0
021284284

دانشگاه علمی کاربردی چیست ؟

دانشگاه علمی کاربردی چیست ؟

به احتمال زیاد نام دانشگاه علمی کاربردی را در لیست دانشگاه های معتبر کشور دیده اید. در سال های اخیر این دانشگاه متقاضیان زیادی را با ثبت نام بدون کنکور برخی از رشته ها، پیدا کرده است . دانشگاه علمی کاربردی سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری در رشته های مختلف می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی

علمی کاربردی یعنی چه ؟

دانشگاه علمی کاربردی ، یک دانشگاه نیمه دولتی می باشد که وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این دانشگاه در مهر ماه سال ۱۳۷۰ تاسیس  و به تصویب رسید. در حال حاضر این دانشگاه حدود ۶۰۰ مرکز آموزشی در رشته های مختلف مهارتی در سراسر کشور دارد.

دانشگاه علمی کاربردی با هدف افزایش سطح مهارت شاغلین در بخش‌های مختلف از صنعت  و اقتصاد و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای ایجاد شد. در حال حاضر بیشتر در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشجویان را پذیرش می کند.

دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر کجاست ؟

دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران می باشد. در نتیجه مدرک معتبر آن مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است. این مدرک قابل ترجمه بوده و اعتبار بین المللی نیز دارد.

نظام آموزشی این دانشگاه بر پایه نظام جهانی آموزش های علمی کاربردی می باشد و بر اساس نظام بخشی به دانشگاه های زیرمجموعه سایر وزارت خانه ها بنا شده است. در سایر دانشگاه های کشور مصوبات گروه های درسی و سیلابس آن در سطح عالی مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشگاه علمی کاربردی در رتبه بندی دانشگاه های کشور نیز در رتبه علمی ۱۸ دانشگاه های ایران قرار دارد و از منظر بررسی محبوبیت رتبه ۹۲ دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه علمی کاربردی دولتی است ؟

دانشگاه علمی کاربردی جزو دانشگاه های نیمه دولتی است. داوطلبان این دانشگاه می توانند در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ، بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی با اطلاع از شرایط پذیرش ثبت نام نمایند. همچنین، با توجه به شهریه  های پایین تمامی واحدهای ارائه شده این دانشگاه گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی

تفاوت دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

مقایسه رشته های تحصیلی :

 • در دانشگاه های علمی کاربردی و آزاد رشته های تحصیلی بسیاری ارائه می شوند. شما می توانید از تمام گروه ها از جمله علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و حتی برخی از رشته های علوم پزشکی، در این دانشگاه ها ثبت نام کنید و مشغول به تحصیل شوید.
 • شناخته شده ترین و محبوب ترین رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی حقوق، حسابداری، روانشناسی، تکنسین اتاق عمل، مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی کامپیوتر، گرافیک، تکنسین تجهیزات پزشکی، دارو یاری، دامپزشکی و…. را میتوان نام برد.
 • در دانشگاه آزاد علاوه بر رشته های بدون کنکور رشته های پرستاری، اتاق عمل، پزشکی، دندانپزشکی، هوشبری، دارو سازی و…‌ نیز برای دانشجویان و داوطلبان با کنکور فراهم شده است. در حالی که هیچ یک از رشته های ذکر شده در دانشگاه علمی کاربردی ارائه نمی شوند.

مقایسه مقاطع تحصیلی :

 • دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه می شود.
 • دانشگاه آزاد، مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته را ارائه می کند.

مقایسه هزینه شهریه :

 • هزینه شهریه دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه علمی کاربردی بیش تر است.

مقایسه اعتبار :

 • برای شرکت در آزمون استخدامی، استخدام شدن و ادامه تحصیل مدارک هر دو دانشگاه از اعتبار کافی برخوردار می باشند.

آیا دانشگاه علمی کاربردی مختلط است ؟

جنسیت مورد پذیرش دانشگاه علمی کاربردی زن و مرد می باشد. داوطلبان میبایست در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به وضعیت جنسیت مورد پذیرش دانشگاه توجه نمایند و چنانچه واجد شرایط میباشند، کدرشته محل را انتخاب نمایند.

دانشگاه علمی کاربردی چیست و چگونه است ؟

دانشگاه علمی کاربردی به دو صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبانی که قصد ثبت نام در این دانشگاه را دارند انجام میدهد. داوطلبان عزیز لازم است از جزئیات مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاع داشته باشند و واجد شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع مورد نظر خود باشند.

برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در هریک از مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته را دارند، شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یکسان بوده و بهره مندی از این شرایط برای همه افراد متقاضی لازم است. برای اطلاع و آگاهی داوطلبان ، کلیه ی شرایط عمومی مطابق با دفترچه دانشگاه علمی کاربردی می باشد که در زیر شرح داده شده است :

 

 • ملتزم به احکام عملی اسلام ( انجام واجبات و دوری از محرمات)
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور(موجود در قانون اساسی)
 • عدم احراز به فساد اخلاقی وعدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم عضویت در گروه ها و سازمان های سیاسی غیر قانونی
 • عدم احراز عناد به نظام کشور
 • عدم اشتهار به انجام کارهای غیر اخلاقی در طول دوران تحصیل یا شغل

 

علاوه بر شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، داوطلبان باید شرایط اختصاصی تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته را نیز داشته باشند تا بتوانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

ثبت نام دوره کاردانی (بدون کنکور) در دو نوبت شهریور ماه و دی ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. همچنین پذیرفته شدگان  می توانند ورودی مهر یا بهمن این دانشگاه باشند. مانند سایر داوطلبان نیز داوطلبان کارشناسی باید در کنکور سراسری شرکت کنند.

 

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی و دانشجویان دانشگاه پیام نور تخفیف ویژه ای جهت شرکت در دوره های آموزش مجازی در نظر گرفته ایم :

تخفیف دانشگاه علمی کاربردی

۲۰ درصد تخفیف ویژه دوره های آموزش مجازی + دریافت گواهینامه معتبر

کد تخفیف ویژه دانشجویان علمی کاربردی = uast

کد تخفیف ویژه دانشجویان پیام نور = pnu

 

*** مدارک لازم در تکمیل ثبت نام باید ارائه گردد ***

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

◼️ شماره تماس مشاوره رایگان ◼️

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴

۰۹۰۳۰۷۳۵۶۷۹

 

دیدگاه کاربران
 • سعيد 18 تیر 1394

  من حدود 6سال پيش در مقطع سوم دبيرستان به دليل علاقه زياد به اشتغال در بازار کار ترک تحصيل کردم . پس از 4 سال کار در مغازه پدرى تصميم گرفتم يک واحد توليدى راه بيندازم و در کنار اين امر علاقه فراوانى به ادامه تحصيل در رشته مديريت صنعتى پيدا کردم ولى متاسفانه به دليل اين که مدرک ديپلمم کاردانش هست نميتونم در مقطع کارشناسى مديريت صنعتى ثبت نام کنم و تنها ميتونم در علمى کاربردى ،رشته مديريت کسب و کار بخونم ،حال سوال من اينه که بين اين دو رشته ( مديريت صنعتى و مديريت کسب و کار ) چه تفاوتهايى است ؟ اگه من مدرک کاردانى از دانشگاه علمى کاربردى بگيرم ميتونم تو کنکور کاردانى به کارشناسى دانشگاههاى دولتى و آزاد شرکت کنم؟

  • ملیحه 22 شهریور 1396

   با سلام ، من لیسانی مترجمی زبان از دانشگاه پیام نور گرفتم حدود ۱۵ سال قبل با معدل ۱۸, یادمه که خیلی خیلی درس میخوندم، بعد از سالها ادبیات فرانسه علوم تحقیقات ازاد رو انتخاب کردم، متاسفم که بگم از یه اموزشگاه هم ضعیفتر بود و فقط سرکاری و باعث پول دادن، بعد از سه ترم انصراف دادم، حیف پول و وقت،،،،،الان پسرمو حاضر نشدم ازاد بنویسم و علمی کاربردی برنامه نویسی کامپیوتر ثبت نام کردم، واقعا سطح علمی اساتید، دروس و کاری که از دانشجو میخان عالیه، اصلا کیلویی نمره نمیدن و درست کار میکنن

 • سامی 29 مرداد 1394

  دویت عزیز حتمامیتونی شرکت کنی.دانشگاه علمی کاربردی هم مورد تایید وزارت علومه و هیج تناقضی در این بین وجود نداره

 • محسن 7 شهریور 1394

  با سلام، من دانشجوی واحد مجازی دانشگاه آزادم، عزیزان فقط در یک جمله: هرگز این واحد را برای ادامه تحصیل انتخاب نکنید مگر انکه هیج راه ادامه تحصیل دیگری نداشته باشید. فوق العاده افتضاح است و اصلا ارزش پولی را که از شما میگرد ندارد.

 • پیمان 18 شهریور 1394

  من الان کارشناسی میخونم آزاد ترمی 1200 هزینه برمیداره واحدام از علمی کاربردی بیشتره اونوقت چطور اونی که ترمی 400 میخونه علمی کاربردی با یه مشت استاد بی سواد و نمره کیلویی مدرکش با من یکیه یا اونی که دانشگاه سراسری میخونه مدرکش با علمی کاربردی یکیه؟

  • فرهاد 23 مرداد 1398

   طی چند سال اخیر که بیش از ۷۰۰ مرکز علمی کاربردی بی کیفیت در کشور تعطیل شده و نظارتهای دانشگاه بیشتر، واقعا سطح کیفی مراگز علمی کاربردی بالاتر از اغلب واحدهای دانشگاه آزاد است. این را به عنوان مدرسی عرض می کنم که در هردوی این مراکز آموزشی تدریس داشته و دارم

 • اشکان 19 شهریور 1394

  میخواستم بدونم تو رشته تکنسین هواپیما از علمی کاربردی برم بهتره یا سراسری??
  اگه از علمی کاربردی برم بهد کارشناسی میتونم برم تو دانشگاه سراسری هوا فضا بخونم??

 • مسعود 21 شهریور 1394

  پیمان جان مگه ملاک تشخیص سواد به پرداخت پوله?همه میدونن خودت هم خوب میدونی که بچه های دانشگاه ازاد با پرداخت پول ونه با علم فارغ التحصیل میشن.خود هاشمی رفسنجانی که این دانشگاه رو تاسیس کرده این دانشگاه رو به خاطر کسب پول از افرادی که مدرک گرا هستند تاسیس کرده دلیلشم اینه که در این دانشگاه هیچکدام از بچه هاش درس نخودن واصلا عارش میاد که بستگانش دراین دانشگاه درس بخونن ضمنا معمولا اونایی که میدونن یه ایرادی توکارشونه دنبال عیب گذاشتن رو کسای دیگه هستن هرچند که موفق نمیشن . نمونشم اینه که مدرک دانشگاه ازاد ترجمه رسمی نمیشه درست برخلاف علمی کاربردی چون مهر وزارت علوم پای مدرک دانشگاه ازاد زده نمیشه موفق باشید

 • ابراهیم 27 شهریور 1394

  با سلام و احترام خدمت شما.
  من دانشجوی کارشناسی ترم آخر مترجمی زبان انگلیسی پیام نور هستم که الان واسه ی دانشگاه علمی کاربردی کاردانی کارشناسی ناپیوسته رشته ی مهندسی فناوری و اطلاعات بکارگیری رایانه در شهرداری ثبت نام کردم .. چونکه پیام نور تموم میکنم فقط یک ترم دیگه دارم…میخوام بپرسم که این مقطعی که در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم مدرک کاردانی بهمون میدن یا کارشناسی؟ و آیا مدرک کارشناسی ناپیوسته در خارج از کشور معتبره؟ آیا میتونم ارشدم رو در دانشگاهای دیگه بخونم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید..با تشکر .

 • Sara 28 شهریور 1394

  با سلام.روزتون بخير ميخواستم اطلاعاتى بگيرم راجب شرکت در آزومون هاى کاردانى دانشگاه هاى علمى -کاربردى .
  من رشته ى تجربى خوندم و سال سومم تموم شده هنوز پيش نگذروندم ميخواستم رشته ى فرهنگ و هنر و توى دانشگاه بخونم ميخواستم بدونم ميتونم بدون گذروندن دوره پيش دانشگاهيه تجربى و با مدرک ديپلم سوم تو اين آزمونا شرکت کنمو وارد دانشگاه بشم؟
  و اينکه بعد از گرفتن مدرک کاردانى ميتونم کنکوره کارشناسى دانشگاه هاى دولتى و آزاد براى ادامه تحصيل بدم يا نه ؟
  ممنون ميشم اگه راهنماييم کنين .

 • سارا 14 مهر 1394

  سلام دوستان من مدرک کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه ازاد دارم الان هم در رشته کارشناسی معماری طراحی بیرونی دانشگاه علمی کاربردی قبول شدم
  می خواستم بدونم ایا بعد از گرفتن کارشناسی از علمی کاربردی از انجایی که قصد مهاجرت به امریکا را دارم این مدرک دارای اعتبار در خارج از ایران هست ؟
  و ایا دو مدرک متفاوت از دو دانشگاه متفاوت مسئله ساز نمی شود ؟

 • رها 25 مهر 1394

  سلام دوستان ببخشید میخاسم بدونم مدرک علمی کاربردی معتبرتره یا دانشگاهای آزاد و غیر انتفاعی؟؟ممنوون

 • هادی 4 آبان 1394

  هادی سلام من دیپلم گرافیک رایانه هستم میخوام یه رشته دیگه بخونم اگه کاردانی از این دانشگاه بگیرم. برای لیسانس تو دانشگاه دیگه ازمون بدم دانشگاه های دیگه علمی کار بردی قبول دارن لطفا راهنمایی کنید ۰۹۳۵۹۶۵۲۴۱۶

 • علیرضا 26 آبان 1394

  باسلام.یک سوال داشتم من حسابداری کلیه گرایش ه غیرانتفاعی درس خوندم والان می خواهم حسابداری مالی علمی کاربردی بخونم واینکه باید دروسی رابه عنوان پیش نیاز بردارم وبرای کارشناسی ارسد با این مدرک می تونم شرکت کنم

 • محسن 4 آذر 1394

  دوستان عزیز به طور کلی مدارک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همجنین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ اعتبار هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.
  تمامی دانشجویان جهت شرکت در مقاطع بالاتر در صورت نداشتن مدرک مرتبط نیز می توانند اقدام به تحصیل نمایند و در صورت عدم ارتباط مدرک می بایست پس از قبولی در مقطع مورد نظر، واحدهای پیش نیاز را پاس کنند. لذا در شرایط عادی (و برای اکثر رشته ها) هیچ محدودیتی برای هیچ شخصی وجود ندارد.
  امیدوارم جواب کامل بوده باشه

 • علی 11 آذر 1394

  سلام دوستان من ترم اخرکاردانی ابزاردقیق ازدانشگاه علمی کاربردی هستن بایدخدمت دوستان عرض کنم ارزش همه مدرک هایکیه اونی که الان مهمه معدل بارشته که می خوانیدبعدبارعلمی بستکی به اون واحددانشگاه داره ممکنه مثلاتودانشگاه ازادیه شهربارعلمی دانشجویان ازادبیشتردانشجویان علمی کاربردی اون شهرباشه یابرعکس.من ازهرکی که رفته سرکاررفته پرسیدم رمزموفقعیت چیه ؟ میگه یابایدتوبازاراون رشته که میخوانی کارکنی یاحداقل بجزجزوه های دانشگاه مطالب بیشتری بخوانی چون واقعاتوتمام دانشگاه کارعملی خیلی کمه فقط مینویسیم بامی خوانیم .خداکنه هممون کارخوب گیرمون بیاد

 • ستاره 19 آذر 1394

  سلام من الان مدرک معماری شهری از دانشگاه علمی کاربردی دارم.میخواستم برم حسابداری بخونم که تو استخدامی بانک شرکت کنم.ایا مدرک علمی کاربردی و بانک قبول داره ؟ یا ازاد یا غیراتفاعی بهتره ؟

 • ندا 19 دی 1394

  سلام می خواستم بدونم مدارک علمی کاربردی مرکز مدیریت صنعتی ارش استخدامی داره ؟؟ می تونیم با این مدرک استخدام بشیم؟ اخه من یه جا شنیدم قبول نمیکنن و مورد تایید وزارت علوم نیست

 • عاطفه ب 20 دی 1394

  سلام
  من میخواستم تو دانشگاه علمی کاربردی رشته معماری درس بخونم
  از چند نفر شنیدم ک اگه مدرک دانشگاه علمی کاربردی داشته باشم نمیتونم در ازمون نظام مهندسی شرکت کنم 🙁
  درست میگن ایااا یا مدرکش معتبره؟؟

 • ali 5 بهمن 1394

  فقط خدا وند رو شکر کنید دارید درس میخونید

 • Ali samadi 9 بهمن 1394

  سلام دوستان،در جواب اون دوستی که میگه دانشگاه آزاد میخونم کارشناسی 1/200 شهریه ترم میدم پس مدرکم با ارزش تره از علمی کاربردی
  من کاردانی علمی کاربردی میخونم ترم اولم شد 850 تومان برو عزیزم بوق بزن
  استادامونم همه لول بالا هستن و تدریس در دانشگاه های دولتی دارن خوبم یاد میدن

 • Sanaz 10 بهمن 1394

  سلام من در حال دريافت ديپلم مديريت خانواده هستم همه دروس عمومى را قبول شدم و٢ امتحان تخصصى فنى حرفه اى را با نمره خوب قبول شدم ولى ١ امتحان براى آخر بهمن است و مدرك ديپلم من براى اواسط اسفند آماده ميشود، راهى وجود ندارد كه من براى ورودى بهمن دانشگاه علمى كاربردى بتوانم ثبت نام كنم؟ خيلى ممنون ميشم راهنمايي كنيد،

 • علی 18 بهمن 1394

  سلام به همه دوستان : من در 3 دانشگاه ملی و ازاد و علمی کاربردی درس خوندم و فارق التحصیل ارشد مهندسی برق و کارشناسی IT ( فناوری اطلاعات ) هستم
  باید به همه دوستان گل بگم هرچقدر سواد داشته باشی یا پول بدی آش میخوری
  در ایران بالاترین ارزش و سواد و بازار کار اول مال ملی ( حتی ملی روستاها ) دوم دانشگاه آزاد مراکز استانها است و در اخر علمی کاربردی و ….

 • ڤیان 21 بهمن 1394

  سلام. آغا شهریه می خواد تحصیل در علمی کاربردی؟ ؟؟؟؟؟؟؟ می خواد اگه آره که چقد نسبت به شهریه های پیام نور. اگرم نه که من می خوام برم زبان بخونم تو این دانشگا الان دانشجوی زبان پیام نورم همون شهریه نخواد مدرکم رو اونجا بگیرم به ترم رفتم. با سپاس

 • ارش 22 بهمن 1394

  سلام به همه
  من مدرک مهندسی فناوری اطلاعات -امنیت اطلاعات با معدل ۱۷ از دانشگاه علمی کاربردی هستم.
  میخواستم بدونم ایا میتونم برای ادامه تحصیل
  اقدام کنم؟
  ایا مدرک من معتبر است؟
  با تشکر فراوان

 • سینا 23 بهمن 1394

  اولا از درس خوندن باید هدف داشته باشید هدفه بنده این که در آینده به اون چیزی که علاقه دارم از طریق درس خوندن و کار برسم هر کی نمی خواد درس بخونه به سلامت کسی زورش نکرده و بعد هم به نظره من اول دانشگاههای سراسری و بعد هم علمی کاربردی بنده علمی کاربردی رو ترجیح میدم به اون دانشگاه آزاد بی درو پیکر که فقط از ملت پول میگیرن تازه مدرک رو هم گرو میگیرن…..پیام نورم که هیچ ارزشی نداره…آخرین هدفم هم قبول شدن تو کنکور ارشد 95 برای رشته مدیریت ……

 • محمد 27 بهمن 1394

  سلام
  من دیپلم رشته تجربی دارم و میخوام رشته الکترونیک رو تو دانشگاه بخونم . و سه تا دانشگاه مد نظر دارم که به حدود منطقه زندگیم میخوره .میخوام بدون کنکور وارد دانشگاه بشم .دانشگاه سما جنت اباد ،دانشگاه علمی کاربردی تهرانسر ،دانشگاه سما فاز 3اندیشه .
  از هر مسوولی هر سوالی میپرسم میگه اطلاعات الان رو دقیق ندارم .
  مدرک علمی کاربردی معتبره؟
  ممکنه تحصیل تو دانشگاه علمی کاربردی بیشتر از بقیه طول بکشه ؟
  میتونیم بعدها دانشگاهم رو عوض کنم ؟
  دانشگاه ازاد هم عملی تدریس میکنن ؟استادایه کدوم بهتره ؟

 • qazal 18 اردیبهشت 1395

  با دیپلم از موسسه های خصوصی تحت نظارت فنی حرفه ای میتونیم تو مقطع کاردانی ثبت نام کنیم ؟
  مثلا من دیپلم حرفه ای 3d max و auto cad و نقشه کشی درجه ۲ و … رو از موسسه خصوصی اشل تحت نظارت فنی حرفه ای دارم ، با این مدارک میتونم تو رشته معماری ثبت نام کنم ؟

 • ali 24 اردیبهشت 1395

  خسته نباشید من تازه دیپلم گرفتم نتونستم مدرک پیش دانشگاهی بگیرم رشتم تجربیه ب شدت ب رشته برق علاقه دارم بخوام تو داشگاه علمی کاربردی درس بخونم راهی داره لطفا راهنماییم کنید

 • jalal 31 اردیبهشت 1395

  سلام به همه دوستان عزیز.تمامی دانشگاه ها مدارکشان معتبر است و زیر نظر وزارت علوم است.مهم نیست در کدوم دانشگاه مدرک گرفته باشید مهم این است که چقدر سطح علمی خود را افزایش دهید.توصیه من به شما عزیزان این است که در کنار درستان کار کنید تا تجربه کافی هم داشته باشید.در استخدامی ها هم باید مدرک بالا داشته باشید هم تجربه کاری.امیدوارم موفق باشید.

 • وحید 3 خرداد 1395

  دانشگاه علمی کاربردی برج اوران ولنجک درس خواندم مقطع کارشناسی
  دریک کلام اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره ، فقط برای کسایی میخوره که دنبال مدرکن تا حقوقشون بره بالا
  واقع متاسفم برای خودم و مسولین این دانشگا
  ه

 • ریحانه 17 خرداد 1395

  سلام من مدرک معادل کاردانی برق مخابرات دارم (کارشناسی بودم اما مدرک کاردانیمو گرفتم و ادامه ندادم) میخواستم بدونم میشه تو مقطع کارشناسی نا پیوسته مرتبط با رشتم بدون کنکور و ازمون در دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل بدم یا باید حتما ازمون بدم ؟

 • محی 28 خرداد 1395

  باسلام
  من خودم تو دانشگاه ازاد درس خوندم علمی کاربردی هم درس خوندم ازاد ک اصلاااااا نمره نمیدن و اصلا استادا درست درس نمیدن و همش همه کلاسو دریک سطح میدونن(دانشگاه ازاد خوراسگان اصفهان)در علمی کاربردی هم درس خوندم رشته حسابداری مالی کاردانی ک ترم ۹۰۰تومن پول شهریشه ۳۰۰تومن ثابت و دوستی ک گفت چهارصد لابد همش مشروط میشده و ۱۴واحد بیشتر بهش نمیدادن اونوقت اومده اینجا اطلاعاته بیخود میده
  در علمی کاربردی استادان واقعا عالی هستن و از دانشجو درس میخواد ینی اصلا الکی نمره نمیدن اصلااااااااا واقعا میگم این حرفو ک باید درس خوند تا پاس شد تمامی استادان ارشد دارن و سابقه استادی و درس خونده از دانشگاه دولتی و پیام نور
  دراین دانشگاه میتوااااااانید بدوووون پیش دانش گاهی وارد شوید ینی سال سوم را با هر رشته ای ک قبول شده اید میتوانید در علمی کاربردی ثبت نام کنید
  دراصفهان دانشگاه علمی کاربردی امام صادق واقع در خیابان بزرگمهر بین چهارراه هشت بهشت و نورباران کاردانی رو گذروندم و عالی بود و واقعا باسواد ازین دانشگاه اومدم

 • mehran 29 خرداد 1395

  سلام دوستان میخواستم بگم ک من دیپام گرفتم الان نمیدونم دانشگاه عامی کاربردی بهتره ک برم یا دانشگاه ازاد خواهش میکنم ک ب من کمک کنید

 • Zahra 30 خرداد 1395

  سلام من كارشناسي پيوسته اميركبير ميخونم اصلا علاقه اي به رشته ام ندارم و ميخوام كارداني معادل بگيرم و ثبت نام بدون ازمون تو دانشگاه ازاد بكنم بايد چيكار كنم شرايطش چجوريه؟

 • دانشجوی تمامی دانشگاهها 1 تیر 1395

  متاسفانه کسادی بازار دانشگاه آزاد که توسط دانشگاه علمی و کاربردی ایجاد شده، منجر به این شده که دست اندرکاران دانشگاه آزاد و دانشجویان این دانشگاه با انتشار شایعات متعدد در رابطه با عدم اعتبار این مدرک در فضای مجازی منتشر کنند. دوستان گل من، لطفا قبل از اینکه هر حرفی رو باور کنید راجع بهش در منابع موثق تحقیق کنید. در حال حاضر دانشگاه علمی و کاربردی یکی از برترین دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم است و بر خلاف دانشگاه آزاد که مختص قشر مرفح تاسیس شده، این دانشگاه برای عموم مردم و به صورت نیمه دولتی مدیریت می شود. استاد اکثر این دانشگاه تحصیل کرده ی خارج هستند و در نهادها و ارگانهای مهم دولتی مشغول خدمت هستند.اعتبار مدارک این دانشگاه در سطح بین المللی به لحاظ کاربردی بودن از دانشگاه آزاد بالاتر هست. در انتخاب خودتون شک نکنید. موفق باشید.

 • قاسمی 1 تیر 1395

  با سلام دوستان
  من دانشجوی کارشناسی itدانشگاه علمی وکاربردی هستم-باور کنین استادهای من 3تاش از استادهای برتر شهرمون هستن وعضو هیت علمی دانشگاه ازادواما یه استاد داشتم ریاضی مهندسی درس میداد-جناب مهندس غضنفر دل ارزوی سلامتی و طول عمر برا ایشون دارم-دانشگاه خوبیه وهمش استادهای بنام دارن.خلاصه از ازاد بهتره و دانشجو هاش از سطح سوادبیشتری برخوردارن..سلامتی همه دوستان

 • مسعود 2 تیر 1395

  سلام خدمت همه دوستان دانشگاه ازاد ورودیش اسونه خروجیش سخته .چون واقعا امتحانا تشونو سطح بالا میگیرن.در پاسخ به اون دستمون که میگه استادای علمی کاربردی همه مدارکشون از دانشگا های دولتی گرفتن یا از خارج پس چرا هیچ یک از استادهای دانشگاه در تمامی دانشگاه ها حتی علمی کاربردی مدارکشون از خود دانشگاه علمی کاربدی نیست؟؟؟؟؟

 • پرسنل سابق دانشگاه تهران 2 تیر 1395

  گل پسر، سن استاید که همگی اکثرا دکتر هستند و با سابقه ی تدریس بالا، به دانشگاه علمی و کاربردی قد نمیده. در ضمن اساتید برای تحصیلات تکمیلی رفتند خارج و مدارک قبلیشون در داخل هست. در دانشگاه علمی و کاربردی ملاک اول گزینش و استخدام اساتید، سهمیه، رابطه و شرکت هفتگی در نماز جمعه نیست، بلکه بار علمی و سوابق عملی ایشان به عنوان اولین ملاک در نظر گرفته میشود، و سپس به سایر مسائل رایج پرداخته می شود.
  دانشگاه علمی و کاربردی تازه چندین سال هست که سطحش بالا اومده و داره از بقیه دانشگاهها به سرعت میزنه جلو، چه نسبت به جذب دانشجو چه نسب به تولید نیروی کار واقعا متخصص. بعلاوه دانشجویان نخبه در دانشگاه علمی و کاربردی به صورت اتوماتیک از طرف این دانشگاه دعوت به همکاری می شوند، اما متاسفانه اکثریتشون تا بدین لحظه با گرفتن پذیرش در دانشگاههای خارجی برای تحصیلات تکمیلی کشور رو ترک کردند و مابقی هم جذب سازمانهای دولتی کلیدی شده اند.
  چند نکته هم در تکمیل صحبت های دوستان :
  – دانشگاه علمی و کاربردی یه دانشگاه نیمه دولتی هست و به همین خاطر تا حدودی شهریه اش از دانشگاههای غیرانتفاعی و آزاد ارزانتر هست. (کاردانی : ترمی 800 هزار تومن – کارشناسی : ترمی 1 میلیون و 200 هزار تومن)
  – متاسفانه برخی از واحدهای دانشگاههای علمی و کاربردی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند، همانطور در قبال شعب دانشگاه آزاد هم این مورد رو شاهد هستیم. و در عوض برخی شعب دانشگاههای علمی و کاربردی از تمامی وجوه به حدی سطح بالا، پیشرفته و مدرن هستند که از برخی دانشگاههای تمام دولتی هم سرتر هستند. بنابراین قبل از انتخاب واحد مورد نظر، حتما در مورد موقعیت فیزیکی و امکانات و پیشنیه مرکز مورد نظر تحقیق بعمل بیاورید.
  درود.

 • وحید 4 تیر 1395

  سلام
  دانشگاه علمی کاربردی خیلی خوبه ، ولی مساله اینجاست که داخل کشور ، ادارات خودمون بهش بها نمیدن!!!
  برای استخدام سپاه و ارتش رفتم ، ولی با اینکه معدلم 19 هست ، پذیرشم نکردن!!! حتی نیروی انتظامی هم قبولم نکرد!!!
  مهم نیست که تو خارج مدرکش اعتبار داره ، مهم اینه که داخل کشور خودت کار گیر بیاری!!!
  ولی متاسفانه ، دانشگاه آزاد و پیام نور ، تو این زمینه پیشگام هستن، ولی دانشگاه علمی کاربردی با وجود اینکه هم اساتید با سواد و مجربی داره و هم نمیشه به راحتی نمره آورد ، مورد بی توجهی قرار گرفته!!!!

 • پرویز 4 تیر 1395

  جاهای نظامی و امنیتی استخدام شدن زیاد به مدرک کار ندارن دوست من و به همین راحتی نیست!! شما با دیپلم هم میتونی برای این ارگانها اقدام کنی ولی خیلی مسائل دیگه ای در نظر گرفته میشه که احتمالا شما شرایط لازم رو نداشتی.
  در ضمن اتفاقا نیروی انتظامی خیلی بها میده، بنده خودم دو تا همشاگردی داشتم که نیروی انتظامی مشغول خدمت بودند، لیسانس رو که گرفتند حدود و حدود 700 تومن به حقوقشون اضافه شد و رتبه شون هم خیلی اومد بالا. خودم هم با همین مدرک در یک شرکت معتبر کامپیوتری مشغول به کار شدم.
  امیدوارم که شما هم به زودی یک شغل خوب پیدا کنید.

 • غزاله 8 تیر 1395

  با سلام اقایون وخانمها اصلا نوع دانشگاه مهم نیست فقط کارو بلد باشین مهم هست برای کارپیدا کردن. ضمن اینکه من کاردانی و در علمی کار بردی خوندم اصلا راضی نیستم به خدا به همه نمره میدن الکی. منی که واقعا میخوندم با کسی که خیلی کم میومد کلاس و اماده نبود تفاوت کمی بود .من وقتی زیاد سوال میپرسیدم بجای جواب میگفتن این تو امتحان نمیاد و اینکه اخر ترم از یه کتاب400 صفحه ایی 40تا سوال میدن اینا رو بخونین و اینکه نصف بیشتر کتاب بدون اموزش میموند با توجه به اینکه رشته من حسابداری بود و همه چیز بهم ربط داره بخدا اصول 1 اواخره فصل اختتامیه و افتتاحیه همرو درس ندادن. استاداش همه پیر بی حوصله به اموزش و همه ناراحت از حقوقشون به همین دلیل خوب اموزش نمیدن.در عوض به جای واحدهایی که لازم هست با کاربینی و 2 تا کارورزی وقتتو میگیرن. موفق باشید

 • غزاله 8 تیر 1395

  اصلا راضی نیستم از علمی کاربردی

 • غزاله 8 تیر 1395

  علمی کاربردی همه استاداش پیر هستند و تمایلی به کلاس پویا ندارن و میان از یه کتاب 300 صفحه ایی 40 تا سوال اخر ترم میدن با توجه به این که خیلی از کتاب بدون اموزش مونده و الکی نمره میدن چون همه بچه ها شاغل هستند و فقط برای اخذ مدرک اومدن .

 • بهار 15 تیر 1395

  من مدرک کارشناسی رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه علمی کاربردی دارم. به نظر من بیسواد باشی بهتر از اینه که بری دانشگاه علمی کاربردی

 • منا 2 مرداد 1395

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون.
  میخواستم بدونم بنظر شما دانشگاه آزاد شهرستانی مثل آبادان بهتره یا علمی کاربردی اهواز?بدون در نظر گرفتن هذینه..
  خواهش میکنم سریع جواب بدین..زیاد فرصت ندارم

 • hassan 6 مرداد 1395

  سلام
  من ترم دو رشته حسابداری مالی علمی کاربردی را گذروندم فرق کسی که تلاش میکنه برا یادگیری باکسی که اصلا به فکر یادگیری نیست و هدف نمره است خیلی کم رنگه وبعضی استادا راحت از طریق معرفا نمره میدن در واقع دارن خیانت میکنن بعدشم به نظر من بار علمی دانشجو بعد از فارغ التحصیلی صفره

 • hassan 6 مرداد 1395

  سلام
  من ترم دو رشته حسابداری مالی علمی کاربردی را گذروندم فرق کسی که تلاش میکنه برا یادگیری باکسی که اصلا به فکر یادگیری نیست و هدف نمره است خیلی کم رنگه وبعضی استادا راحت از طریق معرفا نمره میدن در واقع دارن خیانت میکنن بعدشم به نظر من بار علمی دانشجو بعد از فارغ التحصیلی صفره
  واقعا سطح علمی کاربردی نسبت به دانشگاههای دیگه پایین تره

 • مخناز 12 مرداد 1395

  دوستی که میگن استادای علمی کاربردی بیسوادن.ه خندیدیم.من خودم لیسانس حسابداری علمی کاربردی دارم والا 400تومن ندادیمو ترم اخر واسه من نزدیکه 1100شد اولا.دوما استادامون همه دانشگاه سراسری درس میدادن.سوما علمی کاربردیو لطفا با ازاد یکی نکنید هزاران رحمت ب علمی کاربردی.????

 • رضوان 29 مرداد 1395

  سلام میشه از دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی با معدل بالا17 به دانشگاه ازاد رفت؟یعنی کاردانی علمی کاربردی برای کارشناسی بری دانشگاه ازاد؟؟؟

 • علی 2 شهریور 1395

  سلام من بین دانشگاه ازاد و علمی کاربردی موندم امسال هم سال چهارم باید بخونم درسمم نسبتا خوبه رشتمم ریاضیه لطفا راهنماییم کنید.

 • رها 4 شهریور 1395

  سلام
  داداش من 20سالشه و سال دومشه که کنکور داده.اگه امسال نره دانشگاه باید بره سربازی..دانشگاه نیمه دولتی تهران رشته ی موسیقی که علاقه داره قبول شده اما خانواده با شهر دیگه رفتنش مخالفیم.در نتیجه دو تا گزینه تو شیراز یعنی ازاد و علمی کاربردی داره که دومی بهتره.حالا با خوندن اون بخش که گفته بود کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی لازمه برای من سوال پیش اومده که ایا داداش بنده الان نمیتونه تو دانشگاه علمی کاربردی رشته موسیقی ثبت نام کنه؟
  ممنون میشم جواب بدید چون ذهن هممونو درگیر کرده

 • محمد 5 شهریور 1395

  رها خانم وبقیه لطفا بگین با دیپلم تجربی میشه علمی کاربردی ثبتنام کرد معافیت تحصیلی بگیرم؟؟؟مدرک پیش ندارم دوتا درس افتادم مشکل خدمت دارم
  لطفا جواب بدین

 • نگار 6 شهریور 1395

  دوستان من کاردانی رشته حسابداری مالی علمی کاربردی واحد 11 تهران خوندم…نمیگم خوب بود ولی بد نبود
  همه چی بستگی به استاد و سیستم هر واحد داره واقعا…. آزاد و علمی کاربردی هم نداره
  الان می خوام کارشناسی برم آزاد ببینم چه فرقی داره
  از نظر شهریه هم تقریبا یکی هستن ….علمی کاربردی من با 300 شروع شد ولی هرترم بردن بالا تا ترم آخرم 800 و خورده ای شد.

 • نگار 6 شهریور 1395

  کسانی که سر کار میرن به نظر من علمی کاربردی واسشون مناسبه کاملا چون معمولا باهاتون راه میان استادا و ساعت بعد از ظهرم راحت میتونین بردارین یا حتی 5شنبه و جمعه
  ولی بازم میگم شهریه خیلی فرق نداره…علمی کاربردی با کم شروع می کنه بعد میبره بالا…البته بستگی به رشته هم داره من حسابداری بودم
  ولی جدا ازینا برای کار همه تجربه و سابقه می خوان کم پیش میاد به مدرک دقت کنن (شرکتهای خصوصی )

 • علی 9 شهریور 1395

  بله هم می تونید دانشکده سما رو انتخاب کنید هم جامع علمی کاربردی

 • نسرین 11 شهریور 1395

  سلام دوستان
  بنده کاردانی کامپیوتر _نرم افزار از علمی کاربردی دارم، میخاستم بدونم میشه از علمی کاربردی رفت به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه دولتی؟؟؟؟

 • یاسمن 12 شهریور 1395

  سلام من کاردانی حسابداری مالی رو تموم کردم الان میخوام برم دانشگاه ازاد واسه مدرکی که به من دادن مشکل پیش نمیاد که؟ تآییده وزارت علوم هستش؟
  لطفا زود جواب بدین ممنون

 • یاسمن 12 شهریور 1395

  دانشگاه جامع علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز تموم کردم حسابداری مالی و اینم بگم

 • parastoo 13 شهریور 1395

  باسلام خدمت همه ی دوستان
  دانشگاه علمی کاربردی در هرشهر متفاوته.بستگی ب واحد آموزشی داره واینکه نمیشه گفت چون یکسری شاکی از نحوه تدریس و اساتید هستند پس دانشگاه خوبی نیست.من خودم کارشناسی حقوق ثبتی از علمی کاربردی هستم.واحد آموزشی بسیار عالی بود.نحوه تدریس اساتید فوق العاده بود البته فقط نباید به تدریس اساتید اکتفا کرد مطالعه ی آزاد هم در کنار کلاس نتیجه مطلوب رو به همراه داره

 • حمیدرضا 16 شهریور 1395

  سلام . دیپلم الکتروتکنیک(برق.صنعتی دارم) دارم شاخه فنی حرفه ایی. با معدل کل دیپلم 14/14 می‌خواستم بدونم در رشته برق صنعتی برای کاردانی دانشگاه علمی کاربردی شهر اراک قبول میشم؟ (به دلیل شرط معدل گفتم) و به نظر شما دانشگاه سما بهتر یا علمی کاربردی؟ و آیا با مدرک کاردانی علمی کاربردی میشه برای کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه دولتی شرکت کرد. ممنون میشم اگر لطف کنید جواب بدید.

 • عادل 16 شهریور 1395

  من دیبلم مکانیک خودرو دارم.و الان تو دو راهی گیر کردم که برای ادامه تحصیل برم دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی

 • مریم 17 شهریور 1395

  من لیسانس حسابداری دارم شنیدم علمی کاربردی لرشد میگیره حسابداری هم میگیره میدونین هزینش چقدر میشه؟

 • majid 19 شهریور 1395

  باسلام
  *با خوندن نظرات متوجه شدم که نیاز هست در حدی که اطلاعات در زمینه دانشگاه جامع علمی کاربردی و در کنارش دانشگاه آزاد دارم در اختیار دوستان بزارم و اگر سئوالی بود بصورت منطقی و بیطرف جواب بدم تا دوستان رو بهتر راهنمایی کنم فقط بصورت عامیانه میگم که بهتر منظورم رو انتقال بدم (البته به صورت formalهم مشکلی ندارم) *
  1)دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمان تاسیس که قبل از سال 90 بود برای بزرگسالان و کسانی که بابت شغلشون یا درآمدشون نمیتونستن تحصیل رو ادامه بدن و دوره پودمانی (غیر حضوری که هر دوره 5 ترم بود )از اون زمانه که 3سالی هست که منسوخ شده و کسانی که پودمانی بودن مثل بقیه مجبور شدن سر کلاس حاضر بشن ولی الان ترمی هست و هر دوره نا پیوسته مثلا دوره کاردانی 4ترم و دوره کارشناسی 4 ترم و اینکه دیگه الان که (سال 95 هستش )سن دانشجویان 18 تا 24 سال تقریبا 70 درصد رو شامل میشه و همچنان سن دانشجویان هر سال رو به کاهش هستش
  2)مدرک دانشگاه جامع علمی کاربردی در خارج از کشور هیچ مشکلی نداره تا این حد که خیلیها از این طرفند استفاده میکنن که دوره فوق لیسانس رو در خارج از کشور تحصیل کنن و تا حدی از دانشگاه آزاد شهریه کمتر و اینکه بیشتر از دانشگاه آزاد در خارج کشور مورد تائیده استفاده میکنن …اگر شما هم همچنین تصمیمی دارید زبان رو فراموش نکنید و اینکه بعضی از دانشگاهها در اروپا رایگان یا بعضی هاشون با فاند (کمک هزینه تحصیلی )میتونید تحصیل کنید
  3)در مورد استادها همه دوستان درست میگن اما توضیح اینه شرایط هر سال از هر نظر بهتر میشه البته هر واحد دانشگاهی از همه نظر میتونه تفاوتهایی داشته باشه که باید قبل از ثبت نام از نزدیک تحقیق کنید ما استادهایی داشتین که از دانشگاههای خارجی ویا سراسری ویا استاد دانشگاههای مطرح داخلی بودن که همزمان در دو دانشگاه که یکی دولتی یا آزاد بود و یکی علمی کاربردی تدریس میکردن در کنارش استادهای جوان 50 درصدشون خوب و 50 درصد در سطح پایین اما در این 3 سال اخیر تحولات بیشتری شروع شده میشه عینا به چشم دید که سعی در جذب استادهای بهتر در شعبه های مختلف این دانشگاه میشه “چند مثال از استادهای من در دوره کاردانی :مهندس ناظر و استاد _مهندس عمران و پست در شهرداری -استاد عکاسی فارغ اتحصیل رشته عکاسی از هلند که هم زمان مدیر قسمتی برج میلاد هستن -فارغ تحصیل رشته معماری از ایتالیا (باورش سخته میدونم )و ….البته هر کدوم به دلایلی اومدن مثلا جونترها یا عاشق تدریسن یا میخوان از یکسری مزایای داخل و خارج ازش استفاده کنن (خواستید میگم شاید بدردتون بخوره ) و یکسری هم عاش تدریس هستن و واقعا انرزی میزارن ” بعض هاشونم که البته خیلی کم هستن از رو اجبار .(توجه داشته باشید هر واحد دانشگاه سطح آموزش و امکاناتشون یکی نیست مثل همه دانشگاههای دیگه)
  4)شما با دیپلم با هر رشته ای میتونید وارد شید ولی اگر مدر کتون هنرستانی یاکاردانش نیست یعنی رشته تجربی و انسانی و ریاضی فیزیک چند واحد رو در میان واحدهای ترمتون میگذرونید که مهم نیست “سخت نگیرید
  5)شما بعد از دوره کاردانی میتونید برای کارشناسی دانشگاهتون رو تغییر بدین منظورم به دانشگاه دولتی یا آزاد حالا با کنکور یا بدون کنکور بستگی به دانشگاه داره
  6)در رشته های مهندسی مثل مکانیک و برق و معماری و عمران و .. که ناپیوسته (یعنی کارشناسی رو در دو مرحله میگذرونید کاردانی و بعد کارشناسی )میخونید حواستون باشه اگر در دوره کارشناسی تغییر رشته نامرتبط با کاردانی بدید از بعضی از مزایای نظام مهندسی محروم میشد فرقی نداره که دانشگاه علمی کاربردی باشید یا دانشگاه آزاد (نگید که نگفتم “پس قبلش تحقیق کنید)
  7) در مورد شرط معدل که در دفترچه ثبت نام حداقل 14 عنوان شده ولی اگر زیر 14 هستید مثلا حداق 12 راهی هست اما زیر 12 رو فکر نمیکنم حالا چه دانشگاه علمی کاربردی چه دانشگاه آزاد که شرطه معدله (بیشتر از این دیگه چی میخواید بگم)
  6)در مورد تعداد روزهای کلاس دانشگاه حداقل 2روز و حداکثر 3 روز درهفته و روی حرف دانشگاه که سعی میکنن برای دانشجویان شاغل روزهای 5شنبه و جمعه رو برنامه ریزی کنن در صورتی که زمان ثبت نام در فرم اشاره نکرده بودن حساب باز نکنید که غافل گیر میشید
  7}چند سالی هست که برای برخی رشته های دانشگاهی در خود علمی کاربردی امکان ادامه در مقطع کارشناسی ارشد هست “اما من در این مقطع توصیه نمیکنم …
  این قسمتی از سئوالات دوستان بود که حدی که پرسش داشتن جواب دادم که البته دوست داشتم بیشتر توضیح بدم چون اهداف همه از ادامه تحصیل یکی نیست و اینکه اگه سئوالی بود در خدمتم

 • فرشاد 20 شهریور 1395

  سلام . من دانشجو ترم 4 کاردانی معماری شهری(دانشگاه علمی کاربردی) واحد شهرستان هستم. میخاستم یه خاطره جالب اما واقعی رو براتون بگم ترم یک بودیم. یک کتاب پر حجمی بود که استاد به بهونه این که این کتاب خوندنیه و میتونید خودتون تو خونه مطالعه کنید وبفهمید درست وحسابی درس نداد و بعد قرار شد که آخر ترم این کتاب رو اوپن بوک(open book) امتحان بدیم مثل آزمون نظام مهندسی . آخر ترم هم بعد از ورود به جلسه مراقب ها نگذاشتن ما کتاب ها را همرامون ببریم سر جلسه و ما هم هرچی گفتیم که استاد گفته اوپن بوکه ولی اونها باور نکردن بعد مسئول امتحان چند بار به استاد زنگ زد واستاد هم موبایلش رو بر نداشت. بعد ما هیچ چاره ای جز امتحان دادن بدون کتاب نداشتیم که همین کار هم کردیم حتی بعضی ها به نشانه اعتراض برگه رو سفید تحویل دادن. بعد از امتحان استاد محترم! شاهکار خودش رو تکمیل کرد و با دادن نمره هفده همه رو خوشحال کرد!!! بعضی از اساتید این دانشگاه واقعا گندش رو در آوردن .البته کلمه بعضی هارو با همه اشباه نکنید. آخه بعضی از استادهای ما واقعا خوبن و تدریس در دانشگاه دولتی و آزاد هم دارن ولی بعضی ها واقعا صلاحیت تدریس ندارن.در مورد شهریه هم حدودا 800 تومن میشه .

 • سعید 25 شهریور 1395

  منم علمی کاربردی خوندم تا به امروز که وارد بازار کار شدم هیچ کس از من نپرسیده کدوم دانشگاه خوندی فقط حرفشون اینه چی بلدی؟!دانشگاه به خصوص برای رشته های کامپیوتری خیلی محدود شما باید فراتر از حد دانشگاه تلاش بکنید

 • حمید 26 شهریور 1395

  سلام. من خودم به شخصه سابقه کاردانی جامع علمی کاربردی علامه طبرسی تهران، کارشناسی آزاد اراک و ارشد فردوسی مشهد رو دارم. در یک کلام. همه چیز به خواست دانشجو)هدفش( و برنامه ریزی و وقتی که میزاره داره. با دوستان دیگه ای که حتی تو دانشگاه تهران و علامه داریم صحبت می کنیم هم اینه. همه جا دانشجوها متفاوتن. استادها یکی نیستن. حتی جو و امکانات هم فرق داره. مثلا تو مدیریت که ما میخونیم دانشگاه تهران افتضاحه از نظر تدریس و کلاس. اساتید معروفن و پست و مقام دارن ولی سرکلاس یا نمیان یا میان دنبال تدریس نیستن. البته نه همه. ولی انصافا دانشجوهایی که میخونن واقعا میخونن. تو علمی کاربردی هم کسی کاردانی بخونه که موتورش گرم شه بعد بره سراسری یا آزاد به نفعشه می تونه جایی هم کار کنه. البته میگن یکساله خیلی سخت گیر شدن تا این جوی که علیه علمی کاربردی هست پاک کنن.

 • mana 4 مهر 1395

  رشته من تو هنرستان معماری بوده !!ینی الان برم علمی کاربردی نمیتونم بعد کاردانی تغییر رشته بدم؟؟اخه رشته معماری داخلی ثبت نام کردم اما من خود معماری و میخوام

 • آنيتا 4 مهر 1395

  سلام دوستان يه سوال مهم دارم و فرصتمم كمه براي ثبت نام،ميخوام موسيقي ثبت نام منم.بين سه واحد فرهنگ و هنر كدوم از لحاظ آموزشي بهتره؟ واحد ١١ ، واحد ٤٦ ، واحد ٤، خيلي برام مهمه ،ممنون ميشم راهنماييم كنين

 • غزاله 11 مهر 1395

  سلام به نظر من واحد ٤ خيلي بهتر من سال ٨٧ اونجا عكاسي خوندم از واحدهاي هوب علمي كاربردي 

 • نسیما 26 مهر 1395

    . من تکمیل ظرفیت ارشد آزاد الکترونیکی شرکت کردم و ابتدا خیلی خوشحال بودم ولی از چند نفری که مجازی و الکترونیکی ادامه تحصیل دادن پرس و جو کردم هیچکدوم راضی نبودند و خیلی ابراز تأسف می کردند و همشون از نظر هزینه هایی که کرده بودن ناراضی بودن. فردا نتایج تکمیل ظرفیت اعلام میشه . نمیدونم شرکت کنم یا نه ؟
   

 • میلاد 4 آبان 1395

  سلام من دانشجوی رشته ی شهرسازی از دانشگاه علمی کاربردی شهرداری هستم میخاستم بدونم میشه برای فوق لیسانس برم دانشگاه فردوسی.یعنی میتونم کنکور بدم برم فردوسی.راستی من پیش دانشگاهی نخوندم.

 • شبنم 14 آبان 1395

  سلام  ممنون  از سایت خوبتون,خواستم  بدونم  اگر کسی لیسانسش روانشناسی نباشه واس دکتری تو کدومدانشگاه ها میتونه درس بخونه؟چون شنیدم دانشگاه دولتی تو مصاحبه رد میکنن اگه لیسانس  روان نباشه,واینکه هزینه  دکتری تو  مقطع روانشناسی  دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی چقدره؟

 • فرشاد 15 آبان 1395

  با سلام خدمت دوستان. میخواستم بدونم علمی کاربردی بهتره یا غیر انتفاعی از نظر مدرک واستخدام در بازار کار؟

 • هیوا 15 آبان 1395

  سلام به همه  دوستان    کاش کسی  واقعا می دونست که دانشگاه های آمریکا کارشناسی علمی کاربردی رو قبول میکنند یانه/
   دوستی پاسخ داده بود اپلای کن تا چوابش بیاد…  خب وقتی هنوز مدرک نگرفتیم چطور اپلای کنیم!!

 • هادی 20 آبان 1395

  بنده بیش از ۶ سال است در سپاه مشغول فعالیت هستم بصورت قراردادی مدرکم هم از علمی کاربردی گرفتم اونم زمانی که کنکور دادیم قبول شدیم ولی الان از سال ۱۳۸۷ قانون شده در سپاه که استخدام فارغ التحصیلان علمی کاربردی نمیتوانند در سپاه استخدام رسمی بشوند و ما داریم بصورت قراردادی کار میکنیم که کار ناصوابی شده 

 • فرزانه 27 آبان 1395

  .علمی کاربردی ها دارن ورشکست میشن
  و اعتبارشون بسیار بسیار بسیار پائین است اگر میتونید جایی دیگه درس بخونید این کار را بکنید
  چون در علمی کاربردی چیزی یاد نمیگیرین

 • عباس 28 آبان 1395

  با سلام خدمت همه دوستان 
  خدمت شبنم خانم باید عرض کنم که شما چطوری تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکترای روانشناسی گرفتید  که کوچکترین اطلاعتی حتی راجع به دانشگاه ها  ندارید, آخه مگه  شما  نمی دونید  که دانشگاه جامع علمی_کاربردی مقطع دکترا اصلا نداره که حالا مردد  هستید که پیام نور بخونید یا علمی کاربردی؟

 • امیر 30 آبان 1395

  سلام ، خواهشا جواب بدید
  کاردانی حسابداری کدام دانشگاه؟؟؟
  ۱-آزاد
  ۲-غیرانتفاعی
  ۳-علمی کاربردی
   
  دوستان از لحاظ استخدام و اعتبار مدرک کدوم بالاتره سطحش؟

 • مریم باقرنژاد 3 آذر 1395

  با سلام و خداقوت.
  من از منبعی شنیدم که چون شما دانشگاه علمی کاربردی شهرری واقع در استان تهران مورد تایید وزارت علوم نیست ؛ تحصیل می کنید ؛بعدا برای استخدام در آموزش و پرورش به مشکل بر میخورید.لطفا اگر اینطوره راهنمایی بفرمایید.سپاسگزار.

 • سام کیانی 7 آذر 1395

  سلام دوستان…
  من دانشجوی مهندسی مکانیک،علمی،کاربردی ام.تبریز. پدر،من،خودش کارمنده.،رفتم،استعلام کردیم،اصلا مشکلی نداره.از،پیام نور،بارزش،تره…، مدرکشم،ترجمعه،میشه،خارج…،ولی ازاد،ترجمعه،نمیشه.
  من،ترم،دومم…بخاطر،اینک،کار،میکنم بهترین،گزینس،برای،مدرک،گرفتن…،اسونم،میگیرن،خدایی..
   
  . ،شهریشکمه۸۰۰تومنه. 
  خوبه.،نترسین،خدا،بزرگه…
  اگه،خدا،هوامونو،نداشته،باشه،حتی،اگ،سراسری،شریفم باشی،باز،پشتت،خالیه…،یاعای

 • Shabnam 17 آذر 1395

  سلام من یه سوالی داشتم.من هنرستان درس خوندم رشتم طراحی صفحات وب بوده مشکلیم تو فتوشاپ و برنامه نویسی نداشتم.یک سال و نیم دوسال عقب افتادم چون به دلیل مشکلات خانوادگی نتونستم کنکور بدم ساکن اصفهانم نمیدونم چه دانشگاهی برم که استاداش خوب باشه و بتونم پبشرفت کنم لطفا کمکم کنین بدون کنکورم باشه فقط چون خیلی عقب افتادم ممنون میشم اگر کمکم کنین 

 • پارسا 22 آذر 1395

  سلام خسته نباشید ببخشید فرق بین دیپلم حسابداری با دیپلم علمی کاربردی حسابداری چیه؟ اصلا دیپلم علمی کاربردی حسابداری داریم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید. تشکر

 • reZa hardy 19 دی 1395

  سلام من رشته برق صنعتی ام دیپلم.کدوم دانشگاه برم بهتره

 • فرزاد 27 دی 1395

  سلام.یه سوال و اون اینکه ایا مدرک مهندسی از دانشگاه علمی کاربردی مورد تأیید  نظام مهندسی هست ؟؟

 • ناصر 14 فروردین 1396

  با سلام خدمت همه عزیزان
  بنده مدرک کاردانی و همچنین مدرک کارشناسی رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ، چند ترم هم در دانشگاه پیام نور درس خوانده ام. بدون غرض خدمت دوستان عرض میکنم که واقعا اگر کسی طالب درس و علم باشه در این دانشگاه هم میتونه به مدارج بالا دست پیدا کنه ، حتی مدیریت دانشگاه هم به دانشجویان خوبش کمک میکنه ، سطح علمی اساتیدش هم عالیه و خیلی از اساتید در دانشگاه دولتی و یا آزاد هم تدریس میکنند،مدارکش در همه جا قابل قبوله و شرط اصلی رشته ایی هست که شما میخونید و معدل ، واقعا هیچ فرقی بین مدارک دانشگاهها نباید گذاشت و خود شخص با بار علمی و سوادش میتونه حرف آخر رو بزنه.
  سپاس

 • طاهره 28 فروردین 1396

  دکترا هم میشود شرکت کرد

 • Zahra 9 خرداد 1396

  سلام من رشتم فناوری اطلاعاته و مدرک کاردانیمو از دانشگاه سراسری گرفتم که متاسفانه کارشناسی رشتم در قالب دولتی هیچ جا نداره .برای خوندن کارشناسی رشتم بنظرتون ازاد برم یا علمی کاربردی؟واقن گیج شدم ممنون میشم راهنماییم کنین?

 • mehraneh 14 خرداد 1396

  با سلام و خسته نباشید
  من رشته ی طراحی صفحات وب خوندم و میخوام تغیر رشته بدم و رشته ی زبان اینگلیسی تو دانشگاه علمی کاربردی بخونم ایا مدرک دانشگاه ازاد از علمی کاربردی بهتره
  ممنون میشم جواب بدین

 • Rahim 19 مرداد 1396

  لطفا تفاوت کارشناسی زبان انگلیسی رو با دانشکاه آزاد از نظر مدرک بفرمایین وآیا اینکه قابل ترجمهدوبی المللی میباشد.

 • علی 23 مرداد 1396

  سلام.میشه مدرک کاردانی رو علمی کاربردی بگیریم و بعد برای کارشناسی در مرکزی بجز علمی کاربردی تحصیل کنیم؟؟؟؟

 • علی 28 شهریور 1396

  با سلام دوستان کسی که علمی کاربردی و دانشگاه روزانه و یا شبانه دولتی میخونه باید افتخار کنه چرا که اگر به مدرک پیام نور نگاه کرده باشید یا موسسه های آموزش عالی می بینید که نوشته دانشگاه غیر دولتی و غیر انتفاعی اما پایین مدرک پیام نور مهر منتخب دانشگاه دولتی زده شده که نشون میده اگر غیر دولتیه پس مهر منتخب زیر این مدرک چیکار میکنه ۲ دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مستقل و زیر نظر وزارت علوم است که کشورهایی نظیر آلمان انگلیس فرانسه استرالیا سویس ایتالیا کانادا هلند ژاپن آمریکا برزیل اسپانیا نروژ فنلاند و خیلی از کشورهایی اروپایی مدرک علمی کاربردی بیشتر از آزاد قبول دارن چرا که شما در علمی کاربردی واحد عملی و فنی دارید و باهاتون کار میشه اما در آزاد تیوری تدریس میشه و واحد عملی ندارید این موضوع کشورهایی خارجی میدونن من از خیلی افراد دارای مدرک دکترا حتی خارج از کشور پرسیدم مدرک علمی کاربردی قبول دارند اما پیام نور و موسسات غیر انتفاعی و آزاد قبول ندارن چرا چون آزاد زیر نظر دولت نیست و زیر نظر سازمان مرکزی است که یک نهاد خصوصی است و پیام نور ام که گفتم غیر دولتی است زیر نظر وزارت علوم است اما بالای مدرک عنوان شده که غیر دولتی و غیرا انتفاعی همین دو جمله مدرک پیام نور بی اعتبار کرده اما علمی کاربردی اینجور نیست و عنوان شده که یک دانشگاه دولتی چرا که شرکت نفت و شرکت برق و بانک ها و سازمان های دولتی قبول دارند علمی کاربردی چرا که خود شرکت نفت دانشگاه علمی کاربردی داره اگر اعتبار نداشت این شرکت مهم دانشلاهی نمیزد قابل ترجمه است مثل همه مدارک اما کنار مدرک تخصص و تجربه هم تیوری و عملی نیاز است سعی کنید از عمرتان استفاده کنید و برتری خود را ثابت کنید مدارک اعتبار دارن اگر مدرکی اعتبار نداره از نظر شما خودتون با تخصص به مدرک تون اعتبار بدید خارج میتوانید برید کار آزاد میتونید انجام بدید اما یه توصیه میکنم در کنار مدرک مقالهISI یا کتاب چاپ کنید یا مدارک بین المللی و فنی کسب کنید اینطور مدرک تون بیشتر از از مدرکی اعتبار داره رمز موفقیت برنامه ریزی و هدف است سعی کنید مدرک تون کاربردی باشه تا دیواری به همه ثابت کنید کار در خونه نمیاد شما باید به مرحله ای برسید که مدیر یک شرکت دولتی بهتون نیاز داشته باشه و برای جلب رضایت شما تلاش کنه موفق باشید

 • Niwosha 30 شهریور 1396

  باید بگم که فوق العاده این مدرک متفاوته و بسیاری از شرکتها به دلیل فارق التحصیل شدن در علمی کاربردی افراد را در شرکت قبول نمیکنن. من اینو میگم چون خودم در شرکت کار میکنم و رئیس شرکت هنگام گرفتن نیرو میگن مدرک علمی کاربردی نداشته باشن. بله مهر میخورن اما مهرغلمی کاربردی هم میخورن . و این مدرک اصلا خارج از ایران هیچ اعتباری ندارد.

 • فرزاد 12 اسفند 1396

  بیشتر کسانی که فارغ التحصیل شده اند به خوبی میدونن که بعداز دانشگاه سراسری، دانشگاه ازاده، بعدش پیام نور ، بعد علمی کاربردی و غیر انتفاعیه…. به نظرم مهم کیفیت اموزش و فعالیت دانشجو در کلاسهای یادگیریست…. درکنار اینها تجربه کاری و پشت کار لازمه هر پیشرفتیه….. من خودم هم سراسری هم ازاد هم پیام نور…، فارغ التحصیل شدم…❤️

 • امیرحسین 18 خرداد 1397

  با سلام.من ساکن تهران هستم. میخوام رشته عمران بخونم.اگه دولتی تهران نیارم برم دولتی شهرستان بخونم.تهران میتونم برم جایی کاراموز کار کنم نیمه وقت اینجا برم ازاد بخونم مشکلی نیست

 • حمید 24 مرداد 1397

  با سلام در رشته برنامه سازی کامپیوتر مقطع کاردانی دانشگاه داده پردازی یا گسترش انفورماتیک یا جهاددانشگاهی تهران بهتر است اساتید بهتری دارد و بیش تر کار می کشند از دانشجو متشکرم

 • علی 1 شهریور 1397

  سلام. کاش این دانشگاه علمی کاربردی رو گل میگرفتن. اخه بدرد چی میخوره. نه درس میخونن. نه کنکور میدن. نه ازمون درست و جسابی دارن. سطح علمی دانشجوهاش افتضاح. واقعا متاسفم برای علمی کاربردی

 • ابراهیم 10 بهمن 1397

  دوستانی که می‌فرمایند دانشگاه آزاد مدرکش از علمی کاربردی بالاتره. دوستان به نظر بنده اصلا دانشگاه مهم نیست هر دانشگاهی باشه مهم خود دانشجو هستش که به مدرک خودش اعتبار میبخشه، همانطور که از اسمش پیداست دانش جو، دانشجو خودش باید جویای دانش باشه نه اینکه دانشگاه بخواد بهش علم یاد بده، بالاخره هر چی باشه دانشجویی که ثبت نام میکنه نمره قبولی میگیره میاد بیرون و صاحب مدرک تحصیلی میشه، مهم بار علمی هستش که به مدرک ما ارزش میبخشه، من خودم از جمله کسانی بودم که به جزوه اکتفا نمیکردم و همیشه سعی بر این داشتم که منبع کلی اون جزوه رو تهیه کنم و کاملا بعلاوه ی نمره بخونم تا مطالب بیشتری عایدم بشه. این نظر شخصی بنده بود با کمال احترام به بقیه نظرها. موفق و پیروز باشید

 • Amir 10 اسفند 1397

  اشتباه من رو تکرار نکنید وارد این دانشگاه نشین به درد نمی. خوره

 • محمد 1 اردیبهشت 1398

  سلام ی سوالی داشتم ایا با مدرک کارشناسی مهندسی ماشین ابزار دانشگاه علمی کاربردی میشه تو ازمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک داشگاه دولتی مثل دانشگاه تهران یا علم و صنعت ادامه تحصیل داد؟؟؟

 • آناهیتا 24 مرداد 1398

  واقعا از اطلاعات این سایت استفاده کردم.خیلی ممنونم از شما

 • Bahar 18 مهر 1398

  سلام خسته نباشید.من حدود ۳،۴ سال پیش دیپلم کاردانش گرفتم.رشته کامپیوتر بودم. از اونجایی ک علاقه زیادی به این رشته نداشتم ادامه ندادم.الان میخوام ادامه تحصیل بدم و رشته روانشناسی در دانشگاه ازاد برم. شرایطش چیه؟ ایا میتونم با همین دیپلم کاردانش بدون کنکور برم روانشناسی??راهی هست؟ ممنون

 • King 14 بهمن 1398

  سلام
  من مدرک معادل کاردانی زمین شناسی از دانشگاه صنعتی دارم
  کارشناسی علمی کاربردی ی رشته دیگ برم
  کسی میدونه باید چیکار کنم؟

 • هستی 14 اردیبهشت 1399

  با درود و احترام
  دوستان اگر ملاک و هدفتون کار و اشتغال در ایران باشه هر سه گروه داخل ایران معتبر بوده و میتوان ادامه تحصیل داد. اما اگر ملاک ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف با درجه خوب و بسیار خوب در خارج از کشور باشه باید بگم که مدارک علمی و ریزنمرات دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی قابل ارزیابی نیستند و مساله مهمی که اینجا مطرحه همون رنکینگ دانشگاه ها در عرصه بین المللی و فرامرزی است، از طرف دیگه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد در دوره کارشناسی ارشد و دکترا صاحب بالاترین تعداد نگارش مقالات خارجی و ای اس ای میباشند، و یا مثلا عده ای از دوستان بنده با همین مدارک صادره از دانشگاه آزاد بورسیه دانشگاه در خارج از کشور شده اند و در رشته خود صاحب اسم و عنوان بوده، حرفی برای مطرح کردن دارند و در امورات مرتبط با شغل خود موثر هستند. لذا از همین موضوع میتوان درک کرد که دانشجویان دانشگاه مزبور از توان علمی مناسبی در عرصه علمی و مختص به گرایش رشته درسی خود برخوردارند. در مورد این موارد بهتر است پیش از تصمیم گیری با مشاور تحصیلی یا اساتید مزبور در هر رشته ای بحث و تبادل نظر بفرمائید چرا که هر کسی از دیدگاه خود در این مورد مهم نظر میدهد که البته طبیعی و بجاست اما بهتر است این تصمیم گیری با صاحب فن و اساتید انجام شود تا منتج به نتایج پربار و سالمی باشد. مثلا ممکن است فردی توانایی پرداخت هزینه دانشگاه آزاد را نداشته باشد و صلاح بر این ببیند که در دانشگاه هایی که دروس رشته با هزینه ای مناسب تر به دانشجو ارائه میشود مثل پیام نور ادامه تحصیل بدهد و البته این انتخاب و سنجیدن جوانب آن حق هر انسانی است، اما صرف تخریب عنوان یک دانشگاه که در کل کشور مطرح است و دارای اعتبار هم در داخل و هم در خارج میباشد به نظر وجهه پسندیده و مطلوبیت نداشته دور از تفکری عمیق و ریشه دار میباشد.
  با نهایت احترام به همه بزرگواران

 • سینا 3 خرداد 1399

  والا من کاردانیمو از دانشگاه آزاد شهر کوچیک گرفتم الانم دانشجویدکارشناسی فنی حرفه ای دولتی ام.. از آزاد سخت گیر تره ولی محیطش خیلی خشک و مزخرفه استاداشم خودشونو میگیرن من ک پشیمونم از دولتی

 • فریال 22 خرداد 1399

  سلام من میتونم با دیپلم تجربی وارد این دانشگاه بشم؟ ممنون میشم یکی به سرعت جوابمو بده

 • زهرا 19 مرداد 1399

  به نظرم بی احترامی کردن به کلیه دانشگاهها بی معنی است چرا که دانش آموزانی که در غیر انتفاعی درس می خوندند با پول بالا امدند یا کسانی که قلم چی یا پارسه رفتند با پول درس خوندند و نمره قبولی در دانشگاههای دولتی راه پیدا کردند و سطح سواد پایینتری نسبت به کسانی که در شهرهای بومی زندگی می کردند دارند چه ربطی داره دولتی یا آزاد شاید یک نفر با سهمیه ها قبول شده باشد و پزشک شده باشد ولی شاید یک نفر سطح هوشی بالایی دارد ولی به دلایلی از دانشگاههایی که معروف نیس مدرک گرفته باشد. حرفهای بی اساس نزنید. لطفا

 • زهرا 19 مرداد 1399

  بی احترامی نکنید

 • الهه 8 مهر 1399

  سلام من سال اول دبیرستان هستم و رشته نمایش میخونم و علاقه دارم در یکی از دانشگاه های تهران قبول بشم و اطلاع کافی راجب علمی کاربری ندارم من علاقه دارم بازیگری در تهران قبول شم اگر میشه راهنماییم کنید که شرایت ورود به دانشگاه و محیطش چطوره ممنون میشم

 • مهلا 8 آذر 1399

  سلام من میخواستم حسابداری در دانشگاه علمی کاربردی بخونم میخوام بدونم کدوم نوع حسابداری بازار کار داره

 • مهلا 8 آذر 1399

  سلام من میخواستم حسابداری در دانشگاه علمی کاربردی بخونم میخوام بدونم کدوم نوع حسابداری بازار کار داره لطفا زود جواب بدیمن ممنون

 • Zinat 22 اردیبهشت 1400

  سلام من رشتم فنی حرفه ای هستش و حسابداری خوندم میخواستم بدونم فرق بین اینکه با شرط معدل تو دانشگاه علمی کاربردی پذیرش بشم با اینکه آزاد و با معدل کمتر برم چیه؟
  فرقی تو شهریشون هست یا ازمون باید بدم؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • مهدی محسنی 30 تیر 1400

  سلام اصلا دانشگاه علمی کاربردی رو انتخاب نکنید حماقت محض است من با لیسانس علمی کاربردی با معدل بسیار بالا در رشته گرافیک برای استخدامی سپاه و ناجا اقدام کردم ولی قبولم نکردند و گفتند که فقط دانشگاه آزاد و دولتی رو استخدام میکنند

 • نفیسه 23 تیر 1401

  من از دوره های mba استفاده کردم مطالب خیلی مفید قید شده بود همچنین در عین حال کاربردی که به همه پیشنهادش میکنم موفق باشید

 • فریماه 23 تیر 1401

  سلام . ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در سایت قرار میدید. ممنون اگه تخصصی تر باشه

 • رضا 23 تیر 1401

  به نظر شما دانشگاه پیام نور بهتره یا علمی کاربردی از نظر اعتبار دانشگاه ؟

 • پری 23 تیر 1401

  سایتتون عاااااااااااااااااااااااااااااااالیه

 • Saba 23 تیر 1401

  خدمات بسیارعالی دارین واقعا😍✔️

 • حجت 23 تیر 1401

  سلام
  من میتونم با دیپلم اموراداری وارد این دانشگاه بشم؟

 • غزل 23 تیر 1401

  بسیار مفید و کاربردی خیلی عالیه مرسی

 • نغمه قلیلی 24 تیر 1401

  با عرض سلام و احترام
  میخواستم از همین جا از زحمات سرکار خانم کدخدایی که از زمان آشنایی من با بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تا زمان گرفتن مدرک خیلی صبورانه ب من کمک کردن و یا هر وقت سوال یا مشکلی بود ایشان خیلی صبورانه و در اسرع وقت جوابگو بودن تشکر کنم ایشان یکی از بهترین پرسنل بنیاد هستن ، برایشان آرزوی صحت و سلامتی و توفیق روز افزون در همه زمینه ها دارم

دیدگاه ها بسته شده.