0
021284284

آموزش کاربر نرم افزار کپتیویت Adobe Captivate software Operator E-learning

کارور captivate از شایستگی های حوزه فناوری اطلاعات می باشد. از کارهای این شایستگی قبیل گرفتن فیلم از محیط های نرم افزاری، ضبط پروژه با روش های مختلف ، اضافه کردن اشیاء تعاملی و غیر تعاملی به پروژه، ساخت آزمونهای الکترونیکی، قراردادن صدا و انیمیشن و در نهایت سازماندهی پروژه و انتشار پروژه در این محیط قابل اجرا می باشد. این شایستگی با کلیه مشاغل و شایستگی های مهندسی نرم افزار، طراح چندرسانه ای ، مهندسی تجزیه و تحلیل در ارتباط است.

کپتیویت یک طراحی نرم افزار فیلم برداری ازصفحه نمایش است و به عنوان ابزاری باقدرت در حوزه ساخت فایل های گوناگون اموزشی به شیوه مالتی مدیا و اینتراکتیو به شمار می ایدو به گونه ای است که تمام عملیات و فرایندهای محیط یک نرم افزار را به صورت جامع برای کاربرشبیه سازی می نماید.

نرم افزار ادوبی کپتیویت (Adobe Captivate) که یک نرم افزار تولید محتوای الکترونیک است و توسط شرکت ادوبی منتشر و توسعه داده شده است، به صورت کامل آموزش داده شده است.

در آموزش این نرم افزار تمام اشیا، امکانات و تنظیمات بخش های مختلف توضیح داده شده است و نحوه به کارگیری آنها را فرا می گیریم. یکی از موارد مهم در نرم افزار کپتیویت که آن را از دیگر نرم افزارهای تولید محتوای الکترونیک متمایز می کند ایجاد انواع مختلف پروژه های محتوای الکترونیک از جمله پروژه های آزمون، پروژه های ریسپانسیو (responsive)، پروژه های شبیه سازی نرم افزاری و … است که حتی این امکان در این محیط وجود دارد که بتوان ترکیبی از این پروژه ها را به صورت یک پروژه واحد استفاده کرد و همچنین بتوان خروجی های مختلفی از پروژه های تولید شده ایجاد کرد.

این نرم افزاراز بهترین راه حل های صنعتی در زمینه ی ساخت پروژه های حرفه ای بدون نیاز به نوشتن کد می باشد. ترکیب دموهای نرم افزاری، مدل برنامه نویسی، تست و اسکریپت های پیچیده از طریق عناصر و مالتی مدیاهای فعل و انفعالی از این نرم افزار، محلی برای محتویات و ترکیب های مختلف ساخته است.

واسط کاربری آن برای دستیابی به نتیجه ی درست در مراحل کمتر و کوتاه تر طراحی شده وعلاوه برآن از فرمت های ویدئویی مختلفی مانند AVI ،MOV ،FLV ،MPEG پشتیبانی می کند.

بی شک درحال حاضر نرم افزار کپتیویت ، یکی از بروزترین و قوی ترین نرم افزارهای حوزه ی تولید محتوای الکترونیکی بشمار می رودوبا محیط ساده ای که دارد هر محتوا سازی را وسوسه می کند تا از قابلیت های آن در تولید محتواهای خود استفاده کند.

توانایی ارتباط کپتیویت با نرم افزارهای فلش ، فتوشاپ ، پاورپوینت و همچنین توانایی تولید انواع مدل بازی های آموزشی ،انواع آزمون های تعاملی و هدفمند به همراه بانک سوالات ، آن را در زمره ی تاپ ترین های تولید محتوای الکترونیکی قرار می دهد.

ساختن ازمون ها به صورت حرفه ای:

درکمترین زمان می توان انواع سوالات شامل جای خالی،چندگزینه ای  راطرح کردو نیز به صورت تصادفی  این سوال هارا پروژه های این چنینی نمایش داد.

تولیدکردن خروجی های گوناگون در نرم افزار کپتیویت:

بااین نرم افزار می توان خروجی هاباکیفیت و حجم های مطلوب بوجود اورد.

تولیدکردن محتوابدون انجام کد نویسی:

دستورهای اماده در کپتیویت وجود دارندکه با دانستن هرنوع کاربرد آن می توان دستور درست رابه کار گرفت

پروژه های واکنشی

کاربران می توانند پروژه های مجزا بسازند و محتوی انرا همانطور که همیشه انجام می دادند اداره نمایند ، محتوی خود را با تبلت ها، موبایل ها و دسکتاپ بر اساس تم انتخابی اداپته می نمایند. در طول اداراه ی ان،  می توانند محتوی را در اندازه های مختلف باز نمایند و ان را ویرایش نمایند.

Adobe Captivate نیز کمک می کند تا از محتوی و طرح بندی و درستی ان در بین دستگاه ها اطمینان کسب نمایند،قدرت دستگاه های موبایل را با فعالسازی پشتیبانی gesture و ویژگی های اگاهی موقعیت تحت کنترل خود دراورند.

وپروژه های خود را به اسانی با انتخاب طرح های دستگاه های گوناگون به صورت پیش نمایش در بیاورند. به صورت یک پروژه مجزا انرا انتشار دهند و Adobe Captivate به طور خودکار انرا برای دستگاه های اموزندگان آن هاارسال می نماید.

گرفتن عکس از صفحه

ساخت یک عکس توسط صفحه که می تواند بین صفحه ها و دستگاه های مختلف استفاده شود. Adobe Captative اجازه می دهد تا کاربران بخشی از عکس را که می خواهند را برای نمایش در صفحه کوچکتر انتخاب نمایند.

تم ها

کاربران می توانند از بین تم های مختلف استفاده نمایند تا بتوانید برای دستگاه های مختلف محتوی متفاوتی را ارائه دهندونیز می توانند این تم ها را سفارشی نمایند تا تم های خود را بسازند.

unnamed file

آموزش مجازی کاربر نرم افزار کپتیویت : امکان ثبت نام در دوره مجازی​

ما در بنیاد آموزش مجازی ایرانیان امکان ثبت نام در دوره آموزش مجازی کاربر نرم افزار کپتیویت و اخذ مدرک معتبر کاربر نرم افزار کپتیویت را به صورت کاملا غیر حضوری فراهم آورده ایم.

5/5

در حقيقت Adobe Captivate يک نرم افزار فيلم برداري از صفحه نمايشگر کاربران است اما با قابليت هايي بسيار بيشتر از يک دوربين فيلمبرداري. زيرا کاربري که از محيط کار خود فيلم مي گيرد مي تواند در هنگام فيلم گرفتن کيفيتي فوق العاده بالا را اعمال کند تا بيننده با کيفيتي شبيه به فيلم هاي DVD بتواند تصاوير موردنظر را مشاهده نمايد. Adobe Captivate به کاربر اين امکان را مي دهد تا توضيحات خود را به صورت صوت و از طريق ميکروفون هم به فيلم اضافه نمايد. اين موارد تنها به قسمت ضبط خلاصه مي شد، زماني که فيلمي گرفته شد مي توان آن را به راحتي مورد ويرايش قرار داد. صداها را اضافه يا کم کرد، کيفيت و حجم آن را تغيير داد، و هر کاري که به فکر يک فرد خطور مي کند مي تواند در اين نرم افزار پياده نمايد.

در مورد خروجي ها هم به صورت هاي مختلف مي توان خروجي را مشاهده کرد. از همه آسان تر ، سريعتر استفاده از فرمت SWF است. به سادگي مي توان فيلم ها را به صورت SWF به خروجي برد و به صورت صفحه اي از وب و با منوهايي بسيار زيبا مشاهده نمود. کيفيت خروجي قابل تنظيم نيز مي باشد و بسته به نياز مي توان کيفيت را تعيين نمود. يکي از مهم ترين خصوصيات اين ابزار اين است که سرعت بارگذاري و ذخيره سازي فايل ها بسيار بالاست. در نرم افزار هاي مشابه زماني که کاربر فيلمي از محيط کار خود مي گيرد به صورت يک فايل ذخيره مي شود و به طبع سيستمي بسيار بالا را طلب کرده و موقع ذخيره سازي هم زماني نسبتا بالا را صرف مي کند. اما اين نرم افزار فيلم ها را به صورت فريم هاي متعدد تکه تکه مي کند و در موقع ذخيره سازي هم بسيار سريع تر بارگذاري و لود خواهد شد . تعداد اين فريم ها را مي توان بر حسب ثانيه در برنامه تعيين نمود.

 قابليت هاي کليدي نرم افزار Adobe Captivate

– استفاده بسيار آسان از نرم افزار
– محيط کاربري فوق العاده مناسب و جذاب براي همه
– قابليت ذخيره سازي با فرمت هاي مختلف
– قابليت تنظيم کيفيت خروجي
– کيفيت بسيار بالا در ضبط صدا از ميکروفون و يا Line In
– قابليت ويرايشي بسيار حرفه اي بر روي فايل هاي ضبط شده
– کيفيت بسيار بالا در خروجي که به نظر به فيلم هاي با کيفيت DVD شباهت دارد
– طرح هاي آماده متعدد
– سرعت بالا در ذخيره سازي و همچنين بارگذاري فايل ها
– قابليت ذخيره سازي به صورت فريم به فريم
– قابليت قرار دادن Object هاي مختلف بر روي تصاوير
– تعيين اندازه تصويري که از صفحه گرفته مي شود
– قابليت Import کردن از نرم افزار هاي ديگر نظير MS Power Point
– قابليت Export کردن به فرمت هاي مختلف نظير SWF
– قابليت ذخيره سازي به صورت صفحات وب با منوهايي زيبا
– قابليت گذاشتن کامنت براي فايل هاي SWF
– طرح هاي آماده بسيار زيبا و در عين حال بسيار حرفه اي
– قابليت مديريت گجت ها
– سازگاري کامل تر به PowerPoint
– اکشن هاي متعدد و زيبا
– پشتيباني و سازگاري مثال زدني با فتوشاپ
– سازگاري با نسخه هاي مختلف ويندوز از جمله ويندوز محبوب 7 و 8
– و …
bama step

[wp-rss-aggregator sources=”85659″]