0
021284284

آموزش زبان سانسکریت: دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی زبان سانسکریت

سانسکریت زبان باستانی مردم هندوستان و زبان دینی مذاهب هندوییسم، بودیسم و جاینیسم می‌باشد که از لحاظ زبان‌شناسی با پارسی باستان هم‌ریشه‌است. زبان سانسکریت؛ از خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی به حساب می‌آید. نسک ارجمند وداها به این زبان است. زبانهای هندو آریایی، مانند زبانهای ایرانی، از سه دورۀ باستان، میانه و نو گذر کرده اند. سنسکریت از زبانهای هند باستان است. امروزه زبان سانسکریت در مدارس دینی هندوان و تقریباً در همه دانشگاههای معتبر جهان در بخشهای هندشناسی هند و اروپا آموزش داده می‌شود.

آموزش مجازی زبان سانسکریت : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی زبان سانسکریت و اخذ مدرک معتبر زبان سانسکریت را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
زبان سانسکریت

زبان باستانی مردم هندوستان و زبان دینی مذاهب هندوییسم، بودیسم و جاینیسم می‌باشد که از دیدگاه زبان‌شناسی با زبان پارسی باستان ، هم‌ریشه است

طی این دوره‌ی آموزشی، شرکت‌کنندگان با مقدمات اولیه ی زبان سانسکریت آشنا می‌شوند و تا حدی توانایی خواندن متون نثرساده‌ را پیدا می‌کنند.

دوره آموزش مجازی زبان سانسکریت برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک زبان سانسکریت را اخذ نمایید.

زبان سانسکریت:

Sanskrit یکی از زبان هایی است که ریشه بسیار تاریخی دارد. ریشه زبان سانسکریت را می توان یک زبان Indo-European  که بعد از مدتی به ایرانی – هندی Indo-Iranian منشعب شده است. زبان سانسکریتی در حال حاضر یکی از ۲۲ زبان رسمی کشور هندوستان می باشد. طبق اعلام دولت هد زبان سانسکریت در سال ۲۰۰۱ حدود ۱۴۱۳۵ نفر گوینده در دنیا دارد. در حال حاضر نوشتار در زبان سانسکریتی با الفبای Devanagari انجام می شود.
آموزش زبان سانسکریت در دو دهه اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است. البته هر موقع صحبت از زبان سانسکریت می شود همیشه احساسات با منطق همراه می شود و نمی توان نتیجه ای روشن از آن بدست آورد. در مباحث علمی و به خصوص حوزه کامپیوتر همیشه بدست آوردن زبانی که با کوتاهترین تعداد کلمه و کاراکتر بتوان بیشترن پیام را ارسال کرد بسیار مهم است. تحقیقات بسیاری انجام شد و در برخی از این تحقیقات بیان شد که زبان سانسکریت دارای این ویژگی است. حتی در برخی از رسانه های هندوستان در سال ۲۰۱۲ اعلام شد که سازمان فضایی ایالت متحده آمریکا ( ناسا ) برای برنامه ریزی های کامپیوتری خود از زبان سانسکریت استفاده خواهد کرد که البته در همان ابتدا این مسله رد شد.
البته در اینکه زبان سانسکریت و مطالعه آن می تواند به مطالعه دیگر زبان ها کمک کند هیچ شکی نیست اما نمی توان این زبان را زبانی پر کاربرد دانست. زبان سانسکریت قدمتی چندین هزار ساله دارد و بسیاری معتقدند می توان آن را مادرتمام زبان های زنده دنیا دانست. از دیدگاه زبان شناسی زبان سنانسکریت زبان بسیار جالبی است اما از دیدگاه کاربردی نمی توان چندان روی آن مانور داد.

bama step

[wp-rss-aggregator sources=”103192″]

دیدگاه کاربران
 • asma 16 مرداد 1396

  سلام کلمه انته واسین به زبان سانسکریت چونه نوشته می شود؟همان زبان هندی است؟یعنی می توانیم از زبان هندی در سیستم بجای سانسکریت استفاده کنیم؟

 • مت 17 مرداد 1397

  سلام
  آیا دوره آموزش زبان سانسکریت، ویدئویی هست؟
  آیا میتوان نمونه ای از تدریس دوره زبان سانسکریت را دید؟

 • افسون 23 فروردین 1398

  سلام و درود.قصد دارم زبان سانسکریت یاد بگیرم اما به نظر سایت شما غیر فعاله.خرید و مراحل آموزش انجام نمیشه

  • آواتار
   کارشناس پشتیبانی آنلاین 26 فروردین 1398

   درود بر شما
   دوست گرامی سایت فعال هست جنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام دچار مشکل شدید با شماره همراه کارشناسان ما در ارتباط باشید .
   ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۴۸
   ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴
   ۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸
   ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴
   ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *