@iranelearn ما را در تلگرام دنبال کنید

آشنایی با تاریخچه شب یلدا

ונקובר וחגיגה שתתקיים הערב, היא מסורת עתיקה, האנשים של ימי קדם והעבר, חקלאות הייתה הבסיס של חייהם וכל ימות השנה עם פטירתו של העונות וסתירות טבעיות של הטמפרמנט, ניסיונם וחלוף זמן .

آنان ملاحظه می‌کردند که در بعضی ایام و فصول روزها بسیار بلند می‌شود و در نتیجه در آن روزها، از روشنی و نور خورشید بیشتر می‌توانستند استفاده کنند؛ این اعتقاد پدید آمد که نور و روشنایی و تابش خورشید نماد نیک و موافق بوده و با تاریکی و ظلمت شب در نبرد و کشمکش‌اند.

مردم دوران باستان و از جمله اقوام آریایی، از هند و ایرانی – هند و اروپایی، دریافتند که کوتاه‌ترین روزها، آخرین روز پاییز و شب اول زمستان است و بلافاصله پس از آن روزها به تدریج بلندتر و شب‌ها کوتاهتر می‌شوند؛ از همین رو آن را شب زایش خورشید نامیده و آن را آغاز سال قرار دادند.

بدین‌سان در دوران کهن فرهنگ اوستایی، سال با فصل سرد شروع می‌شد و در اوستا، واژه Sareda, Saredha «سَرِدَ» یا «سَرِذَ» که مفهوم «سال» را استفاده می‌کند؛ خود به معنای «سرد» است و این به معنی بشارت پیروزی اورمزد بر اهریمن و روشنی بر تاریکی است.

به همین مناسبت شما عزیزان میتوانید تا پایان 2 دیماه 1394 (روز چهارشنبه) از کد تخفیف yalda94 استفاده نموده و از20% تخفیف بهرمند شوید.

یلدا، مجالى است براى تکرار هر آنچه روزگارى، سرمشق خوبى هایمان بوده اند و امروز بر روى طاقچه عادت هایمان غبار مى گیرند.

 

Print Friendly

تخفیف به مناسبت شب یلدا על ידי 42 משתמש שאושרו מדורג 5 / 5
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :

דעות

אימון חאג '
دوره آموزش تدابیر و مبانی طب سنتی
مدیریت ارتباط با مشتری CRM
دوره آموزشی مباحث علوم سیاسی
אימון שבע מיומנויות מחשב (ICDL)
הכשרת AutoCAD
دوره آموزشی گرامر زبان انگلیسی
אימון שם משתמש (CATIA)
ניהול כמובן, משא ומתן ופגישות