×

شما اینجا هستید : Home » اخبار و اطلاعیه ها

پرورش زنبور عسل

پرورش زنبور عسل

بازدید : 13

مقدمه

پرورش زنبور عسل از دیر زمان ریشه در فرهنگ و تمدن بشری داشته و در این میان زهر زنبور عسل جایگاه ویژهای دارد. امروزه برغم پیشرفتهایی که در کشور های پیشرفته در مورد صنعت پرورش زنبور عسل به طور اعم واستخراج زهر زنبور عسل و استفاده از آن در صنایع دارو سازی  به طور اخص صورت گرفته متاسفانه در کشورما ایران علارغم وجود امکانات و آب وهوای مناسب در بعد تحقیقاتی هم مطالب مربوطه هم بسیار کم و سربسته ای می باشند. بر طبق آخرین اطلاعات موجود هر گرم زهر خشک زنبور عسل در بازارهای جهانی به قیمت ۳۰۰ مارک خرید و فروش می شود. ( معادل قیمت ۶ گرم طلا ) برهمین اساس منطقی به نظر می رسد که سرمایه گذاری در این بخش و به کار گیری نیروهای متخصص می تواند در آینده ای نه چندان دور سود زیادی برای کشور عزیزمان به همراه داشته باشد.

نحوه شروع

علی رقم اینکه چند بار در مورد این مطلب توضیحاتی رو گذاشتم ولی بازم سوالاتی در این زمینه مطرح میشه به همین دلیل دوباره توضیحاتی رو خدمت شما دوستان عزیز عرض می کنم. از چه زمانی؟و چگونه زنبورداری را شروع کنیم؟ در پاسخ باید گفت که کار شما از زمستان شروع می شود؛در طول زمستان شما بایستی کتابها و مطالب مربوط به زنبورداری را مطالعه کنید تا اطلاعاتی را در مورد زنبور عسل و زنبورداری فرا بگیرید و شناختی را هر چند جزئی در مورد این موجود به دست بیاورید. پس از این شما باید به فکر تهیه کندوی مورد نیاز خود باشید. چه زمانی باید کندوی مورد نیاز را خریداری کرد و در این مورد چه مواردی را بایستی مد نظر قرار داد و برای شروع با چه تعداد کندو بایستی شروع کرد؟ کندو را بایستی در فاصله بین اواخر زمستان تا اوایل بهار یعنی اسفند تا فروردین خریداری کرد چون در این زمان کندو زمستان را پشت سر گذاشته و جمعیت موجود جمعیت اصلی شما می باشد. باید توجه داشت که نبایستی هیچ گاه کندو را در پاییز خریداری کرد چون در این هنگام جمعیت ما یک جمعیت کاذب است و در زمستان تعدادی از این تعداد تلف می شوند. پس کندو را بایستی در فاصله بین اسفند تا فروردین انجام داد. مواردی را که باید مد نظر قرار داد اول از همه سلامت ملکه است ملکه بایستی سرحال و سرزنده و فعالیت آن هم در حد مطلوب باشد به طرز راه رفتن ملکه توجه کنید چون در صورتی که ملکه به خوبی نتواند راه برود قادر نخواهد بود به طور کامل روی کادر راه رفته و تخم ریزی کند. مورد دوم تخم ریزی ملکه است که در این هنگام بایستی فعالیت خود را شروع کرده و تخم ریزی آن مرتب باشد چون تخم ریزی نا مرتب نشانه پیری یا بیماری ملکه است. مورد بعدی جمعیت کندو است که بایستی در حد هشت کادر جمعیت داشته باشد یعنی زنبورها پشت و روی هشت کادر را پوشانیده باشند. برای شروع بایستی از سه کندو شروع کرد البته می توان با تعداد بیشتری نیز شروع کرد ولی این تعداد تا فراگیری تمام فوت فنهای کار می تواند به خوبی به شما کمک کند.(من زنبورداری را با پنج کندو شروع کردم) هیچ گاه از این تعداد کمتر شروع نکنید چون در صورتی که کندویی به کمک نیاز داشته باشد بتوان از دیگر کندوها برای تقویت آن استفاده کرد و در صورتی که از این تعداد کمتر باشند در هنگام ضعف یکی از کندوها از دست شما کاری برنمی آید و نتیجتا شما از این کار دلسرد می شوید.

نحوه جدا سازی موم از موم های کثیف

ما بایستی هر ساله قبل ار شروع فصل تخم ریزی یعنی اواخر زمستان موم های سیاه را از کندو خارج کنیم چون این موم ها هم باعث آلودگی می شوند و هم جایی برای تخم ریزی ملکه ندارند چون که حجره ها تنگ شده اند و در صورتی که ملکه در این حجرات تخم ریزی کند زنبورهای متولد شده از این حجرات اندازه طبیعی را نداشته و کوچکتر از حد طبیعی هستند و پس از خارج کردن این موم ها از کندو محیطی مناسب برای آفات آز جمله کرم موم خوار فراهم می کنند و ما می توانیم با ذوب کردن اینگونه مومها آنها را از شر اینگونه آفات محفوظ نگه داریم.

نحوه عمل:

به این منظور مومها باید با آب ولرم شسته شود چون باقیمانده عسل احتمالی از روی مومها جدا شود سپس آنها را در ظرفی ریخته و به آن آب اظافه می کنیم به طوری که آب روی موم را بگیرد (البته موم به دلیل سبکی روی آب قرار می گیرد اما شما به صورت تقریبی این مقدار را بیفزایید) سپس آن را روی شعله قرار داده و مرتب آن را هم بزنید چون حرارت به طور یکنواخت به تمام موم های ظرف برسد به محض اینکه مشاهده کردید موم ها ذوب شده اند آن را از روی حرارت بردارید بر اساس یک تجربه شخصی حرارت اظافی موجب سیاه شدن موم کلوخه (به موم حاصل از تصفیه موم های سیاه موم کلوخه اطلاق می شود) شما می شود. پس از این بایستی یک پارچه صافی (من از یک پارچه توری که چند لایه شده باشد استفاده می کنم) را روی ظرفی گذاشت که درون آن مقداری آب سرد ریخته ایم و محتویات ظرف را روی آن خالی می کنیم و بایستی پارچه را جمع کرده و آن را فشار دهیم تا با فشار وارده موم از داخل آشغالها خارج شود (به دلیل اینکه پارچه داغ است و دست را میسوزاند من این کار را با کمک یک نفر دیگر انجام می دهم به این صورت که یک نفر پارچه را گرفته و دائم آن را با پیچاندن جمع کرده و دیگری با دو قطعه چوب به پارچه فشار آورده و باعث می شود که موم بیشتری استحصال شود). پس از اینکه موم را خارج کردید در ظرف را گذاشته و در محلی سرد قرار میدهیم تا موم سفت شده و حالت به خود بگیرد؛ سفت شدن موم مدتی طول می کشد که این مدت به ضخامت لایه موم بستگی دارد که ممکن است به سه تا چهار ساعت نیز برسد. به دلیل سبک بودن موم،موم در بالا قرار گرفته و آب در قسمت پایین ظرف قرار می گیرد؛ باید به این مساله توجه داشت که برای تصفیه از یک ظرف در گشاد استفاده کرد چون هنگامی که موم سفت شد به راحتی از بدنه جدا شود. حال به مومی که شما در اختیار دارید موم کلوخه گفته می شود و بایستی پس از خارج کردن آن از ظرف ته آن را با یک چاقوی تیز تراشید چون مقداری از آشغالها که به صورت ذرات ریز و محلول در آب قرار داشته اند به ته موم میچسبند. پس از تراشیدن این آشغالها موم شما حاضر است که می توانید آن را یه فروش رسانیده و یا آن را در انبار ذخیره کرد البته در این هنگام وزن موم شما یک وزن حقیقی نیست چون مقداری آب درون موم قرار دارد که پس از یکی دو روز این آب تبخیر شده و موم حالت سفت تری به خود می گیرد . زنبورهای یک کندو شامل یک ملکه ، چند صد زنبور نر و چندین هزار زنبور کارگر می‌باشد. در تابستان و بهار که زنبورها فعالیت زیادی برای جمع آوری شیره دارند کندو ممکن است ۷ - ۵ کیلو زنبور داشته باشد و تعداد زنبورهای نر در این موقع زیادتر از هر موقع دیگر در کندو دیده شوند. هر یک از این دو نوع زنبور وظیفه خاصی دارند ولی منظوری که یک کندو تعقیب می‌نماید عبارت از بقای نسل و یا دفاع و نگهداری کندو می‌باشد و نظر انفرادی در بین نیست و هیچکدام از آنها در نتیجه سعی انفرادی قادر نیستند که برای مدت طولانی زنده بمانند و بنابراین هدف آنها بطور دسته جمعی انجام می‌گیرد.

زنبور ملکه

ملکه زنبور عسل به سادگی از کارگران و زنبور نر مشخص می‌شود. ملکه نسبتا درشت تر و درازتر از کارگران و درازتر از زنبوران نر است، ولی پهن‌تر از آنها نیست. از آنجا که شکم ملکه طویل و در سطح زیرین پهن است، طول بالهایش نسبت به بدن از بال کارگرها و زنبوران نر کوتاه تر است. نیش ملکه کمی خمیده است و نسبت به نیش کارگر دارای دندانه‌های کمتری است و فقط برای از بین بردن ملکه‌های رقیب بکار می‌رود. حرکت ملکه در حالت عادی ملایم است ولی در مواقع احتیاج می‌تواند با سرعت حرکت کند. تمام تخمهایی که در سلولها قرار دارد، بوسیله ملکه واحد کندو گذاشته می‌شود. این ملکه در جوانی در هوای آزاد با یک یا چند نر پشت سر هم جفتگیری و برای خود تا آخر عمر اسپرم ذخیره می‌کند.

فصل پرورش زنبورها

فصل پرورش نوزادان در شرایط آب و هوایی معتدل ، به مقدار کم ، از اواسط دیماه شروع شده مرتب توسعه می‌یابد و اوایل اردیبهشت به حداکثر خود می‌رسد. در صورتی که شرایط اجازه دهد، فعالیت تولید مثل آنها ، به همین وضع ، تا اواخر خرداد ماه ادامه پیدا می‌کند و از آن به بعد رو به نقصان می‌گذارد. در ماههای آبان و آذر فعالیت زاد و ولد بکلی متوقف می گردد. نژادهای مختلف زنبورعسل از این حیث دارای خصوصیات متفاوت هستند. هنگامی که تولید مثل کلنی در حداکثر توسعه خود می‌باشد، یک ملکه ممکن است ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تخم در روز بگذارد. پرورش ملکه در یک کلنی زنبور عسل ، پرورش ملکه ممکن است به یکی از علل زیر صورت گیرد: نشاندن ملکه جدید به جای ملکه‌ای که به علت نامعلوم معدوم شده است. تعویض ملکه‌ای که پیر شده ولی هنوز مایل است فعالیت داشته باشد. برای ازدیاد کلنی یا بچه بیرون کردن. در هر یک از حالات فوق ، کارگزاران موقعی اقدام به ساختن خانه ملکه و پرورش آن می‌کنند که ماده بخصوص جلوگیری کننده به آنها نرسد. در حالت اول ، چندین ملکه در خانه‌های اضطراری که با تغییر شکل خانه کارگران ساخته شده، پرورش داده می‌شوند. در ابتدای ساختمان خانه اضطراری ، سلول اصلی بوسیله مایع بخصوصی که از غده زیر فکی کارگران ترشح می‌شود، انباشته شده، لارو داخل سلول اصلی در سطح آن شناور می‌شود. به این ترتیب ، لارو وارد قسمت ویژه‌ای که برای پرورش ملکه ترتیب داده شده می‌گردد. لاروهایی که برای پرورش اضطراری ملکه انتخاب می‌شوند اغلب دو روزه هستند ولی لاروهای سه روزه هم می‌توان یافت. معمولا کارگران کوشش می‌کنند که در پرورش اضطراری ملکه از لاروهای مسن‌تر استفاده کنند. در صورتی که لارو انتخاب شده برای پرورش ملکه دو روزه باشد، در حدود ۱۱ روز بعد ، ملکه کامل از سلول خارج می‌شود و اگر شرایط هوایی مساعد باشد، در فاصله ۱۰ روز بعد جفت گیری کرده خود را برای تخم گذاری آماده می کند. در این صورت ، از وقتی که کندو ملکه‌ای را از دست می‌دهد تا هنگامی که ملکه تخمگذاری جانشین آن گردد حداقل سه هفته طول می‌کشد. جفتگیری ملکه باکره وقتی که تقریبا ۵ -۳ روزه است، قبل از پروازهای مخصوص جفتگیری پروازهای اکتشافی در اطراف کندو می‌نماید. جفتگیری معمولا در گرمترین اوقات روز صورت می‌گیرد. گاهی ملکه بعد از چند دقیقه جفتگیری کرده به کندو برمی‌گردد. مشاهده جفتگیری که مطمئنا در آسمان انجام می‌گیرد خیلی کم صورت گرفته است. زنبورهای نر در آسمان به سرعت در اطراف ملکه پرواز می‌کنند و هر یک کوشش دارند که خود را به او برسانند. این پرواز دسته جمعی مدتی بطور زیگزاگ ادامه دارد. زنبور نری که موفق به جفتگیری می‌شود آلت تناسلی و قسمتی از اعضای مربوط را از دست داده و می‌میرد. در مدت کوتاهی که عمل جفتگیری انجام می‌گیرد، اسپرم نر به واژن ملکه وارد می‌شود. برای جلوگیری از خروج و ریزش اسپرم از واژن ، حشره نر بلافاصله دهانه خروجی واژن را با ماده ژلاتینی مخصوص مسدود می‌کند. اسپرماتوزوئیدها سپس به سمت کیسه اسپرم شناور و در آن متمرکز می‌شوند. در کیسه اسپرم ، اسپرماتوزوئیدها بطور منظم ، پهلوی هم و تقریبا بدون حرکت قرار می‌گیرند. ملکه معمولا قبل از اینکه شروع به تخم گذاری کند، چندین بار جفتگیری کرده به اندازه کافی برای آینده خود اسپرم ذخیره می‌کند.
تخمگذاری
کمی بعد از اینکه ملکه جفتگیری کرد، توجه کارگران نسبت به ملکه بیشتر می‌ شود. درهر جا که ملکه قرار گیرد حلقه‌ای از کارگران که اعضای آن مرتب تغییر می‌کند، تشکیل می‌گردد. زنبورهای کارگر جوان اقدام به تغذیه ملکه می‌کنند و بدن او را بوسیله شاخکهای خود لمس نموده با دهان می‌لیسند تا مواد مترشحه ملکه را دریافت کرده بین سایر زنبورها تقسیم کنند. ملکه هنگام تخمگذاری در روی شانه‌ها ، روی قاعده مشخصی حرکت می‌کند. ابتدا سر خود را وارد تک تک سلولها نموده آنها را آزمایش می‌کند و سپس تخمی در آن قرار می‌دهد. برای این منظور ، شکم خود را خم کرده انتهای آن را داخل سلول می‌کند. دیدن ملکه بعضی از مربیان وقت زیادی برای جستجوی ملکه صرف می‌نمایند ولی بهتر است به جای این کار اطلاع حاصل کنند که ملکه خوب کار می‌کند یا خیر. اگر در کندو به مقدار کافی نسل زنبور در مراحل مختلف دیده شود که در قابها بطور منظم برقرار شده‌اند، نشان می‌دهد که فعالیت ملکه رضایت بخش می‌باشد. بنابراین ، احتیاجی نیست که تمام کندو بازرسی شود و امتحان یکی دو قاب نسل کافی است. ولی اگر حتما لازم باشد که ملکه دیده شود باید کندو را با آرامش کامل باز نمود.
وارد کردن ملکه تازه به کندو
این عمل به منظور تعویض ملکه صورت می‌گیرد. در این روش ، مربیان ملکه لازم را از موسسات تربیت ملکه خریداری و از آن استفاده می‌کنند. می‌توان تعویض ملکه را در هر موقع سال عملی نمود ولی اغلب آن را در اواخر دوره عسل کلی و یا در اوایل بهار انجام می‌دهند و معمولا در بهار ، هنگام جلوگیری از بچه دادن، به این کار اقدام می‌کنند. در هر صورت ، برای شروع به این کار ، باید نصف روز یا چند ساعت قبل از آن که ملکه جدید وارد شود، ملکه سابق را بگیرند و بیرون کنند. جهت ثبت نام در دوره آموزشی  اصول پرورش زنبور عسل بر روی تصویر فوق کلیک نمایید   دوره غیر حضوری است و محتوای الکترونیکی در قالب CD یا DVD به آدرستان ارسال می گردد   پس از پایان گواهی و مدرک معتبر دوره آموزشی  اصول پرورش زنبور عسل با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید   مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴    
ادامه مطلب
تخفیف عید تا عید

عیدی ویژه عید قربان تا عید غدیر بنیاد آموزش مجازی ایرانیان

بازدید : 97
_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_
یک شاخه گل سپید تقدیم تو باد ..
رقصیدن برگ بید تقدیم تو باد ..
تنها دل تنگیست سرمایه ی من ..
آن هم شب پاک عید تقدیم تو باد ..
عید قربان مبارک ..
_-_-_---♥️ ♥️ ♥️---_-_-_

تخفیف عید تا عید

به همین مناسبت بنیاد آموزش مجازی ایرانیان به همراه هلدینگ بین المللی توسعه دهندگان مبلغ ۵۰۰ هزار تومان عیدی در نظر گرفته است به این صورت که علاقه مندان در صورت ثبت نام در دوره های آوزشی و یا هر گونه خدمات هلدینگ از جمله ایزو و طراحی تخصصی وب سایت و پرداخت صورت حساب بالای ۱ میلیون تومان به حساب کاربری ایشان مبلغ ۵۰۰ هزار تومان منظور می گردد که میتوانید آن را برای سفارش خدمات مشابه هزینه نمایید.

جهت ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های زیر از طریق تماس یا واتس آپ ارتباط برقرار نمایید:

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴


ادامه مطلب
ایران هوشمند من

چگونه در زمان کرونا زندگی کنیم؟

بازدید : 74
ادامه زندگی با پنجره واحد ارائه ی خدمات الکترونیکی در کشور راه اندازی گردید:

ایران هوشمند من پروژه ای جهت ارائه خدمات الکترونیکی در قالب یک پنجره واحد در کشور می باشد تا علاوه بر آنکه نیازهای خدماتی هم وطنان سراسر کشور را بدون نیاز به خروج از خانه حل نماید بستر های نوین خدماتی را معرفی و آموزش دهد.

آقای مهندس نریمان پورطلایی مدیر اجرایی این پروژه در کشور بیان نمود این پروژه با رویکرد  #درآمد الکترونیک #اشتغال الکترونیک #آموزش الکترونیک #بهداشت الکترونیک #درخانه بمانیم از امروز رونمایی گردید و شامل بخش های مختلف، جدید و جذابی است که همچنان در حال توسعه خدمات آن هستیم.

این بخش ها شامل:

۱- در حوزه اشتغال: سامانه نوین دورکاری تحت عنوان مشاور باما و سامانه کاریابی آنلاین تحت عنوان بساما:

این سامانه ها جهت رفع معضلات کنونی جامعه همچون: تعدیل نیرو در مشاغل و افزایش تقاضا برای اشتغال، کاهش واردات کاغذ و کاهش چاپ روزنامه های نیازمندیهای فیزیکی جهت جستجوی آگهی استخدام، کاهش تقاضا در کاریابی های فیزیکی به دلیل کاهش تردد، افزایش نیاز  و تقاضا جهت کار در خانه و دور کاری و فریلنسری، افزایش خشونت های خانگی در زمان کرونا و نیاز به پزشک و مشاور از راه دور، راه اندازی گردیده اند.

۲- در حوزه کسب و کار: بانک اطلاعات مشاغل، نیازمندیها و موقعیت یابی مشاغل با امکانات بی نظیر تحت عنوان یابنده و سامانه طراحی حرفه ای وب سایت ویژه مشاغل تحت عنوان هلدینگ توسعه دهندگان و سامانه ارائه خدمات ثبتی به کسب و کار ها تحت عنوان ثبتداک:

این سامانه ها جهت رفع معضلات کنونی جامعه همچون: کاهش مراجعات حضوری جهت داد و ستد کالا، افزایش نیاز به تجارت الکترونیک و فروشگاه اینترنتی، افزایش نیاز به عدم حضور فیزیکی به سازمان های ثبتی، افزایش نیاز به تبلیغات و ایجاد رونق برای کسب و کار ها،  افزایش نیاز  و تقاضا جهت کار در خانه و دور کاری و فریلنسری راه اندازی گردیده است.

۳- در حوزه آموزش: پروژه استاد باما، آزمون باما، آموزش مجازی و کلاس باما:

این سامانه ها جهت حل معضلاتی چون: کاهش تقاضا جهت کلاس حضوری، افزایش تقاضا جهت محتوای آموزشی و آموزش از راه دور، عدم امکان برگزاری آزمون های عمومی و نیاز به آزمون آنلاین جهت انجام روند های آموزشی، کاهش درآمد مدرسین و به مرز بیکاری رفتن آنها، افزایش نیاز به سامانه های مشارکت با اساتید جهت تامین محتوای آموزش الکترونیک و انتشار آنها. طراحی و راه اندازی گردیده اند.

آقای مهندس نریمان پورطلایی افزود کلیه افراد جامعه با هر سوادی در فضای مجازی می توانید از این امکانات بهره ببرید چرا که ما با کادری مجرب مشاوره رایگان و آموزش های بهینه جهت نحوه استفاده و بهره برداری از این سامانه ها را ارایه می نماییم.

شعار این پروژه: ایران هوشمند من یک نرم افزار یا یک وب سایت نیست، ایران هوشمند من یک فرهنگ و سبک زندگی است. می باشد.

در پایان ایشان افزود: من ایران هوشمند را دوست دارم. و منتظر خدمات جدید این پنجره الکترونیک باشید.

جهت مشاهده امکانات ایران هوشمند من بر روی این متن کلیک نمایید. https://my98.ir

ادامه مطلب

دوره آموزشی کارشناس آموزش Education Expert E-learning

بازدید : 446

استاندارد کارشناس آموزش در حوزه خدمات آموزشی بوده و شامل شایستگی های به شرح ذیل است: بررسی و بکارگیری اهداف آموزش ، برنامه ریزی آموزشی، نیاز سنجی آموزشی، تهیه و تنظیم طرح درس، تهیه و تنظیم طرح درس، بکارگیری وسایل کمک آموزشی، اجرای دوره های آموزشی، سنجش و ارزیابی، بکارگیری دستورالعمل، قوانین و اطلاعات عمومی ویژه مجریان مراقبت از آزمون، به کار گیری اطلاعات عمومی و دستورالعمل های ویژه مدیریت بر حوزه آزمون، تهیه گزارشات و تکمیل فرمهای مربوط به بازرسی، مستند سازی، مدیریت رفتار و ارتباطات و بکارگیری فنون علم روانشناسی، بکارگیری فنون مذاکره، بکارگیری اصول آمار و تهیه گزارشات و مکاتبات اداری، بکارگیری اصول کارآفرینی و کارگروهی می باشد.

ادامه مطلب
کارآفرینی-در-گردشگری

دوره آموزشی کارآفرینی در گردشگری Entrepreneurship in Tourism E-learning

بازدید : 487

کارآفرینی در گردشگری شایستگی است از حوزه گردشگری که شامل کارهایی از قبیل تبیین مفاهیم پایه ای کارآفرینی در گردشگری ، ایده یابی و کاربرد خالقیت در گردشگری ، چگونگی استفاده از فرصت های موجود در حوزه گردشگری ، کاربرد مدل کسب و کار در گردشگری ، کاربرد قوانین ثبت شرکت ها ، کاربرد برند در صنعت گردشگری ، بررسی نقش بازاریابی و تبلیغات در صنعت گردشگری می باشد

ادامه مطلب

بینگو شهریور ماه ۱۳۹۷

بازدید : 1611

هفته سوم شهریور ماه آقای ایلیا پرسیاری

هفته دوم شهریور ماه آقای جواد صفار حمیدی

هفته چهارم شهریور ماه آقای شاهین شاکری
 
ادامه مطلب

بینگو مرداد ماه ۱۳۹۷

بازدید : 1373

هفته سوم مرداد ماه آقای سید سهیل موسوی

هفته اول مرداد ماه آقای  دکتر سهیل ولی نژاد

هفته چهارم مرداد ماه آقای محمد علی برخورداری
 
ادامه مطلب

بینگو تیر ماه ۱۳۹۷

بازدید : 1415

هفته دوم تیر ماه خانم حمیده پورسلطان

هفته اول تیر ماه آقای علیرضا صالحی

هفته چهارم تیر ماه آقای رامین گلرخیهفته سوم تیر ماه آقای رضا متقی
 
ادامه مطلب

جناب آقای محمود شریفی

بازدید : 3202

نام استاد دوره: جناب آقای محمود شریفی

مدرک تحصیلی: کارشناس پرستاری/ کارشناس ارشد مدیریت اجرایی

سوابق حرفه ای و اجرایی:

مدرس و محقق ماساژدرمانی

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران(تنها انجمن علمی معتبر وزارت بهداشت در حوزه طب سنتی و مکمل)

عضو انجمن تحقیقات طب سنتی ایران

کارمند رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۱) مدیر داخلی واحد ماساژ درمانی کلینیک تخصصی طب سنتی ایران( وابسته به دانشگاه شاهد) به مدت ۳ سال

۲) مسئول واحد رفلکس زون تراپی(بازتاب درمانی) موسسه گنج طب و طبیعت به مدت ۲ سال

۳) مسئول واحد طب سنتی و اعمال یداوی خدمات پزشکی درمان در منزل دم(وابسته یه جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران ) از سال۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۰

۴) مدیر گروه و مدرس۳۰ دوره آموزش ماساژبازتاب درمانی، ماساژ سوئدی و ... در دانشگاه‌های علوم پزشکی ( شاهد، تهران، ایران ، بقیه ا...(ع)، شهید بهشتی) از سال ۱۳۸۶ تا کنون

۵) تدریس در کارگاه ماساژدرمانی در مناطق مختلف آموزس وپرورش تهران

۶) مشاور پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی در خصوص بررسی اثرات ماساژدرمانی

۷) محقق و پژوهشگر نمونه در پائیز ۱۳۸۵ از سوی انجمن تحقیقات طب سنتی ایران

ادامه مطلب
بینگو ایباما خرداد

بینگو خرداد ماه ۱۳۹۷

بازدید : 1222

بینگو ایباما خرداد

هفته دوم خرداد ماه آقای امیر اتفاق

هفته اول خرداد ماه آقای حسن چنانی

هفته چهارم خرداد ماه خانم زینب فلاح نژادهفته سوم خرداد ماه آقای ابراهیم شیروانی
 
ادامه مطلب

آموزش مجازی پر مخاطب

نصب و نظارت سرویسهای لینوکس Installing and monitoring Linux services E-learning

دوره آموزشی ماشینکاری CNC Machining E-learning CNC

حسابرس درجه ۱ auditor Grade 1 E-learning

دوره آموزشی سرپرست ترخیص کالا Clearance Supervisor E-learningB

بکارگیری خط شکسته در کتابت متن قرآن کریم Using the broken line in the textbook of the Holy Quran E-learning

دوره آموزشی کارمند مقدماتی فروش بلیط Ticket Sales Preparatory employee E-learning

دوره آموزشی آشپزی غذاهای دریاییSeafood Cooking E-learningB

سرپرست خرید داخلی Internal purchasing supervisor E-learning

مباحث سیستم مدیریت یکپارچه Integrated management system E-learning ISO 90006

دوره آموزشی طراحی وب سایت با وردپرس WordPress Website Design E-learningB

تولیدکننده محتوای الکترونیکی درفرآیند آموزش Electronic content producer in the training process E-learningA

کاربرد رایانه و اینترنت در محیط کار Computer and Internet use in the workplace E-learning

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت منابع انسانی Doctor of Business Administration (DBA) management- Human Resource Management Tendency E-learning

دوره آموزشی تکنیک های فروش در بازاریابی دولتی(Sales Techniques in Government Marketing E-learning(B2G

دوره آموزشی ریاضیات امور مالی Finance Mathematics E-learning

دوره آموزشی طبخ کباب های مجلسی Cooking Luxury Barbecues E-learningB

دوره آموزشی مدیر اماکن تفریحی-گردشگری Manager of Recreational-Tourism places E-learningA

دوره آموزشی بازرسی بر مبنای ریسک Risk-based inspection E-learning

دوره آموزشی افسرHSEدرپروژه های نفتی HSE Officer in Oil Projects E-learning

دوره آموزشی مراقبت از آزمون Care of Test E-learning

دوره آموزشی مدیریت استراتژیکStrategic Management E-learning

دوره آموزشی مدیریت کسب و کار MBA گرایش مدیریت فناوری اطلاعات Master of Business administration (MBA) Management – IT Management tendency E-learning

دوره آموزشی ورد Word E-learning

دوره آموزشی بهداشت و ایمنی در محیط کار Health and Safety at Work E-learning

دوره آموزشی شبیه سازی حوادث حریق و انفجار با نرم افزار PHAST Simulation of fire and explosion events with PHAST software E-learning

دوره آموزشی حسابداری حرفه ای Professional Accounting E-learningA

حسابداری پالایشگاه ها خرید و فروش Refinery Accounting- Buying and Selling E-learning

دوره آموزشی آیین نگارش و مکاتبات اداریWriting methods & official correspondence E-learning

دوره آموزشی حمل و نقل همگانی Public Transportation E-learning

دوره آموزشی PBA مدیریت موفق در کلینیک Successful PBA management in the clinic E-learning

مسئول سفارشات خارجی Responsible for foreign orders E-learningB

دوره آموزشی تقویت حافظه و تندخوانی Skimming and Strengthening memory E-learningB

دوره آموزشی مباحث استاندارد Standard topics E-learning SFBB

دوره آموزشی مدیریت رفتار سازمانی در ورزشOrganizational Behavior Management in Sport E-learning

مربی کارآفرینی کودک و نوجوان (سطح مقدماتی ) Child and Adolescent Entrepreneurship Instructor (Primary Level) E-learning

دوره آموزشی کنترل پروژه با نرم افزار پریم اورا Controlling project with Primavera software E-learningB

دوره آموزشی برنامه نویسی آی او اس IOS Programing E-learning

دوره آموزشی فرهنگ و تمدن ایران Culture and Civilization of Iran E-learning

اعتبار سنجی و رتبه بندی اعتباری validating and rating Credit E-learning Validation and Credit Rating E-learningA

طراحی محصول دیجیتال Digital Product Design E-learning

دوره آموزشی برنامه نویسی GPS واپلیکیشنهای Open StreetMap با جاوا GPS programming And Open StreetMap Java Applications E-learning

دوره آموزشی حسابداری مالیFinancial Accounting E-learning

دوره آموزشی غواصی در آب های آزاد Diving in high seas E-learning

برنامه نویسی کاربردی و سوکت با جاوا Socket and Application programming with Java E-learning

دوره آموزشی پرورش کارآفرینان خلاقFostering Creative Entrepreneurs E-learning

مباحث سیستم مدیریت رضایتمندی مشتریان Supervising customer complaints E-learning ISO 10002

فروشنده لوازم خانگی home appliances seller E-learning

دوره آموزشی ادیوس EDIUS E-learning

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی برگزاری جلسات Specialized English language meeting E-learning

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی مهمانداران Specialized English Language for Hostesses E-learning

دوره آموزشی مدیریت رفتار مصرف کنندهConsumer Behavior Management E-learning

دوره آموزشی پاورپوینت PowerPoint E-learning

دوره آموزشی داوری بین المللی International Arbitration E-learning

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت رسانه Doctor of Business Administration (DBA) management- Media Management Tendency E-learning

دوره آموزشی زبان انگلیسی نوجوانان English for teens E-learning

کاربر بانک اطلاعاتی SQL Server And Access Database User E-learning SQL Server، Access

دوره آموزشی آشنایی با سیستم مدیریت ایمنی-بهداشت-محیط زیست(Introduction to Safety-Health-Environment Management System E-learningB (HSE-MS

مباحث موفقیت پایدار با Sustainable success by using ISO 9004 E-learning ISO 9004

دوره آموزشی بکارگیری HSE در صنایع (مقدماتی) Implementation of HSE in Industries (Introductory) E-Learning

دوره آموزشی رفتار شناسی حریق Fire Behaviorology E-Learning

دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی بیمهIntroduction to Insurance Marketing E-learning

مدیریت بهره وری Productivity Management E-learning

تعمیرکار عمومی رایانه شخصی General PC repairman E-learning

مدیر سرویس دهنده های مایکروسافت Microsoft Server providers Manager E-learning

دوره آموزشی مدیریت ایمیل با Email Managment with Outlook E-learning Outlook

دوره آموزشی کارمند متوسط فروش بلیط Ticket sales Average employee E-learning

دوره آموزشی طراحی و دوخت لباس عروس و شب Designing and Sewing Bride Dress and Evening Gown E-learningB

دوره آموزشی مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد The Director of the Free Technical and Vocational institute E-learning

رئیس تدارکات Head of Logistics E-learning

روش تحقیق در شبکه های اجتماعی Research Method in Social Network E-learning

دوره آموزشی ورزش های بندی تی آر ایکس Total Body Resistance Exercises (TRX) E-learning

دوره آموزشی مدیریت کسب و کار DBA املاک و مستغلات Business Management DBA Real Estates E-learning

دوره آموزشی طراحی هلیکوپتر Designing Helicopter E-learning

مباحث پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان ایزو Topics of ISO 10004 Customer satisfaction evaluation E-learning 10004

دوره آموزشی فلزکاری Metalworking E-learning

دوره آموزشی زبان فارسی ویژه ی غیر فارسی زبان ها Persian non-Persian languages E-learningB

دوره آموزشی کارشناس تغذیه nutritionist E-learning

دوره آموزشی نجاری Carpentry E-learningB

دوره آموزشی نرم افزار PDMS software E-learning PDMS

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی صنعت لجستیک Specialized English language logistics industry E-learning

دوره آموزشی طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری computer networks implementation and design E- learning

دوره آموزشی راهنمای محلی بومی Native local guide E-learning

دوره آموزشی بکارگیری امور حقوقی کودک Applying child legal affairs E-learning

دوره آموزشی مدیریت منابع انسانی Human Resource Management (HRM) E-learning

دوره آموزشی زبان چینی Chinese language E-learning

دوره آموزشی تکنولوژی حمل و نقلTransportation technology E-learning

سخت افزار روبوتیک Robotic Hardware E-learning

مهندس MicroTik Certified User Management Engineer E-learning MTCUME

دوره آموزشی کشت آفتابگردان Sunflower Cultivation E-learning

دوره آموزشی متون حقوقی Legal texts E-learning

دوره آموزشی لومیون Lumion E-learning

مهندس کامپیوتر در مدیریت زمان و اولویت Computer Engineer in managing time and Priority E-learning

دوره آموزشی عکاسی جواهرات Jewellery Photography E-learningA

دوره آموزشی VRay در تری دی مکس VRay on 3Max E-learning

دوره آموزشی روانشناسی سیاسی Political Psychology E-learning

معاون حسابرسی Deputy Auditor E-learning

مدیریت فروشگاه های زنجیره ای managing the Chain stores E-learning

دوره آموزشی ارزیابی ریسکRisk Assessment E-learning

دوره آموزشی مدیر کمپینگ(تفرجگاه)گردشگری ورزشی Camping manager of sport tourism E-learning

آماده سازی و تست نفوذ در شبکه Preparing and testing intrusion in the network E-learning

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

تدریس در بنیاد

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک