هدیه بنیاد آموزش مجازی ایرانیان: ۷۰٪ تخفیف در اولین ثبت نام از سایت (کد تخفیف gift)
0
021284284

آموزش کاربر نرم افزار کپتیویت Adobe Captivate software Operator E-learning

کارور captivate از شایستگی های حوزه فناوری اطلاعات می باشد. از کارهای این شایستگی قبیل گرفتن فیلم از محیط های نرم افزاری، ضبط پروژه با روش های مختلف ، اضافه کردن اشیاء تعاملی و غیر تعاملی به پروژه، ساخت آزمونهای الکترونیکی، قراردادن صدا و انیمیشن و در نهایت سازماندهی پروژه و انتشار پروژه در این محیط قابل اجرا می باشد. این شایستگی با کلیه مشاغل و شایستگی های مهندسی نرم افزار، طراح چندرسانه ای ، مهندسی تجزیه و تحلیل در ارتباط است.

کپتیویت یک طراحی نرم افزار فیلم برداری ازصفحه نمایش است و به عنوان ابزاری باقدرت در حوزه ساخت فایل های گوناگون اموزشی به شیوه مالتی مدیا و اینتراکتیو به شمار می ایدو به گونه ای است که تمام عملیات و فرایندهای محیط یک نرم افزار را به صورت جامع برای کاربرشبیه سازی می نماید.

نرم افزار ادوبی کپتیویت (Adobe Captivate) که یک نرم افزار تولید محتوای الکترونیک است و توسط شرکت ادوبی منتشر و توسعه داده شده است، به صورت کامل آموزش داده شده است.

در آموزش این نرم افزار تمام اشیا، امکانات و تنظیمات بخش های مختلف توضیح داده شده است و نحوه به کارگیری آنها را فرا می گیریم. یکی از موارد مهم در نرم افزار کپتیویت که آن را از دیگر نرم افزارهای تولید محتوای الکترونیک متمایز می کند ایجاد انواع مختلف پروژه های محتوای الکترونیک از جمله پروژه های آزمون، پروژه های ریسپانسیو (responsive)، پروژه های شبیه سازی نرم افزاری و … است که حتی این امکان در این محیط وجود دارد که بتوان ترکیبی از این پروژه ها را به صورت یک پروژه واحد استفاده کرد و همچنین بتوان خروجی های مختلفی از پروژه های تولید شده ایجاد کرد.

این نرم افزاراز بهترین راه حل های صنعتی در زمینه ی ساخت پروژه های حرفه ای بدون نیاز به نوشتن کد می باشد. ترکیب دموهای نرم افزاری، مدل برنامه نویسی، تست و اسکریپت های پیچیده از طریق عناصر و مالتی مدیاهای فعل و انفعالی از این نرم افزار، محلی برای محتویات و ترکیب های مختلف ساخته است.

واسط کاربری آن برای دستیابی به نتیجه ی درست در مراحل کمتر و کوتاه تر طراحی شده وعلاوه برآن از فرمت های ویدئویی مختلفی مانند AVI ،MOV ،FLV ،MPEG پشتیبانی می کند.

بی شک درحال حاضر نرم افزار کپتیویت ، یکی از بروزترین و قوی ترین نرم افزارهای حوزه ی تولید محتوای الکترونیکی بشمار می رودوبا محیط ساده ای که دارد هر محتوا سازی را وسوسه می کند تا از قابلیت های آن در تولید محتواهای خود استفاده کند.

توانایی ارتباط کپتیویت با نرم افزارهای فلش ، فتوشاپ ، پاورپوینت و همچنین توانایی تولید انواع مدل بازی های آموزشی ،انواع آزمون های تعاملی و هدفمند به همراه بانک سوالات ، آن را در زمره ی تاپ ترین های تولید محتوای الکترونیکی قرار می دهد.

ساختن ازمون ها به صورت حرفه ای:

درکمترین زمان می توان انواع سوالات شامل جای خالی،چندگزینه ای  راطرح کردو نیز به صورت تصادفی  این سوال هارا پروژه های این چنینی نمایش داد.

تولیدکردن خروجی های گوناگون در نرم افزار کپتیویت:

بااین نرم افزار می توان خروجی هاباکیفیت و حجم های مطلوب بوجود اورد.

تولیدکردن محتوابدون انجام کد نویسی:

دستورهای اماده در کپتیویت وجود دارندکه با دانستن هرنوع کاربرد آن می توان دستور درست رابه کار گرفت

پروژه های واکنشی

کاربران می توانند پروژه های مجزا بسازند و محتوی انرا همانطور که همیشه انجام می دادند اداره نمایند ، محتوی خود را با تبلت ها، موبایل ها و دسکتاپ بر اساس تم انتخابی اداپته می نمایند. در طول اداراه ی ان،  می توانند محتوی را در اندازه های مختلف باز نمایند و ان را ویرایش نمایند.

Adobe Captivate نیز کمک می کند تا از محتوی و طرح بندی و درستی ان در بین دستگاه ها اطمینان کسب نمایند،قدرت دستگاه های موبایل را با فعالسازی پشتیبانی gesture و ویژگی های اگاهی موقعیت تحت کنترل خود دراورند.

وپروژه های خود را به اسانی با انتخاب طرح های دستگاه های گوناگون به صورت پیش نمایش در بیاورند. به صورت یک پروژه مجزا انرا انتشار دهند و Adobe Captivate به طور خودکار انرا برای دستگاه های اموزندگان آن هاارسال می نماید.

گرفتن عکس از صفحه

ساخت یک عکس توسط صفحه که می تواند بین صفحه ها و دستگاه های مختلف استفاده شود. Adobe Captative اجازه می دهد تا کاربران بخشی از عکس را که می خواهند را برای نمایش در صفحه کوچکتر انتخاب نمایند.

تم ها

کاربران می توانند از بین تم های مختلف استفاده نمایند تا بتوانید برای دستگاه های مختلف محتوی متفاوتی را ارائه دهندونیز می توانند این تم ها را سفارشی نمایند تا تم های خود را بسازند.

کاربر نرم افزار کپتیویت

آموزش مجازی کاربر نرم افزار کپتیویت : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی کاربر نرم افزار کپتیویت و اخذ مدرک معتبر کاربر نرم افزار کپتیویت را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

در حقیقت Adobe Captivate یک نرم افزار فیلم برداری از صفحه نمایشگر کاربران است اما با قابلیت هایی بسیار بیشتر از یک دوربین فیلمبرداری. زیرا کاربری که از محیط کار خود فیلم می گیرد می تواند در هنگام فیلم گرفتن کیفیتی فوق العاده بالا را اعمال کند تا بیننده با کیفیتی شبیه به فیلم های DVD بتواند تصاویر موردنظر را مشاهده نماید. Adobe Captivate به کاربر این امکان را می دهد تا توضیحات خود را به صورت صوت و از طریق میکروفون هم به فیلم اضافه نماید. این موارد تنها به قسمت ضبط خلاصه می شد، زمانی که فیلمی گرفته شد می توان آن را به راحتی مورد ویرایش قرار داد. صداها را اضافه یا کم کرد، کیفیت و حجم آن را تغییر داد، و هر کاری که به فکر یک فرد خطور می کند می تواند در این نرم افزار پیاده نماید.

در مورد خروجی ها هم به صورت های مختلف می توان خروجی را مشاهده کرد. از همه آسان تر ، سریعتر استفاده از فرمت SWF است. به سادگی می توان فیلم ها را به صورت SWF به خروجی برد و به صورت صفحه ای از وب و با منوهایی بسیار زیبا مشاهده نمود. کیفیت خروجی قابل تنظیم نیز می باشد و بسته به نیاز می توان کیفیت را تعیین نمود. یکی از مهم ترین خصوصیات این ابزار این است که سرعت بارگذاری و ذخیره سازی فایل ها بسیار بالاست. در نرم افزار های مشابه زمانی که کاربر فیلمی از محیط کار خود می گیرد به صورت یک فایل ذخیره می شود و به طبع سیستمی بسیار بالا را طلب کرده و موقع ذخیره سازی هم زمانی نسبتا بالا را صرف می کند. اما این نرم افزار فیلم ها را به صورت فریم های متعدد تکه تکه می کند و در موقع ذخیره سازی هم بسیار سریع تر بارگذاری و لود خواهد شد . تعداد این فریم ها را می توان بر حسب ثانیه در برنامه تعیین نمود.

 قابلیت های کلیدی نرم افزار Adobe Captivate

– استفاده بسیار آسان از نرم افزار
– محیط کاربری فوق العاده مناسب و جذاب برای همه
– قابلیت ذخیره سازی با فرمت های مختلف
– قابلیت تنظیم کیفیت خروجی
– کیفیت بسیار بالا در ضبط صدا از میکروفون و یا Line In
– قابلیت ویرایشی بسیار حرفه ای بر روی فایل های ضبط شده
– کیفیت بسیار بالا در خروجی که به نظر به فیلم های با کیفیت DVD شباهت دارد
– طرح های آماده متعدد
– سرعت بالا در ذخیره سازی و همچنین بارگذاری فایل ها
– قابلیت ذخیره سازی به صورت فریم به فریم
– قابلیت قرار دادن Object های مختلف بر روی تصاویر
– تعیین اندازه تصویری که از صفحه گرفته می شود
– قابلیت Import کردن از نرم افزار های دیگر نظیر MS Power Point
– قابلیت Export کردن به فرمت های مختلف نظیر SWF
– قابلیت ذخیره سازی به صورت صفحات وب با منوهایی زیبا
– قابلیت گذاشتن کامنت برای فایل های SWF
– طرح های آماده بسیار زیبا و در عین حال بسیار حرفه ای
– قابلیت مدیریت گجت ها
– سازگاری کامل تر به PowerPoint
– اکشن های متعدد و زیبا
– پشتیبانی و سازگاری مثال زدنی با فتوشاپ
– سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز محبوب ۷ و ۸
– و …
bama step

    No feed items found.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دوره پرفروش ICDL + مدرک بسیار معتبر

اگر قصد مهاجرت دارید و یا برای استخدام نیازمند مدرک معتبری برای پر کردن رزومه خود دارید پیشنهاد میکنیم حتما حتما از دوره ICDL استفاده کنید.