0
021284284

آموزش آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق : دوره های آموزش مجازی و مقاله های آموزشی آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق

با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز به ساخت فضای‌های بیشتر مسکونی، اداری، آموزشی، صنعتی،تجاری و … ضرورت تجهیز و ایمن‌سازی آنها در مقابل حوادث همانند زلزله، سیل و آتش‌سوزی اجتناب ناپذیر است. نظر به اینکه تمامی ساختمان‌ها جدا از نوع کاربری برای استفاده افراد با عادات مختلف طراحی می‌شوند، به کارگیری یک سیستم یکپارچه جهت حفاظت و ایجاد سطح ایمنی بیشتر تحت نام شبکه سیستم اعلام حریق  با استفاده از تجهیزات معتبر الزامی می‌باشد.

آموزش مجازی آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق و اخذ مدرک معتبر آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5
اشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق

سیستم اطفاء حریق متشکل از تجهیزاتی جهت مهار آتش (اطفاء حریق) است که غالبا به صورت اتوماتیک عمل می کنند.

 وظیفه‌ی خاموش کردن آتش و جلوگیری از گسترش آن را برعهده دارند.

 • دوره آموزش مجازی  آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق برای شما توسط بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تهیه شده، تا به آسانی اینترنتی ثبت نام کنید.

بنیاد آموزش مجازی ایرانیان با اعتبار بسیار بالا برای شما شرایطی فراهم آورده که در مدت زمان کوتاه میتوانید مدرک  آشنایی با سیستم های اعلام و اطفای حریق را اخذ نمایید.

انواع سیستم اطفای حریق:

اطفاء حریق دارای سیستم های مختلفی است. بهتر است قبل از تعریف سیستم های اطفا حریق به طور کلی بدانیم اطفا حریق یعنی چه؟ اطفاء حریق در معنی عامیانه به اقدامات لازم جهت جلوگیری از گسترش حریق و خاموش کردن آن و آسیب کمتر به جان و مال افراد است. اطفاء حریق به دو دسته سیستم اطفا حریق دستی و سیستم اطفا حریق اتوماتیک دسته بندی می شود.

سیستم اطفاء حریق دستی

در سیستم اطفا حریق دستی تجهیزاتی به کار برده می شود که برای استفاده از آن ها به نیروی انسانی نیاز است و بدون نیروی انسانی عملا کاربردی ندارد. نمونه رایج تجهیزات اطفاء حریق دستی، کپسول های آتش نشانی هستند که با توجه به نوع حریق و یا کلاس آن انواع مختلفی دارند. انواع سیستم های اطفاء حریق دستی عبارتند از:

 – خاموش کننده های پودری (پودر خشک شیمیایی، پودر تر شیمیایی، پودر خشک

 – خاموش کننده های دی اکسید کربن

 – خاموش کننده های حاوی ترکیبات هالوژنه

 – خاموش کننده های حاوی کف

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک بدون دخالت انسان به وسیله تجهیزات اتوماتیک به گونه ای عمل می کند که به محض اعلام حریق به صورت خودکار فعال می شود و از پیشرفت و آسیب آتش جلوگیری کرده و در نهایت موجب اطفا حریق می شود.

[wp-rss-aggregator sources=”113887″]

دیدگاه کاربران
 • خردمند 5 فروردین 1396

  سلام لطفا تماس بگیرید
  خردمند

 • محمد زمانی 10 آبان 1396

  با سلام
  محتوای بسته اموزشی فقط جزوه بوده و فیلم اموزشی هم دارد ؟
  نسبت به هزینه اموزش میگویم

  • مدیر کل سایت 17 آبان 1396

   این دوره به صورت پاورپوینت می باشد در صورتیکه نیاز به فیلم آموزشی هم دارید قابل تهیه می باشد در هر صورت در هنگام سفارش در قسمت توضیحات درج نمایید که محتوا الزاما تمایل دارید به چه صورت باشد نهایتا ممکن است فقط ارسال محتوا با تاخیر مواجه شود اما محدودیتی نداریم.
   سپاس از ارتباط شما.