0
021284284

آموزش برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت : دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت

Ajax معماری جدیدی برای برنامه‌های تحت وب است، که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش بوده،Ajax یک تکنیک است. اما برای استفاده از این تکنیک، برنامه‌نویس وب باید از اصول و مبانی ابتدایی این فناوری مطلع و با اجزای آن آشنا باشد. اضافه براین، برنامه‌نویسانی که قصد کار با Ajax را دارند، باید تفکر خود را نسبت به برنامه‌های تحت وب عوض کنند و سعی نمایند برنامه‌هایی که می‌نویسند با اصول و مبانی Ajax  ارتباط مستمر و روان  همخوانی داشته باشد و از ابتدایی‌ترین مرحله که طراحی برنامه است، این اصول را مد نظر قرار دهند.مهم‌ترین مزیت این معماری این است که دیگر برای انجام هر کاری، لازم نیست صفحه وب دوباره بارگذاری شود.

آموزش مجازی برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی اکسل و اخذ مدرک معتبر اکسل را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت

 روشی است که در آن بدون بارگذاری مجدد اطلاعات صفحه به‌روزرسانی می‌شود

خواندن اطلاعات از سرور بعد از لود شدن صفحه ، بروزرسانی یک صفحه بدون نیاز به بارگذاری مجدد آن ، ارسال داده به سرور در پس‌زمینه‌ی سایت

دوره آموزش مجازی برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک برنامه نویسی آجاکس و طراحی وب سایت را اخذ نمایید.

تکنولوژی AJAX چیست؟

اگر به طرز کار صفحات وب توجه کنید متوجه می‌شوید که برای نمایش هر مطلب یا صفحه‌ی جدید، صفحات وب مجدداً بارگذاری (refresh) می‌شوند تا محتوای جدید را نمایش دهند.

تکنولوژی AJAX ایجاد شده تا بدون نیاز به refresh کل صفحه، بخشی از اطلاعات صفحه بارگذاری شود. در واقع این تکنولوژی به کاربر اجازه می‌دهد بدون بارگذاری مجدد صفحه، داده‌هایی را به سرور ارسال کند تا در آنجا پردازش شوند. سپس اطلاعات را دریافت و در صفحه وب به نمایش در آورد.

ایجکس چگونه کار می‌کند؟

کارکرد این این تکنولوژی طی چند مرحله و با ایجاد یک event آغاز می‌شود. برای مثال با کلیک روی یک دکمه یا لینک و یا فوکوس برای تایپ در فیلد نام کاربری در یک فرم ثبت نام می‌تواند به عنوان یک رویداد برای اجرای کدهای جاوا اسکریپت جهت ارسال داده‌های بخش معینی به سرور تعیین شود. مرورگر به کمک جاوا اسکریپت یک شی از XMLHttpRequest یا XHR می‌سازد.

این شئ یک API یا Application Programming Interface است که می‌تواند با جاوا اسکریپت، انواع مرورگرها و زبان‌های دیگر به منظور انتقال و مدیریت داده‌های XML ارسالی و دریافتی از مرورگرها از طریق HTTP مورد استفاده قرار گیرد. به صورت خلاصه می‌توان گفت که این شی برای ایجاد یک کانال ارتباطی مستقل بین مرورگر کاربر و سرور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایجکس از طریق شی ساخته شده، داده‌ها و اطلاعات مورد نظر را به سرور ارسال می‌کند. در سرور درخواست، دریافت و پردازش می‌شود. سپس نتیجه‌ی نهایی آن به مرورگر بازگردانده می‌شود. مرورگر پاسخ را به کمک جاوا اسکریپت دریافت و بر اساس نحوه‌ی طراحی برنامه‌نویس وب، در بخشی که از طریق شناسه‌ها برایش مشخص شده است نمایش می‌دهد.

[wp-rss-aggregator sources=”111370″]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *