانید ثبت نام نمایید. یا با شماره مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایید

 • آواتار
  ابراهیم زرگری مرندی 20 فروردین 1398

  با سلام و عرض ادب
  حداقل مدت گذراندن این دوره چقدر است؟
  (منظور بنده تعداد ساعات نیست؛ حداقل مدتی که دانشجو در صورت مطالعه سریع محتوای اموزشی، مجاز است تا سرفصل ها را بگذراند)

  • کارشناس پشتیبانی آنلاین 26 فروردین 1398

   درود بر شما
   حد اکثر مدت مجاز جهت مطالعه دوره ۳ ماه می باشد چنانچه از این مدت زمان بیشتر شد بایستی دلیل موجهی برای این تاخیر داشته و هر نوع گواهی و مستندی مبنی بر عدم توانایی مطالعه برای کارشناسان ارسال گردد.

 • محمدباقر 10 آذر 1399

  با سلام آیا این دوره نیاز به پیش نیاز دارد؟ و اینکه با مدرک لیسانس هم قابل یادگیری هست؟

  • سلام برای شرکت در این دوره داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد توصیه میشود و یا اینکه پیشنیاز MBA را گذرانیده باشید و یا همزمان در هر دو دوره ثبت نام نمایید. بله با مدرک لیسانس هم قابل یادگیری است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *