×

مقالات علمی و آموزشی مقاله های کامپیوتر و اینترنت

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک

 

کسب و کار الکترونیک برای خرده فروشی : افزایش مشتری و وفاداری

مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیک (eCRM)، در حال تبدیل شدن به عامل مهمی جهت توان رقابتی می باشد و برای خرده فروشان مزایای زیادی دارد :

بهبود خدمات به مشتریان و رضایتمندی از طریق eCRM ، شخصی سازی خدمات ، بهینه سازی بازاریابی و بهبود ارتباطات مشتری ، کاهش هزینه های خدمات به مشتریان با ویژگی های “خود- یاوری” مانند عملیات جستجو و حالت تحویل سفارش و همچنین رشد سودآوری با تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشتری به منظور بهینه سازی تلاش های بازاریابی.

 

بهبود خدمات به مشتریان و رضایتمندی از طریق eCRM :

eCRM به طور کلی شامل بسترهای فروش های الکترونیک است و همچنین جمع آوری و هماهنگی اطلاعات مربوط به مشتری.

اطلاعات مشتریان را برای مقاصد مختلفی می توان به کار برد از جمله :

خدمات مشتری : فارغ از اینکه مشتری از چه رسانه ای استفاده می کند، پرسنل خدمات و فروش به سرعت امکان شناسایی اطلاعات ضروری و منحصر به فرد او را خواهند داشت ، اطلاعاتی مانند مکان ،خریدهای اخیر ، تاریخچه حساب و وضعیت پرداخت ها.

خود- یاوری : مشتریان می توانند توسط سیستم های مبتنی بر تلفن و مبتنی بر وب ، سفارشات خود را رهگیری کنند ، نزدیکترین نمایندگی فروشگاه را بیابند و یا به پاسخ پرسش های خود برسند.

تحلیل مشتریان : خرده فروشان از اطلاعات مربوط به مشتری و اطلاعات خرید ، برای بهبود روند فروش و بازاریابی خود استفاده می کنند.

 

شخصی سازی خدمات ، بهینه سازی بازاریابی و بهبود ارتباطات مشتری :

 

راه حل های e-CRM از کانالهای متفاوتی از ارتباطات استفاده می کنند ، شامل گفتگوی (چت) زنده ، تلفن ، ایمیل و سوالات متداول موجود در سایت.

ایده این است که مشتریان می توانند راه ارتباطی برای کار و تجارت با شما را انتخاب کنند ، در عوض، شما همیشه می دانید که چه کسانی هستند و اینکه آیا سفارشی ثبت کرده اند و یا شکایتی را از طریق کانال های دیگر به اطلاع رسانه اند ، حتی اگر آن ارتباط فقط پنج دقیقه پیش بوده باشد.

به یاد داشته باشید ، “اجرای ضعیف امور” به واقع می تواند به شما صدمه بزند.باید دقت شود در قرار گیری سیستمهای زیر در محل :

دریافت برخی کمک ها : مشاوران خوبی استخدام کنید به منظور کمک در مسائلی که در ارتباط با فروشندگان ، شاکیان و راه حل های بازار وجود دارد. مشاور شما باید با یک تجزیه و تحلیل از آنچه که شما می توانید هزینه کنید و اینکه چه انتظار سودی از هر مرحله از اجرای خود دارید آغاز کند.

جمع آوری آنچه که نیاز دارید : اطلاعات مربوط به مشتری فراوان است ، اما شما با سوالات زیاد افراد را غمگین و از دست خواهید داد. برای نمونه ، کد پستی برای بازاریابی بسیار مفید است اما سن مشتری چگونه استفاده می شود؟به خاطر داشته باشید که بیشترین بازگشت شما مربوط به مشتریان سطح بالا است، پیدایشان کنید و به آنها خوب سرویس دهید!

 به برون سپاری فکر کنید : در حالی که یک انتخاب صرفه جویانه است می تواند بر سرعت تعمالات شما با حجم بالایی از مشتریان کمک کند.

استفاده از تنها چیزیهایی که نیاز دارید : عاشق فناوری فقط بخاطر فناوری نباشید ، مشتریان خود را تحلیل کنید و بیابید که چطور با شما معامله می کنند؟ بیشتر شرکت ها با تلفن و ایمیل شروع می کنند ، شما ببینید که کدام روش برایتان خوب است.

تعیین استانداردها برای سیستم شما : اندازه گیری مداوم عملکرد در مقابله با استانداردها ، شما ممکن است تمایل داشته باشید که هر تماس تلفنی را پس از 3 زنگ جواب دهید و یا هر ایمیل را نهایت در 4 ساعت جوابگو باشید و هر صفحه سایت در 10 ثانیه بالا بیایید.چک کنید که زمان صرفه جویی شده شما کمتر از زمان سپری شده در e-CRM باشد.

 

کاهش هزینه های خدمات به مشتریان

مشتریانی که خود کالای خود را انتخاب می کنند و یا جستجو انجام می دهند و حالت تحویل کالا را بررسی می کنند می دانند که چه می خواهند زیرا آنها آن را دریافته اند.

موتورهای جستجو : موتورهای جستجوی مختص سایت ، به مشتریان اجازه جستجو در کاتالوگ آنلاین را با وارد کردن کلمات و عبارات می دهند.

وضعیت سفارش : چک کردن وضعیت دریافت کالا از دیگر راه هایی است که مشتری می تواند به خود کمک کند.

دیگر انتخاب های خودت انجام بده :

– لیست سوالات متداول و یا دکمه توصیفات برای هر محصول ،

– نمایش کالاهای مرتبط به مشتریانی که لیست مجموعه انتخابی خود را انتخاب می کنند، مانند نمایش اطلاعات و قیمت ها

– نمایش نزدیکترین نمایندگی و یا عاملین فروش ، که معمولا زمانی کاربرد دارد که فرد کد پستی خود را وارد کند.

– امکان تبدیل ارز ، راهنمای نصب و دیگر امکاناتی که تجربه خوبی برای خرید در مشتری ایجاد کند.

– اخبار یا نقدها در مورد صنعت شما

– محتوای چند زبانه

 

رشد سودآوری با تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشتری به منظور بهینه سازی تلاش های بازاریابی :

فلسفه پشت e-CRM این است که برخی مشتریان پول بیشتری به نسب سایرین برای شما دارند.البته این به معنای اینکه آنها چقدر هزینه می کنند و یا اینکه چقدر تمایل به هزینه کردن دارند نیست.میزان سود آوری یک مشتری البته بستگی به میزان مذاکره و عوامل دیگر دارد.ایده همراه CRM و e-CRM هر دو به جذب و حفظ مشتریان دارای سودآوری بالا است.با جمع آوری و تحلیل اطلاعات مشتریان ، و با داشتن یک راهبرد الکترونیک می توان کمک به کاهش هزینه های فروش کرد و در نتیجه افزایش درآمد از “مشتریان با سود کم” .

شناسایی ویژگی های نوعی از مشتریان با ارزش شامل : جمعیت شناسی، محله ها، محصولات خریداری شده ، سبک زندگی، برای هدایت جریان بازاریابی و خدمات به مشتریان.

پیش بینی نیازهای مشتری : فروش دوباره با بررسی رفتار مشتری مانند گشت و گذار آن در صفحات سایت ، خریدهای جفتی مشترک و یا خدمات درخواست شده.

کاهش هزینه های فروش با نمایش پروفایل مشتریان و تاریخچه آنان در مراکز تماس ورودی

به یاد داشته باشید : e-CRM در مورد حفظ و نگهداری ، تبدیل و وفادارسازی است، داشتن اطلاعات شخصی مشتریان یک امتیاز است، بنابراین به صورت انتخابی اطلاعات را جمع آوری کنید و عاقلانه ا ز آن استقاده کنید با توجه به اهدافی که گفته شد.

فروش آنلاین :

– افزایش فرصتهای فروش و افزایش درآمد توسط ایجاد یک فروشگاه آنلاین پویا

– افزایش فروش از طریق تعامل شخصی

– کاهش هزینه های فروش از طریق امکانات خودکار سازی و خود- یاوری (self-services)

– به دست آوردن مشتریان جدید با ارائه محصولات خود در طریق اینترنت

 

افزایش فرصتهای فروش و افزایش درآمد :

ایجاد فروشگاه آنلاین مزایای زیادی برای یک خرده فروش دارد :

– بروزرسانی مداوم با محصولات ، مدل ها ، قیمت ها ، توصیفات و پیشنهادات جدید

– عدم هزینه چاپ و پست

– ارتقاء قیمت سریع

– تخفیف برای مشتریان ویژه – ارائه پیشنهاد زمانی که مشتری وارد حساب کاربری خود شده است.زمانی که مشتری خود را شناسایی و یا به سطحی از خرید رسیده باشد.

– افزایش فروش مجدد و فرصتهای فروش اضافه

– امکان جستجو به مشتریان این امکان را می دهد که چیزی را که به دنبال آن هستند را پیدا کنند : مشاهده محصولات با ویژگی های مشخص (مانند رنگ، مدل) و یا محدوده قیمت مشخص.

 

افزایش فروش از طریق تعامل شخصی

فروش آنلاین ، فرصت منحصر به فردشناسایی خودکار مشتریان و نشان دادن سابقه خرید آنها از فروشگاه را فراهم می کند.

در نتیجه : شما ممکن است پاداش بدهید ، فروشهای بیشتر و چند باره داشته باشید بر اساس نمایه مشتریان خود ، سابقه خریدهای قبلی و یا علاقه مندی های حال حاضر آنها از محصولات .

نمونه هایی از ترویج و افزایش فروش آنلاین :

– دلایل مکرر خریداران

– تخفیف ها

– پیشنهادات ویژه

– کوپن ها

– تحویل رایگان در ازای فروش مقدار معینی از محصولات و حجم سفارش

 

کاهش هزینه های فروش از طریق امکانات خودکار سازی و خود- یاوری (self-services) :

یکی از بزرگترین مزیت های تجارت الکترونیک ، جنبه کاهش هزینه های فروش مانند : نیروی کار، کاغذ بازی و هزینه های تجارت کردن است.

هزینه تراکنش های آنلاین در بیشتر موارد پایین است ، از جمله در خرده فروشی ، اما ، هزینه کسب مشتری آنلاین هنوز هم بالاتر از فروشهای سنتی و آفلاین است. اگر علاقه به دنبال کرن تجارت الکترونیک دارید.می توانید در کنار افزایش تدریجی مشتریان آنلاین ، مشتری های فعلی حضوری خود را به سمت خرید آنلاین سوق دهید.

 

به دست آوردن مشتریان جدید با ارائه محصولات خود در طریق اینترنت :

خرده فروشانی که پیش تر دارای روند فروش سنتی و آفلاین هستند ، اینترنت یک فرصت برای اینگونه مشاغل است برای کسب مشتریان جدید ، به خصوص در مناطقی که امکان بازاریابی حضوری فروشگاه در آن امکان ندارد.

شروع به کار : بسیاری از قالب های کنونی سایت های تجارت الکترونیک ، دارای امکان قرار گیری محصولات با محدوده قیمتی ار چند ده دلار تا چند هزار دلار را دارند ، البته شما میتوانید راه حل های خودتان را درباره فروشگاه خود داشته باشید.

کاتالوگ های آنلاین : مشتریان وارد سایت می شوند و کاتالوگ های موجود را مشاهده می کنند.آنها می توانند قیمت ها را مشاهده و مرور کنند و یا نگاهی به سفارش های گذشته داشته باشند.

 فراتر از فروش : بسیاری از افراد هنوز هم ترجیح می دهند به خرید از طریق تلفن، ایمیل، فکس به جای کامل کردن مشخصات خرید از طریق سایت . این عادت را از مشتری ترک دهید توسط پیشنهادات خرید آنلاینی که می توانید در صورت امکان به مشتریان بدهید.اما شماره تلفن خود در تمامی صفحات قرار دهید و همچنین آدرس پستی خود را در زیر منوی “درباره ما”

متمایز کردن خود : مشترین را به بازدید مجدد تشویق کنید توسط یک سورپرایز دلپذیر برای آنها :

– برجسته کردن تعداد کمی از محصولات نایاب خود را به همراه فروشندگان بزرگ

– انجام یک مسابقه یا نظرسنجی هفتگی

– ارائه خدمات رایگان در سایت خود مانند یک ماشین حساب، راهنمای کار و یا کتابخانه که به مشتریان امکانات خوبی بدهد.

– فراهم کردن امکان نقد ، نظر و بررسی محصول

– استفاده از یک پایگاه داده شرکت های داخلی

و در نهایت هر کاری را انجام دهید تا مشتریان شما بدانند که شما در صنعت خود ، خلاق، با ارزش و حرفه ای هستید.

نویسنده:ک.متمادی

دوره مدیریت mba در تاریخ سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ گفت:

بسیار موضوعات خوبی را مطرح کردید متشکرم. اگر امکان دارد درباره دیتا ماینینگ هم صحبت بفرمایید

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

جدیدترین فایل های صوتی و کتاب های الکترونیکی

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

مدارک معتبرقابل اعطاء به شما:

آیا میدانید تنها با گذراندن یک دوره . آموزش مجازی در همین رابطه شما می توانید بیش ا ز ۲۰ نوع مدرک معتبر آموزشی ملی و بین المللی اخذ نمایید؟

کلیپ های آموزشی مرتبط با تجارت الکترونیک :

چگونه موز سیاه شده را زرد کنیم

کلید موفقیت چیست؟ ثابت قدمی

چرا مدرسه ای بر روی ابر ها باید ساخته شود؟

ایا ضریب هوشی ما بیشتر از نیاکانمان است؟

چگونه از مغز ها یاد بگیریم؟

چگونه پس انداز کنیم؟

چگونه گاز طبیعی را به انرژی تبدیل کنیم؟

چگونه به گرسنگی پایان دهیم؟

چگونه سیاره ای شاد داشته باشیم؟

جرا ما به اکتشاف نیاز داریم؟

جگونه درک متفاوتی ازخوشبختی داشته باشیم؟

چگونه یک چنگل بسازیم؟

پیشرفت در عصر تصاویر سه بعدی

چگونه فناوری تغییر شکل اینده را تغییر میدهد؟

چگونه به کودکان کار با کامپیوتر را اموزش دهیم؟

چگونه جرم ها با هواپیما جابجا میشوند؟

چگونه بچه ها را به یاد گیری تشویق کنیم؟

چگونه طراحی بهتری داشته باشیم؟

چرا طراحی پرچم ها طاحی بدی دارند؟

چگونگی رفتن به درون کامپیوتر و برداشتن یک پیکسل

چگونه فقر را کاهش دهیم؟

چگونه اینده ای بدون ترافیک داشته باشیم؟

اثر معماری که حس میکند و پاسخ میدهد

چگونه وسایل دور ریختنی را به اسباب بازی تبدیل کنیم؟

چگونه میتوان از مواد خام توستر ساخت؟

چگونه مسایل پیچیده را اسان کنیم؟

ساخت گوش مصنوعی

چگونه خلاقیت جمعی را مدیریت کنیم؟

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

اطلاعات تماس با کارشناسان بنیاد:

هلدینگ توسعه دهندگان:

۰۲۱۲۸۴۲۸۴

کارشناس آموزش ۱:

۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴

کارشناس آموزش ۲:

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

کارشناس آموزش ۴:

۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴

کارشناس آموزش ۵:

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

واحد صدور و استعلام:

۰۹۳۳۰۰۷۷۲۸۴

مدیر بازرگانی|نمایندگی:

۰۹۳۳۰۰۴۴۲۸۴

مدیر انتشارات دیجیتال|محتوا:

۰۹۳۳۰۰۵۵۲۸۴

مدیر روابط عمومی:

۰۹۱۹۳۶۰۰۲۵۲

کارت ویزیت

کتاب های الکترونیکی دانلود رایگان :

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک