0
021284284

مدیریت کسب و کار دوره MBA و مدرک معتبر

مدیریت MBA چیست؟ این دوره یک دوره آموزشی الکترونیکی است که سطح دانش و اطلاعات شما را به صورت فشرده در این مبحث به صورت چشمگیری افزایش می دهد. به یاد داشته باشید: فارغ التحصیلان این رشته از نظر سطح مدیریتی، در هرم مدیریتی، جزء مدیران ارشد محسوب می‎‌شوند.  و به عنوان طرح ریز و برنامه ریز سیستم کسب و کاری که در آن فعال هستند شناخته می شوند.

دوره MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود و به صورت مکرر اتفاق می افتد، در حالی که بازرگانی معادل واژه Commerce که همان خرید و فروش است می باشد.

مدیر ارشد کسب و کار MBA

آموزش مجازی MBA : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی MBA و اخذ مدرک معتبر MBA را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

با ثبت نام آنلاین در دوره MBA بنیاد آموزش مجازی ایرانیان:

جهت دریافت مشاوره آنلاین ثبت نام فرم زیر را تکمیل فرمایید:

MBA مدیریت Business است و Business یعنی کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود و به صورت مکرر اتفاق می افتد

به شما کمک می کند تا ذهن خود را متوجه خلاء ها، نیازها، شکاف ها و کمبودهای بازار کنید. 

 • ایران حداقل تا ۱۰ سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود.

مدارک MBA بنیاد به صورت حضوری و مجازی هر دو قابلیت ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه را دارد.

Business در واقع کل پروسه یک کسب و کار را شامل می شود نه فقط بخش بازرگانی آن را. MBA را چند دهه پیش دانشگاه های آمریکایی معرفی کردند. هدف این رشته تربیت مدیرانی حرفه ای، چند منظوره با قابلیت بالا. برای مقابله با بحران و توانایی اداره استراتژیک شرکت ها و بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی بود.

در ۳۰ سال گذشته فارغ التحصیلان این رشته بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت هر رشته دیگر داشتند.  و این قاعده تقریبا” در همه کشورهای دنیا که فارغ التحصیل MBA هست.

رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفه ای می باشد. که برای این رشته حدود ۳۰ گرایش مختلف در کشورهای مختلف تعریف شده است.

اما چهار گرایش اصلی مدیریت MBA که تقریبا در همه دانشگاهها تدریس می شوند به شرح زیر می باشد:

۱- بازاریابی و مدیریت فروش MARKETING
۲- مدیریت مالی و مدیریت مؤسسات مالی FINANCE
۳- مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه OPERATION
۴- مدیریت منابع انسانی HUMAN RESOURCES

امروزه این رشته حتی با گرایش هایی مانند تجارت الکترونیک و فن آوری اطلاعات نیز ارائه می شود. که نشان از انعطلاف پذیری بالا و نیاز روز افزون به فازغ التحصیلان این رشته می باشد.

از مزایای این رشته این است که داوطلبان با هر مدرک کارشناسی از هر دانشگاهی می توانند برای رشته MBA پذیرش بگیرند و حتی بسیاری با داشتن فوق لیسانس برای این رشته اقدام می نمایند.

مدرک MBA برای افراد عادی:

به شما به عنوان یک فرد عادی در هر تخصص و دانشی امکان می دهد. تا ذهن خود را متوجه خلاء ها , نیازها, شکاف ها و کمبودهای بازار کنید.  و بر اساس تکنیک ها و تاکتیک هایی که بازار و کسب و کار شما می طلبد. بهترین راه برای توسعه کسب و کار خود را پیدا کنید و سهم خود را از بازار افزایش دهید.

مثالهایی ایرانی و خارجی از این دست بسیار هستند eBay یک سایت معمولی بود ولی هم اکنون یکی از پر سود ترین سایت های اینترنتی دنیاست.

MBA تا حد کمی به شما می آموزد که در ایجاد یا توسعه یک کسب و کار چگونه اولین باشید اما تا حد بسیاری به شما یاد می دهد چگونه در کسب و کار خود و در بازار رقابتی بهترین باشید.

دوره MBA به شما آموزش می دهد:

تا قادر به اداره و راهبری موثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن. نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی باشید بتوانید در بخش تخصصی سازمان خود ایجاد تحول کنید. و یا بر اساس تخصص خود راه حل های مناسبی را به صورت مشاوره در اختیار بخش های مختلف یک سازمان بگذارید.

MBA به شما کمک می کند:

با فراگیری تجارب علمی مدیریت فرآیند تحول سازمان را طراحی، هدایت و رهبری کنید.دوره MBA قصد دارد از خلاقیت و توانایی شما برای کارآفرینی و ایجاد فعالیت های جدیددر درون سازمان استفاده کند. => زمینه توسعه کسب و کار را فراهم آورد، رسیدن به توانایی لازم برای ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مختلف به مدیران سازمانها.


محدوده مدرک بین المللی MBA

برنامه های آموزش MBA دانشجویان را در مقابل موضوعات مختلفی همچون علوم اقتصاد، رفتارهای سازمانی، بازاریابی،حسابداری، سرمایه گذاری، استراتژی، کسب و کارهای بین المللی، مدیریت فناوری اطلاعات و سیاست گذاری دولتی قرارمی دهد.

در مدل قدیمی دوره MBA آمریکا، دانشجویان محدوده وسیعی از این مباحث را به عنوان برنامه سال اول تحصیل خود می خواندند و سپس در سال دوم گرایش مورد نظر خود را به صورت تخصصی دنبال می کردند.

در سایر نقاط دنیا معمولاً این دوره ها کوتاه تر هستند. مثلا در اروپا این دوره ها در حدود ۱۱ الی ۱۶ ماه طول میکشد. امروزه بخش عمده ای از صنعت و اقتصاد جهانی وابسته به مبحث فن آوری اطلاعات می باشد.

از سوی دیگر مدیریت را نمی توان از مفهوم اطلاعات جدا نمود. برهمین اساس یک مدیر قرن بیستم و یکمی علاوه بر آشنایی با مفاهیم مدیریتی. باید نه تنها با مفاهیم فن آوری اطلاعات آشنا باشد. بلکه باید بتواند این مفاهیم را به عنوان یک ابزار مدیریتی بکار برد.

از سوی دیگر امروزه دانش و آگاهی به تنهایی برای یک مدیر کافی نیست. بلکه مدیر موفق مدیریست خلاق، که می تواند با استفاده از آگاهی و دانش خود، روش هایی نوین در مدیریت خلق نماید.


بازار کار MBA

اگر به بازار کار MBA در ایران نگاه کنیم ایران حداقل تا ۱۰ سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود. این پیشبینی با توجه به تراکم زیاد مهاجرت فارغ التحصیلان این رشته برای کار یا ادامه تحصیل در خارج. همچنین نیاز شدید سازمان های بزرگ و اقتصادی و شرکت های دولتی و خصوصی صورت گرفته است.

اما بازار کار MBA در خارج از کشور نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است و کشورهای آمریکا و کانادا در جذب متخصصین این رشته درنگ نمی کنند. از خاطر نبرید که بسیاری از دانشجویان این رشته از همان ابتدای تحصیل دعوت به کار می شوند.

فارغ التحصیلان دوره MBA پس از گذراندن این رشته می توانند مهارت مدیریتی و استراتژیکی برای راهبرد کسب و کار خود کسب کنند. و همچنین با شبکه بزرگی از مدیران و صاحبان کسب و کار ها ایجاد شبکه نمایند. رشد و توسعه شخصی از مهمترین دستاورد های این رشته خواهد بود.

دیدگاه کاربران
 • بهاره 21 اردیبهشت 1397

  با سلام از شرو ع تا اتمام چقدر زمان میبره شماتعیین می کنید یا بستگی به تلاش خودمان دارد

  • مدیر کل سایت 29 اردیبهشت 1397

   با سلام و احترام بستگی به تلاش خودتون داره ولی حداقل و حداکثر بین ۱ ماه تا ۶ ماه است برای این دوره.

 • آرش 21 بهمن 1397

  سلام و وقت به خیر
  سوالی که داشتم این بود که این دوره مخصوص مدیران شرکت ها و سازمانهاست و الزاما باید سابقه مدیریتی داشت یا اینکه افراد عادی و علاقه مند هم می توانند در دوره شرکت و مدرک معتبر دریافت کنند؟

  • مدیر کل سایت 23 اسفند 1397

   سلام و احترام
   هر متقاضی علاقه مندی می تواند در دوره های مجازی ما شرکت نماید.

 • محمد 21 بهمن 1397

  سلام
  در سرفصل های آموزشی این دوره
  چالش های اجرایی CRM هم عنوان شده و از طرفی شما دوره آموزش مدیریت ارتباط با مشتری CRM را هم دارید. اگر دوره مدیریت MBA را تهیه کنم برای ارتباط با مشتری نیازی به دوره ارتباط با مشتری نخواهم داشت یا اینکه مباحث دوره ارتباط با مشتری متفاوت از این سرفصل می باشد؟

  • مدیر کل سایت 23 اسفند 1397

   سلام و احترام – دوره مدیریت ارتباط با مشتری جزییات بیشتری را پرداخته است ولی دوره MBA نیز در این خصوص به صورت عمومی آموزش داده – لطفا سرفصل های هر دو دوره را مطالعه نمایید. با تشکر

 • امین وحیدیان 12 دی 1399

  سلام وقت بخیر
  حداقل مدرک تحصیلی برای شروع دوره MBA تا چه مقطعی باید باشه؟

  • مدیر کل سایت 18 اسفند 1399

   با سلام کادانی – کارشناسی و در صورتیکه ۲ سال سابقه کار مرتبط داشته باشید دیپلم هم بعد از ارزیابی قابل قبول است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *