@iranelearn ما را در تلگرام دنبال کنید

محققان علم روانشانسی اظهار کردند: برخی از ما حتی در برابر پول هم امکان ندارد که در جمع آواز بخوانیم، اما بدون اینکه کسی ترغیبمان کند زیر دوش شروع به آواز خواندن میکنیم و یک توضیح علمی پشت این سمفونی صابونی ما وجود دارد.

ابتدا باید دلیل احساس راحتی افراد در حمام و تمایل به آواز خواندنشان را بررسی کرد. برای بسیاری، حمام تنها جایی است که میتوانند لحظاتی از روز را کاملا تنها باشند. شما در یک محیط گرم، کوچک و امن هستید و به اندازه کافی احساس راحتی می‌إلى. استرسها به تدریج از شما دور می‌هل. وقتی احساس راحتی میکنید، مغز دوپامین آزاد میکند که میتواند خلاقیت را تحریک کند.

در این موقع، آواز خواندن میتواند این حال خوب را بهتر هم بکند. آواز خواندن، به خاطر تاثیری که بر تنفس دارد منجر به افزایش اکسیژن در خون و بهبود روند گردش خون بدن میشود که در نهایت عملکرد عمومی بدن را بهتر کرده و احساس خوبی به فرد می‌ال.

از آنجا که برای آواز خواندن، تنفس عمیق‌أكثر‌شود، آرامش ذهنی مشابه زمان مدیتیشن حاصل می‌إلى. همچنین از دیگر مزیتهای آواز خواندن باید به این امر اشاره کرد که در آن زمان دیگر به مشکلات فکر نمی‌إلى.

بهترین نکته در مورد آواز خواندن در حمام انعکاس صداست. نمیتوان سیستم صوت بهتری از حمام پیدا کرد. زیرا کاشیهای حمام صدا را جذب نمیکنند و صدا بازتاب پیدا میکند همچنین صدا قبل از این که محو شود، بارها حول اتاق میچرخد. از سوی دیگر، به دلیل کوچک بودن فضای حمام، تن صدا بیشتر و بم‌أكثر‌إلى. در حقیقت صدای شما بهتر از آنچه هست به نظر میرسد و این اعتماد به نفس شما را بیشتر می‌بطيء.

وهناك أسباب كثيرة للغناء في الحمام: کاهش استرس، شادی بیشتر، انعکاس صدا در حمام و شاید به این خاطر که دوست داریم صدای خودمان را بشنویم. مهم نیست به چه دلیل، به هر حال به این کار ادامه دهید چون در نهایت برای سلامتی شما خوب است.

Print Friendly

کاهش استرس و افزایش شادی با آواز خواندن در حمام By 28 مستخدم مؤكد يتم التصويت عليها 5 / 5
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :

آراء

دوره آموزشی نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک
دوره آموزشی مدیریت پروژه
دوره آموزش تدابیر و مبانی طب سنتی
دوره آموزشی کارشناس نگه داری حیوانات خانگی
الدورات الهندسية الدراسة
دوره آموزشی مدیریت افزایش کارایی کارکنان
تدريب المستخدم (كاتيا)
دوره آموزشی کلیات علم اقتصاد
دوره آموزشی آشپزی غذاهای دریایی