@iranelearn ما را در تلگرام دنبال کنید

رشته Gardening یکی از مهمترین رشته های کشاورزی است که داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی می تواند آن را انتخاب کند. با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و احتیاج غذایی آنها، رشته باغبانی با تولید حدود 40% مواد غذایی، نقش مهمی در تأمین مواد غذایی مورد نیاز بشر دارد.
تخصصی شدن پرورش گیاهان و درختان میوه نیاز به استفاده بهینه از ابزار و امکانات و همچنین استعدادهای جوان دارد. به منظور تربیت نیروی متخصص، در آزمون سراسری، رشته مهندسی باغبانی برای تربیت متخصص در زمینه های تولید محصولات باغبانی، شامل درختان میوه، سبزی ها، درختان زینتی، گل کاری و طراحی فضای سبز ارائه می گردد.
مهندسی باغبانی یکی از رشته های اصلی مجموعه کشاورزی است که در سطح کارشناسی در بسیاری از دانشکده های کشاورزی دانشگاههای معتبر کشور ارائه می گردد. هدف از ارائه این رشته تربیت نیروهای زبده ای است که بتوانند در زمینه های مختلف پرورش و تولید محصولات باغی، سبزی و صیفی، گلهای زینتی، طراحی فضاهای سبز و… فعالیت نمایند.
اساسی ترین نیاز هر فرد، تأمین نیاز غذایی اوست. با توجه به محدود بودن زمین و آب برای جوامع رو به رشد، باید حداکثر محصول را از زمینهای زیر کشت به دست آورد. محصولات باغبانی در دنیا، علاوه بر تأمین بخشی از غذای مورد نیاز بشر، در تأمین سلامتی انسان جایگاه ویژه ای دارد.
تولید گلها و گیاهان زینتی سبب انبساط و شادی روح انسان و تقویت سلامت روانی افراد می شود.
با توجه به وابستگی کشورمان به صادرات نفت، تولید محصولات باغبانی می تواند یکی از مهمترین منابع ارزی کشور باشد و جایگزین درآمد نفت شود. در حال حاضر نیز این بخش یکی از مهمترین منابع ارز آوری کشور محسوب می گردد. با توجه به این مطالب، جذب فارغ التحصیلان این رشته در وزارت کشاورزی و سازمانهای وابسته و همچنین بخشهای خصوصی نظیر شرکتهای سهامی زراعی و… اهمیت قابل ملاحظه دارد و نیاز خاص به این رشته را- حتی در مقایسه با سایر رشته های کشاورزی به وضوح نشان می دهد.

 

როლი های آموزشی:

მებაღეობის სპეციალისტების მომზადება

Gardening არის ერთ ფილიალში სოფლის მეურნეობის მნიშვნელოვანი როლი ადამიანის ცხოვრებაში უძველესი დროიდან. بشر اولیه برای تأمین غذای خود به شکار و جمع آوری گیاهان وحشی می پرداخت اما در اثر افزایش جمعیت و و ایجاد اجتماعات بزرگ زندگی هر گروهی مشغول به انجام کار خاصی شدند و از این رو برای تهیه غذای خودشان با سایر افراد اجنماع متکی شدند و از ეს იყო მაშინ, გაშენების ქარხანა დაიწყო ადრეულ. პროფესიული ხელოვნებისა და მეცნიერების დარგვა, დალაგება, და მარკეტინგის ყველა სახის ბოსტნეულის, ყვავილების და ხილის მებაღეობის ამბობენ.

გარდა იმისა, რომ ლამაზი ხანგრძლივი დადის, დეკორატიული მცენარეები გამოყენებულ იქნა სხვა. Oral გამოყენება (گلبرگ رز)، استفاده دارویی(بابونه، اسطوخودوس و…).

კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი მიზანი ეკონომიკური წარმოების და მომგებიანობის. کشت و کار گل ها و گیاهان زینتی ، درختان ، درختچه ها ، نخل ها ، سرخس ها ، کاکتوس ها ، گیاهان فضای سبز و …را گلکاری گویند.

enrollment-cap

 

ცხოველები, რა თქმა უნდა

از جمله ۷۸ درصد عواید ملی در بخش زراعت کشور، تنها ۳۸ درصد آن را عواید باغداری تشکیل می دهد.به باور کارشنان، کوهستانی بودن، اقلیم مناسب و آب فراوان از عواملی مهمی می باشند که زمینه را برای باغداری مساعد ساخته است عمدتاً اقتصاد کشور بر پایه زراعت، باغداری و مالداری استوار است.

enrollment-cap

 

 

Print Friendly

بازار کار رشته باغبانی By 33 პროფაილი დადასტურებული რეიტინგული 4 / 5
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :

აზრი

რა თქმა უნდა განვავითაროთ houseplants
ტურიზმის მენეჯმენტის სასწავლო კურსი
دوره آموزشی گرامر زبان انگلیسی
პროექტის მართვის სასწავლო კურსი
სემინარი, NETWORK
რა თქმა უნდა Welding ინსპექცია
دوره آموزشی حسابداری حرفه ای
რა თქმა უნდა, განათლება(მენეჯმენტი და საგანმანათლებლო დაგეგმვა)
სასწავლო ინჟინერიის კურსები