×

اخبار باما

شما اینجا هستید : اخبار باما

اخذ مجوز آموزش کارکنان دولت در حوزه فناوری اطلاعات

بازدید : 331 دسته : اخبار باما

شرکت توسعه دهندگان سیستم ابتکار به صورت حضوری و تحت بستر الکترونیک این شرکت تحت عنوان بنیاد آموزش مجازی ایرانیان به صورت مجازی در شهریور ماه ۱۳۹۵ موفق به اخذ مجوز برگزاری آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گردید. لذا کلیه دستگاه های مجری می توانند از این پس برگزاری دوره های آموزشی را به این مجموعه واگذار نمایند:

بخشنامه به کلیه دستگاه های اجرایی :

در راستای اجرای برنامه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری از نقشه راه اصلاح نظام اداری مصوبه شماره ۵۶۰/۹۳/۲۰۶ مورخ ۱۳۹۳/۰۱/۲۰ شورای عالی اداری، بند ۵-۱ (موضوع طراحی و راهبری اجرای آموزش مدیران، کارکنان دولت و کارشناسان واحدهای فن آوری اطلاعات دستگاه های اجرایی) و ماده ۱۵ آیین نامه توسعه خدمات الکترونیکی دستگاه های اجرایی (مصوبه شماره ۷۷۴۰/۹۳/۲۰۶ مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ شورای عالی اداری) کمیسیون توسعه دولت الکترونیکی در هفتمین جلسه در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ «دوره های آموزشی کارکنان دولت در حوزه فن آوری اطلاعات» را جهت اجرای دستگاه های اجرایی تصویب کرد.

ماده ۱) اهداف

- گسترش بهره‌گیری از فن آوری‌های نوین و اعمال وحدت رویه در راستای توسعه دولت الکترونیک

- افزایش سطح اثربخشی و به هنگام نمودن دانش و مهارت‌های فن آوری اطلاعات کارکنان دولت

ماده ۲) دوره‌های آموزشی و مخاطبین

دوره‌های آموزشی فن آوری اطلاعات برای سه گروه آموزشی به شرح ذیل طراحی شده است:

الف) مدیران ارشد

مخاطبین این دوره‌ها:‌ مدیران ارشد سازمان‌های دولتی در رده‌های رؤسای سازمان‌ها، معاونین و مدیران می‌باشند. این دوره‌ها شامل «دولت الکترونیکی و مهارت‌های سازمانی فنآوری اطلاعات» می‌باشد. (پیوست الف، صفحات ۱ تا ۷)

ب) مدیران و کارشناسان دفاتر فن آوری اطلاعات

مخاطبین این دوره‌ها: مدیران و کارشناسان در رسته فن آوری اطلاعات که بر اساس حوزه تخصصی خود (سخت افزار، نرم‌افزار، شبکه و...) دوره‌های آموزشی ذیل را طی می‌کنند:

این دوره‌ها شامل «حاکمیت فاوا، مدیریت خدمات فاوا، مدیریت فرآیندهای سازمانی، معماری فن آوری اطلاعات سازمانی، تحلیل و طراحی سیستم، مهندسی شبکه، مدیریت امنیت اطلاعات، مدیریت پروژه‌های فن آوری اطلاعات، رایانش ابری و مهاجرت به نرم‌افزارهای آزاد/ متن باز» (پیوست ب، صفحات ۸ تا ۳۷)

ج) عموم کارکنان دولت

مخاطبین این دوره‌ها: متصدیان مشاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی (بجز متصدیان مشاغل رسته خدمات) می‌باشند. این دوره‌ها شامل «مهارت‌های حرفه‌ای و اداری کار با رایانه، مدیریت ابزار و اطلاعات سازمانی، مفاهیم و کلیات دولت الکترونیک و شبکه و امنیت اطلاعات در سازمان‌ها» می‌باشد. (پیوست ج، صفحات ۳۸ تا ۴۹)

تبصره: هر دستگاه می‌تواند با توجه به نیازها و مأموریت‌های خود دوره‌های اختصاصی فن آوری اطلاعات را در قالب پیشنهاد به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارسال نماید تا در صورت تأیید در قالب نظام آموزش کارکنان دولت ابلاغ گردد.

استانداردها و ضوابط:

ماده ۳) آموزش‌های موضوع ماده ۲ این بخشنامه‌، در چارچوب نظام آموزش کارمندان دولت، محسوب می‌شود.

ماده ۴) برای کلیه مدیران جهت انتصاب، ارتقاء و تمدیت مدت مدیریت حرفه‌ای در پست‌های مدیریتی، گذراندن دوره‌های آموزشی بند (الف) موضوع ماده ۲ این بخشنامه الزامی است.

تبصره: کسانی که قبل از ابلاغ این بخشنامه به پست مدیریتی منصوب گردیده‌اند، موظفند دوره‌های مذکور را حداکثر تا یکسال پس از تاریخ ابلاغ این بخشنامه طی نمایند.

ماده ۵) فراگیری دوره‌های آموزشی بند (ب) موضوع ماده ۲ این بخشنامه، بر حسب نیازهای شغلی کارکنان دفاتر فن آوری اطلاعات به تشخیص دستگاه قابل اجرا می‌باشد.

تبصره‌: فراگیری دوره‌های آموزشی بند (ب) موضوع ماده ۲، با کدهای (ب۱) و (ب۲) جدول پیوست، برای مدیران فن آوری اطلاعات الزامی است.

مدیریت اجرا:

ماده ۶- دستگاه‌های اجرایی مکلفند با رعایت مفاد این بخشنامه و نظام آموزش کارمندان دولت، دوره‌های آموزشی فوق‌الذکر را در برنامه آموزش سالانه خود پیش‌بینی و اجرا نمایند. به نحوی که کارکنان مشمول، مهارت‌های لازم را در بهره‌گیری از فن‌آوری اطلاعات کسب نمایند.

ماده ۷- دستگاه‌های اجرایی موظفند دوره‌های آموزشی (موضوع ماده ۲ این بخشنامه‌) را طبق شرایط و محتوای مندرج در این بخشنامه توسط مجریان ذیل که صلاحیت مدرسان آنان بر اساس ضوابط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور (امور سیستم‌ها و دولت الکترونیک) محرز شده و دارای گواهینامه می‌باشند، برگزار نمایند.

 

مجوز کارکنان دولت

ادامه مطلب

پیام مهم مدیرعامل بنیاد آموزش مجازی ایرانیان به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)

بازدید : 132 دسته : اخبار باما

بسم الله الرحمن الرحیم

روزی سیاه در تقویم ملت ایران، 14 خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، اسوه و اسطوره ملت ایران، پیر جماران، حضرت امام خمینی (ره) بدون تردید تلخ ترین روز در حیات سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود. حضرت امام خمینی (ره) نه تنها رهبر سیاسی جمهوری اسلامی ایران بلکه رهبر معنوی مسلمانان و آزادی خواهان سراسر جهان که آرمان در گرو مبارزه با ظلم و قطع نمودن دست بیگانگان غربی در کشورشان دارند، به شمار می روند و در زمره تنها رهبر سیاسی ملتی به شمار می رود که پس از سال ها از عروج ملکوتی شان، شجاعت، ایستادگی و ظلم ستیزی شان دهان به دهان نسل به نسل بازگو می شود. بدینوسیله وظیفه خود می دانم سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) را در وهله نخست به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر(عج) و سپس به نائب بر حق حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و در انتها به کلیه دانشپذیران شرکت دانش بینان بنیاد آموزش مجازی ایرانیان که امید آن می رود همواره با تاسی از آرمان های انقلاب راهی جز سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نپیمایند تسلیت عرض می نمایم و مطابق با دستورالعمل مصوب شده در هیات مدیره بنیاد آموزش مجازی ایرانیان، به استحضار می رساند کلیه پرسنل و مجموعه کاری در روز جمعه 14 خرداد 1395 با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی قدس سره به گرامیداشت سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی مبادرت ورزند.

و من الله التوقیق

مهندس نریمان پورطلایی

مدیرعامل؛ بنیاد آموزش مجازی ایرانیان

ادامه مطلب

ایزو ۱۰۶۶۸-ارزش گذاری برند

بازدید : 198 دسته : اخبار باما

ارزش گذاری برند – الزامات ارزش گذاری مالی برند

پیش گفتار

ایزو (سازمان بین المللی استانداردسازی) یک فدراسیون جهانی از مراجع استانداردسازی ملی (اعضای ایزو) می باشد. کار آماده‌سازی استانداردهای بین المللی به طور عادی از طریق کمیته های فنی ایزو انجام می شود. هر عضو علاقمند به یک موضوع خاص که برایش کمیته ای تشکیل شده است حق حضور در آن کمیته را دارد. سازمانهای بین المللی، دولتی و غیره دولتی با همکاری با ایزو در این کار سهمی دارند. ایزو با کمیسیون الکتروتکنیک بین المللی (International Electrotechnical Commission (IEC))) بر روی استانداردسازی تمام موضوعات الکتروتکنیکی همکاری نزدیکی دارد.

استانداردهای بین المللی مطابق با قوانین بخش ۲ راهنماهای ISO/IEC به صورت پیش نویس تهیه می شوند.

کار اصلی کمیته های فنی آماده سازی استانداردهای بین المللی است. استانداردهای بین المللی پیش نویس که توسط کمیته های فنی پذیرش می شوند در میان اعضاء به رای گیری گذاشته می شوند. انتشار آن به عنوان یک استاندارد بین المللی نیاز به تایید و رای حداقل ۷۵ درصد از اعضاء دارد.

به این نکته باید توجه نمود که امکان آن وجود دارد که برخی قسمتهای این سند حق امتیاز ثبت شده داشته باشند. ایزو مسئول شناسایی بخشی از این حقوق یا کلیه آنها نیست.

ایزو ۱۰۶۶۸ توسط کمیته پروژه ISO/PC 231 مدیریت انرژی تهیه گشته است.

مقدمه

دارایی های نامشهود بسیار با ارزشند و برند هر سازمان از ارزشمندترین آنهاست که کمتر کسی نیز آنرا درک کرده است. تعیین ارزش برند به نحوی که موثق باشد کار گرانقدریست. این استاندارد بین المللی رویکردی مناسب و معتبر به ارزش گذاری برند ارائه می دهد و از جنبه های مالی، رفتاری و قانونی به آن می پردازد.

ارزش گذاری برند – الزامات ارزش گذاری مادی برند

۱٫       دامنه کاربرد

این استاندارد بین المللی تعیین کننده الزاماتی پیرامون رویه ها و روشهای اندازه گیری ارزش مادی برند می باشد.

در این استاندارد بین المللی چارچوبی برای ارزش گذاری برند مشخص می شود نظیر اهداف، مبناهای ارزش گذاری، رویکردهای ارزش گذاری، روشهای ارزش گذاری و یافتن [MA1] داده ها و فرضیات کیفی را در بر می گیرد. همچنین روشهای گزارش‌دهی درباره نتایج ارزش گذاری را عنوان می کند.

۲٫     اصطلاحات و تعاریف

در این استاندارد، اصطلاحات و تعاریف زیر کاربرد دارد

۲٫۱٫      دارایی

حق قانونی یا یک منبع تحت کنترل شرکت است و توانایی سودآوری را دارد.

۲٫۲٫     برند

دارایی نامشهود تجاری شامل اسامی، عبارات، علامتها، سمبلها، لوگوها و طرحها و یا ترکیبی از آنها و دیگر موارد است که برای شناسایی کالاها، خدمات و شرکتها استفاده شده و تصویر یا معانی متمایزی در ذهنیت ذی نفعان تداعی می کند که به واسطه آن منافع یا ارزشهای اقتصادی ایجاد می گردد.

۲٫۳٫    دارایی نامشهود

دارایی قابل شناسایی غیر مالی که دارای جسم فیزیکی نیست

۲٫۴٫     ارزش مادی برند

ارزش برند

ارزش اقتصادی برند بر حسب واحدهای مالی قابل انتقال

تذکر           نتایج به دست آمده ممکن است یک یا مجموعه ای از ارزشهای اقتصادی باشد

۲٫۵٫    معیار ارزش

فرضیه مربوط به محتملترین شرایطی که در مورد موضوع ارزش گذاری حاکم است

۲٫۶٫     ارزش فعلی

ارزش تنزیل شده مبلغ پولی در آینده که به حال حاضر در آمده است

۲٫۷٫    ذی نفع

فردی که تصمیماتش تحت تاثیر برند است یا ممکن است باشد

تذکر           ذی نفعان معمول شامل مشتریان، مصرف کنندگان، تامین کنندگان، کارکنان، کارکنان بالقوه، صاحب نظران، سهامداران، سرمایه گذاران، مقامات دولتی و سازمانهای غیر دولتی می باشند.

۲٫۸٫    نشان تجاری

علامت قانونی قابل حفاظت یا ترکیبی از چند علامت که قادر است کالاها یا خدمات یک نشان تجاری را از دیگر موارد تمیز دهد.

مثال           کلمات (شامل اسامی افراد)، حروف، اعداد، اجزای تصویری و ترکیبی از رنگها

تذکر ۱        این تعریف با تعریف علامت تجاری توافقنامه سازمان تجارت جهانی درباره جنبه های بازرگانی حقوق دارایی های معنوی (TRIPS) تطابق دارد

تذکر ۲        نشان تجاری نام یک شرکت، موسسهیا سازمانی دیگر است که برای شناسایی آن استفاده می شود. نشان تجاری ممکن است با نشان تجاری که شرکت برای شناسایی محصولات یا خدماتش استفاده می کند یکسان باشد یا نباشد.

۲٫۹٫     تاریخ ارزش گذاری

تاریخی که ارزش گذاری در آن به پایان می رسد

۲٫۱۰٫   تاریخ ارزش

تاریخی که ورودی های ارزش گذاری، فرضیات و نتیجه ارزش گذاری در آن معتبر هستند

khooyeh iso

۳٫    الزامات عمومی

۳٫۱٫    شفافیت

فرایند ارزش گذاری برند باید شفاف باشد. این فرایندها شامل اعلام و کمّی سازی ورودی های ارزش گذاری، فرضیات و ریسکها می باشد و همچنین در صورت لزوم تحلیل حساسیت ارزش برند در برابر پارامترهای اصلی مورد استفاده در مدلهای ارزش گذاری.

۳٫۲٫   اعتبار

ارزش گذاری باید بر مبنای ورودیها و فرضیاتی باشد که از تاریخ ارزش معتبر و مرتبط باشند

۳٫۳٫   قابلیت اعتماد

تکرار ارزش گذاری باید نتایج یکسان و همسانی پدید آورد

۳٫۴٫   کفایت

ارزش گذاری برند باید بر مبنای داده ها و تجزیه و تحلیلهای کافی صورت پذیرد تا نتایج، قابل اعتماد باشند

۳٫۵٫   بی طرفی

ارزش گذاری ارزیاب باید به دور از هر گونه قضاوت تبعیض آمیز صورت پذیرد

۳٫۶٫   پارامترهای مالی، رفتاری و قانونی

در ارزش گذاری مادی برند باید پارامترهای مالی، رفتاری و قانونی را به عنوان بخشی از ارزیابی عمومی در نظر گرفت. ارزش گذاری مادی برند باید بر مبنای یافته های حاصل از بخشهای مالی، رفتاری و قانونی صورت پذیرد.

  1. ۴٫       الزامات ویژه

۴٫۱٫     تشریح هدف از ارزش گذاری

در این بند باید کاربرد مورد نظر، مخاطبین، دارایی شناسایی شده، فرضیه ارزش، پست ارزیاب (ارزش گذار)، تاریخ ارزش گذاری و تاریخ ارزش.

مفهوم ارزش باید در تطابق با هدف از ارزش گذاری تعیین گردد

تذکر           اهداف مختلفی برای ارزش گذاری وجود دارد. از انواع متداول آنها عبارتند از:

a)      اطلاع رسانی به مدیریت

b)      برنامه ریزی استراتژیک

c)      گزارش دهی درباره ارزش

d)      حسابداری

e)      نقدینگی

f)       داد و ستد قانونی

g)      اعطای نمایندگی

h)      پشتیبانی از دعاوی قضایی

i)        حل اختلاف

j)        برنامه ریزی و تطابق با مالیات بندی

k)      وام و بالا بردن سرمایه با فروش سهام

۴٫۲٫    مفهوم ارزش

ارزش مادی یک برند باید بیانگر منافع اقتصادی باشد که برند می تواند در عمر اقتصادی مفیدی که برایش پیش بینی می‌شود به وجود آورد. عموما ارزش مادی باید از طریق جریانهای نقدی محاسبه شود که از طریق درآمد، سود اقتصادی و کاهش هزینه پدید می آید.

۴٫۳٫   شناسایی برند

در ارزیابی باید برند مورد ارزیابی را شناسایی و تعریف نمود.

  1. ۵٫      رویکردها و روشهای ارزیابی

۵٫۱٫    ملاحظات عمومی

برندها باید با استفاده از رویکردهای درآمد، بازار و هزینه، ارزش گذاری شوند. هدف از ارزش گذاری، مفهوم ارزش و مشخصات برند مورد ارزش گذاری باید تعیین کند از کدام رویکرد (یا رویکردها) برای محاسبه ارزش برند استفاده شود.

۵٫۲٫   رویکرد درآمد

۵٫۲٫۱٫ تشریح رویکرد درآمد

در رویکرد درآمد، ارزش برند، ارزش فعلی منافع پیش بینی شده برند در طول عمر مفید اقتصادی باقی مانده از آن می‌باشد.

در این رویکرد به دنبال جریانهای پیش بینی شده نقدینگی پس از کسر مالیات هستیم که برند در طول عمر اقتصادی مفیدش بوجود می آورد. بعد از تخمین این نقدینگی با نرخ تنزیلی مناسب آنرا به زمان حال در می آوریم.

۵٫۲٫۲٫تعیین جریانهای نقدی

۵٫۲٫۲٫۱٫ کلیات

نقدینگی (یا معیار دیگری از درآمدهای برند) مورد استفاده در ارزش گذاری برند باید به طور معقول قابل استناد به آن برند  باشد. روشهای مختلفی برای تعیین جریانهای نقدی وجود دارد که در ۵٫۲٫۲٫۲ تا ۵٫۲٫۲٫۷ تشریح شده است.

۵٫۲٫۲٫۲٫  روش صرفه قیمت

در این روش تخمین می زنیم که برند ما را قادر می سازد تا چه حد قیمت کالا را نسبت به قیمت واقعی اش بالاتر قرار دهیم.

قیمت کالا یا خدماتی که با برند خاصی به فروش می رسد باید ترجیحا با قیمتی که برای محصولی عمومی یعنی بدون برند پرداخت می شود مقایسه شود.

برای دستیابی به جریان نقدی اضافه مرتبط با برند، باید عوامل دیگر را که مالک برند به واسطه آنها می‌تواند کالا یا خدمات مورد بحث را با قیمتی بالاتر بفروشد شناسایی و حذف نمود.

هزینه های بیشتر و اضافه‌ای که باید پرداخت تا بتوان قیمتی بالاتر از حد معمول ارائه داد نیز باید از صرفه قیمت کسر گردد.

ممکن است در بسیاری صنایع شناسایی محصولی عمومی یا بدون برند برای مقایسه با محصول دارای برند دشوار باشد که در این حالت برآورد با استفاده از برندی که در بازار دارای کمترین قدرت (ر.ک ۶٫۲٫۴) می باشد صورت می گیرد.

در هنگام استفاده از روش صرفه قیمت باید روش صرفه حجم را نیز در نظر گرفت. همچنین باید منافع حاصل از صرفه جویی هزینه ای را نیز در نظر بگیرد.

۵٫۲٫۲٫۳٫ روش صرفه حجم

این روش، ارزش یک برند را با استفاده از صرفه حجمی که به وجود می آورد تخمین می زند.

برای تعیین جریان نقدینگی حاصل از یک برند می توان از روش صرفه حجم استفاده کرد. در این روش باید جریانهای نقدینگی اضافه حاصل از صرفه حجم  بر اساس تحلیل سهم بازار تعیین گردد.

جریان نقدینگی اضافه حاصله از برند، سود نقدی عملیاتی مرتبط با سهم اضافه بازار می باشد.

ارزیاب باید توجه کند که ممکن است عوامل دیگری در تعیین یک سهم بازار خاص نقش داشته باشند. ناقص بودن بازار یکی از مهمترین عوامل از این دست می باشد. در هنگام ارزش گذاری برندی با جایگاه ویژه در بازار، ارزیاب باید اثر ناقص بودن بازار را بر جریان نقدی شناسایی کرده و از جریان نقدی مربوط به آن برند کسر کند.

مانند صرفه قیمت، هزینه های دیگر لازم برای حفظ سهم بیشتر بازار یا رشد سریعتر در بازار را باید در نظر گرفت.

در استفاده از روش صرفه حجم باید روش صرفه قیمت را نیز در نظر گرفت. بعلاوه باید مزایای صرفه جویی در هزینه نیز در نظر گرفته شود.

۵٫۲٫۲٫۴٫  روش تقسیم درآمد

در این روش، ارزش برند، ارزش فعلی بخشی از سود اقتصادی قابل استناد به برند است. سود اقتصادی معادل است با سود عملیاتی خالص بعد از یک افزایش در سرمایه  مورد استفاده که به صورت ارزش بازار بیان می شود. سپس باید از نتایج تحقیق رفتاری برای شناسایی سهم برند در افزایش درآمدها یا کاهش هزینه ها استفاده کرد. ارزش برند معادل ارزش فعلی بخشی از سود اقتصادی در طی عمر اقتصادی مفید باقی مانده از برند است.

۵٫۲٫۲٫۵٫ روش درآمدهای مازاد چند دوره ای

در این روش، ارزش برند معادل است با ارزش فعلی جریان نقدی باقی مانده در آینده بعد از کسر سودهایکلیه دارایی‌های ضروری دیگر برای عملیات شرکت.

زمانیکه جریان نقدی شرکت حاصل دارایی های نامشهود متعددی است در این روش باید هر گروه از دارایی های نامشهود ارزش گذاری شوند تا بتوان هزینه سرمایه مربوط به هر کدام را محاسبه کرد.

۵٫۲٫۲٫۶٫  روش جریان نقدی تفاضلی

در این روش جریان نقدی حاصل از برند از طریق مقایسه با یک شرکت مشابه که چنین برندی ندارد به دست می آید. در عمل موقعیتهای کمی وجود دارد که کسی بتواند چنین شرکتی با عملیات مشابه شناسایی کند که برند نداشته باشد. جریانهای نقدی هم از طریق افزایش درآمد پدید می آیند و هم از کاهش هزینه. در هنگام ارزش گذاری برند اینگونه صرفه جویی ها در هزینه باید شناسایی و در نظر گرفته شوند.

۵٫۲٫۲٫۷٫ روش تقویت حق امتیاز

برای تعیین جریان نقدی حاصل از برند می توان از روش تقویت حق امتیاز استفاده کرد. این روش باید ارزش برند را به صورت ارزش فعلی فروش حق امتیاز در آینده اندازه گیری کرد با این فرض که برند به تملک کسی که حق امتیاز را می‌خرد در نمی آید. بنابراین ارزش محاسبه شده از طریق این روش، ارزش فعلی فروش حق امتیازی که از طریق مالکیت برند به دست می آید را کنار می گذارد.

برای تعیین حق اعطای امتیاز مورد استفاده در ارزش گذاری باید از اطلاعات موجود در مورد موافقتنامه های اعطای حق امتیاز برای برندهای مشابه و نیز تقسیم مناسب منافع برند میان واگذار کننده و دریافت کننده حق امتیاز استفاده کرده و آنها را کاملا تحلیل کرد. تا حد ممکن باید از برندهایی با مشخصات و اندازه مشابه برند مورد ارزش گذاری استفاده کرد.

۵٫۲٫۳٫       تعیین متغیرهای مالی

۵٫۲٫۳٫۱٫                        تعیین نرخ تنزیل

در روش درآمد، ریسکهایی که تا کنون در جریانهای نقدی آینده منعکس نشده اند باید در نرخ تنزیل در نظر گرفته شود.

نرخ مورد استفاده برای تنزیل جریانهای نقدی پیش بینی شده در آینده را باید عموما از نزخ تنزیل مورد استفاده برای تنزیل جریانهای نقدی حاصل از کل شرکت به دست آورد یعنی میانگین موزون هزینه سرمایه (WACC). از آنجایی که یک شرکت مجموعه ای از دارایی ها و تعهدات است، نرخ تنزیل باید نشان دهنده ریسکهای ویژه برند نیز باشد.

برخی عوامل خاص شرکت نظیر ریسکهای بازاری، رفتاری و قانونی باید در نرخ تنزیل در نظر گرفته شود مگر در مواقعی که صراحتا در پیش بینی جریان نقدی یا طول عمر پیش بینی شده برای دارایی در نظر گرفته شده باشد.

۵٫۲٫۳٫۲٫                       عمر اقتصادی مفید

در استفاده از رویکرد درآمد، برای تعیین عمر اقتصادی مفید یک برند باید گرایش عمومی برندها در صنعتی که برند در آن حضور دارد در نظر گرفته شود. دوره پیش بینی مورد استفاده در ارزش گذاری نباید از عمر اقتصادی مفید باقی مانده از برند فراتر رود.

تذکر      ممکن است برندی عمر اقتصادی مفید نامحدودی داشته باشد.

۵٫۲٫۳٫۳٫                       ملاحظات مالیاتی

۵٫۲٫۳٫۳٫۱٫                   نرخ مالیات

در محاسبه جریانهای نقدی در رویکرد درآمد باید مالیات را کسر کرد.

۵٫۲٫۳٫۳٫۲٫                  مزیت استهلاک مالیات (TAB)

در هنگام ارزش گذاری برند، تاثیر صرفه جویی مالیاتی از طریق استهلاک باید در نظر گرفته شده و در صورت لزوم محاسبه شود.

گزارشهای ارزش گذاری باید کاملا نشان دهند که آیا ارزش، صرفه جویی های مالیاتی را در بر گرفته و یا خیر و در صورت کاربرد آنرا جداگانه نشان دهد.

۵٫۲٫۳٫۴٫                       نرخ رشد در بلند مدت

در روش درآمد، دوره فراتر از پیش بینی های مشخص شده باید با استفاده از نرخ رشد مورد انتظار در بلند مدت ارزش گذاری شود. نرخ رشد باید بر اصول اقتصادی قابل توجیه بنا شده باشد.

۵٫۳٫   رویکرد بازار

۵٫۳٫۱٫ تشریح رویکرد بازار

مبنای اندازه گیری ارزش در این رویکرد آن است که دیگر خریداران در بازار بابت دارایی مشابه موضوع ارزش گذاری چه مقدار پرداخته اند.

با کمک این رویکرد باید بتوان قیمت فروش برند را پیش بینی کرد. داده های مربوط به بهای پرداختی برای برندهای مشابه باید جمع آوری گردد و با تعدیلهایی تفاوتهای میان آن دارایی ها و برند مورد تحلیل جبران گردد. برای برندهای مشابه باید ضرایبی بر مبنای قیمت خرید آنها محاسبه شود. آن ضرایب را به جمع برند موردبحث اعمال کرد.

۵٫۳٫۲٫       ملاحظات مربوط به استفاده از رویکرد بازار

در استفاده از رویکرد بازار، برندهای منتخب برای مقایسه باید خصوصیات مشابه برند مورد ارزش یابی را داشته باشند نظیر قدرت برند، کالاها و خدمات یا موقعیت قانونی و اقتصادی.

برای مقایسه باید تراکنشهای انجام شده از نظر زمانی به تاریخ ارزش موضوع ارزش گذاری نزدیک باشند.

در ارزش گذاری باید این حقیقت را در نظر گرفت که قیمت واقعی مذاکره شده توسط طرفهای مستقل در یک تراکنش ممکن است بیانگر ارزشهای استراتژیک و هم افزایی هایی باشد که توسط مالک فعلی قابل مشاهده نباشد.

تذکر      تعداد تراکنشهای مربوط به یک برند به عنوان یک دارایی جداگانه بسیار کم است. بعلاوه وقتی داده ها مشخص هستند، مشخصات برند مورد ارزش گذاری ممکن است با مشخصات نمونه های کمی که فروخته شده اند بسیار متفاوت باشد.

۵٫۴٫   رویکرد هزینه

۵٫۴٫۱٫ تشریح رویکرد هزینه

در این رویکرد، ارزش یک برند بر مبنای هزینه هایی که برای ایجاد آن برند صورت گرفته یا هزینه جایگزینی یا خلق مجدد آن اندازه گیری می شود.

تذکر           این رویکرد بر این فرض استوار است که یک سرمایه گذار محتاط مبلغی بیش از میزان لازم برای جایگزینی یا خلق مجدد یک برند برای آن نمی پردازد.

هزینه واقعی سرمایه گذاری شده در برند شامل تمام هزینه های ایجاد و حمایت از برند تا تاریخ ارزش می باشد. هزینه جایگزینی برند باید هزینه ایجاد یک برند مشابه با همان کاربری به قیمتی واقعی در تاریخ تجزیه و تحلیل ارزش گذاری را در بر گیرد. هزینه تولید مجدد بیانگر هزینه ایجاد مجدد یک برند مشابه در تاریخ ارزش می باشد و باید تعدیل گردد تا خسارتهای احتمالی آگاهی و قدرت را در بر گیرد.

۵٫۴٫۲٫ملاحظات استفاده از رویکرد هزینه

زمان استفاده از رویکرد هزینه، باید بین هزینه های قبلی و آگاهی از برندی که توسط آن هزینه ایجاد می شود مقایسه ای صورت بگیرد. نباید تصور کرد که همیشه میان پول صرف شده و ارزش رابطه ای وجود دارد.

تذکر           رویکرد هزینه اغلب بر مبنای داده های گذشته نگر  استوار است و ظرفیت کسب درآمد شرکت در آینده را در نظر نمی گیرد.

زمانی باید از رویکرد هزینه استفاده کرد که دیگر رویکردهای ارزش گذاری قابل استفاده نیستند و داده های قابل اعتمادی برای تخمین هزینه وجود دارد.

از رویکرد هزینه می توان برای ارزیابی سازگاری و معقولیت ارزشهای به دست آمده از طریق دیگر روشها استفاده کرد.

  1. ۶٫       ورودیهای ضروری ارزش گذاری

۶٫۱٫     داده های مالی و مرتبط با بازار

برای ارزیابی بازاری که برند در آن فعالیت می کند (مانند اندازه، روندها) باید به تحلیل درباره حجم بازار، ارزش، حاشیه سود و کانالهای فعلی و پیش بینی شده پرداخت. ارزیاب باید اطمینان حاصل کند که نتایج این تحلیل در ارزش گذاری منعکس می شود.

در ارزیابی باید از برآورد تمام داده های مالی مرتبط استفاده کرد.

۶٫۲٫    جنبه های رفتاری

۶٫۲٫۱٫  رابطه با جنبه های مالی

برای ارزیابی ارزش برند، پارامترهای مالی مهم و فرضیات اصلی ارزش گذاری باید بر اساس تحلیل جنبه های رفتاری برند تعدیل شود.

در رویکرد درآمد از تحلیل جنبه های رفتاری برند برای تعیین سهم مالی قابل استناد به آن و برای ارزیابی ریسک مربوط به برند جهت تعیین نرخ تنزیل باید استفاده کرد.

در این روش تحلیل رفتاری جنبه های یک برند برای تعیین ضرایب مناسب لازم است.

در هنگام استفاده از رویکرد هزینه، تجزیه و تحلیل جنبه های رفتاری برای تعیین هزینه ایجاد یک برند با بهره مندیمعادل باید صورت پذیرد.

۶٫۲٫۲٫ ملاحظات عمومی

ارزش گذاری برند باید مستقیما به راه های ارزش آفرینی برند بپردازد و تمام مزایای اقتصادی که می توان از نقش برند در دل شرکت دارای برند در نظر بگیرد.

تذکر      بخش اصلی ارزش برند در معنی (معانی) داراییدر میان سهامداران نهفته است. معانی همراه می تواند به استفاده از برند برای مقاصد مختلف محدود شده و یا از آن فراتر رود.

عواید اقتصادی مختلفی از یک برند حاصل می شوند مانند موارد زیر:

a)           برند باعث شناخت بهتر و تبادل بهتر پیامهای ارتباطی گشته و بنابراین باعث افزایش کارایی در ارتباطات می شود. کارایی در ارتباطات به سودآوری شرکت دارای برند کمک می کند.

b)           برند به تمایز محصول و خدمات کمک می کند که وقتی این تمایز اهمیت داشته باشد تاثیر مثبتی بر رفتار خرید مشتری می گذارد. تمایز صحیح منجر به ایجاد برتری می شود که در نهایت به رشد مالی منجر خواهد شد.

c)           برند به جذب یا ابقای مشتریان و در نتیجه به دوام شرکت کمک می کند. برندها تضمین کننده تقاضا در آینده هستند و در نتیجه ریسکهای عملیاتی شرکت را کاهش می دهند.

۶٫۲٫۳٫تعیین موقعیت برند

موقعیت برند در بازار و مولدهای ارزش برند را باید ارزیابی نمود.

تذکر      تفکرات منطقی یا احساس سهامداران در رابطه با برند تعیین کننده موفقیتش در آینده است و بنابراین موجب حفظ ارزش آن یا افزایش ارزش و یا هر دو می شود. این روابط، اساس نقش برندها و ایجاد تعهد نسب به برند را تشکیل می دهند که منجر به خرید مداوم و ظرفیت این برندها به جذب قیمت بیشتر می گردد. در نتیجه ارزیابی ارزش یک برند و ریسکهای ویژه آن در کل بدون ارزیابی جامع و ماهرانه از استنباط ذی نفعان درباره برند در مقایسه با رقبا بی معنی خواهد بود.

۶٫۲٫۴٫ قدرت برند

به منظور تخمین میزان حجم فروش، درآمد و ریسکها در آینده باید در میان گروه های ذی نفع مرتبط تجزیه و تحلیل قدرت برند صورت گرفته و در ارزیابی منعکس شود.

تذکر ۱   معیارهایی که معمولا برای درک قدرت برند استفاده می شوند شامل آگاهی، ویژگیهای استنباطی، دانش، گرایش و تعهد می باشد.

تذکر ۲   کیفیت و کمیت داده های مربوط به قدرت برند که برای ارزش گذاری موجود می باشند از برندی به برند دیگر کاملا متفاوت است

تذکر ۳   قدرت برند ممکن است کاملا تحت تاثیر تغییرات در رفتار مصرف کننده و روندها، سرمایه گذاری بر روی برند، فعالیت رقابتی و برنامه های حمایتی از نشان های تجاری باشد

۶٫۲٫۵٫تاثیر بر روی تقاضا

در هر ارزش گذاری برند باید ارتباطبا برند در بازار ویژه آن و محیط بخش ارزیابی شود. ارتباط با برند تشریح کننده نفوذی است که برند بر تصمیم خرید در گروه هدف در بازار می گذارد. ترکیب ارتباط با برند برای صنعت با مشخصه های شرکت تعیین می کند که برند چه مقدار ارزشی از ارزش کل را تشکیل می دهد.

تذکر      این اطلاعات نشان می دهد که چه مقدار از جریان نقدینگی کل به برند مربوط می شود.

ارتباط با برند را هم در ارتباط با وضعیت جاری و هم وضعیت آینده برند باید در نظر گرفت. بنابراین برآوردهایی از تغییرات (رشد یا افت) در ارتباط با برند در آینده در بازار یا بخش مورد بررسی باید در ارزیابی وجود داشته باشد.

۶٫۳٫   جنبه های قانونی

۶٫۳٫۱٫ ارزیابی حمایت قانونی

در ارزیابی، میزان حمایتهای قانونی از برند باید برآورد شود و موارد زیر مشخص گردد:

–             هر کدام از حقوق قانونی که از برند حمایت می کنند

–             مالک قانونی هر کدام از آن حقوق قانونی؛ و

–             پارامترهای قانونی که تاثیر منفی یا مثبتی بر ارزش برند می گذارند

تذکر ۱   یک بخش مهم از ارزش گذاری برند ارزیابی حمایت قانونی است که در محکمه های قضایی مرتبط از برند می شود. حمایت قانونی باعث اطلاع رسانی ارزش برند می گردد زیرا اجازه می دهد که مالک برند از سیستمهای رسمی قانونی استفاده کرده و اشخاص دیگر را از استفاده از آن منع نموده و انحصار به وجود آورد.

تذکر ۲   حقوق قانونی که برای حمایت جنبه های یک برند وجود دارد بین سیستمهای قانونی فرق می کند. با برخی استثنائات کوچک (مانند سیستم علامت تجاری اتحادیه اروپا)، حقوق قانونی که از برند حمایت می کند تنها در سطح ملی وجود دارد.

۶٫۳٫۲٫حقوق قانونی که باید ارزش گذاری شوند

۶٫۳٫۲٫۱٫کلیات

یک تجزیه و تحلیل در قالب قوانین داخلی باید به عنوان یک جزء ضروری در ارزش گذاری برند وجود داشته باشد.

حقوق قانونی مرتبط با برند و مالکیت برند باید مشخص شوند.

تذکر      به طور عمومی مهمترین شکل از حمایت قانونی، علامتهای تجاری ثبت شده هستند. البته دیگر حقوق قانونی نیز ممکن است وجود داشته باشند که از جنبه های برندحمایت می کنند. مثالهایی از این دست عبارتند از حقوق حمایت از اسامی تجاری، علامتهای تجاری ثبت نشده بر مبنای استفاده، حقوق حمایت از طراحی های ثبت شده و ثبت نشده، حقوق حمایت از کارهای دارای کپی رایت و حقوق جلوگیری از رفتار ناجوانمردانه، فریبنده یا ضد رقابت. چنین نیست که همه این حقوق قانونی در تمام بازارها کاربرد داشته باشند و دیگر قوانین ملی نیز علاوه بر این مثالها وجود دارد.

۶٫۳٫۲٫۲٫                        مالکیت

ارزش تعیین شده در ارزش گذاری برند باید تنها قابل استناد به مالک حقوق قانونی باشد

۶٫۳٫۲٫۳٫                       تعیین حقوق قانونی

حقوق قانونی باید مطابق قوانین مرتبط ملی و منطقه ای تعیین شوند.

تذکر      یک حق قانونی از طریق ثبت، استفاده یا قانونگذاری پدید می آید. حقوق قانونی یا به صورت یک حق قانونی منحصر به فرد یا به صورت مجموعه ای از حقوق قانونی وجود دارند.

۶٫۳٫۲٫۴٫                        حقوق قانونی از طریق ثبت

حقوق قانونی به دست آمده از طریق ثبت باید به صورت علامت/علامتها، کالا یا خدمات و قلمرو/قلمروهاییو همچنانکه در سند یا اسناد ثبت می آیند تعریف شوند.

۶٫۳٫۲٫۵٫                       حقوق قانونی یا حقوق بالقوه قانونی یا هر دو که از طریق استفاده به دست می آید

با در نظر گرفتن قلمرو استفاده و شناخت بازار در تطابق با قانون ملی یا منطقه ای حقوق به دست آمده از طریق استفاده باید تعریف شوند را مرتبط در نظر بگیرند.

۶٫۳٫۲٫۶٫                        پارامترهای قانونی موثر بر ارزش برند

ارزیابی باید تمام پارامترهای قانونی که به طور منفی یا مثبت بر ارزش برند موثرند را در نظر بگیرد شامل:

a)           تمایز

b)           دامنه کاربرد/ دامنه ثبت (قلمرو، کالا یا خدمات)

c)           میزان استفاده

d)           شهرت / میزان شناخته شده بودن برند

e)           ریسک ابطال، اولویت، کاهش توان و توانایی و/یا تمایل مالک برای به اجرا گذاشتن حقوق قانونی

تذکر ۱   پارامترهای قانونی به تطابق میان حقوق قانونی برند و بازاری که در آن کار می کند بستگی دارد. این پارامترها تعریف کننده روابط بین حقوق قانونی و استنباط بازار هستند.

تذکر ۲   حقوق شخص ثالث می تواند بر کاربرد مورد انتظار فعلی از برند و در نتیجه ارزش آن تاثیر بگذارد

۶٫۳٫۲٫۷٫                       جمع آوری و استفاده از داده ها و فرضیات کیفی

ارزیاب باید اطمینان حاصل کند که داده های قابل اعتماد برای ارزش گذاری برند به دست آمده است. این امر شامل داده های موجود از مالک برند و اشخاص مناسب دیگر می باشد. ارزیاب باید به ارزیابی کامل مرتبط بودن، سازگاری و کفایت تمام داده ها و فرضیات مورد استفاده بپردازد.

  1. ۷٫      گزارش دهی

هر گزارش دهی برند باید به وضوح موارد زیر را گزارش کند:

a)           موقعیت و وضعیت ارزیاب

b)           هدف از ارزیابی

c)           شناسایی برند مورد بحث

d)           دارایی های مرتبط با برندی که ارزش گذاری شده اند

e)           مخاطبین یا شنوندگان مورد مخاطب

f)            معیار ارزش[

g)           رویکردها و روشهای مورد استفاده

h)           تاریخ ارزش گذاری

i)             تاریخ ارزش

j)             نتیجه ارزش گذاری مادی برند

k)           منابع داده مورد استفاده

l)             بررسی حقوق قانونی، جنبه های رفتاری و تجزیه و تحلیل مالی

m)        فرضیات و حساسیتهای اساسی

n)           محدودیتها

  1. ۸٫      استقلال

ارزیاب باید قضاوت دقیق و حرفه ای انجام دهد تا استقلال و بی طرفی در دستیابی به نظر درباره ارزش یابی را حفظ نماید.

ادامه مطلب

مقاله آموزشی عوامل تاثیرگذار بر وفاداری مشتریان به برند

بازدید : 206 دسته : اخبار باما
در استراتژی مشتریان، وفاداری برای هر سازمانی اهمیت استراتژیک دارد. مفهوم وفاداری مشتری۱ یکی از پرمطالعه ترین موضوعات، و یکی از ابتکاراتی است که به وفور توسط بازاریابها اجرا شده است. کوپلند۲ در سال ۱۹۲۳ و چرچیل۳ در سال ۱۹۴۲ موضوع وفاداری مشتریان در مبحث بازاریابی را مطرح کردند. اما توجه به وفاداری مشتری در ۱۰ سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته و امروزه وفاداری مشتری به عنوان دستورالعملی برای افزایش درآمد مطرح است (۲۰۰۲ ,Dowling). محققان نیز معتقدند که نگهداری مشتریان موجود سودآورتر از جذب مشتریان جدید است و از آن جایی که هزینه جذب مشتری جدید به مراتب بیشتر از حفظ مشتریان فعلی است بنابراین حفظ وفاداری مشتریان یکی از اهداف اصلی بازاریابهاست. البته این قــدم اول در ایجاد وفاداری مشتری محسوب میشود. وفاداری را میتوان به دست آورد، اما سازمان باید روی این مسئله پیوسته و مستمر فعالیت کند. این مسئله به چشمانداز رقابتی فزونی در میان شرکتهای مختلف در یک صنعت منجر شده است. شرکتهای مختلف با استفاده از برنامه های وفاداری۴ متفاوتی با همدیگر رقابت میکنند تا بتوانند مجموعه یکنواختی از مشتریان را جذب کنند، به همین دلیل است که در بازار خردهفروشی رشد مستمری در برنامههای وفاداری دیده میشود. یی و جیون۵ (۲۰۰۳)  معتقدند برنامه های وفاداری مشتری، یک طرح بازاریابی است که به منظور افزایش وفاداری از طریق ارائه مشوق هایی به مصرف کننده به شکل مزایای اضافی، طراحی شده است (۲۰۱۱ ,.al et Ou). برنامههای وفاداری مشتری وسیله ای برای ارتباط با مشتریان فراهم کردهاند؛ پاداشهای مرتبط با این برنامهها نیز ابزاری را برای پایه گذاری روابط متقابل بین مشتری و خرده فروش به وجود آورده اند به دست آوردن مشتری جدید خوب است، ولی نگهداری مشتری فعلی پر ارزشتر است و دشواری بسیار کمتریدارد. به همین دلیل است که هر مجموعهای دیر یا زود به توسعه وفاداری مشتریان خود روی خواهد آورد. وفاداری مشتری مفهومی است که هر روز در کسب و کار امروزی توجه بیشتری به آن میشود. امروزه مشتریان وفادار جزء حیاتی موفقیت سازمانها محسوب میگردند. در نتیجه، سازمانهای امروزی بایستی روشهای موثر بهبود وفاداری را شناسایی و مدیریت کنند و به برنامهریزی برای وفاداری مشتریان توجه نمایند. شرکتهای زنجیرهای در صنعتی کار میکنند که با مشتریان بسیاری مواجهاند و از ارزش پولی بالایی برخوردارند. این صنعت از استعداد سوددهی قابل توجهی برخوردار است و ارزش هر مشتری بیش از آن چیزی است که به عنوان بهای محصول پرداخت مینماید.  در نتیجه، مدیریت وفاداری مشتریان یکی از فعالیتهای اساسی برای آنها محسوب میگردد. این امر ضمن تبیین اهمیت و ضرورت پرداختن به وفاداری مشتری در عصر حاضر، اهداف این تحقیق را به خوبی توجیه مینماید. در هر حال، باید این نکته را در نظر داشت که موفقیت برنامه های وفاداری به تعریف هر فردی از وفاداری بستگی دارد. به همین دلیل سازمان در فرایند ایجاد وفاداری، ابتدا باید مشتری و عوامل زمینه ساز وفاداری را در نظر بگیرد. وفاداری مشتری هر مشتری مستعد به وفاداری نیست. شواهد اندکی وجود دارند که نشان میدهند مصرف کنندگان در فرهنگهای مختلف به یک اندازه وفادار نمیشوند. تکس و همکاران میگویند هرچه شکایت مشتری کمتر باشد وفاداریاش بیشتر میشود (۱۹۹۸ ,.al et tax). وفاداری مشتری به عنوان تمایل به بازخرید و به مفهوم تمایل به تجدید نظر در قراردادهای سرویسدهی است که برای بقای مشتری و فراهم کردن ارتباط بیانی مثبت میباشد .(Andressen et al., 2001) وفاداری به برند مشتری، به عنوان مطلوبترین خروجی بازاریابی ناشی از فعالیتهای استراتژیک بازاریابی مورد توجه است. این تاکید عمدتا به خاطر تاثیر فزاینده جهت گیری بازاریابی رابطهای بر تئوری و روش بازاریابی است. اولیور۲(۱۹۹۹) معتقد است که وفاداری مشتری نهایی تابعی است از برتری ادارک شده محصول، بردباری شخصی۳، پیوندهای اجتماعی۴ و تاثیرات مربوط به همکاری مشتریان۵ (۲۰۰۴ ,.al et Taylor). مشتری وفادار کسی است که از یک ارائه دهنده خدمات در حد امکان به طور مکرر خرید کرده و به طور مستمری نسبت به آن ارائه دهنده تعهد ورویکرد خوش بینانهای داشته باشد. مورگان۶ ( ۲۰۰۰) بیان میکند که عبارت “وفادار” از طرق مختلفی قابل تفسیر است، تنوعی از وفاداری عاطفی۷ (آن چه من حس می کنم) تا وفاداری رفتاری (آن چه من انجام میدهم) .(Taylor et al., 2004) تعریف گسترده تر وفاداری مشتری سه عنصر زیر را در بر میگیرد. ۱ – عنصر رفتاری مشتری که همان تکرار عمل خرید است؛ ۲ – عنصر رویکردی مشتری که همان تعهد و اطمینان مشتری است؛ ۳ – عنصر وجود گزینههای انتخابپذیر و انجام خرید. ساختار وفاداری که اصولا در شرایط رفتاری درک میشود را معمولا میتوان با تکرار رفتار خرید مصرف کنندهبررسی کرد چرا که این به عنوان جلوه بیرونی وفاداری درک شده و میتواند به صورت مستقیم با فروش که هدف نهایی سازمان است مرتبط شود. در حقیقت وفاداری به هر چیز یک مفهوم درونی است که باور و رویکرد افراد را شکل میدهد و باعث میشود که ما بتوانیم مصادیق آن را در رفتار افراد مشاهده کنیم ولی نکته این جاست که این مشاهده نمیتواند دلیلی بر وجود یا عدم وجود وفاداری باشد (۲۰۰۹ ,Palavia). باید توجه کرد که عوامل دیگری همچون عادت، ارزانی، بیتفاوتی و هزینههای جابجایی در عمل بر رفتار مشتری تاثیر گذاشته و باعث تکرار عمل خرید میشوند
ادامه مطلب

آنچه قبل از مذاکرات کاری و مصاحبه های شغلی باید بدانید

بازدید : 121 دسته : اخبار باما
به طور حتم در زمان پیشنهاد یک موقعیت شغلی جدید بسیار خوشحال و هیجان زده می شوید و احساس آرامش می کنید. هر چند این احساس آرامش – بعد از جستجوی طولانی برای یافتن شغل جدید – بسیار لذت بخش است، اما فراموش نکنید که ممکن است مشکل ساز هم باشد و بتواند تمام شایستگی های شما را زیر سوال ببرد. هرگزاجازه ندهید که هیجان شما باعث شود تا قبل ارزیابی شرایط کلی و پاسخ دادن به سوالات مهم، به پیشنهاد شغل پاسخ مثبت دهید. به طور حتم از کارفرمای جدید سوالاتی راجع به نقش جدید خود خواهید پرسید، اما سعی کنید تا تمام شرایط را هم مورد ارزیابی قرار داده و تعیین کنید که آیا این موقعیت شغلی برای شما مناسب است یا نه. قبل از دادن پاسخ مثبت به موقعیت شغلی جدید، در مکان آرامی این سوالات زیر را از خود بپرسید: 1.آیا از عهده انجام کار برخواهم آمد – آیا واقعا دوست دارم این کار را انجام دهم؟ مدیر استخدام مطمئنا فکر می کند که شما از عهده انجام کار بر خواهید آمد، اما آیا خود شما هم چنین فکری می کنید. تمام مسئولیت های خود را مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که برای انجام هیچکدام از آنها مشکلی نخواهید داشت. 2.آیا این موقعیت شغلی جالب و چالش برانگیز است؟ پذیرفتن شغلی که باعث ایجاد خستگی و کسالت در وجود شما شود، اتلاف وقت است. شما نه تنها باید از عهده انجام کار برآیید، بلکه بهتر است گاهی انجام آن برای شما با سختی ها و دشواری هایی همراه باشد. در غیر این صورت، قبل از آنکه تصور کنید علاقه خود را نسبت به کار از دست خواهید داد. 3.آیا مدیر و همکاران خود را دوست دارم؟ مطمئنا همکاران توانمند، جذاب و باصلاحیتی خواهید داشت. اما باید به این مسئله توجه داشته باشید که آیا واقعا آنها را دوست دارید. این موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. 4.آیا محیط کاری به گونه ای است که باعث افزایش میزان کارایی من شود؟ به عبارت دیگر، آیا محیط کار مکانی است که باعث تقویت میزان تمرکز و شادی شما شود؟ آیا از منابع مورد نیاز برای دستیابی به موفقیت برخوردارید؟ ممکن است یک موقعیت شغلی بسیار عالی باشد، اما شما خارج از فضای کاری از کارایی بیشتری برخوردار باشید. این یک مشکل جدی است. 5.آیا موقعیت شغلی کنونی به من این امکان را می دهد تا به سبک مورد دلخواه خود زندگی کنم؟ آیا تردد به محل کار برای شما بسیار سخت و زمان بر است؟ آیا نمی توانید به اندازه مورد نیاز مرخصی بگیرید؟ مهم تر از همه اینکه، آیا حقوق آن مناسب است؟ آیا شما می توانید با حقوق دریافتی از عهده تامین مخارج زندگی خود برآیید؟ تمام این عوامل باعث می شوند تا احساس و طرز فکر شما در مورد یک موقعیت شغلی متفاوت باشد. 6.آیا از لحاظ حرفه ای احساس رضایت می کنم؟ این نوع ارزیابی برای افراد مختلف متفاوت است، اما به این موضوع فکر کنید که آیا می توانید برای شرکت افتخارها و موفقیت هایی را کسب کنید و آیا شرکت هم در مقابل برای پیشرفت مهارت های حرفه ای شما سرمایه گذاری خواهد کرد. 7.آیا به کار در این شرکت افتخار خواهم کرد؟ فرقی نمی کند این موضوع را از جنبه ارزش های خود و یا اعتبار و شهرت شرکت مورد ارزیابی قرار دهید، شما باید به این موضوع دقت کنید که از کار با این شرکت چه احساسی خواهید داشت. احساس افتخار نسبت به کاری که شرکت انجام می دهد، عامل بسیار مثبتی است که تاثیر بسیار زیادی روی علاقه شما نسبت به کار خواهد داشت. 8.آیا این کار در راستای اهداف حرفه ای من است؟ به عبارت دیگر این موقعیت شغلی کوتاه مدت است یا بلند مدت؟ شما باید مطمئن شوید که این شغل را فقط به دلیل کنار گذاشتن شغل قبلی خود انتخاب نمی کنید. آیا این موقعیت شغلی به شما کمک می کند تا در مسیر دستیابی به اهداف حرفه ای خود گام بردارید؟ اگر پاسخ منفی است، باید دقت بیشتری داشته باشید. در هر صورت همه چیز به بستگی به نوع مدیریت مذاکرات و جلسات کاری خود شما بستگی دارد. مساله مهمی که ما شما را با آن در اینچا بیشتر آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با تسلط بیشتری به هر آنچه لیاقت آن را دارید دست یابید و بتوانید مذاکرات و جلسات کاری خود را مطابق با میل خود رقم بزنید
ادامه مطلب

تبریک روز پدر میلاد حضرت علی علیه السلام

بازدید : 166 دسته : اخبار باما
میلاد امام علی (ع) آغازگر اشاعه عدالت و مردانگی و معرف والاترین الگوی شهامت و دیانت بر عاشقانش مبارک باد .
 

امر نفرمودی پدرم در سکوت تو گرفتارم من ... آنقدر حسرت آغوش و صدایت هست که دنیایم نیست لابه لای افکار، چشم را می بندم آنقدر رنگ به رخسار تو هست که به دنیایم نیست لمس دستان تو مقدور که نیست حس دستان تو را می فهمم ... فکر ندارد پدرم دست بکش روی سرم آنقدر آرام بگیرم، که در افکارم نیست من فرزند تو ام ... او که گفتی مرد باش مرد نمیرد هرگز ... تو بیا با من باش آنقدر یاد بگیرم،... که دگر مردی نیست بوسیدنِ دستانِ تو مرا مقدور که نیست افتخارم به تو و حس مرا میدانی .... پدرم.... یاد تو مأمن آرامش من مرد نمیرد هرگز ...


شعر زیبای فوق به قلم مدیریت محترم بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تقدیم به تمامی پدران و پدر بزرگوار ایشان (روحشان شاد و قرین رحمت الهی) و مولای متقیان علی (ع) گردیده است.


به همین مناسبت بنیاد آموزش مجازی ایرانیان سی درصد تخفیف ویژه جهت مخاطبان عزیز خود در نظر گرفته است :

ادامه مطلب

مدرک معتبر بین المللی بگیرید

بازدید : 786 دسته : اخبار باما

مدرک معتبر خود را همین امروز دریافت نمایید :

مدرک معتبر ملی و بین المللی به صورت اینترنتی طی پروژه بزرگ بنیاد آموزش مجازی ایرانیان برای کلیه علاقه مندان در سراسر جهان فراهم شده است. شما می توانید تنها با چند گام ساده از مدارک معتبر آموزشی از آکادمی های مختلف بهره مند گردید و علاوه بر افزایش دانایی و منابع آموزشی خود در ارتقاء رزومه آموزشی و تخصصی٬ مهاجرت و پذیرش٬ ارتقاء برند شخصی و سازمانی٬ در اولویت قرار گیری فرآیند جذب و استخدام و یا ارتقاء سمت شغلی از مدارک پایان دوره اراپه شده در بستر آموزشی بنیاد که از طریق آکادمی ها و دانشگاه های مختلف داخلی و خارجی صادر می گردند بهره مند گردید : ۱- در وب سایت ما جستجو نمایید و آنلاین یا تلفنی در هر تعداد دوره آموزشی که تمایل دارید ثبت نام نمایید. نکته: همزمان می توانید سفارش اخذ هر تعداد مدرک معتبر معرفی شده در سایت را با پرداخت هزینه های مربوط به هر یک ثبت نمایید. ۲- بسته های آموزشی الکترونیک دوره های آموزشی که ثبت نام نموده اید درب منزل دریافت نموده و اقدام به مطالعه آن ها نمایید. ۳- هر زمان که احساس نمودید آماده اید در ارزیابی ما به صورت آزمون آنلاین و یا ارسال پروژه پایان دوره از آموخته های خود از منابع آموزشی ارسال شده از جانب ما شرکت نمایید. ۴- پروژه ارزیابی و مدرک پایان دوره رایگان بنیاد را به همراه سایر مدارک مورد درخواست خود را درب منزل تحویل بگیرید.
 

هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید:

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

۰۹۱۳۰۰۱۶۸۸

تلگرام: @iranelearn


 

تخفیف نوروزی

همچنین امکان اخذ مدارک معتبر ذیل برای اولین بار در کشور فراهم گردیده است:

۱- مدرک معتبر بین المللی WTG : فعال در اتحادیه اروپا - گرجستان و ایران

۲- مدرک سطح بالا High Level WTG: این مدرک همزمان در دنیا به کارآفرینان و مدیران برتر اعطاء میگردد و از ارزش بالایی برخوردار است

۳- مدرک استادی ProfessorShip WTG: این مدرک معتبر همزمان در دنیا توسط اساتید محترم قابل اخذ است و از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است.

ادامه مطلب

محصولات انتشارات دیجیتال گردو تحت لیسانس ایباما

بازدید : 292 دسته : اخبار باما
محصولات آموزشی انتشارات دیجیتال گردو٬ یکی از برترین و قدرتمندترین برند های تولید و نشر محصولات نرم افزاری دیجیتالی آموزشی و کاربردی در کشور تحت لیسانس بستر آموزشی دانش بنیان ایباما - بنیاد آموزش مجازی و الکترونیکی ایرانیان منتشر شد. از این پس کلیه خریداران محصولات آموزشی برند وزین گردو می توانند با شماره سریال اختصاصی موجود در بسته های آموزشی در پنل کاربری ایباما (با کلیک بر روی این متن) ثبت نام نموده و از کلیه امکانات این بستر آموزشی شامل شرکت در ارزیابی٬ درخواست گواهینامه های ملی و بین المللی٬ دسترسی به کتابخانه آموزشی و سایر امکانات بهره مند گردند. امید است تا با همکاری فیمابین تسهیلات آموزشی و کمک آموزش گستره ای در اختیار علاقه مندان به مسائل آموزشی مختلف قرار گیرد.

 photo_2016-02-18_00-35-56

انتشارات دیجیتال

ادامه مطلب

حضور پرشور بنیاد آموزش مجازی در نمایشگاه اتوکام

بازدید : 239 دسته : اخبار باما
آموزش مجازی ایرانیان با حضور پر شور خود در بیست و یکمین نمایشگاه اتوکام - کامپیوتر و اتوماسیون اصفهان - و رونمایی از محصولات دانش بنیان در زمینه بسته های آموزشی هوشمند و LMS های هوشمند با نام ایباما - بنیاد آموزش مجازی و الکترونیکی پیشرو بودن خود را در صنعت آموزش کشور به نمایش گذاشته و میزبان بسیاری از شرکتها ، دانشگاه ها و سازمان هایی که تمایل به استقرار و ارائه خدمات بنیاد در محل خود داشتند بود. نمایشگاه اتوکام
نمایشگاه اتوکام
  نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اصفهان
بنیاد در نمایشگاه  
همچنین در روز اختتامیه نمایشگاه لوح سپاسی از سوی جناب آقای محمد اطرج رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان و جناب آقای رسول محققیان مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان به پاس حضور شایسته و ارزشمند این شرکت به توسط جناب آقای سید مرتضی میرعظیمی دبیر محترم سازمان به جناب آقای نریمان پورطلایی ریاست بنیاد آموزش مجازی ایرانیان تقدیم گردید: لوح سپاس
ریاست بنیاد از حضور کلیه مدعوین و حاضرین در نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری تقدیر و تشکر به عمل آورده و بیان داشنند در این نمایشگاه قدرت علمی و حرکتی شرکت های اصفهان در صنعت IT و دانش بنیان کشور به خوبی مشهود و جای امیدواری دارد. با آرزوی موفقیت برای کلیه شرکت ها. autocom8      
ادامه مطلب

اتوکام بیست و یکم اصفهان با حضور استاندار و شهردار افتتاح شد

بازدید : 199 دسته : اخبار باما

اتوکامپ اصفهان 1394

بیست و یکمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان ( اتوکام 2015) با حضور استاندار، شهردار اصفهان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای مرکزی سازمان های نظام صنفی رایانه ای کشور، اعضا و رؤسای سازمان های نظام صنفی رایانه ای 21 استان کشور، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان، مدیر کل اداره پست، مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان، مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان و مدیران دیگر سازمان ها گشایش یافت.

همچنین در این نمایشگاه دستاورد های شرکت دانش بنیان فنی مهندسی توسعه دهندگان سیستم ابتکار شامل بنیاد آموزش مجازی ایرانیان ، ایزومستر مرجع استاندارد های بین المللی، شِما - شناسه مخصوص اینترنتی رونمایی و به عموم مردم، مسئولین و کارشناسان معرفی گردیدند.

از کلیه علاقه مندان دعوت می گردد تا از غرفه 119 و 120 در سالن شیخ بهایی دیدن فرمایند.

نمایشگاه اتوکامپ

ادامه مطلب

دوره های آموزش مجازی دارای مدرک رایگان:

دوره آموزشی داوری بین المللی

دوره آموزشی غواصی در آب های آزاد

دوره آموزشی موتورهای AC

دوره آموزشی مدیریت جامع کیفیت (TQM)

دوره آموزشی تاریخ ادبیات

دوره آموزشی آشنایی با زالو درمانی

دوره آموزشی حقوق بین‌الملل خصوصی

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی مهمانداران

دوره آموزشی تکنولوژی بتن مقدماتی

دوره آموزشی مدیریت مذاکرات و جلسات

دوره آموزشی روانشناسی سیاسی

دوره آموزشی تست نرم افزار

دوره آموزشی نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک

مباحث استاندارد فنی صنایع خوردوسازی ISO/TS 16949

دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی بیمه

دوره آموزشی مکالمه زبان انگلیسی

دوره آموزشی بدنسازی

دوره آموزشی متره و برآورد

دوره آموزشی گلکاری

دوره آموزشی آشپزی غذاهای دریایی

دوره آموزشی محاسبات ساخت و ساز

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مالی ,بانکداری و سرمایه گذاری

دوره آموزشی ساخت بازیهای رایانه ای با FPS

دوره آموزشی طراحی سیستم های هیدرولیک

دوره آموزشی کارشناس تبلیغات اینترنتی

دوره آموزشی مباحث کیفیت تجهیزات پزشکی ایزو ISO 13485

دوره آموزشی آمادگی آزمون GRE

دوره آموزشی فنون کشتی

دوره آموزشی کنترل کننده های منطقی PLC

دوره آموزشی کارشناس تبلیغات

دوره آموزشی مدیریت پروژه

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت شهری – شهرسازی

دوره آموزشی سرمایه گذاری در بورس

دوره آموزشی مدیریت و نگهداری راه

دوره آموزشی کنترل افسردگی و اضطراب

دوره آموزشی صفحه آرایی با نرم افزار ایندیزاین InDesign

دوره آموزشی پرورش بلدرچین

مباحث استاندارد مراجع بازرسی ISO 17020

دوره آموزشی ادیوس EDIUS

دوره آموزشی مدیریت هتلداری

دوره آموزشی اسطوره شناسی

دوره آموزشی روانشناسی مدیریت

دوره آموزشی آشنایی با حجامت

دوره آموزش آشپزی بین المللی

دوره آموزشی برنامه نویسی به زبان DELPHI

دوره آموزشی شیرینی پزی

مباحث ارزیابی عملکرد زیست محیطی ISO 14031

دوره آموزشی نرم افزار AutoPlay Media Studio

دوره آموزشی احداث گلخانه

دوره آموزشی کارشناس آبیاری و زهکشی

دوره آموزشی فیزیک حالت جامد

دوره آموزشی لیفتراک

دوره آموزشی آشنایی با تدوین سینما و تلویزیون

دوره آموزشی WORD

مباحث طراحی محیطی ساختمانISO 16817

دوه آموزش بهداشت و سلامت مواد غذایی

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت نفت , گاز و انرژی

دوره آموزشی ریاضیات امور مالی

دوره آموزشی آمادگی آزمون TOLIMO

دوره آموزشی اسنک ها و لقمه ها

دوره آموزشی انگلیسی در کسب و کار

دوره آموزشی طراحی و دوخت مانتو

دوره آموزشی نصب دوربین مداربسته

دوره آموزشی آمار و بایگانی مدارک پزشکی

دوره آموزشی پرورش کارآفرینان خلاق

دوره آموزش تفسیر موضوعی قرآن کریم

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت اﺳﺘﺮاﺗﮋﯾﮏ

دوره آموزشی کارشناس معاملات املاک (مشاور املاک)

دوره آموزشی مدیریت مالزیایی

دوره آموزشی حقوق بین الملل عمومی

دوره آموزشی آشنایی با تکنسین داروخانه

دوره آموزشی طراحی جایگاه و تاسیسات دام و طیور

دوره آموزشی روش ها و فنون تدریس

دوره آموزشی طراحی محیط زیست شهری

دوره آموزشی متون فقه

دوره آموزشی موتورهای DC

دوره آموزشی پرورش قارچ های خوراکی

دوره آموزشی لومیون Lumion

دوره آموزشی برنامه نویسی جوملا

دوره آموزشی باریستا

دوره آموزشی مدیریت بودجه

دوره آموزشی مدیریت کسب و کار MBA گرایش مدیریت صنعتی

دوره آموزشی روانشناسی کار

دوره آموزشی تعمیرات مانیتور و تلویزیون LED,LCD,3D ,PLASMA

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی بازاریابی

دوره اموزشی ازدواج موفق

دوره آموزشی بازاریابی و مدیریت بازار

دوره آموزشی تاسیسات برودتی

دوره آموزشی مدیریت عالی و حرفه ای کسب و کار DBA گرایش مدیریت عمومی

مباحث سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایOHSAS 18001

مباحث استاندارد برند ISO 10668

دوره آموزشی حشره شناسی

دوره آموزشی برق صنعتی

دوره ی آموزشی آمادگی برای آزمون CAE

دوره آموزشی زبان انگلیسی تخصصی صنعت خودروسازی

دوره آموزش کشت گندم و جو

مباحث مدیریت زیست محیطی ISO 14001

دوره آموزشی تحلیل سیستم های حمل و نقل

دوره آموزشی ماشین آلات پیشرفته صنایع چوب

دوره آموزشی مکاترونیک

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

کلیپ های آموزشی مرتبط با برندسازی:

چگونه موز سیاه شده را زرد کنیم

کلید موفقیت چیست؟ ثابت قدمی

چرا مدرسه ای بر روی ابر ها باید ساخته شود؟

ایا ضریب هوشی ما بیشتر از نیاکانمان است؟

چگونه از مغز ها یاد بگیریم؟

چگونه پس انداز کنیم؟

چگونه گاز طبیعی را به انرژی تبدیل کنیم؟

چگونه به گرسنگی پایان دهیم؟

چگونه سیاره ای شاد داشته باشیم؟

جرا ما به اکتشاف نیاز داریم؟

جگونه درک متفاوتی ازخوشبختی داشته باشیم؟

چگونه یک چنگل بسازیم؟

پیشرفت در عصر تصاویر سه بعدی

چگونه فناوری تغییر شکل اینده را تغییر میدهد؟

چگونه به کودکان کار با کامپیوتر را اموزش دهیم؟

چگونه جرم ها با هواپیما جابجا میشوند؟

چگونه بچه ها را به یاد گیری تشویق کنیم؟

چگونه طراحی بهتری داشته باشیم؟

چرا طراحی پرچم ها طاحی بدی دارند؟

چگونگی رفتن به درون کامپیوتر و برداشتن یک پیکسل

چگونه فقر را کاهش دهیم؟

چگونه اینده ای بدون ترافیک داشته باشیم؟

اثر معماری که حس میکند و پاسخ میدهد

چگونه وسایل دور ریختنی را به اسباب بازی تبدیل کنیم؟

چگونه میتوان از مواد خام توستر ساخت؟

چگونه مسایل پیچیده را اسان کنیم؟

ساخت گوش مصنوعی

چگونه خلاقیت جمعی را مدیریت کنیم؟

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

اطلاعات تماس با کارشناسان بنیاد:

تلفن ثابت: (داخلی ۲)

۰۲۱۲۸۴۲۸۴

کارشناس آموزش: (تا ساعت ۲۴)

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

کارشناس آموزش:

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

مشاور آموزش ۱:

۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴

مشاور آموزش ۲:

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

صدور و استعلام مدارک:

۰۹۳۳۰۰۵۵۲۸۴

اخذ همکاری و نمایندگی:

۰۹۳۳۰۰۴۴۲۸۴

پشتیبانی آنلاین
کارت ویزیت

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک